Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2005., 00:21   #1
PMF - Fizika

Ajd ako na ovom forumu postoji netko tko se prepoznaje u naslovu, nek mi se pliz javi na pm. Am desperate
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 03:18   #2
Svrati na

http://rasprave.fizika.org

pa ces naci vise fizicara nego ovdje...
myp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 22:25   #3
Re: Studenti prve godine PMF-a (fizika)

Quote:
little wonder kaže:
Ajd ako na ovom forumu postoji netko tko se prepoznaje u naslovu, nek mi se pliz javi na pm. Am desperate
poznam ti ja jednog fizičara koji završava(ispit do diplome)
pa ak ti treba kaj ,pitaj?
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 01:20   #4
Hm.. a zasto tu nisi napisao sto hoces?

Evo ja sam ti student prve godine fizike,a bit cu i nagodinu ako slucajno budes nesto trebao.
__________________
And if there were a cannon strapped on his chest he would shoot his heart at it.
Goku is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 01:46   #5
Quote:
Evo ja sam ti student prve godine fizike,a bit cu i nagodinu ako slucajno budes nesto trebao.
Covjece... Kakav je ovo pesimizam!!!??? Pa jos rokovi za brucose nisu ni poceli, a ti si sebe osudio na pad godine...
myp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 21:28   #6
Quote:
Goku kaže:
Hm.. a zasto tu nisi napisao sto hoces?

Evo ja sam ti student prve godine fizike,a bit cu i nagodinu ako slucajno budes nesto trebao.
Ajd nemoj tak razmišljati, pliz... Konkretno, zanima me gdje bi se mogao vidjeti popis svih studenata prve godine (inženjerski i profesorski smjer). Samo nemoj pitati zašto...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 07:28   #7
a zasto?
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 07:39   #8
na netu to nemres nigdje brijem pogledat

mozes otic pitat u referadu mozda ti tete daju
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 00:35   #9
Quote:
grimReaper kaže:
na netu to nemres nigdje brijem pogledat

mozes otic pitat u referadu mozda ti tete daju
Ajd hvala, probat ću nazvati referadu... Nadam se da su tete raspoložene za suradnju...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 11:10   #10
PMF - fizika

Ova pitanja postavljam prvenstveno studentima PMF – fizika.

1. Je li fizika samo hrpa formula ?
2. Je li nastava postala imalo interaktivnija?
3. Koliko je potrebno vremena minimalno dnevno učiti za bolji prosjek ?
4. Koliko vremena uče oni koji su najbolji studenti (imaju li oni nekakvu prirodnu nadarenost ili samo više uče ? ) ?
5. Kako provodite preostalo vrijeme (rasprave ?, ima li vremena za sport ( btw. ima li mnogo šahista?))?
6. Prema stupnju razumljivosti i zanimljivosti kakva je razlika s obzirom na srednju školu?
7. Što vas je odvelo na studiranje fizike? Jeste li požalili? Zašto?
8. Što smatrate pozitivnim, a što negativnim stranama studija fizike?
9. Koliko studenata ima priliku za zapošljavanje/rad u inozemstvu? - koji su uvjeti?

Plz odgovorite, povećajte/smanjite moju želju za upisom na fiziku…

Thx
__________________
To be or not to be , that is the question…
Ivan Markovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 14:32   #11
Ja ti nisam prvenstveno na PMF-u ali sam dosta blizak sa fizikom i matematikom tako da ti mogu djelomično odgovorit na pitanje!!!

1. Fizka je daleko od hrpe formula, ustvari te formule neces ni gledat kao formule nego kao fizičke zakone prenesene u matematiku - morat češ naučit razmišljat na način fizike!!!!

3. Pa moraš "vježbat" minimalno 2 sata dnevno da bi uopće mogo držat korak s njom

5. Preostalo vrijeme većinom spavaš ili odmaraš, a ako se misliš bavit i nekim sportom TV i komp slobodno prekriži jer kad svedeš dan na predavanje, učenje, sport, odmor, putovanje,.... jednostavno ti neostaje vremena

6. Ako te to zaista zanima puno je zanimljivije nego u srednjoj školi gdje si sve učio tek toliko da nešto znaš a na faksu češ je "studirat"

8 i 9. Negativna strana ti je to da ako nebudeš među boljima neš dobit neki dobar poso - radit češ kao prof u srednjoj školi za male pare a dušu češ iscjedit iz sebe dok završiš!!!

Uglavnom moja ti je preporuka da probaš to nekako izkominirat s nečim drugim ili da razmisliš o nekom srodnom faksu tipa elektrotehnikka ili strojarstvo
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 14:34   #12
Ej lik pa ti si iz gunje a????

pa mi smo skoro pa susjedi!!!! i ja sam iz tog kraja
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 14:45   #13
Re: PMF - fizika

Quote:
Ivan Markovic kaže:
Ova pitanja postavljam prvenstveno studentima PMF – fizika.

