Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 19:06   #61
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
svejedno, Naciji imaju svoje i u prošlom i ovom stoljeću-samo njihova tehnologija je aktualna.

uostalom, opet te pitam, da li misliš da je nacistička ideologija toliko razvijena da parira vanzemaljskoj?
možda su čak primljeni u galaktički savez jer su dosegli warp-tehnologiju, a nama je ostala demokreacija.

nacistička "ljubav" prema uberu (naručito u tehnici) je bila više nego poznata, a čini se da imaš spoznaja o istoj. Željezni križ bi mogao priskrbiti sebi otvaranjem theme, ha
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 19:14   #62
NAMJERNO PIŠEM VELIKIM SLOVIMA JER SE NADAM DA ĆE NEKI ADMINISTRATOR VIDJETI OVO I ZAUSTAVITI OVO SR...

POD 1. - PROČITAJTE NASLOV- VEĆ 50 POSTOVA STE U OFF TOPICU I NIKOM NIŠTA

Pod 2. imate desetak ovakvih tema pa tamo pričajte.

Pod 3. ZAKONIMA OVE ZEMLJE ZABRANJENO JE VELIČANJE TREĆEG REICHA TJ NACISTIČKE IDEOLOGIJE, STOGA MOLIM LIJEPO...malo lakše s nekim stavovima

POD 4. btw, evo vam linkova da ne pričate o "prvoj" automatskoj pušci...STG44 je ok puška ali ništa posebno.
http://www.rt66.com/~korteng/SmallArms/ppsh41.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Cei-Rigotti
http://en.wikipedia.org/wiki/Fedorov_Avtomat
http://en.wikipedia.org/wiki/Thompson_submachine_gun

i pod 5. MG42 je kasnije moderniziran i nastao je puškomitraljez M-53 (šarac). Koliko je žestok i vatren...je. Ali isto tako je pretežak, neprecizan (što je svaki PM) i ima probleme s zastojima uslijed grijanja cijevi. No svakako je opasno oružje.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 20:59   #63
monty, samo se ti opusti, tesko je uvijek drzat se teme.
mozemo od tih postova napraviti novi topic ukoliko se slazete.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 21:20   #64
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Pod 3. ZAKONIMA OVE ZEMLJE ZABRANJENO JE VELIČANJE TREĆEG REICHA TJ NACISTIČKE IDEOLOGIJE,
Evo opet si potvrdio da sam u pravu kada tvoje razmišljanje nazivam ograničenim. Daj nam primjer gdje se to veliča ideologija nacija?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:49   #65
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
a možda se ne smije dirat u tuđu slobodnu volju, pa jedini načini djelovanja ostaju oni manipulacijske prirode
Vrlo vjerojatno.
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:07   #66
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
a možda se ne smije dirat u tuđu slobodnu volju, pa jedini načini djelovanja ostaju oni manipulacijske prirode
u nečiju Volju se ne može dirati, ako je naravno netko ima.
"slobodna Volja" je pleonazam. dana (ni)je rođenjem.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 23:57   #67
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
u nečiju Volju se ne može dirati, ako je naravno netko ima.
"slobodna Volja" je pleonazam. dana (ni)je rođenjem.
Religija kaže da je Bog dao ljudima slobodu izbora. Ako na trenutak isključimo vjerski kontekst i pogledamo što je to zapravo bilo, otkrit ćemo ovo:

ONI(ma tko god bili) su u jednom trenutku odlučili da nas puste na miru da se razvijamo kako znamo i umijemo i da ne utjeću na tijek tog razvoja. Nismo prepušteni sami sebi, ali nam je dana sloboda i odgovornost da sami biramo što ćemo sa sobom. Zašto? Nema nekog objašnjenja. Naprosto, tako su se oni gore dogovorili.

