Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 14:11   #81
već imaš topic o rolama....pročitaj što tamo piše.....moja preporuka za muške role je Salomon Motion 7 --> moj dečko ih ima i prezadovoljan je, vrlo kvalitetne role, jako udobne, dobro podstavljene, lagane, aluminijski frame, lageri ILQ 7 Twincam, koje osim njih koristi još jedino K2 (i to samo za bolje modele), kotači 84 mm/80 A (veličina/tvrdoća).... ja imam žensku verziju tih rola - Salomon Siam 7 - koje imaju također sve gore navedeno i bolje role nikad nisam imala ni isprobala.....
Salomon Motion 7 imaš za kupiti jedino u Turbo Sportu na Žitnjaku (prije Mandija, s iste je strane ceste) i tamo su sada na sniženju 600 kn (početna cijena 2006. je bila 1300 kn)....imaš ih i u Top Sportu u robnoj kući Dubrava za 1000 kn.....također dobar model je Salomon Motion 6 (al mora isto biti iz 2006. godine, a ne raniji modeli) koji imaš isto u Top sportu Dubrava, mislim da je cijena oko 800 - 900 kn....sa Salomonkama ne možeš pogriješiti....

što se oznaka tiče, lageri i veličina kotača su važni za brzinu.....što je broj veći, postiže se i veća brzina....standardne role imaju obično kotače 78 mm i lagere abec 5....bolji lageri od abeca su SG (njim ima Rollerblade), te ILQ Twincam koje imaju Salmon i K2.....imaš i rola sa kotačima od 76 mm, 80 mm, 84 mm, 90 mm i 100 mm, te lagere 3, 5, 7, 9..........mislim da je 84 mm i više nego dovoljno, u kombinaciji sa lagerima 7, jer se ja rolam na takvima i stvarno su jako brze....

linkovi za Salomon Motion 7 i 6 iz 2006. jer im se modeli iz svake kolekcije dota razlikuju, al ovi iz 2006. su im the best

http://www.baysideblades.com.au/inli...ion_7.0_06.htm

http://images.google.hr/imgres?imgur...3DMlt%26sa%3DN
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 17:42   #82
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post

Intersport uopće nema role
Intersport u Mercator centrima (Ljubljanska i Vukovarska) dobio role Rollerblade i Crazy Creek.....Rollerblade su puno prihvatljivije cijene nego u Sport4Sportu....od 600 - 900 kn....a i ima modele Rollerblade Spark kojih trenutno nigdje drugdje u ZG nema za kupiti....najudobnije role od Rollerblade ponude....

Rollerblade Spark W --> 899 kn



Rollerblade Spark M --> 899 kn


Zadnje uređivanje Allexis : 05.03.2008. at 20:40.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:51   #83
Allexis, Spark model još nisam vidjela... imaju li široku cipelu? Naime, prije dvije godine sam kupila Activu, rola je super, ali mi je cipela preširoka, pa moram stezati TFS da mi barem drži gležanj! Rezultat je da rolam u 5 godinama starim Rollerblade PRO 5 (manje se umorim u 3 jarunska kruga u njima nego u jednom u Activi), ali sad stvarno moram kupiti nove.

Gdje se najbliže u inozemstvu mogu naći K2 role? Vidjela sam da u Sloveniji uglavnom imaju Filu, ali to mi nije zadovoljavajuća rola. Roces sam probala - cipela im je šira nego Rollerbladicama.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:15   #84
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Allexis, Spark model još nisam vidjela... imaju li široku cipelu? Naime, prije dvije godine sam kupila Activu, rola je super, ali mi je cipela preširoka, pa moram stezati TFS da mi barem drži gležanj! Rezultat je da rolam u 5 godinama starim Rollerblade PRO 5 (manje se umorim u 3 jarunska kruga u njima nego u jednom u Activi), ali sad stvarno moram kupiti nove.

Gdje se najbliže u inozemstvu mogu naći K2 role? Vidjela sam da u Sloveniji uglavnom imaju Filu, ali to mi nije zadovoljavajuća rola. Roces sam probala - cipela im je šira nego Rollerbladicama.
ja sam ih danas probala kad sam bila u Intersportu.....stvarno su jako udobne i jako dobro podstavljene, tak da ti možda i ne budu široke...ja inače imam jako usku nogu tak da mi je bilo uvijek problem naći role (a i dr. obuću) koje nisu široke....ove Salomon koje imam su mi taman udobne, ne široke jer uspijem zategnuti do kraja oko gležnja....a cipela nije široka....ove Spark me podsjećaju na te moje role, isto sam do kraja zategnula i bilo je dobro....cipela nije bila široka, valjda zbog te silne spužve okolo....probaj vidjeti....

