Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 03:14   #1
Kako odgovoriti (ili ne odgovoriti) na uvredu - tips & tricks konfrontacije

Kako reagirati kada te netko uvrijedi, provocira, namjerno spušta ili grubo vrijeđa?
Kakva su vaša mišljenja o tome kako je ispravno postupiti?

Ja bi se najradije samo okrenula i otišla jer ne vidim smisao u razgovoru s takvim osobama, ali nekada si u društvu i to nije moguće. A i nekada moraš biti kraj takvih osoba...

Zadnje uređivanje Ptica Trkačica : 02.07.2010. at 04:03.
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:08   #2
Evo da si ja sama sa sobom malo porazgovaram dok nitko ne odgovara.

najdostojanstvenije mi se čini ne odgovoriti, ali okolina je uglavnom tako jadna da te gledaju kao luzera ako nekome ne uzvratiš i komentiraju "al ti je spustio".

obično nekome tko je zatucan ništa ne znači ako mu kvalitetno spustiš ne spuštajući se na njegov nivo, jer taj jezik ne razumije, nego razumije samo "jebem ti mater u usta" i slično.

Zadnje uređivanje Ptica Trkačica : 02.07.2010. at 04:13.
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 23:37   #3
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
Evo da si ja sama sa sobom malo porazgovaram dok nitko ne odgovara.

najdostojanstvenije mi se čini ne odgovoriti, ali okolina je uglavnom tako jadna da te gledaju kao luzera ako nekome ne uzvratiš i komentiraju "al ti je spustio".

obično nekome tko je zatucan ništa ne znači ako mu kvalitetno spustiš ne spuštajući se na njegov nivo, jer taj jezik ne razumije, nego razumije samo "jebem ti mater u usta" i slično.
kažeš dotičnoj osobi...da ti je rekla nešto najpametnije i da je najvjerojatnije upravu i namjesti teleći pogled 1.
a u sebi kažeš kravo jedna kad će te se istrijebiti....
andersonjane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 00:03   #4
Evo jedan prijedlog od mene, vec iskoristen nekoliko puta i jako djelotvoran
Nazalost vrijedi samo kada ste u inostranstvu i sa strancima. Kada pocne podjebavanje idite sa ovim kontranapadom: " Ja sam iz Bosne (i ako niste, stranci su svakako priglupi ) i ti znas kakvo je sranje tamo bilo i da znas da meni nije ni najmanji problem uzet pistolj u ruke i ubit covjeka" Necete vjerovati koliko se useru. Ne smiju vas vise ni pozdravit

A sto se tice nase balkanske neandertalske zajednice, uvijek nadjem nesto da im lagano uzvratim.
Dalkke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:13   #5
makni se i od takve okoline...
NextG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:14   #6
Quote:
NextG kaže: Pogledaj post
makni se i od takve okoline...
kuda? u šumu?
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:24   #7
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
kuda? u šumu?
nisu sve okoline takve. nisu sva društva takva u kojoj se samo međusobno jebu u nedostatku uistinu duhovitih dosjetki. postoji drustvo u kojem se uvijek nekog metne na pik i jebe ga se u glavu da bi se ostatak smijao i nebi im bilo dosadno.. s druge strane postoje i društva u kojima ima stvarno duhovitih, pametnih, i vrlo, vrlo kulturnih razgovora bez da se nekoga jebe u glavu. vjeruj mi.

ja sam se davnih dana ogradio od takvih maloumnih ljudi koji apsolutno neznaju opće načet temu neku pametniju od "spuštanja" sugovornika..

a da netko takav i uleti za stol u birtiji štajaznam, nebi dugo se osjecao dobrodoslim. i onaj ekstrem da svi ostali (moji prijatelji/ce) prihvate taj njegov nacin zajebancije, tada cu se ja dic i s takvima vise stvaaarrnooo nemam potrebu ic popit kavu. valjda sam lud sta mi je kultura na prvom mjestu.. nemam pojma,, totalno sam out 21.st.
NextG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:25   #8
ok, NextG, budi mi prijatelj...
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:26   #9
budući da si ptica trkačica,
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:33   #10
Quote:
NextG kaže: Pogledaj post
nisu sve okoline takve. nisu sva društva takva u kojoj se samo međusobno jebu u nedostatku uistinu duhovitih dosjetki. postoji drustvo u kojem se uvijek nekog metne na pik i jebe ga se u glavu da bi se ostatak smijao i nebi im bilo dosadno.. s druge strane postoje i društva u kojima ima stvarno duhovitih, pametnih, i vrlo, vrlo kulturnih razgovora bez da se nekoga jebe u glavu. vjeruj mi.