Možda su nacisti zaista dosegli nivoe da uspostave komunikaciju s njima. Pa su im ONI rekli: "O.K. dečki, ovako: ili ćete kako mi kažemo, a to je da pustite ljude na miru, ili ćemo postati jako, jako zločesti". Pa su nacisti odlučili da se sa njima ne treba igrati. Za uzvrat dobili su slobodu djelovanja, slobodu upotrebe svoje tehnologije, sve dok otvoreno ne uznemiruju ljude. Tako nekako.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:04   #68
u jbt, nisam znao da ljudi alana bakera doživljavaju tako ozbiljno
pseudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 04:05   #69
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ne, naravno da ne mislim da je njihova ideologija napredna. Ona je nazadna, ali ideologija i tehnologija nisu iste stvari. Tko kaze da netko tko je moralni primitivac ne moze imati naprednu tehnologiju? I inace postoje mnogi vektori koji su potpuno nezavisni.


Ne shvacam zasto bi nacisticko tehnolosko prvenstvno znacilo i ideolosko? A definitivno su imali mnogo tehnologija koje su i Rusi i Ameri htjeli i "posvojili" nakon rata. A nisu oni samo od Nacista uzimali. Uzimali su oni i od Japanaca...
Zakon prirode je da prevladava onaj ko nemilosrdno tlaci nekog drugog.Naci ideologija je sigurno nemoralna ali to neznaci da je nazadna.Slicnu stvar rade i moraju raditi Ameri da bi prevladali.Ne mijesajte intelekt i dobrotu nuzno.Intelekt cesto moze iznjedriti zlo.

Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
NAMJERNO PIŠEM VELIKIM SLOVIMA JER SE NADAM DA ĆE NEKI ADMINISTRATOR VIDJETI OVO I ZAUSTAVITI OVO SR...

POD 1. - PROČITAJTE NASLOV- VEĆ 50 POSTOVA STE U OFF TOPICU I NIKOM NIŠTA

Pod 2. imate desetak ovakvih tema pa tamo pričajte.

Pod 3. ZAKONIMA OVE ZEMLJE ZABRANJENO JE VELIČANJE TREĆEG REICHA TJ NACISTIČKE IDEOLOGIJE, STOGA MOLIM LIJEPO...malo lakše s nekim stavovima
Smiri se,ko velica reich,zvucis kao da si zidov koji im je pobijegao,bilo kakva zabrana rasprave o necemu jako je nazadna

Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Posebna je zato sto je(ja sam mislio prva)ap,a to znaci 3 puta laksa ili 2 puta veceg dometa od svega ostaloga sto je koristio vojnik ww2 a danas takvih ima kolko os.Thompson npr ili ppsh koriste puno slabije pistoljsko streljivo i ima duplo manji domet kao i sve kratke strojnice koje su bile standard ww2 dakle nije bilo ap miksa izmedju teskih PMova i kratkih strojnica a ta vrsta oruzja bitno je promjenila nacin ratovanja,uostalom ne raspravljaj o onome u sto se nerazumijes
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
i pod 5. MG42 je kasnije moderniziran i nastao je puškomitraljez M-53 (šarac). Koliko je žestok i vatren...je. Ali isto tako je pretežak, neprecizan (što je svaki PM) i ima probleme s zastojima uslijed grijanja cijevi. No svakako je opasno oružje.
Oruzje koje ispaljuje 1200 metaka u minuti i sluzi da kosi sve ispred sebe mora biti tesko i neprecizno
Puskomitraljez dvostruko vece brzine paljbe nego svi ostali i koji je zbog toga desetkovao Ruske snage efikasno odbijajuci njihov nacin napada a to je do tad bio masovni juris iznanadjenja.(Rusi su ga zvali kosilica)i da ga Njemci nisu imali puno prije bi Rusi dosli do Berlina.Nije tezi od ostalih modela tog vremena.M53 je Jugoslovenska kopija nastala poslije rata 1953,ustvari kopirani MG42 ali necemo vise o tome.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:28   #70
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Zakon prirode je da prevladava onaj ko nemilosrdno tlaci nekog drugog.Naci ideologija je sigurno nemoralna ali to neznaci da je nazadna.Slicnu stvar rade i moraju raditi Ameri da bi prevladali.Ne mijesajte intelekt i dobrotu nuzno.Intelekt cesto moze iznjedriti zlo.
Slazem se da intelekt i dobrota ne koreliraju. To su dva potpuno odvojena vektora.