što se K2 tiče, ne znam što bih ti rekla....ja sam u potrazi već duže vrijeme, ali bezuspješno....na njihovim službenim stranicama uopće ne piše nijedan distributor ni blizu nama....najbliže što ima je Intersport u Islandu.....al ako je Intersport zastupnik u Europi, ne znam zašto kod nas ne prodaju K2....iako mislim da bi ih trebalo biti za kupiti u Austriji i Njemačkoj, bar je prije bilo.....no gdje i tko je zastupnik, to stvarno nisam našla....
inače, u Turbo sportu su mi rekli da će dobiti krajem 3.mj. K2....ne znaju koje modele, no znajući njih, uvijek imaju po 1 model i to neki prastari otprije 5 godina....
btw. moja frendica je kupila Fila role, al meni nisu zadovoljavajuće....probala njene krug i nekako mi se previše osjeti vibracija dok rolam....
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:22   #85
Može mi molim vas netko preporučiti role? Jako dobro rolam, dakle ne za početnika. Imala sam roces i k2 - jako jako razočaravajuće. Volim da su teže, dakle ne lagane kao sve ove sad fitness, i da su čvrste. Cijena mi nije bitna. Bitnije mi je da "se uvijek dočekam na noge", a manje bitna brzina.

Savjet pliz pliz??? MOže neke koje nemaju u Hrvatskoj, lako nabavim iz vana.
__________________
Real beauty ends where an intellectual expression begins. Intellect is in itself a mode of exaggeration, and destroys the harmony of any face. Oscar Wilde
bebana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:39   #86
Quote:
bebana22 kaže: Pogledaj post
Može mi molim vas netko preporučiti role? Jako dobro rolam, dakle ne za početnika. Imala sam roces i k2 - jako jako razočaravajuće. Volim da su teže, dakle ne lagane kao sve ove sad fitness, i da su čvrste. Cijena mi nije bitna. Bitnije mi je da "se uvijek dočekam na noge", a manje bitna brzina.

Savjet pliz pliz??? MOže neke koje nemaju u Hrvatskoj, lako nabavim iz vana.
od svih rola koje sam dosad probala dok sam tražila svoje, sjećam se da su mi jako teške na nozi bile Powerslide....ne znam koliko teže želiš i koliko sam relevantna za težinu, jer je meni dosta rola koje sam isprobala bilo teško....preferiram što je moguće laganije role....no te su definitivno bile najteže....izgledaju kao oklopne...i nikako mi se nisu svidjele.....ne sjećam se koji model je bio....čini mi se jedini ženski u toj trgovini....al oni kao i naručuju role po želji....btw. radi se o Skate centru u Ilici....oni drže te Powerslide....
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:43   #87
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
što se K2 tiče, ne znam što bih ti rekla....ja sam u potrazi već duže vrijeme, ali bezuspješno....na njihovim službenim stranicama uopće ne piše nijedan distributor ni blizu nama....najbliže što ima je Intersport u Islandu.....al ako je Intersport zastupnik u Europi, ne znam zašto kod nas ne prodaju K2....iako mislim da bi ih trebalo biti za kupiti u Austriji i Njemačkoj, bar je prije bilo.....no gdje i tko je zastupnik, to stvarno nisam našla....
Poslala sam im mail s upitom o distributeru u zemljama najbližim Hrvatskoj i dali su mail najbližeg distributera - u Michelsdorfu - to bi bi bilo blizu Villacha. Od K2 sam odgovor dobila u roku 24 sata, ali od austrijskog distributera odgovor na pitanje o prodavaonicama čekam već tjedan dana.... Zainteresirana sam za model koji se zove - gle čuda - Alexis


Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
btw. moja frendica je kupila Fila role, al meni nisu zadovoljavajuće....probala njene krug i nekako mi se previše osjeti vibracija dok rolam....
Ovo što se prodaje u Hervisu definitivno nije rola top-klase - ali na slovenskim stranicama vidjela sam Eve 7 (ili tako nešto) - košta oko 150 EUR... i čini mi se da nudi više od ovih kod nas.

