Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2003., 11:40   #41
Re: čitam, čitam i tak..

Quote:
Dragonfly kaže:
Nekako osobno mislim da u ovom materijalističkom svijetu moramo naučiti za početak pravilno voditi ljubav(tu namjerno izbjegavam seks, jer ateisti današnjeg doba imaju seksualni odnos, a mi duhovnjaci bi ipak trebali naučiti voditi ljubav) jer i to je vrlo snažno duhovno iskustvo kroz koje se istovremeno prima i daje energija.


Dragonfly, zar i ti, nesrećo?!?!
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 11:56   #42
šta i ja?

pa naravno! ateisti modernog doba su zapravo vrlo religiozni. imaju jaku vjeru. u materijalizam od njih gori su samo pijetisti. oni bi ukinuli materiju. a onda skrivački piju, žderu i psuju govoreći sami sebi da to ne rade. oni su također ateisti. čovjeka bez vjere nema. točka.

najgore je to kaj se taj pojam materijalizma krivo veže i tumači. npr. iako sam protiv "materijalizma modernog doba", ja sam užasan materijalist- pokušavam nalaziti Boga svaki dan u kuhanoj šunki, čaši vina, toplom kruhu, jamici između ključnih kostiju drage mi osobe..fuj me bilo i stvarno zaslužujem



P.S. Obožavam tvoj novi avatar!
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 11:59   #43
Re: šta i ja?

Quote:
Dragonfly kaže:
najgore je to kaj se taj pojam materijalizma krivo veže i tumači. npr. iako sam protiv "materijalizma modernog doba", ja sam užasan materijalist- pokušavam nalaziti Boga svaki dan u kuhanoj šunki, čaši vina, toplom kruhu, jamici između ključnih kostiju drage mi osobe..fuj me bilo i stvarno zaslužujem
Pa i ja to radim (OK, osim kuhane šunke), ali me pri tome ne pucaju ideje veličine
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 12:06   #44
pa dobro tufi,

ne pucam ni ja, za boga miloga that's the whole point mog posta..

kad se radi kak spada, veličina dolazi sama po sebi..kroz male stvari..

zato ne koristim seks da bih probudila kundalini.

al' znam, ti si pomislio kako od seksa radim big deal- upravo suprotno..to prepuštam ekipi na LJES-u..
problem upravo i je u tome kaj je to tak jednostavna stvar, a toliko je zakomplicirana danas..
kada rekoh da treba naučit pravilno vodit ljubav, mišljah time da se treba oslobodit svih onih uvjeta i predodžbi koje nam se konstantno plasiraju statistički i svakak kroz medije i društvo..vratit se jednostavnosti..

ljubav,vino i jelo- bilo kako, bilo kada i bilo gdje..
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 12:18   #45
Re: pa dobro tufi,

Quote:
Dragonfly kaže:
kada rekoh da treba naučit pravilno vodit ljubav, mišljah time da se treba oslobodit svih onih uvjeta i predodžbi koje nam se konstantno plasiraju statistički i svakak kroz medije i društvo..vratit se jednostavnosti..
ljubav,vino i jelo- bilo kako, bilo kada i bilo gdje..
Ne kužim. Opet

Što sad, može

i

a može i samo



a može i



itd. U čemu je kvaka? Što je to pravilno vođenje ljubavi Ne briješ valjda na onoga Komaju-Makaju
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 12:53   #46
Talking đizas!



kakav Mkaja, Komaja, čon te spopao.. bijah jednom na predavanju i preveč to komplicirano za mene..

Nego, kaj ti nije jasno?

Evo ti analogija: npr. ne znam kak ti jedeš, ali ja jedem samo jela koja pašu mom nepcu i želucu. Fast food tu ne spada nikako. Ne gledam TV i ne čitam novine dok jedem. Ponekad zgrabim batak golim rukama i volim imat masne prste. Ponekad jedem srebrnim priborom. Kako se namisti u taj čas. Volim jest u društvu, a volim i spremat jela. Nikad ne jedem s poda niti pokvarenu ili hranu koju je netko drugi odbacio. Ribu mogu jest svaki dan kao i kolače.

Isto je s ljubavlju: mora biti svega i i i i . Nekad nečeg malo više, a drugog malo manje, ali bitno je da su svi sastojci prisutni inače mi je ljubav "bljutava".

Kapiši?
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 13:13   #47
Re: đizas!