S druge strane, ne mora nuzno prevladati onaj tko je agresivniji, dovoljno je da pasivniji ima neke druge stvari na raspolaganju i da ih upotrijebi, kad mu dojadi agresivac. Naravno, to je tesko filozofija, ali na kraju krajeva, tko kaze da je najbolji pobijedio na kraju.

Malo off topic, ali bas sam pricao s jednim tipom koji je rekao kako posteni i moralni ljudi ne mogu uspjeti u politici, jer bas njihovo postenje i moral ih diskvalificira pred onima koji su spremni na sve, nista im nije sveto i gaze sve pred sobom. Ukratko, prica je bila o tome zasto je HDZ tako uspjesan u Hrvatskoj, dok drugi, koji imaju i neke moralne skrupule ne uspijevaju. I da zakljucim, to je samo zato sto biracko tijelo podrzava takve tipove. Kad bi biracko tijelo (u ovom slucaju mi kao cjelina) kaznjavalo takvo ponasanje, onda bi moralni tipovi vladali. Jasno je da takva situacija trenutacno nije ovdje.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:58   #71
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Smiri se,ko velica reich,zvucis kao da si zidov koji im je pobijegao,bilo kakva zabrana rasprave o necemu jako je nazadna


Posebna je zato sto je(ja sam mislio prva)ap,a to znaci 3 puta laksa ili 2 puta veceg dometa od svega ostaloga sto je koristio vojnik ww2 a danas takvih ima kolko os.Thompson npr ili ppsh koriste puno slabije pistoljsko streljivo i ima duplo manji domet kao i sve kratke strojnice koje su bile standard ww2 dakle nije bilo ap miksa izmedju teskih PMova i kratkih strojnica a ta vrsta oruzja bitno je promjenila nacin ratovanja,uostalom ne raspravljaj o onome u sto se nerazumijes

Oruzje koje ispaljuje 1200 metaka u minuti i sluzi da kosi sve ispred sebe mora biti tesko i neprecizno
Puskomitraljez dvostruko vece brzine paljbe nego svi ostali i koji je zbog toga desetkovao Ruske snage efikasno odbijajuci njihov nacin napada a to je do tad bio masovni juris iznanadjenja.(Rusi su ga zvali kosilica)i da ga Njemci nisu imali puno prije bi Rusi dosli do Berlina.Nije tezi od ostalih modela tog vremena.M53 je Jugoslovenska kopija nastala poslije rata 1953,ustvari kopirani MG42 ali necemo vise o tome.
Rasprava je jedno, veličanje je drugo. Zbog rasprave se dijele nagrade, zbog veličanja kazne....pa sad, očito ti tu neke stvari ne razlikuješ. Da sam židov, samo zbog onakve rečenice, dobio bi "crnu točku" kod onih u Wiesenthal centru...

Kaj se STG44 tiče, sve je lijepo ali...niti ih je bilo za vojsku, niti ju je vojska koristila. Kad je konačno došlo do upotrebe, rat je bio na ulasku u Berlin. Njemački vojnici su na njihovu žalost koristili M-1898 puške i ako su bili sretnici šmajsere. A to se osvetilo. I da, jako dobro znam o čemu pišem, ipak nosim i uniformu ove zemlje.

Rusi su došli do Berlina točno onda kad su htjeli. Da su se uklinili stradali bi. Ali su lijepo sve po redu počistili i došli Adolfu na vrata. S time da su požurili zadnja 4 mjeseca jer su skužili kako Himler šuruje s Eisenhowerom oko predaje zapadnog ratišta i predaji njemačkih snaga zapadnim saveznicima.
Postoje hrpe knjiga o tome a posebno su dobre one koje prikazuju nezadovoljstvo Žukova jer je imao 10-15% veće gubitke nego što je planirao baš zbog forsiranja napredovanja. I da se ameri i englezi nisu klali tko će pobrati slavu Patton ili Montgomery, možda bi Patton i uspio stići bliže Berlinu.

Mg42 je bio i lakši od drugih PM tog vremena, pogotovo u usporedbi s Bredom ili Maximom. Ali lako je naći što i drugi pišu o "njegovoj" superiornosti.

http://www.bayonetstrength.150m.com/...chine_guns.htm

I da, tih 1200 metaka objesi mačku o rep. Nakon 2 redenika po 250 metaka imaš pravo na Očenaš da nema više nikoga jer je cijev i metalni dijelovi toliko vruć da ti metak u cijevi može samoopalit. A kad pucaš na 100m raspršivanje pogodaka ti ide preko 10m.