1. Je li fizika samo hrpa formula ?
2. Je li nastava postala imalo interaktivnija?
3. Koliko je potrebno vremena minimalno dnevno učiti za bolji prosjek ?
4. Koliko vremena uče oni koji su najbolji studenti (imaju li oni nekakvu prirodnu nadarenost ili samo više uče ? ) ?
5. Kako provodite preostalo vrijeme (rasprave ?, ima li vremena za sport ( btw. ima li mnogo šahista?))?
6. Prema stupnju razumljivosti i zanimljivosti kakva je razlika s obzirom na srednju školu?
7. Što vas je odvelo na studiranje fizike? Jeste li požalili? Zašto?
8. Što smatrate pozitivnim, a što negativnim stranama studija fizike?
9. Koliko studenata ima priliku za zapošljavanje/rad u inozemstvu? - koji su uvjeti?

Plz odgovorite, povećajte/smanjite

moju želju za upisom na fiziku…

Thx
ma samo ti je bitno da skuzis matisu fizika je zanimljiva tako da ti to nebi trebao biti problem ..zato preporucam da jos u srednjoj skuzis derivacije i integrale ja sam ti prof a ti ciljas vjerovatno na ing tako da ti nemogu tu pomoc ali kolko sam skuzio dosta je tesko makar vjerujem da ako imas zivaca i volje da ti nebi trebalo bit problem al studirat ces malo duze jel je to normalno+ sad ova bolognska deklaracija ..neznam mozda da odes na rasprave.fizika.org ..neznam da je iko zavrsio u roku.. ,a prof smjer je hmm.. ne bih ti to preporucio
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:59   #14
Pomoc.... imam jedan zadatak iz fizike...

tijelo mase 10kg klizi niz kosinu te u vremenu od 2 sekunde prođe 5 metara. kolika je sila trenja, koliki je faktor sile trenja, ako je kut nagiba α: 30°, 60°, 45°, 70°, 85°, 2°.

Unaprijed Hvala
Tomekk7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 04:28   #15
Mejdej:::

POzdrav!
Ucenik sam 4.razreda matematicke gimnazije i da kucnuo je i taj sudbonosni trenutak da se negdje i upisem...Kako pripreme pocinju za koji dan,mislim da bih se mogao malo pozuriti.
Ovako...volim fiziku,volim i matematiku,i jos kojesta...nisam isao na neka specijalna natjecanja iz tih podrucja,no uvijek sam iz tih predmeta imao 5,i imao sam velike interese...Pmf fizika mi se cinilo prilicno zanimljivo rjesenje,no vidim da ljudi masovno govore da je fax vrlo los,neorganiziran,pretezak,disfunckionalan itd...Pa da jos jednom pitam isplati li se?Gdje bih se mogao eventualno zaposliti u hrvatskoj?Kakvo je stanje vani?
(isao bih na inzenjerski smijer).
Alternativa mi je molekularna biologija-je li to vise ispalitvo...?

--------------------------------koliko pitanja

Nadam se da ce se nac neka dobra dusa...