Quote:
Dragonfly kaže:
Kapiši?
Ehhh... ne baš

Mislim jasno mi je što radiš, ali ne kužim u čemu je kvaka s tim pristupom i zašto je on nešto posebno...
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 13:19   #48
pa u tome i je kvaka..

nije niš posebno..
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 20:10   #49
cc, da, što je zapravo bila tema??
dragonfly,
koliko sam shvatio,
živiš jedan lagodan profinjen smiren sebi podložen život
u kojiem su najveći duhovni dometi šunkica i vođenje ljubavi ,
pa ti sigurno neće manjkati energije..
s čim se zapravo slažem, super izbor, i sa tvojim "ateistima" i povratku jednostavnosti, sve je to ok..

Quote:
Osim toga, uvijek sam nekako zazirala od "agresivnih" metoda koje obećavaju ekspres put ka prosvjetljenju pa bilo to buđenje kundalinija ili neke druge tehnike..
i ja i ja, samo ipak,...
energija dušo energija, a svijet stoji tu i samo čeka
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 20:33   #50
hihi,

kameni kamen, nešto si shvatio, a ponešto još očito moram objasnit;
prije nego li sam došla do toga da shvatim da je uživanje u šunkici i vođenju ljubavi tako jednostavno, a opet očito toliko teško jer 99% pučanstva nikako da uhvati "kvaku", prošla sam dugogodišnji trnovit put koji je bio posut traženjima kundalinija, joginija, babainija, sufinija i ostalih energetskih tripova.
nisam došla do kraja, da ne bi bilo zabune, nego sam se vratila na početak.
k sebi. možda zvučim ležerno i lagodno, ali energetska strujanja koja vitlaju mojom duhom, dušom i tijelom daleko su od mirnog i lagodnog.
svakodnevno sam sedam tisuća puta gore pa dolje. ali u svoj toj promijenjivosti nešto je stalno i mirno što mi omogućava da lakše brodim kroz buru oceana što život se zove i da svjesno vidim i uočim ta previranja, čvorove, nasukavanja i onda se pustim unutrašnjem navigatoru da opet usmjeri kobilicu na ravniji put.
i na kraju da uživam u šunkici, vinu i meni dragim osobama.
moj svijet niti stoji, niti čeka, nego je u vječitom pokretu i mijeni, a ja se samo trudim uhvatit ritam i ne gubit glavu u oblacima, niti tlo pod nogama.
ponekad s više, a ponekad s manje uspjeha.

Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 21:00   #51
Nije mi baš jasno, kako to suzdržavanje od seksa štedi energiju?

Meni izgleda da je obratno, da treba uložiti puno energije u suzdržavanje.

Mislim da apstinencija nema veze s nikakvom uštedom, možda samo može dovesti do nekakvog specijalnog stanja svijesti, kao i ostala ekstremno neprirodna ponašanja.

Možda to i nije loše za duhovni razvoj... samo ne znam koliko je opasno za psihofizički integritet.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 21:17   #52
Re: čitam, čitam i tak..

[QUOTE]Dragonfly kaže:


S obzirom na to da meni osobno nije cilj dosegnut prosvjetljenje, osobito ne preko manipuliranja seksualnom energijom koja uistinu jest najjača biološka energija svih živih bića, nego samo upoznati sebe, na tu temu nemam puno kaj za reć(tu mislim na raznorazne metode manipulacije i usmjeravanja seksualne energije da bi se došlo do viših sfera duhovnosti).:
[QUOTE][i]

CRAZY CHILD:
Ja također ne manipuliram sexualnom energijom. Ekstaza se dogodi il ne dogodi, a bolje je da se dogodi. Recimo ja sam doživjela dva puta u životu ekstazu, jedanput putem sexa, a drugi put putem molitve. Ja to dvoje ne izjednačavam, al očito nas ista energija može preplaviti, obnoviti, ... tim putevima.
I ni jedno ni drugo mi nije sredstvo za dostizanje cilja.
To možda zvuči kao bogohuljenje, ali nije, jer sex nije grijeh, ukoliko ga takvim ne napravimo il vidimo.
off topic
Mislim da bi ljudi često bili u ekstatičnom stanju, prepuni energije i dobre volje da žive kako treba, da nemaju rupa, rana u sebi i da ne bježe od Boga. Pogledajte djecu (koja još nisu toliko izranjavana), ona imaju toliko energije i toliko radosti.