M53 je dorađena kopija MG42 i osim psihološkog učinka i velike vatrene moći za čišćenje juriša grupiranih snaga ne znam gdje bi se više mogao koristiti.
Potrošiš kamion municije za pola sata i onda...crta i bjež. Naravno, bez njega jer tko će tu gamad vući....
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 11:23   #72
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Malo off topic, ali bas sam pricao s jednim tipom koji je rekao kako posteni i moralni ljudi ne mogu uspjeti u politici, jer bas njihovo postenje i moral ih diskvalificira pred onima koji su spremni na sve, nista im nije sveto i gaze sve pred sobom. Ukratko, prica je bila o tome zasto je HDZ tako uspjesan u Hrvatskoj, dok drugi, koji imaju i neke moralne skrupule ne uspijevaju. I da zakljucim, to je samo zato sto biracko tijelo podrzava takve tipove. Kad bi biracko tijelo (u ovom slucaju mi kao cjelina) kaznjavalo takvo ponasanje, onda bi moralni tipovi vladali. Jasno je da takva situacija trenutacno nije ovdje.
Politika je lobiranje. Ako ti u državi gdje je moral na niskom nivou želiš doći na vlasto, tko će te lobirati? Pa valjda onaj tko ima putra na glavi. A kada dođeš na vlast, ma kako moralan bio, tvoj lobi ti uspostavi račun. I ti ga platiš i time stekneš i sam dotični putar ili odletiš pod bilo kojom izlikom. U današnja vremena popularna je pedofilija, kao krajnje rješenje kada ti ništa drugo ne mogu zamjeriti. Sjetimo se samo onog suca.

No ima rješenje: da bi progurao moral u politiku, moraš im djelovati pokvareno. I moraš ponekad činiti neka djela koja nisu osobito časna.
Problem nastaje što moral treba dolaziti iznutra i da ti znaš što radiš.
Najčešće se dogodi upravo suprotno: moral dolazi izvana. Neki se zastupnik kune u poštenje, a priželjkuje auto i kuću, povlastice i luksuz.
Upravo obrnuto: onaj tko priželjkuje opće dobro, tko ima ideale, ali tko se na van i ne pokazuje tako, nego je prljava svinja koja gazi sve oko sebe, na kraju može biti kandidat da nešto napravi. Treba biti kučka u politici. Ja osobno mislim da je baš Bandić takav. Svi ga mrze, ali mi ipak imamo moderne tramvaje domaće proizvodnje, imamo uređen Bundek, imamo novogodišnji vatromet, imamo sve više uređenih gradskih površina, imamo skijalište na Sljemenu za koje sam ja u vrijeme kada se išlo u Kranjsku goru osobno mislio da je SF.
Neka je "seljačina", neka je kauboj, ali drugačije ne može.

On je buldožer. Gazi sve pred sobom ali iza sebe ostavlja nešto. Ne pustoš.

Zadnje uređivanje DagDugpa : 07.01.2009. at 11:29.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 12:07   #73
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
a što je sa nacistima sa čijim letećim tanjurima bez problema dođeš do mjeseca i nazad
i to još prije raketne tehnologije? čemu uvoditi 3., vanzemaljski faktor gdje nije potrebno? Zbog dosijea X i američke propagande? u letećim tanjurima nisu nacional-socijalisti nego mali zeleni i mali sivi?
ljudi su spremniji u to vjerovati? što je slijedeće na programu? reklame? Trumanov show?
židov Mulder (po tati) traži Naciste koji su mu oteli sestru da na njoj rade experimente?
ne. on traži male zelene.
kolko se zna, neil armstrong je rekao: "oni su ovdje.." meni ovo ne zvuči na vanzemaljce.
dakle, da dodam, hladni rat se nije vodio nego zbog nacističke tehnologije koja ne vozi na kerozin i preteča je raketne tehnologije koja ga troši puno.
http://secretsociety.bloger.hr/post/...ja/177251.aspx