Hvala!
UFO_DNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:52   #16
U koju gimnaziju si išao? tj. ideš
Student sam prve godine (da, brucoš), pa evo par stvari koje sam do sada vidio/osjetio na svojoj koži. Faks nije toliko neorganiziran (imaj na umu da sam prošao tek 1 semestar), koliko pojedini predmeti znaju biti. A pogotovo ako ga usporediš s fakultetima tipa filozofski ili tako nešto. Naravno ako ti je do organiziranosti stalo, onda odi na FER.
Općenito o faksu. Prvo postoje 2-3 glavne grupe ljudi koji se upisuju na fiziku. Jedna grupa je onih koje to stvarno zanima i koji su to odabrali prije fera i sličnih fakseva. Oni će imati prosjek 5, jer ulažu puno vremena u učenje, jer ih to zanima. Oni obično dolaze s boljim predzanjem (zato sam te pitao u koju gimnaziju), ali ima i ljudi koji trudom (bez predzanja) postignu rezultate. Takvih ljudi je 10ak
Druga grupa ljudi je puno veća. Oni su na faksu, jer nisu uspjeli upisati fer ili bilo što drugo. Neki od njih se pomire s time da nisu uspjeli na fer, ali većina ne i samo čekaju sljedeću godinu da probaju nešto drugo. (nije da ne uče ništa, ali uče za jedva 2)
Postoji i još jedna grupacija ljudi koji žele upisati geofiziku (taj studij se upisuje nakon 2 godine fizike). Ne želim omalovažavati taj studij, ali statistički studenti sa slabijim prosjekom upisuju taj studij. (nije uvijek tako, znam curu s 2. godine koja ima prosjek 5.0 pa želi to)
Malo o predmetima i organiziranosti:
U prvom semestru se sluša 4 predmeta: opća fizika 1, matematička analiza 1, linearna algebra i računarstvo i praktikum (ja sam imao numeričke metode umjesto toga, jer je profesor negdje vani, a u 2. semestru ću onda imati računarstvo i praktikum, svejedno oboje programiranje)
Opća fizika je dobro organizirani kolegij. Imaš kolokvije kojima se možeš osloboditi pismenog, znaš kad je što, i na kraju je usmeni.
Linearna algebra i numeričke motode su jako dobro organizirani kolegiji, znaš jako dobro kad je što i imaš samo 2 kolokvija i to je to.
Matematička analiza je neorganizirana. Nisi baš siguran hoće li biti teorija ili zadaci u kolokviju ili kakvi zadaci točno. Ali ako znaš te to ne dira (iako ćeš se uzrujavati dosta) Također profesor je dosta strog na usmenom, pa ćeš čuti svakakve priče o tome da je to nerješivo. Treba dosta učit teoriju.
Općenito to te dosta pogodi. Zadaci iz matematike su samo karta za usmeni. Glavni dio koji učiš je teorija što dolazi kao šok većini brucoša.
Sad one najbitnije i konkretne stvari. Studenti koji su dobri na fizici najčešće su se dvoumili između matematike i fizike, ili su u srednjoj bili po natjecanjima iz matematike (ako jesu onda naravno iz fizike, ali samo hoću skrenut pažnju na matematiku).
Moj savjet za sad ti je uči matematiku 4. razreda svim silama i više nego što se od tebe traži. Ovdje konkretno mislim na derivacije i integrale. To će ti trebati odmah a imat ćeš samo quick course na demonstraturama. Predpostavlja se da to već znaš. A i matematička analiza 1 nije ništa drugo nego limesi i derivacije i analiza toka funkcije.
A savjet za poslije. Uči od početka (to je dobar savjet, ja ga se ne mogu držati već godinama )
A i možda sam već rekao, ali spremi se na puno više dokaza, izvoda, definicija. Ok, definicija samo na analizi.
Inače za sada imam sve 4, ali još ima par rokova, pa ću nadam se 2-3 predmeta dić na 5
Došao sam sam boljim predzanjem od prosjeka. U početku nisam učio puno, nego samo prije kolokvija, ali sad mi se to malo osvetilo i tako.
Evo raspisao sam se, ali znam da bi meni to koristilo da mi je netko objasnio tada, pa... (nadam se da ćeš pročitati lol)
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 01:16   #17
Allnou je živ!! :O

*bježi iz topica*
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 02:00   #18
Pozrdav iz WonderfallsA:)

Allnou------->Hvala ti na ovako dugom i temeljitom odgovoru...rijetko tko se toliko potrudi,tako da stvarno hvala
Inace idem u 5.gimnaziju(klaiceva),i sto se tice matematike tu imam stvarno dobro predzanje,a ako se upisem na fiziku integrale i derivacije cu svakako ucit,jer sam vec dosta puta cuo da su oni kljucni na prvoj godini
Fizika s druge strane...me jako zanima,no predznanje iz skole mi nije bas nesto,jer nam fizika(barem kod moje profe) nije previse zahtjevna tako da mislim da cu uzet privatne pripreme da se dobro izdrilam
Inace sam i mislio prije ic na matemtiku ili fiziku,ali sada mi je u konkurenciji fizika i molekularna biologija,tak da se spremam za oboje..Nadam se da cu prezivjet
Vidim neki dah humora i energicnosti u tvom odgovoru,tak da mi malo i djelujes ko da si i sam iz pete(nije da su svi takvi tamo,ili da drugje nema takvih,ali moram pitat!)
Ne znam...mene stvarno previse toga zanima,i ne znam sto da upisem...imao sam svakojake ideje o psihologiji,filozofiji,i gore navedenim
Jos me zanima..Koliku ulogu igra faktor nadarenosti,koliku trud (probaj malo izgeneralizirat)? I jos jedno jako bitno pitanje: Kolko dobro se stvari objasnjavaju?

Hvala na trudu,odgovoru,
pozz!

Zadnje uređivanje UFO_DNA : 18.02.2008. at 03:39.
UFO_DNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 18:41   #19
Allnou je isto išao u Petu, iako nije imao Kuruzu.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 11:04   #20
mene zanima da li netko točno zna imaju li ove godine pravo izravnog upisa na fiziku i matematiku oni koji su tokom sve 4 godine srednje imali 5 iz matematike i fizike? i da li takvih bude više od 60%? hvala
sleeping is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.