Quote:
Dragonfly kaže:
Nekako osobno mislim da u ovom materijalističkom svijetu moramo naučiti za početak pravilno voditi ljubav.Osobno ne vidim nikakvih problema i smetnji prema duhovnom razvoju nepoštivanjem apstinencije. Čak naprotiv..

Nekako mi se to prožima međusobno i jedno potpomaže drugo(duhovni razvoj pomaže pravilno vođenje ljubavi, a pravilno vođenje ljubavi duhovni razvoj).

Osim toga, uvijek sam nekako zazirala od "agresivnih" metoda koje obećavaju ekspres put ka prosvjetljenju pa bilo to buđenje kundalinija ili neke druge tehnike.. [/B]
crazy child:
Slažem se u svemu, al ovo za kundalini ti moram objasniti. Kundalini se može probuditi spontano, u molitvi, lijepim mislima, ljubavi. Ja se ne bavim jogom, katolik sam, al ta energija (Božja ljubav) je prisutna bez obzira na ime ako se predamo Bogu.
(uzela sam tu riječ; jer onda ljudi znaju o čemu se radi)
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2003., 22:52   #53
nastavak

Mali je rano djetinjstvo proveo okružen ženama u crnom. U kućici kod baka na selu, gdje su na zidovima visile slike isključivo mrtvih osoba i jedna ikona.
Uveče pred spavanje su se pričale priče o umrlim, da se ne zaboravi, onako umjesto bajki.
Crtao je grobove i krstove, kanalisao valjda, pa krvave bojeve, bitke, rano opsjednut vukodlacima, zombijima, bla, bla, uglavnom, on se sjeća da mu se i tada par puta desilo da čuje nekakve glasove. To su prve halucinacije, valjda.
A u srednjoj, kako se njegova kreativna energija nije usmjeravala, ali nikako, došlo do tih prvih pucanja. Više se sve ludački praznilo, kad je ono malo kući, pa na gitari... a kako je bio zatočen u školi, zamrzio je klavir, sve je rjeđe i rjeđe komponovao.
Curu nije imao tada. Vezivao se za nekakve Laure i Beatrice, a hvala Bogu imao normalne potrebe, koje nikako nisu zadovoljavane.
Astralne projekcije pred kraj srednje. Opis...budan, ne može pomjeriti tijelo, ne može pričati, tijelo oduzeto, i on izlazi iz tijela. Mislim da to nije išlo predaleko. I imao je katastrofalne horore od noćnih mora...stalno.
Usmjeravajte i preusmjeravajte priču slobodno
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 00:20   #54
Probudiste me iz brloga, pa da i ja nesto napišem

Kad smo vc kod kundalinija i joge: Tamelj svih vjezbi za postizanje kundalinija je usmjeravanje sexualne energije(iz zemaljske cakre) prema gore- prema višim čakrama.
Ta zemaljska cakra je glavna cakra iz koje se ostale cakre hrane energijom , u njoj je središte kundalinija(osnova za rađanje više realizacije) koji tamo leži u nesvjesnom obliku. Zato se određenim tehnikama ta potencijalna energija podiže kroz ostace čakre što ima za posljedicu za povećenje svjesnosti.

Prema tome je ocigledno da sama apstinencija nece imati ucinka na podizanje svjest. Ta energija se mora određenim tehnikama usmjeriti prema gore---ili što obicni ljdi rade-- osloboditi.
Nagomilana i neusmjerena energija samo moze stvarati probleme, a apstinencija bez usmjeravanja energije je bespotrebna.(energija se neće usmjeriti sama od sebe--ili samo rijetko)

To je kroz povjest bio veliki problem u Katolićanstvu(Crkvi) koji su za razliku od istočnjačkog ućenja propovijedali samo apstinenciju,a postizanje više svijesti i duhovnosi je izostajalo--pedofilizam među svećenstvom u americi-- a i prije je bilo slićnih slućajeva. Naravno takvih problema je bilo manju među onim religijama koje dopuštaju ženidbu svećenika.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 00:42   #55
heh,
dragonfly,
ma slažem se ja s tobom, ali samo onak, načelno
zapravo 99% ljudi oko mene ne radi ništa drugo nego uživa u šunkici i vinu, i katakad u sexu, i uopće mi ne djeluju duhovno, štoviše, životi im se i svode na zadovoljavanje uglavnom primarnih bioloških potreba
drago mi je da si se vratila sebi, našla mir, i sad iznutra ipak mirno gledaš svijet, kad opet budeš spremna za jedrenje javi