Međutim, to je teško utvrditi na prvi pogled. Ja sam se zaljubila u Activu, platila ih skoro 200 EUR-a, i jesu sjajne - ali kad se spužva raširila, postale su mi preširoke. Rezultat - kotačići se iskose prema unutra - kao kad dijete ima prevelike role, ili kad imaš ikserice U Sport 4 Sport, gdje sam ih kupila, kažu da su im svi novi modeli značajno širi nego stari - zato su mi PRO 5 još uvijek dobre (ali im je kilometraža značajna).

U svakom slučaju, prodat ću Activu nekom s malo širim stopalom, a ja sam idući mjesec na putu, pa ću role potražiti u inozemstvu.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 02:18   #88
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Poslala sam im mail s upitom o distributeru u zemljama najbližim Hrvatskoj i dali su mail najbližeg distributera - u Michelsdorfu - to bi bi bilo blizu Villacha. Od K2 sam odgovor dobila u roku 24 sata, ali od austrijskog distributera odgovor na pitanje o prodavaonicama čekam već tjedan dana.... Zainteresirana sam za model koji se zove - gle čuda - Alexis
gle čuda, i ja isto .....model mi je odličan....ak saznaš možda jel ima negdje u Münchenu ili blizini distributer, javi....dečko mi često ide tamo, pa bi mi mogao kupiti....

molba svima na forumu: ako itko sazna gdje ima za kupiti K2, konkretno model Alexis .....



K2 Alexis

Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:17   #89
Evo... stigao mail iz Austrije:

thank you for your interest on K2 products,
following a dealer list, where you can look for your inline-skates.

Intersport XL Pilz
Wasserwerkstrasse 30D
A-8430 Leibnitz

Giga Sport
Sackstrasse 7-13
A-8021 Graz

Intersport XL
Steirerhof, Jakominiplatz 12
A-8010 Graz

Intersport Eybl Megastore
Center West, Weblinger Gürtel 25
A-8054 Graz


Sad se samo moram izboriti za slobodan dan....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:15   #90
Quote:
Tronicijos kaže: Pogledaj post
zna li neko di bi se mogle kupiti off-road role '"Big Cat" , "Powerslide Nordic Cross Trainer Inline Skate" ili nešto slično za off road
Powerslide Nordic Cross Trainer imaš u Skate centru, Ilica

http://www.skatecentar.com/artikl.php?id=12643

Zadnje uređivanje Serse : 15.05.2008. at 04:32.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:51   #91
joj preslatke su one bijele.
alexis, hvala, pogledat cu te powerslide!
__________________
Real beauty ends where an intellectual expression begins. Intellect is in itself a mode of exaggeration, and destroys the harmony of any face. Oscar Wilde
bebana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:39   #92
Fila

Pozdrav;

Molim savjet,

do sada sam imao Activ role iz Metroa, nakon 3 godine rolanja prešao bih na nešto bolje.

Inače rolam cca 3 puta tjedno po Jarunu, rekreativno. Da li su te Fila role ok za rekreativca koji ne misli skakati s rampe i slično :-)

Još ima akcija u Intersportun na trgu,

Rollerblade Spark 4.0 za 900,00 kn i Astro 40 za 729,00 kn.

Molim iskusne rolere savjet dal ići po Fila role (alu frame) ili ove u intersportu (nemaju alu).

http://www.hervis.hr/rsync_hervis_hr...seite%2012.pdf
mmarusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:26   #93
Quote:
mmarusic kaže: Pogledaj post
Pozdrav;

Molim savjet,

do sada sam imao Activ role iz Metroa, nakon 3 godine rolanja prešao bih na nešto bolje.

Inače rolam cca 3 puta tjedno po Jarunu, rekreativno. Da li su te Fila role ok za rekreativca koji ne misli skakati s rampe i slično :-)

Još ima akcija u Intersportun na trgu,

Rollerblade Spark 4.0 za 900,00 kn i Astro 40 za 729,00 kn.

Molim iskusne rolere savjet dal ići po Fila role (alu frame) ili ove u intersportu (nemaju alu).

http://www.hervis.hr/rsync_hervis_hr...seite%2012.pdf
Rollerblade Spark definitivno bolje, kvalitetnije, čvršće, udobnije od Fila rola...

btw. te role imaš još u Intersportu u Mercatoru na Ljubljanskoj aveniji i u Vukovarskoj...
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:07   #94
Intersport ima sniženje na sve role....

