Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 21:16   #21
e ja bi pitala ako se zove gaia jel može imat neko drugo ime ili je to ime zaštičeno?

edit: jel možda pričate o gei?
Qualle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 21:43   #22
to znaci da ima neki odreden broj
zivih bica koja mogu ziviti to je po meni
malo
kanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:14   #23
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Atomi su takodjer podjeljeni na:
1. Atome koji imaju u svojoj Osnovnoj BITI Karakterni OTISAK Anorganske materije
i
2. Atome koji imaju u svojoj Osnovnoj BITI Karakterni OTISAK Organske materije

I za primjer - postoje molekule vode ciji karakter je Anorganski - i postoje molekule vode ciji karakter je Organski.

Dakle, A-voda se razlikuje od O-vode - iako, U ZAJEDNISTVU cine vodu.

Dalje se sve povezuje samo od sebe.

Veselo za znanstvo - zar ne?
Nisam upućen u temu, no ovo je u koliziji sa elementarnom fizikom i kemijom (barem izražavanje, no to se svima događa). Organski i anorganski spojevi istih sastava, se nalaze i u živoj i neživoj materiji. Za molekule bih shvatio različitosti, no baš za atome ... to me malo muči. Poštujući delijine godine, vrlo se nespretno izražava. Tema je više nego zanimljiva (bez obzira na datume) i bilo bi dobro da se delija vrati, poglavito ako je završio knjigu.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:36   #24
zemlja je živa isto ko i mi!
__________________
............................................................
veci33net is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 22:00   #25
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Prijatelju,
Govorim u dimenzijama kozmosa.
Ne samo da postoji Odredjena kolicina "zivotne energije" (Gaie) - vec postoji ODREDJENA KOLICINA Energije, u opcem smislu rijeci.

Uz to - u kozmosu postoji i OODREDJENA KOLICINA Materije - koja koristi Energiju (cija se kolicinska vrijednost ne mijenja).
ne slazu se bas svi sa gore napisanim ---> http://www.youtube.com/watch?v=1djpgORJCMs
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 22:02   #26
Quote:
veci33net kaže: Pogledaj post
zemlja je živa isto ko i mi!
da bi se to uocilo potrebno je podosta prosiriti nasu definiciju zivota.
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 07:41   #27
Dakle, što ta teorija kaže? Zemlja je samoregulirajući ekološki sustav napućen živim organizmima. Općepoznata stvar. Jedini problem vidim u tome smije li se takav konglomerat nazivati živim organizmom. Otprilike, kao da sustav kočijaš, kola, konj nazovemo bićem jer zajedno idu u željenom pravcu optimalnom brzinom. U stabilnim sustavima djeluju negativne povratne veze i to je ono što Zemlju čini pogodnom za život. Da su pozitivne neko od svojstava sustava bi podivljalo i sve bi otišlo u VM i sustav ne bi bio stabilan. Načina na koji se te veze ostvaruju ima bezbroj i one mogu u sebi uključivati živa bića ali i ne moraju. Pitanje: zašto jedan kompleksni ekosustav nazivati živim bićem?
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:13   #28
Quote:
Stonehead kaže: Pogledaj post
Što mislite o Gaia teoriji?

Ja smatram da postoji određena količina "životne energije" - Gaie i svako novo biće koristi tu energiju za život.
ne živa bića koriste energiju sa sunca jedino duboko ispod mora di nedopire sunčeva svijetlost cijanobakterije ,dubinski rakovi i dubinske ribe koriste toplinsku energiju podmorskih geizira.

mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:15   #29
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Dakle, što ta teorija kaže? Zemlja je samoregulirajući ekološki sustav napućen živim organizmima. Općepoznata stvar. Jedini problem vidim u tome smije li se takav konglomerat nazivati živim organizmom. Otprilike, kao da sustav kočijaš, kola, konj nazovemo bićem jer zajedno idu u željenom pravcu optimalnom brzinom. U stabilnim sustavima djeluju negativne povratne veze i to je ono što Zemlju čini pogodnom za život. Da su pozitivne neko od svojstava sustava bi podivljalo i sve bi otišlo u VM i sustav ne bi bio stabilan. Načina na koji se te veze ostvaruju ima bezbroj i one mogu u sebi uključivati živa bića ali i ne moraju. Pitanje: zašto jedan kompleksni ekosustav nazivati živim bićem?
upravo to planeta zemlja je živa koliko i kočija
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.