pogledaj ovaj link
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:49   #74
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
Adam i Eva tisućljetnog Reicha su počinili samoubistvo za koga? za demokraciju? buhahaha
e pa disu onda nestale podmornice i leteći tanjuri?
ups! ispričavam se! u vedama piše Adam i Heva!
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:28   #75
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
No ima rješenje: da bi progurao moral u politiku, moraš im djelovati pokvareno. I moraš ponekad činiti neka djela koja nisu osobito časna.
Problem nastaje što moral treba dolaziti iznutra i da ti znaš što radiš.
Najčešće se dogodi upravo suprotno: moral dolazi izvana. Neki se zastupnik kune u poštenje, a priželjkuje auto i kuću, povlastice i luksuz.
Upravo obrnuto: onaj tko priželjkuje opće dobro, tko ima ideale, ali tko se na van i ne pokazuje tako, nego je prljava svinja koja gazi sve oko sebe, na kraju može biti kandidat da nešto napravi. Treba biti kučka u politici. Ja osobno mislim da je baš Bandić takav. Svi ga mrze, ali mi ipak imamo moderne tramvaje domaće proizvodnje, imamo uređen Bundek, imamo novogodišnji vatromet, imamo sve više uređenih gradskih površina, imamo skijalište na Sljemenu za koje sam ja u vrijeme kada se išlo u Kranjsku goru osobno mislio da je SF.
Neka je "seljačina", neka je kauboj, ali drugačije ne može.
Mislim da si u pravu. S dubradi moras postupati kao dubre.

To i je moj problem. I ja sam razmisljao uci u politiku, da bih pomogao ljudima (ne sebi, iako znam da ako je svima bolje, onda ce i meni biti bolje, jer je jednostavno svima (dakle i meni) bolje). No, shvatio sam da tu nemam sanse, jer jednostavno ne mogu raditi s takvim, pa, ljudima.

Da, Bandic izgleda kao sirovina, a cinjenica da ima i neke koristi od njega. Mozda zato sto on misli da je Zagreb njegov, pa se ponasa prema njemu kao prema svojoj kuci. Sto, kao sto vidimo, moze biti korisno za kucu, tj. Zagreb.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:21   #76
Bandić je štetočina koja posječe trešnju da bi ju obrao. Možda asvaltira ceste ali samo zato jer to rade njegovi ljudi za tri puta veće novce nego što je realno pa kasnije dijele šušku. Razbacuje naše novce da bi maznuo (relativni) sitniš u odnosu na upropašteno. Evo vam skijalište na Sljemenu: radi samo mjesec dana godišnje a u njega se ulupalo silne milione, da ne spominjem ekološku štetu koju čini brdu jer ne može funkcionirati bez umjetnog snijega koji je nafutran aditivima.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:37   #77
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Kaj se STG44 tiče, sve je lijepo ali...niti ih je bilo za vojsku, niti ju je vojska koristila. Kad je konačno došlo do upotrebe, rat je bio na ulasku u Berlin. Njemački vojnici su na njihovu žalost koristili M-1898 puške i ako su bili sretnici šmajsere. A to se osvetilo. I da, jako dobro znam o čemu pišem, ipak nosim i uniformu ove zemlje.

Rusi su došli do Berlina točno onda kad su htjeli. Da su se uklinili stradali bi. Ali su lijepo sve po redu počistili i došli Adolfu na vrata. S time da su požurili zadnja 4 mjeseca jer su skužili kako Himler šuruje s Eisenhowerom oko predaje zapadnog ratišta i predaji njemačkih snaga zapadnim saveznicima.
Postoje hrpe knjiga o tome a posebno su dobre one koje prikazuju nezadovoljstvo Žukova jer je imao 10-15% veće gubitke nego što je planirao baš zbog forsiranja napredovanja. I da se ameri i englezi nisu klali tko će pobrati slavu Patton ili Montgomery, možda bi Patton i uspio stići bliže Berlinu.