ja sam se davnih dana ogradio od takvih maloumnih ljudi koji apsolutno neznaju opće načet temu neku pametniju od "spuštanja" sugovornika..

a da netko takav i uleti za stol u birtiji štajaznam, nebi dugo se osjecao dobrodoslim. i onaj ekstrem da svi ostali (moji prijatelji/ce) prihvate taj njegov nacin zajebancije, tada cu se ja dic i s takvima vise stvaaarrnooo nemam potrebu ic popit kavu. valjda sam lud sta mi je kultura na prvom mjestu.. nemam pojma,, totalno sam out 21.st.
slažem se da ima i normalnih drustva.
svjedok sam bio kako ima glupih, ispraznih itd drustva kojima je prcanje nekoga vrhunac itd.
to je tako jadno, nisko, uzas.
nikada nisam imap potrebu nekoga prcati, ne vidim u tome nikakvu smisao.
mislim, ako ne mozes normalno pricati bez toga onda si sirovima itd.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:16   #11
Quote:
NextG kaže: Pogledaj post
a da netko takav i uleti za stol u birtiji štajaznam, nebi dugo se osjecao dobrodoslim. i onaj ekstrem da svi ostali (moji prijatelji/ce) prihvate taj njegov nacin zajebancije, tada cu se ja dic i s takvima vise stvaaarrnooo nemam potrebu ic popit kavu. valjda sam lud sta mi je kultura na prvom mjestu.. nemam pojma,, totalno sam out 21.st.
Po tome sam onda i ja out 21. st. jer sam za kulturu...

Ja vjerujem u lijepo ponašanje, diplomaciju, razgovor... trebali bi se ti nekulturni zapitati jesu li oni možda out zbog svoje nekulture, ili bi ih trebalo prosvjetliti i naglasiti da nismo više u srednjem vjeku.
Iako nekada (vrlo rijetko), s tupavima pomaže tupavo.

Kako se obraniti od toga? Hm...
Ja katkada zaigram na "njihovu" kartu tj. prihvatim "igru": 'znači ti si....' - 'da jesam, šta ćeš' ili 'joj pravi mi se javlja, pogledaj sebe'

A za autoricu ove teme: ako ti netko kaže ono što si navela kao primjer za male sise, ti na to odgovoriš (ako je muško u pitanju ): pusti ti moje sise, rekla mi poznanica od frendicine frendice da nisi baš "obdaren" dolje, joj žao mi te, nije lako znam, probaj s nekom pumpicom, možda pomogne...
Ponudi se da ćeš mu spržiti 'Austin Powersa', tamo će shvatiti kako naprava funkcionira...
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 03:53   #12
kako odgovoriti kad te netko zove pogrdnim imenima? lako kad si sam,ali kad si na poslu sa kolegicama postane ti neugodno.neznam dali radim ispravno ali ja se samo nasmijem i ignoriram ih...

2. problem:
u društvu si i jedan pojedinac počne te prcati i gurati te očekuje moju reakciju da se potuće i da dokaže da je jači
u zadnje vrijeme se baš ne družim s njim ali u prošlosti mi je toliko digao živce da bih ga najrađe opalio šakom i prije nego što mi vratio bi ga izmlatio da ga onesposobim.inače on je jak otprilike kao ja i znam da bi učinio sve da mi vrati i tako bi nastala tučnjava a ja to neželim jer bi onda imao problema ako mu npr razbijem nos.
i sad kako reagirati ako si s njim,dali mu razbiti nos ili šutiti i pustiti ga da te zajebava
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:17   #13
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
Kako reagirati kada te netko uvrijedi, provocira, namjerno spušta ili grubo vrijeđa?
Kakva su vaša mišljenja o tome kako je ispravno postupiti?