crazy child
možda ekstatičan osjećaj ovisi o tome tko je s druge strane ,
slažem se zapravo i s tobom,
Quote:
Ja također ne manipuliram sexualnom energijom. Ekstaza se dogodi il ne dogodi, a bolje je da se dogodi. Recimo ja sam doživjela dva puta u životu ekstazu, jedanput putem sexa, a drugi put putem molitve. Ja to dvoje ne izjednačavam, al očito nas ista energija može preplaviti, obnoviti, ... tim putevima.
to je u redu ako je ekstaza cilj, vjerojatno je tvoja aura tada blještala, no, nakon toga?
kundalini - božanska energija, možda, nije bitno kako je zovemo,
čak ni nisam mislio da apstinencijom čuvam isključivo kundalini, mislio sam na širi pojam
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 00:45   #56
bipolar,
samo nastavi,
ak može podrobniji opis izlazaka iz tijela
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 01:27   #57
Quote:
kameni kamen kaže:
bipolar,
samo nastavi,
ak može podrobniji opis izlazaka iz tijela
Pa nije mi pričao u ne znam kakvim detaljima, valjda zato što se na sličan način dešavalo i meni, pa bi on uglavnom rekao...kako mu je isto.
Uveče, kad da spava, prije nego potpuno uroni u san, naglo se trgne , znači razbudi, čuje sve oko sebe, svjestan, ali paralisan, i tijelom i glasom...i onda valjda izađe iz sopstvenog tijela i vidi sebe. Nisam sigurna je li mi baš on rekao da je nekad vidio (tada, poslije jeste na drugi način) neke sjenke, neke "entitete" koji su ga izvlačili. Sve je to kratko trajalo. Mislim sama projekcija, nije kao što rekoh, išao negdje predaleko s tim.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 21:43   #58
...

Quote:
grizli kaže:
Prema tome je ocigledno da sama apstinencija nece imati ucinka na podizanje svjest. Ta energija se mora određenim tehnikama usmjeriti prema gore---ili što obicni ljdi rade-- osloboditi.
Nagomilana i neusmjerena energija samo moze stvarati probleme, a apstinencija bez usmjeravanja energije je bespotrebna.(energija se neće usmjeriti sama od sebe--ili samo rijetko)

To je kroz povjest bio veliki problem u Katolićanstvu(Crkvi) koji su za razliku od istočnjačkog ućenja propovijedali samo apstinenciju,a postizanje više svijesti i duhovnosi je izostajalo--
Slažem se uglavnom. Ovo se nadovezuje na moju priču. Jer mali je u trenutku preobraćenja (koji ću kasnije opisati detaljnije) izabrao istočnjačko učenje. Otac mu je katolik, a mati pravoslavna. Bake na selu su bile pravoslavne. Jedna nije podnosila popove, a druga se vatrano pridržavala svih mogućih običaja...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 22:04   #59
Znaci, mali je od pocetka stajao negdje u sredini, a sa svih strana bio izlozen suprotnim utjecajima...
Da ne spominjemo da niti ga je tko sam po sebi razumio, niti se itko probao malo dublje njime pozabaviti...
(Osim onog spomenutog nastavnika.)
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2003., 22:14   #60
Quote:
Gospon Pes kaže:
Znaci, mali je od pocetka stajao negdje u sredini, a sa svih strana bio izlozen suprotnim utjecajima...
Da ne spominjemo da niti ga je tko sam po sebi razumio, niti se itko probao malo dublje njime pozabaviti...
(Osim onog spomenutog nastavnika.)
Uživao je ljubav roditeljsku.
Ali je familija živjela neuobičajenim životom. Puno selidbi. Mama i tata na poslu. Baka je (ona što nije voljela popove) živjela sa njima i bila mama br.2.
Ima brata i sestru. Jednako je vezan za oboje, ali mu je sestra posebno bliska i u stanju je da mu se približi više nego ostali. Tako je oduvijek bilo.
Nije se niko bavio ono posebno od starijih dok se nije desilo veliko pucanje prije godinu i po dana.
Oduvijek su mislili o njemu i brinuli, ali...specifično je dijete bio, ne bi se nikad moglo reći da je zabrinut, ili da ga nešto muči, kao sve mu ravno, a kupi se i kupi, onda bi imao glavobolje stravične, i tek je to bio signal za nekakav problem.
Mislim da nisu mogli uticati bolje nego što jesu, obzirom da i ni on sam nije imao svijest o problemima (suviše mlad), pa su se svi ispričani "spoljni" problemi svodili na to "spolja".
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.