Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2007., 21:23   #1
'Ukleta' ljuljačka danima se njiše sama od sebe

Ljuljačka koja se već danima njiše sama od sebe na igralištu jedne škole u Argentini bez da ju itko dodiruje prestravljuje učenike, roditelje, nastavnike, ali i lokalnu policiju.

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti...1025_28903.php
dejan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 21:39   #2
Stvarno bizarno. Jesi li primjetio da se ljulja u točnu određenom obrascu, kao da proizvodi neku vrstu osmice. Što znači da je vjerovatno impuls koji je ljulja stalno jednak.

Možda se netko našalio i stavio neku napravicu koja proizvodi neku vrstu konstantnog jednakog impulsa koja je pokreće. A moža je to neka vrsta nekog jakog energetskog polja pa se ljuljačka ponaša kao visak.

Nekako sam skeptična zbog pravilnosti ljuljanja.

Ne stoji nigdje je li policija istražila ljuljačku, da li su je zaustavili, da li su pogledali gore na glavnu prečku je li ima šta ugrađeno, jesu li pogledali bočne prečke, jesu li isključilu da bi to mogla biti psina inteligentnih osmaša sa peticom iz fizike.

Odnosno da to nije isto kao i kad se pojavila slika gospe u torti nacrtana u biskvitu neke pobožne latino gospođe o čemu si isto izvještavali mediji ....Popunjavanje medijskog prostora glupostima jer nema boljih vijesti....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 22:39   #3
ljuljaju se i druge dvije
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 23:29   #4
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post

Ne stoji nigdje je li policija istražila ljuljačku, da li su je zaustavili, da li su pogledali gore na glavnu prečku je li ima šta ugrađeno, jesu li pogledali bočne prečke, jesu li isključilu da bi to mogla biti psina inteligentnih osmaša sa peticom iz fizike.
zanimljivo doista, nego da li si sigurno pročitala članak ili samo pogledala video?
U istom članku piše:

"Ljuljačka se njiše naprijed-natrag bez da ju itko dodiruje, a objašnjenje se sigurno ne nalazi ni u vjetru jer dvije susjedne ljuljačke vjetar, koji k tome ni ne puše stalno, njiše posve blago.
Policija je čak angažirala i stručnjake kako bi utvrdili o ćemu se radi, no čak ni fizičari nisu uspjeli odgonetnuti tajnu. "
SamuraJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 23:38   #5
To je ljuljačka evoluirala... Pa se sada njiše sama.

...

A da nije baš na tom mjestu neko magnetno polje koje gura ljuljačku? Tog ima posvuda...
Luster_do_poda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 00:55   #6
Quote:
SamuraJura kaže: Pogledaj post
zanimljivo doista, nego da li si sigurno pročitala članak ili samo pogledala video?
U istom članku piše:

"Ljuljačka se njiše naprijed-natrag bez da ju itko dodiruje, a objašnjenje se sigurno ne nalazi ni u vjetru jer dvije susjedne ljuljačke vjetar, koji k tome ni ne puše stalno, njiše posve blago.
Policija je čak angažirala i stručnjake kako bi utvrdili o ćemu se radi, no čak ni fizičari nisu uspjeli odgonetnuti tajnu. "
Aha .... da .... nisam to pročitala .....
Ok.
ako je neko elektro magnetsko polje ili kakvo zračenje ispod zašto bar malo ne reagiraju susjedne ljuljaške već se samo ljuljuškaju na vjetru.
Šta ako je fizičar stručnjak u stvari samo neki profesor iz srednje, pa nije isključio sve mogućnosti....

Čini mi se da ljudi prebrzo proglase nešto čudom, a neko stoji doma, gleda televiziju i smije se....

neki dan sam gledala na discoveriju kako su našli tragove big foota tj velikog čovjeka, jetija negdje po u nekoj šumi u americi. Skupili su se stručnjaci, mjerili otiske, filozofiirali, napravili izmjeru koliko je visok, kako mu stoji kičma, čime se hrani, gdje je to bio, što je radio ..... i ond su se javila dva tipa da su napravili lažna stopala i da su se malo zezali da bi se našalili sa javnosti.

