Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2014., 19:11   #301
Quote:
momir351 kaže: Pogledaj post
Na magnetnu ili CT mi je neurolog preporučio da odem ali kako kaze ako je pudendalni nerv tesko ce se videti.Još čekam da dodjem na red za to.Ja nemam bol prilikom sedenja/ili samo u izuzetnim situacijama/ samo neku nelagodnost od kad sam procitao za to.Verovatno je mozda i uzrok pola mojih tegoba i na psihičkoj bazi .Ja mozda mislim da uzrok svega moze biti i nervus sciaticus,koji takodje tuda prolazi ili spazam piriformisa.
Ti misliš da je na psihičkoj bazi ili te netko uvjeravao u to?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 19:13   #302
ja mislim,evo bas sada kada si pomenula bol posle ustajanja,ja ga osecam ili sam samo poceo da obracam paznju.Interesuje me da li bi setnja barem malo ojacala te misice karlice i mozda poboljsala stanje
momir351 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 19:21   #303
Quote:
momir351 kaže: Pogledaj post
ja mislim,evo bas sada kada si pomenula bol posle ustajanja,ja ga osecam ili sam samo poceo da obracam paznju.Interesuje me da li bi setnja barem malo ojacala te misice karlice i mozda poboljsala stanje
Većina pacijenata kojima je dijagnosticirana pudendalna neuralgija, a čija iskustva sam imala prilike čitati kaže da im lagane šetnje pomažu donekle.

Ako su tvoji bolovi toliko podložni autosugestiji to može prilično otežati dijagnostiku. Ipak, da su svi uvjetovani psihom - iskreno, ne vjerujem. Najviše zato jer zaista zvuče tipično za pudendalnu neuralgiju i jer su počeli nakon traume (operacije).

Napravila bih taj MR LS kralježnice na tvom mjestu i po svoj prilici gledala kako da zaokružim financijsku konstrukciju da šmugnem nekom od PN liječnika na dijagnostiku i konzultacije.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 19:36   #304
Mozda sve to uzrokuje ingvinalna kila,posto imam otvoren kanal sa leve strana a kao klinac sam operisao kilu sa desne strane
momir351 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 19:37   #305
a i probacu sa tim sportskim doktorom sto kaze da ima iskustva sa pudendalnom neuralgijo pa cemo videti
momir351 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 19:38   #306
jedino cega se najvise bojim to je ukljestenje nerva
momir351 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 20:39   #307
Quote:
momir351 kaže: Pogledaj post
Mozda sve to uzrokuje ingvinalna kila,posto imam otvoren kanal sa leve strana a kao klinac sam operisao kilu sa desne strane
Tko je utvrdio postojanje tog otvorenog kanala? Kirurg? Ako je tako, kilu treba isključiti. Moja preporuka bila bi pregled u Munchenu, a detalje imaš na ranijim stranicama ove teme.

Razumijem strah, ali nije sve tako crno niti kod te dijagnoze. Nije ih malo kojima je upravo ta operacija itekako olakšala simptome, a ni broj sasvim izliječenih nije zanemariv. Ne tvrdim da je tvoj problem PN ili PNE, ali znam da je najgora opcija zatvaranje očiju i gubljenje vremena na pogrešnim mjestima.

Zanima me što će ti predložiti taj doktor koji tvrdi da ima iskustva s ovom problematikom.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 23:08   #308
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Tko je utvrdio postojanje tog otvorenog kanala? Kirurg? Ako je tako, kilu treba isključiti. Moja preporuka bila bi pregled u Munchenu, a detalje imaš na ranijim stranicama ove teme.
Momire, slažem se s Godivom, prvo bih otišla na pregled kod dr. Muschaweck u Munchen i vidjela radi li se od ingvinalnoj herniji (kili). Nas nekoliko je nakon dugog lutanja tek kod nje otkrilo da se radi o kili.

Osim MR LS kralježnice, preporučila bih ti i dobar MR ili čak MRA oba kuka. Naime, Godivi i meni je nađena ozljeda labruma u kukovima koja isto može izazvati spazme mišića oko kuka, a kao posljedica svega toga može se javiti pudendalna neuralgija. Ali moraš pronaći nekog jako dobrog doktora koji će znati dobro očitati snimku kukova. Da li imaš bilo kakvu bol u kukovima?