Mg42 je bio i lakši od drugih PM tog vremena, pogotovo u usporedbi s Bredom ili Maximom. Ali lako je naći što i drugi pišu o "njegovoj" superiornosti.

http://www.bayonetstrength.150m.com/...chine_guns.htm

I da, tih 1200 metaka objesi mačku o rep. Nakon 2 redenika po 250 metaka imaš pravo na Očenaš da nema više nikoga jer je cijev i metalni dijelovi toliko vruć da ti metak u cijevi može samoopalit. A kad pucaš na 100m raspršivanje pogodaka ti ide preko 10m.

M53 je dorađena kopija MG42 i osim psihološkog učinka i velike vatrene moći za čišćenje juriša grupiranih snaga ne znam gdje bi se više mogao koristiti.
Potrošiš kamion municije za pola sata i onda...crta i bjež. Naravno, bez njega jer tko će tu gamad vući....
STG44 - po wiki napravljeno je prek 500 000 komada, po oznaci reko bi da je napravljena 44. g.

a kaj se tice MG 42 i M53, kaj se i danas koristi, u filmovima si ih najcesce gledao u rambo izdanju - pucanje iz ruke, i u lezecem izdanju - sa 2 nozice kod cijevi (cak si i tu mogao primjetiti jos jednog cicu kako "hrani" mecima strojnicu)..

U tim slucajevima je to pusko strojnica, a strojnica je kad je stavis na tronozac (ima i slika na tvom linku), u tom izdanju gada i zracne mete, preciznost joj je puno veca, koriste se kratki rafali bas zbog preciznosti, opsluzuju je trojca, i dolazi u paketu s 5 dodatnih cijevi, bas zato jer se prevec griju, domet joj je 5 km, operativni do 2 km,

samo jbg takva primjena (obucenih strojnicara) nije dovoljno frajerska za filmove (vidio sam to u sam jednom filmu), pa je mozes rijetko gdje vidjeti, ali tako to izgleda u vojsci. I tako je zamisljeno, kao jako defenzivno oruzje i kao oruzje za pruzanje pomoci pjesastvu u napadu. Kako se koristi i dan danas, reko bi da bas i nema puno mana..
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:39   #78
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Bandić je štetočina koja posječe trešnju da bi ju obrao. Možda asvaltira ceste ali samo zato jer to rade njegovi ljudi za tri puta veće novce nego što je realno pa kasnije dijele šušku. Razbacuje naše novce da bi maznuo (relativni) sitniš u odnosu na upropašteno. Evo vam skijalište na Sljemenu: radi samo mjesec dana godišnje a u njega se ulupalo silne milione, da ne spominjem ekološku štetu koju čini brdu jer ne može funkcionirati bez umjetnog snijega koji je nafutran aditivima.
U rječniku bi pored pojma Hrvat trebalo stajati: "čovjek koji krade da bi si kupio džip ili hummer".
Daklem, od sudbine ne možemo pobjeći. Sreća je da bandić kada posječe trešnju bar ju iskoristi za grijanje. Do sada smo uglavnom sjekli trešnje i drvo prodavali talijanima e da bi si kupili metalnu kutiju na 4 kotača koja će za 10 godina zahrđati, dok će u međuvremenu voziti nekog guzonju po Dalmatini.

Njegovi dijele šušku, i jasno je da se krade. Ali se bar nešto uredi. I ostane.
Skijalište na Sljemenu, iako radi samo mjesec dana, čini Zagreb interesantnim čak i strancima. Neka je mjesec, ali samo da ne bude selendra u koju nitko nema zbog čega doći. Više vrijedi jedna snježna kraljica kao događanje, nego 100 Tuđmanovih "imamo rvacku".
A sad se sjeti samo čeških tramvaja sa vratima koja ne dihtaju a glasna su kao plinska turbina, hladnih tramvaja...
A onda to usporedi sa Končar/Gredelj TMK 2200 klimatiziranim tramvajem, koji ima redundantne upravljačke kanale bazirane na optičkim vlaknima, kompjutere (43 mikroprocesora), video nadzor, i što je najbolje, sva je elektronika dizajnirana i izrađena u Hrvatskoj. I postupno podižu postotak domaćih dijelova.

