Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2008., 14:25   #1
Crvenilo na koži

Curka mi je stara 2 i pol mjeseca i danas smo se probudili sa crvenilom po koži i to u predjelima vrata i na zglobićima i pregibima na ručicama i isto tako malo iznad koljena i na jednoj strani lica.
Koža joj je na tim mjestim crvena i hrapava.
Jeli netko imao slične probleme i kako ih je riješio?
ja sam curku na tim mjestima namazala sa bepantenom i pratit ću stanje a ako se pogorša idem kod peda.
Možda moram napomenuti da je curka u ponedjeljak cijepljena sa 5 u 1 pa možda je to reakcija na cjepivo!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 14:41   #2
Meni to više smrdi na neurodermitis, i mom se pojavilo sa nekih 2 mjeseca. Nama je pomogla a-derma.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 15:24   #3
Nije neurodermitis. Nisu nikakvi prištići koji pucaju i u kojima je gnoj. Imam i a-derminu exomegu, mazala sam i s njom ali nije uklonilo crvenilo ispod vrata dok bepanten je ali se opet vraća.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 16:16   #4
Pa neurodermitis ne moraju biti nikakvi prištića sa gnojem, samo hrapavo crvenilo oko pregiba
Tako je bar moj imao.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 16:26   #5
i moja curica ti je negdje sa 2-2,5 mjeseca imala nekakve prištiće koji su se ljuskali. mazala sam je sa aventovom magic cream, izbacila johnsonovu top to toe kupku i nakon 10-ak dana to se povuklo. kasnije sam probala i a-derminu exomega kremu koja je odlična za osjetljivu bebinu kožu. probaj i njihovu kupku, te izbaci dječju kozmetiku iz uporabe neko vrijeme. ili je možda samo u pitanju pojačano znojenje pa pregibe nakon kupanja malo napudraj.
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 17:21   #6
Meni isto smrdi na neurodermitis...
Umasiraj joj Adermu 2 puta dnevno, kupi i aderminu kupku za kosu i tijelo, a briši je samo čistom vodom i vatom, nemoj običnim vlažnim maramicama. Bez ikakve kozmetike i jakih deterdženata.
Ako se ne povuče, odi kod dermatologa, nama je dao kremu HY-BOR i ako se slučajno pojavi osip nakon 2-3 puta mazanja nestane. Iako više nemamo baš problema s time.
Ima li tko u obitelji astmu i alergije, da li dojiš? Jel ima možda tjemenicu, tj. ljuskice po glavi?
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 08:58   #7
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Curka mi je stara 2 i pol mjeseca i danas smo se probudili sa crvenilom po koži i to u predjelima vrata i na zglobićima i pregibima na ručicama i isto tako malo iznad koljena i na jednoj strani lica.
Koža joj je na tim mjestim crvena i hrapava.
Jeli netko imao slične probleme i kako ih je riješio?
ja sam curku na tim mjestima namazala sa bepantenom i pratit ću stanje a ako se pogorša idem kod peda.
Možda moram napomenuti da je curka u ponedjeljak cijepljena sa 5 u 1 pa možda je to reakcija na cjepivo!
tako je i mom malom bilo i to je neurodermitis...bilo bi najbolje otići dermatologu, inaće mi smo to izliječili do 3 god. a koristili smo kremu atoderm p.o.zinc i super je pomogla (nema parferma, jedino što košta oko 130 kn tuba).nažalost u početku nam nije ništa pomagalo nego je nakon pojave tih simptoma dobio onu kremu sa kortikosteroidima i to smo mazali 5 dana, hvala Bogu nismo je više nikad koristili jer je štetna...e da i bilo bi dobro ne koristiti nikakve kupke, ili ako već treba da budu uljne kupke ima od mustele uljna kupka dobra je i od eucerina...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 09:05   #8
Danas ću se naručiti kod dermatologa. Inače imam a-derminu kremu i kupku pa sam jučer počela s njom. Danas mi se čini vć bolje, sa lica joj je skroz nestalo crvenilo a na pregibima je manje.
A jadne te bebe!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.