I da, meni su lagane šetnje, pa i one umjerenog tempa jako pomagale. Poslije njih me više ništa ne bi boljelo. Sretno i javi nam svakako sve novosti!
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:53   #309
Otvoreni kanal su dijagnostikovali i opsti hirurg i urolog/palpacijom/ ali kazu da nema kile.Sto se tice kukova mislim da me ne bole,vec samo prepone.Sta kazete da li bi mozda trebao da pokusam sa nekim vezbama za jacanje misica dna karlice a i cak sam pomisljao da odem kod nekog kiroprakticara i akupunkturiste na terapiju/nasao sam oboje koji su rekli da imaju iskustva u ovoj stvari/,p me zanima sta vi mislite
momir351 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 20:13   #310
Quote:
momir351 kaže: Pogledaj post
Otvoreni kanal su dijagnostikovali i opsti hirurg i urolog/palpacijom/ ali kazu da nema kile.Sto se tice kukova mislim da me ne bole,vec samo prepone.Sta kazete da li bi mozda trebao da pokusam sa nekim vezbama za jacanje misica dna karlice a i cak sam pomisljao da odem kod nekog kiroprakticara i akupunkturiste na terapiju/nasao sam oboje koji su rekli da imaju iskustva u ovoj stvari/,p me zanima sta vi mislite
Mislim da bih ipak otišla u neku specijaliziranu kliniku provjeriti imam li kilu jer kile koje nisu vidljive i babi Milici znaju promaknuti i urolozima, i općim kirurzima, a i drugim specijalistima. Dakle, treba ti herniolog.

Ni u ludilu ne bih pokušavala ni sa kakvim vježbama za jačanje zdjeličnog dna s tvojim simptomima. Ali zaista ni u ludilu. Ništa se ne može tvrditi ovako napamet, ali tebi s tim simptomima po svoj prilici treba terapija za relaksaciju zdjeličnog dna. Jesu li ti mišići zdjeličnog dna na dodir tvrdi i bolni? Ako da, vježbe jačanja mogu izazvati gadna pogoršanja bolova i treba biti jako oprezan s izborom terapeuta. Iskreno, one koji savjetuju vježbe jačanja otpisala bih odmah.

S kiropraktičarom i akupunkturistom bih pokušala ukoliko bih im mogla provjeriti životopise, reference i iskustva njihovih pacijenata. Dakle, preporuke bi debelo morale nadilaziti njihovu riječ da s takvom vrstom problema imaju iskustva.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 21:22   #311
Joooj Godiva jesi me nasmijala sa babom Milicom
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 11:10   #312
opet mi se okrenuo desni testis u neki nepravilan polozaj, ovaj put se desilo nakon voznje biciklom po malo neravnom terenu.
ne osjecam nikakvu bol, ali mi od jucer stoji u takvom nepravilnom polozaju..
da li se to dogadjalo nekom, trebam li ici kod doktora ili ce se opet vratiti samo u normalan polozaj..?
lobowolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:53   #313
nelagoda u testisu

Lijep pozdrav svima , kako naslov kaze , u dilemi sam , naime imam nelagodan osjecaj u desnom testisu , vise kao zuljanje , otisao sam doktoru opce medicine i izvadio krv medutim nalazi kazu da je sve u redu i da nemam nikakakvih problema . To me malo utjesilo! Da napomenem u zadnje vrijeme svaki dan su mi noge hladne pa me zanima da li je mozda do toga?planirao sam trazit za dva tjedna ako ne prode zuljanje uputnicu za urologa da napravi snimanje . Bio bih zahvalan ako bi mi netko znao objasniti od oka o cemu se radi . Planirao sam za dva tjedna ako zuljanje ne prestane da idem na snimanje . Testisi su normslne velicine i nemam nikakvih kvrzica.hvala unaprijed
JOZA-SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 23:47   #314
varikokela

varikokela.ok...pročitala sam sve vezano za to..bitno je da u 40 od 100 muškaraca uzrokuje nepolodnost...zanima me samo dali je poslije zahvata operacije parovi koji su to prošli dali su uspili imati dijece...
Dali je problem neplodnosti sa zahvatom rješem..Molim Vas help...anybody sa sličnim iskustvom.Thanks
Inlightme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 23:23   #315
Problem s testisima

Ovako imam jedan problem
imam 16 i pol godina i ovako.Prije otprilike 2-2 i pol godine pojavio mi se jedan problem.Jedan testis kao da mi se razletio u komade (lijevi testis koji se spusta u pubertetu) znaci kad ga pipam kao da je u komadima,par vecih komada.Nikad me nije bolilo niti sam mokrio krv,niti u spermi imao krv.Prije 1 god bio sam na sistematskom pregledu (penis i ostalo) i ona je to isto pipala ali rekla je da bi to trebalo proc samo.U osnovnoj skoli u par situacija udaren sam u testise i sami znate kako to boli.I sada nakon 2 godine jos uvijek mi je testis u komadima.Molim pomoc jer sam jako zabrinut oko toga!!
Vatrogasac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 09:16   #316
Zdravo!