Zadnje uređivanje DagDugpa : 08.01.2009. at 11:46.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:47   #79
Bandić posječe trešnju a stablo ostavi da istrune. Njegova najgroznija izjava je: što će nama trava. Trava je dobra samo ovcama. Nakon toga je ruku pod ruku sa Horvatinčićem i Mamićem počeo betonirati sve i sva. Tako se gradi da je bolje da nikad ništa ne sagradi.
Lani se vrhovnik sa sljemena hvalio da skijalište dobro posluje jer im je grad Zagreb preko Odmorka platio puste tisuće dnevnih karata za školsku djecu a stvarno ih se iskoristili nekoliko stotina. I moja baba bi znala tako poslovati da je živa. Volio bih znati koji to stranci, mimo profesionalnih cirkusanata vezanih uz cirkus na Sljemenu, dolaze u Zagreb da bi cvokotali na brdu. Razliku između grada i sela čine ljudi a ne cirkus izmišljen zbog pljačke i pranja novca, a dok nam je većina ovakva kakva je nema pomoći ni od kakve snježne kraljice. To je samo vidjela žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.
O tramvajima sve najbolje. Samo mislim da je tu igrao netko drugi, recimo, Pevalek. Ili možda u liku druga Bandića, učeniku legendarne kumrovečke političke škole imamo novog Iposljetitatita po sistemu Tito sa pčelarima, Tito sa ratarima, Tito sa radnicima. Uvjek on, vječni autoritet za sve koji zna najbolje...
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 21:49   #80
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
STG44 - po wiki napravljeno je prek 500 000 komada, po oznaci reko bi da je napravljena 44. g.

a kaj se tice MG 42 i M53, kaj se i danas koristi, u filmovima si ih najcesce gledao u rambo izdanju - pucanje iz ruke, i u lezecem izdanju - sa 2 nozice kod cijevi (cak si i tu mogao primjetiti jos jednog cicu kako "hrani" mecima strojnicu)..

U tim slucajevima je to pusko strojnica, a strojnica je kad je stavis na tronozac (ima i slika na tvom linku), u tom izdanju gada i zracne mete, preciznost joj je puno veca, koriste se kratki rafali bas zbog preciznosti, opsluzuju je trojca, i dolazi u paketu s 5 dodatnih cijevi, bas zato jer se prevec griju, domet joj je 5 km, operativni do 2 km,

samo jbg takva primjena (obucenih strojnicara) nije dovoljno frajerska za filmove (vidio sam to u sam jednom filmu), pa je mozes rijetko gdje vidjeti, ali tako to izgleda u vojsci. I tako je zamisljeno, kao jako defenzivno oruzje i kao oruzje za pruzanje pomoci pjesastvu u napadu. Kako se koristi i dan danas, reko bi da bas i nema puno mana..
Da, istina, napravljeno je dosta komada no prekasno.
Pogledaj ovo-
Total strength
For the investment and assault on the Berlin Defence Area about 1,500,000 soldiers.[3] Total strength
766,750 soldiers,
1,519 AFVs,[4]
2,224 aircraft[5]
9,303 artillery pieces[6][nb 3]

In the Berlin Defence Area about 45,000 soldiers, supplemented by the police force, Hitler Youth, and 40,000 Volkssturm.[3][nb 4]

Plus na to dodaj 125000 vojnika koje je Reich izgubio na prilazima Berlinu plus oko 300000 zarobljenih

Što će reći da su sve njih opskrbili sa ST44 ne bi pomoglo... gdje je tu južni front, zapadna crta (Montgomerry, Patton, Bradley) zakasnili su 3-4 godine s količinom.

Što se M53 tiče gledao sam ih i u Rambo izdanju i na nogama i na zidu-uživo tijekom rata. Istina je da je najbolji na oko 1km i za blisko čišćenje kad je "frka". Ovih 2km...nema šanse. Jedino oružje za tu daljinu je naša 12.7mm snajperica ili 12.7 mitraljez s tenka. Sve ovo manje...nema šanse. A što se kratkih rafala tiče...kalašnjikov (u bilo kojoj varijanti) je na udaljenosti do 600m jako dobar. A da ne velim koliko lakši, koliko jednostavniji i koliko praktičniji.

U filmu se svašta vidi, i kako čovjek bježi pred rafalom Uzija ili shotguna (pumperice). U stvarnosti...drugačije je, puno.
No idemo u off topic pa neću više.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.