Rollerblade Spark M i W --> 699 kn

Rollerblade Wing 40 --> 599 kn

Rollerblade Astro --> 599 kn

Roces S 201 W --> 575 kn
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 14:08   #95
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Wing i Astro više nemaju - barem onaj veliki na Vukovarskoj - ali imaju novu liniju Rollerblade - Wing 8.0 - 1099 kuna.
imaju u Intersportu na Trgu i Ljubljanskoj.....vjerojatno ne još dugo jer počinje sezona rolanja
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 23:43   #96
hvala na prijašnjem odgovoru...
nisam se još definitivno odlučila koje role da kupim,pa opet molim pomoć..
rollerblade spark 4.0 w ili rollerblade geo III w??
spark mi se više sviđaju, jedino što mi kod njih smeta je to što su bijele iznad kotača(što me plaši ko vječitog šeprtlju,pa će taj dio bit ubrzo crn)...


hvala unaprijed
tincha2809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 02:16   #97
Quote:
tincha2809 kaže: Pogledaj post
hvala na prijašnjem odgovoru...
nisam se još definitivno odlučila koje role da kupim,pa opet molim pomoć..
rollerblade spark 4.0 w ili rollerblade geo III w??
spark mi se više sviđaju, jedino što mi kod njih smeta je to što su bijele iznad kotača(što me plaši ko vječitog šeprtlju,pa će taj dio bit ubrzo crn)...

hvala unaprijed
nikakve dvojbe između ta 2 modela --> definitivno Spark W
puno, puno, puno udobnije i bolje podstavljene od Geo III W....frendica mi ima Geo III W, a sestra Spiritblade II W (koje su skoro iste kao Geo III) i kad sam probala njihove i Spark, definitivno su Spark puno bolje.....i trebaju biti kad su iz nove kolekcije 2008.....da kupujem Rollerblade, odlučila bih se za Spark ili Wing 40....

što se bijelog tiče, redovito čišćenje...to je kožni dio pa se lako čisti.....ja svoje role svako toliko očistim nakon rolanja, pa su još uvijek kao nove.....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 18:12   #98
Cool dvojba

ajd ljudi (vi koji se kužite) šta mislite o onim rolama "Crazzy Creek" u Intersportu (sad na akciji 499 kn)...meni izgledaju ok....80mm kotači, Abec 5...ili bolje dati još 200 kn za Rollerblade Spark M i W --> 699 kn, isto Abec 5, 78 mm.

inače kupujem jedne ženske i jedne muške....nisam baš neki roler (uzmite i to u obzir)
misc_maker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 18:51   #99
Quote:
misc_maker kaže: Pogledaj post
ajd ljudi (vi koji se kužite) šta mislite o onim rolama "Crazzy Creek" u Intersportu (sad na akciji 499 kn)...meni izgledaju ok....80mm kotači, Abec 5...ili bolje dati još 200 kn za Rollerblade Spark M i W --> 699 kn, isto Abec 5, 78 mm.

inače kupujem jedne ženske i jedne muške....nisam baš neki roler (uzmite i to u obzir)
Rollerblade Spark M i W

nek ti ne bude žao dati 200 kn više za Rollerblade Spark M i W (tj. 400 više jer kupuješ i m i ž).....definitivno se isplati....puno su kvalitetnije i čvršće od Crazy Creek, a i bolje podstavljene....imaju kvalitetnije kotače (više silikonske) i bolje lagere (SG 5 lageri, a ne abec)....bez obzira što kažeš da nisi neki roler (a ubrzo budeš ak se rolaš), uvijek se isplati kupiti kvalitetnije role.....Crazy Creek u Intersportu su i ne mogu se mjeriti po kvaliteti sa Rollerblade....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 10:40   #100
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Rollerblade Spark M i W

nek ti ne bude žao dati 200 kn više za Rollerblade Spark M i W (tj. 400 više jer kupuješ i m i ž).....definitivno se isplati....puno su kvalitetnije i čvršće od Crazy Creek, a i bolje podstavljene....imaju kvalitetnije kotače (više silikonske) i bolje lagere (SG 5 lageri, a ne abec)....bez obzira što kažeš da nisi neki roler (a ubrzo budeš ak se rolaš), uvijek se isplati kupiti kvalitetnije role.....Crazy Creek u Intersportu su i ne mogu se mjeriti po kvaliteti sa Rollerblade....
Potpisujem... to ti je razlika kao da kupuješ Golf ili jugića
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.