Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 15:49   #1961
Quote:
kolofdjuti kaže: Pogledaj post
U nedjelju sam kum malome od frenda. Mali ima 7 godina.

Mislio sam mu kupit svijecu bez kosuljice obzirom da je vec "momcina" pa me zanima gdje u Zagrebu (centar) ili u blizini Novog Zagreba kupiti svijecu, a da ne kosta previse? Kic i ostala sranja me ne zanimaju.

Hvala
personalizirane i krasnih ima nekičastih
http://svijece.net/
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 15:55   #1962
Kad vec linkas znas li i cijene mozda?
kolofdjuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:33   #1963
Od njih sam ja kupila prije 3 god svom kumcetu. Ne sjecam se cijene.... ali bila sam jako zadovoljna. Znam da nisam pala u nesvjest od cijene imaju profil i na faceu pa sam sve tak dogovorila. Znam da su vrlo brzo odgovarali na upit.
Edit: cekala sam cca 2 tjedna da izrade jer je bila spica sa krstwnjima, krizmama, pricestima i tak to...svibanj :-)
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:38   #1964
Popis za svijece.net, jako su usluzni i vjerujem da ce ti izaci u susret bez obzira na kratak rok.

Ja sam dva puta uzimala krsnu svijecu kod njih, mislim da je oko 80 kn.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 10:37   #1965
Ne sjećam se ni ja cijene, a uzimala sam i personaliziranu krsnu košuljicu kod njih
Sa oboje sam bila jako zadovoljna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:09   #1966
vjencana kuma (ja njoj) treba roditi uskoro. curicu. nije jos pitala za kumstvo a nisam bas ni sigurna kakvi su kod njih obicaji (mozd i neka od njenih sogorica bude), al recimo da su velike sanse da me pita..

i citam bas sad vase postove, brate mili, neki ljudi bas skupe poklone daju! naravno, sve prema mogucnostima. i ja bih dala daleko vise da imam. nije mi zao para...

sad sam ja sva jadna jer ne mislim dati vise od 500 kn plus njoj cvijece i bombonjera.

dobra mi je ideja djecje stednje, pa cu prouciti medu stedu.

jel to premalo? sta da radim? ne zelim kupovati nikakav nakit. to mi je skroz bzvze. necu je pitati jel joj treba nesto jer ni za rodjendan nikad ne zeli reci, kamoli za ovo
megdova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 19:42   #1967
ja sam u zadnje vrijeme bila na dosta krstenja i cula dosta iskustava jer sam se puno raspitivala.

kod nas krsne kume kupuju obavezno zlatni lancic sa krizicem. i ono komplet odjelce sta beba nosi na krstenju, ono svileno. i krsnu svijecu. ja sam jos kupila i auto sjedalicu jer sam pitala sta im treba pa su rekli da to hoce.
to je mimo onih prvih sluzbenih posjeta (babinja) tamo sam doslovno nosila pun kofer odjece raznih velicina, igracke i nesto para, ne sjecam se koliko, cca 100eur mislim.

kod nas obicni gosti daju po 100eura, neki i puno vise, pa se onda nekako podrazumijeva da kuma mora dati vise.

a kod nas jako pretjeruju s tim, ali eto da se ravnas.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 21:28   #1968
e, pa ono. izut cu se od troškova ove jeseni i zime
megdova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 22:16   #1969
Ma definitivno pretjerivanje. Mislin da se sa svojom jako dobrom frendicom/kumom sigurno mozes dogovoriti i reci da nemas love.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 22:35   #1970
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Ma definitivno pretjerivanje. Mislin da se sa svojom jako dobrom frendicom/kumom sigurno mozes dogovoriti i reci da nemas love.
u pravu si, znam da njoj to nije bitno, za njenog muža nisam sigurna...nema mi smisla bacati se u minuse
megdova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 10:55   #1971
Quote:
megdova kaže: Pogledaj post
u pravu si, znam da njoj to nije bitno, za njenog muža nisam sigurna...nema mi smisla bacati se u minuse
Ja dala 500 kn i kupila svijeću i dječju bibliju, dala bih miljone da mogu, ne mogu...