Isto tako u austaliji u nekom selu se pojavila divlja žena koju su odgojili klokani. Mještani su prijavili da jedna lijepo građena bljelkinjga divljakinja raščupana trči sa klokanima. Mnogi ljudi su prohrlili u tu zabit i slikali ženu koju su odgojili klokani. Slike izbliza pokazuju da je depilirana i našminkana. Onda su neki priznali da su se dogovorili da se našale sa svijetom da bi privukli pažnju na svoje malo mjesto i obukli lokalnu ljepoticu u divlju ženu.... Eto zato bi ja bila oprezna pri zaključivanju...
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 09:13   #7
strasno! jeza me uhvatila neka. i ja sam odmah pomislila na nekakvo magnetsko polje, ali cudim se da je nitko ne zaustavi i ne skine i ne pregleda... mozda se ljudi boje, jer ja joj se sigurno ne bi priblizila...
jane7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 13:29   #8
Baš bi se voljela proljuljuljati na toj ljuljački. Bar ne bih trebala lamatati nogama.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 13:50   #9
jel se još ljulja?
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 14:09   #10
perpetuum ljulja
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 14:24   #11
Šta got da bilo štos leži negdje u lijevom lancu. Točno se kuži kako on vuće ostatak ljuljačke. Podsječa me taj lanac na ona klatna na električnim ukrasnim urama što ih ljulja elektromagnet. Vjerojatno nekakvo elektomagnetsko polje djeluje na ljevi lanac.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 18:23   #12
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
perpetuum ljulja
__________________
Number of forum.hr users is constantly increasing but IQ is always the same...
Dark_knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 22:09   #13
pa možda je neki uređaj ili šta več, i jeli je ko probo zaustavit??
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 12:59   #14
Čovjek bi pomislio da je vjetar odgovor,ali pak nemože vjetar neprekidno puhat istom jačinom,pa da zbog kuta ljuljačke na vjetar nekako ostane stalno na ljuljanju. Ostale 2 su okomito na vjetar i nije ih nitko zazuljal prije.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike

Zadnje uređivanje Omega Phoenix : 27.10.2007. at 13:20. Reason: -
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:10   #15
VIDEO

ma gluposti, na videu se lijepo vidi da kada vjetar pojača ljuljaju se i ostale dvije ljuljačke, svašta kakva misterija.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:34   #16
Na neki način slažem se s tobom normall,ali u ''prirodne znanosti'' je također ova tema,ali u uvodnom tekstu piše da su tamo bili i znanstvenici koji ne znaju objašnjenje.
uvodni tekst

Ako su stvarno tamo bili znanstvenici i to neznaju objasniti,tada nema smisla da mi nalazimo objašnjenja.
No ovaj ''navodno'' znači da tamo možda nije bilo stručnjaka...
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike

Zadnje uređivanje Omega Phoenix : 27.10.2007. at 13:35. Reason: -
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:46   #17
jel se još ljulja?
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 14:15   #18
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Baš bi se voljela proljuljuljati na toj ljuljački. Bar ne bih trebala lamatati nogama.
ma ja bih te proljuljao...
cuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 15:06   #19
Quote:
PhoeNiX_ReMinD kaže: Pogledaj post
Na neki način slažem se s tobom normall,ali u ''prirodne znanosti'' je također ova tema,ali u uvodnom tekstu piše da su tamo bili i znanstvenici koji ne znaju objašnjenje.
uvodni tekst

Ako su stvarno tamo bili znanstvenici i to neznaju objasniti,tada nema smisla da mi nalazimo objašnjenja.
No ovaj ''navodno'' znači da tamo možda nije bilo stručnjaka...
pročitao sam uvodni tekst, no novinari kao novinari, žutilo-žutilo.
mogu oni napisati da su tamo bili svi najveći svjetski znanstvenici i što !?

samo senzacionalistički članak i gotovo, nema u tom ljuljanju ništa nenormalno, samo neobično izgleda na prvi pogled no kad pogledaš video zapis sve ispadne glupasto.

i lažu da se ljulja danima, ljuljala se vjerojatno 1min. kao i na snimci
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 17:27   #20
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
pročitao sam uvodni tekst, no novinari kao novinari, žutilo-žutilo.
mogu oni napisati da su tamo bili svi najveći svjetski znanstvenici i što !?

samo senzacionalistički članak i gotovo, nema u tom ljuljanju ništa nenormalno, samo neobično izgleda na prvi pogled no kad pogledaš video zapis sve ispadne glupasto.

i lažu da se ljulja danima, ljuljala se vjerojatno 1min. kao i na snimci
nije se ljuljala samo tu minutu evo u ovom video neka curica ili kaj vec zaustavlja ljuljacku i ona se iz cistog mira natrag zaljulja...
http://www.youtube.com/watch?v=eymH8TGvqRA
naFRljen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.