Ja se ispricavam ako je neko vec postavio ovakvo pitanje, ali nemam vremena pretrazivati po stranicama.
Ovako, suprug ima 26 godina. Imamo ceste spolne odnose, zadnjih tjedan i pol skoro svaki dan po dva puta. Zadnja dva dana za vrijeme i nakon orgazma mosnje mu se toliko napusu kao da ce puknuti i osjeti snaznu bol koda ga je neko nogom lupio. Sljedecih pola sata ga boli, naravno bol nije toliko intenzivna i vise ga boli dok hoda a manje dok sjedi. Kolko ja znam, to mu se prije nije dogadalo. Inace ima "napete" mosnje a ne one opustene (neznam kako da opisem) al to se toliko poveca i stvrdne da su mu kao kamen. Zbog cega je to? Doktoru sigurno nece ici.
triksica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 00:56   #317
Quote:
Vatrogasac69 kaže: Pogledaj post
Ovako imam jedan problem
imam 16 i pol godina i ovako.Prije otprilike 2-2 i pol godine pojavio mi se jedan problem.Jedan testis kao da mi se razletio u komade (lijevi testis koji se spusta u pubertetu) znaci kad ga pipam kao da je u komadima,par vecih komada.Nikad me nije bolilo niti sam mokrio krv,niti u spermi imao krv.Prije 1 god bio sam na sistematskom pregledu (penis i ostalo) i ona je to isto pipala ali rekla je da bi to trebalo proc samo.U osnovnoj skoli u par situacija udaren sam u testise i sami znate kako to boli.I sada nakon 2 godine jos uvijek mi je testis u komadima.Molim pomoc jer sam jako zabrinut oko toga!!
a da napraviš ultrazvuk da se vidi?

trebao bi sa 18 provjeriti i razinu spermija u ejakulatu
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 00:57   #318
Quote:
triksica kaže: Pogledaj post
Zdravo!

Ja se ispricavam ako je neko vec postavio ovakvo pitanje, ali nemam vremena pretrazivati po stranicama.
Ovako, suprug ima 26 godina. Imamo ceste spolne odnose, zadnjih tjedan i pol skoro svaki dan po dva puta. Zadnja dva dana za vrijeme i nakon orgazma mosnje mu se toliko napusu kao da ce puknuti i osjeti snaznu bol koda ga je neko nogom lupio. Sljedecih pola sata ga boli, naravno bol nije toliko intenzivna i vise ga boli dok hoda a manje dok sjedi. Kolko ja znam, to mu se prije nije dogadalo. Inace ima "napete" mosnje a ne one opustene (neznam kako da opisem) al to se toliko poveca i stvrdne da su mu kao kamen. Zbog cega je to? Doktoru sigurno nece ici.

a jel ga boli kad masturbira?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 16:04   #319
Pomoć oko jaja u muških

Želim pravo misljenje i pravi savjet!

Nisam obazirao pozornost kako mi je to ranije bilo, ali sada u subotu sam vozio 1,5h nekog puta auto i zgrčila mi se cijela noga i peta kako sam gas stiskao.

Dosavsi u stan, krenuo sam se otusirati i primjetio da su mi jaja čudna - jedno je bilo ispod drugoga...

Malo neugodan osjećaj kad sam to vidio ali nije boljelo

Sutradan vidim da mi desno jaje više visi od lijevog, a čitam po internetu da treba biti obrnuto

I danas mi desno više visi od lijevog ali me ništa za sada ne boli - ni na dodir, ni ništa....danas sam išao obaviti jedno 5-6 puta od 7-15h malu nuždu, ali to je od kave-standard valjda

Jel to normalno?

-ima li koji doktor ili je netko ima sličan problem
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 15:48   #320
Pozdrav! da ne duljim puno, imam baš slabu bol u testisima, par puta tokom dana ih samo lagano osjetim. nisan napipa nikakve kvržice niti išta čudno i drugačije nego inače. i puno češće je lijevi nego desni. to je počelo ima malo više od mjesec dana kada sam se diga s kauča i tad me zabolija lijevi testis (ne znan koliko to ima veze xD) i tu "bol" nekako intenzivnije osjetin dok sjedin na wc-u malo duže pa im bude hladno.. A dok sam npr. s ekipom ili dok radim nešto i dok san koncentriran na posal, onda me ne zaboli ništa. Sad neznan jel se moran zabrinit jel nešto opasno ili san lud malo? :/ i jedno vrijeme izmedu tih mjesec i po je stalo, pa je opet počelo..
Ice-and-Fire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.