Nije to ni smisao bivanja kumom, pogotovo krsnom, ali neću u diskusijem ljudi danas nisu normalni.

Meni je vaznije da ja svoje kumče viđam, znam kako je, pričuvam nju i brata blizanca, brinem se za zdravlje, uskačem kad mogu, tu sam, a ne da dolazim na rođendane s parama. Jednog dana i razgovaram o vjeri ako roditelji budu tako htjeli
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 17:17   #1972
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Ja dala 500 kn i kupila svijeću i dječju bibliju, dala bih miljone da mogu, ne mogu...

Nije to ni smisao bivanja kumom, pogotovo krsnom, ali neću u diskusijem ljudi danas nisu normalni.

Meni je vaznije da ja svoje kumče viđam, znam kako je, pričuvam nju i brata blizanca, brinem se za zdravlje, uskačem kad mogu, tu sam, a ne da dolazim na rođendane s parama. Jednog dana i razgovaram o vjeri ako roditelji budu tako htjeli
slicno razmisljamo. osim ovog dijela gdje se razgovara o vjeri
ne ocekujem nista drugo ni od nje jednog dana kad budem imala djecu
megdova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 17:47   #1973
Mi smo za kumu uzeli curu koja je studentica, iako radi uz faks, pa sam ju ja zamolila da ne troši previše jer mi zaista nije važan poklon, koliko da to bude baš ona. Bila je baš sretna što smo nju izabrali
Kupila je svijeću i košuljicu, tortu, zlatni lančić s privjeskom i još dala 500kn. Molila sam je da ne daje još i novac uz to, ali je inzistirala.
A odijelce i cipelice (odijelce oko 300kn, cipelice 70kn) sam joj u startu zabranila da kupuje i danima sam pazila da mi ne izleti koju bebač veličinu nosi da ne bi otišla i kupila.
Incredible Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 21:48   #1974
Quote:
megdova kaže: Pogledaj post
slicno razmisljamo. osim ovog dijela gdje se razgovara o vjeri
ne ocekujem nista drugo ni od nje jednog dana kad budem imala djecu
Ja ozbiljno shvaćam taj sakrament, nisam klerikalna, ali taj mi je sakrament važan i to sam naglasila kad su me pitali. Pro forme nisam i neću biti nikomu
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:46   #1975
Nisam čitala sve stranice. Pa da pitam, ako tko zna? Tko bira krsno ime? Jer ime moje curice nema u katoličkom kalendaru.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 07:22   #1976
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Nisam čitala sve stranice. Pa da pitam, ako tko zna? Tko bira krsno ime? Jer ime moje curice nema u katoličkom kalendaru.
nije bitno sto imena nema u katolickom kalendaru, pa vecine ih danas nema. krstiti ce ga bez problema. ako vec bude problem to ce vam sigurno reci na dogovoru, pa lako smislite
jos nisam cula da je itko ikoga odbio radi imena
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 11:11   #1977
U pravilu se daje samo jedno ime. Tako je nama pisalo na papiru koji nam je dao župnik. Krsno ime se nadodaje samo ako postoji opravdan razlog (roditelji inzistiraju ili tako nešto).
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 13:44   #1978
Pozdrav svima,ima li kakvih friskih iskustava u vezi restorana na istoku zg?
Puno hvala!
maramko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 17:12   #1979
Quote:
maramko kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,ima li kakvih friskih iskustava u vezi restorana na istoku zg?
Puno hvala!
Bili u nedjelju na ručku u izletištu Polovanec, meni se cini super za takve fešte
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 18:02   #1980
Koliko ranije moram otici u crkvu za dogovoriti termin? Vjerujem da ovisi od zupe do zupe, ali okvirno...?! -Zgb-
Thnx
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.