Ja bi se najradije samo okrenula i otišla jer ne vidim smisao u razgovoru s takvim osobama, ali nekada si u društvu i to nije moguće. A i nekada moraš biti kraj takvih osoba...
Samo mu reci: svaka budala ima svoje veselje, pa tako i ti.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:19   #14
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Samo mu reci: svaka budala ima svoje veselje, pa tako i ti.
odogovor:
"kaj sam ja sad budala? a? uuu pazi koji spust, svaka budala ima svjoje veselje... u... kaj nemoš nešt bolje smislit?
možd sam budala al makar nemam male sise... hahahahaha"

kao što vidiš, nema nekog smisla...
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:46   #15
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
odogovor:
"kaj sam ja sad budala? a? uuu pazi koji spust, svaka budala ima svjoje veselje... u... kaj nemoš nešt bolje smislit?
možd sam budala al makar nemam male sise... hahahahaha"

kao što vidiš, nema nekog smisla...
Preozbiljno i predoslovno sve shvaćaš

Ja ti nisam rekla da si ti budala.
Radi se o uzrečici: Svaka budala ima svoje veselje, pa tako i ti.
Ali ne TI, nego se to odnosi na onog komu si to u tom trenutku rekla.
Dakle, drugom tako spustiš.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:53   #16
Općenito, otprilike, ukratko...

Ako je fizički sukob u kategoriji nemogućeg onda izravno upitati: "Zašto me vrijeđaš?". Također mirno i eksplicitno naznačiti da ti se takvo ophođenje ne sviđa, kako to nije komunikacija.

Ako je fizički sukob vjerojatan, pokušati razrješiti situaciju mirno.

Ako je fizički sukob vrlo vjerojatan, bježi.

Ako je fizički sukob vrlo vjerojatan i nema mogućnosti bijega, neutraliziraj (onesposobi) neprijatelja.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:09   #17
...odakle si pak ti, iz Delnica?

Ovako:

1. Ako te vrijeđa osoba čije je djelovanje irelevantno za tvoje postojanje, ignorirati, odmaknuti se i izolirati. Da, ako je potrebno ići u šumu.

2. Ako te vrijeđa osoba čije je djelovanje relevantno za tvoje postojanje:
a) ako osoba ima viši status od tebe (roditelj, šef...) - progutati, sačekati zgodniji moment, diskutirati
b) ako osoba ima niži ili jednak status tvom (dijete, frend, učenik...) - smireno pokušati osobu posramiti.

A što se tiče razgovora tipa "ja bar nemam malene sise...", kaže se: "naizgledni rotokultivator sumirajući mezomlator karapande."
"ma koji ti je k...¨!?"
"kurikulum taviolni keperipandi vučje noge jež".
Zna funkcionirati i da uzmeš neki iritantan refren i beskonačno im ga pjevaš, recimo "lollipop lollipop, ulalllalala loliloli lolllipop lollipop..."
...u svakom slučaju, ako se već moraš družiti s debilima, i nisi u stanju pronaći normalnije ljude od nezrelih pijanih kretena te se maknuti od njih, dokaži im da si gluplja od njih i da doista nema smisla s tobom gubiti vrijeme, odustat će.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 17:36   #18
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Preozbiljno i predoslovno sve shvaćaš

Ja ti nisam rekla da si ti budala.
Radi se o uzrečici: Svaka budala ima svoje veselje, pa tako i ti.
Ali ne TI, nego se to odnosi na onog komu si to u tom trenutku rekla.
Dakle, drugom tako spustiš.
BISERU!

To ti je bio primjer kako će ti takva osoba vratiti kada joj kažeš "svaka budala ima svoje veselje". primjer s kojim sam ti htjela pokazati da će takve osobe uvijek smisliti još glupjli spust poput onog mog što si citirala.zato i piše odgovor i dve točke. i zato i piše na kraju "vidiš da nema smisla"
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 17:03   #19
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
odogovor:
"kaj sam ja sad budala? a? uuu pazi koji spust, svaka budala ima svjoje veselje... u... kaj nemoš nešt bolje smislit?
možd sam budala al makar nemam male sise... hahahahaha"

kao što vidiš, nema nekog smisla...
Onda tu osobu pogledaš ravno u oči i kažeš: Prestani me već jednom zajebavat jer ću te izmlatit.
I onda, ako vrijeđanje ne stane, napraviš to što si maloprije rekla.
Primitivno, ali efikasno.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 17:36   #20
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Onda tu osobu pogledaš ravno u oči i kažeš: Prestani me već jednom zajebavat jer ću te izmlatit.
I onda, ako vrijeđanje ne stane, napraviš to što si maloprije rekla.
Primitivno, ali efikasno.
to je efikasno sa klincima.
inače zajebavaju oni koji su jači i kojima se manji broj ljudi može suprotstaviti.
da mu kažeš da ćeš ga izmlatit najprije bi ti se smijao u facu,a ako ga kreneš tući onda bi pokupio još veće batine
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.