Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2011., 10:51   #341
Quote:
djoh kaže: Pogledaj post
Vec duze vreme imam povremena probadanja u glavi nije jaka bol ali postoji i sve vise me nervira .Traje sekundu mozda i manje pa prestane pa onda peckanje i trnci u predelu glave . Vadio sam krv i perfektna je , snimo pluca odlicna inace ne pusim , srce i krvni pritisak su mi u redu . Bez problema obavljam sve aktivnosti , ne vrtoglava mi se i slicno nemam ni mucninu . Bio sam kod ocnog u nalazu pise da nisu vidljive patoloske promene . Bio sam kod neurologa rekao mi je da je naj bolje da odradim i mr pa ce onda znat sta je u pitanju . Rekao mi je i da se nebrinem i da me ne salje na mr zato sto imam nesto u glavi vec da drukcije nece razbit moj starah . Dali treba da strahujem i dali moji simptom odgovaraju nekom tumoru . Pozdrav nov sam ovdje pa se nadam da ce mo se ljepo druzit .
Kod Tm mozga glavobolja se javlja zbog povišenog intrakranijalnog tlaka što je kod tebe isključeno oftamološkim pregledom. Takve su glavobolje dugotrajne i jake i praćene mučninom, nekada i povraćanjem i smetnjama vida. Ovo što ti imaš je vjerojatno nekakva bol ili zbog vratne kralježnice ili nekakva neuralgija.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 19:15   #342
BlueWhale zamoli bih te da mi ako mozes objasnis sta su neuralgija .
djoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 19:46   #343
Quote:
djoh kaže: Pogledaj post
BlueWhale zamoli bih te da mi ako mozes objasnis sta su neuralgija .
Jednostavno rečeno neuralgije su bolovi koji nastaju zbog oštećenja živca. Ne kažem da je u tom stvar kod tebe, samo navodim kao mogućnost.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:26   #344
Šta znaći malacijske promjenemoždanog paenhima temporalno te preinzularno desno, što može odgovarati stanju po vaskularnoj leziji?
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 17:07   #345
Quote:
vkrnic kaže: Pogledaj post
Šta znaći malacijske promjenemoždanog paenhima temporalno te preinzularno desno, što može odgovarati stanju po vaskularnoj leziji?
znači da je navjerojatnije ranije bio moždani udar s desne strane mozga (znači oštećenja u vidu slabljenja ekstremiteta i sl. se očekuju s lijeve strane) koji je uništio dio moždanog tkiva i na tom mjestu se formirao ožiljak
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:26   #346
zanima me kakva su dejstva zracenja tumora na mozgu?
lejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 14:37   #347
Quote:
lejka kaže: Pogledaj post
zanima me kakva su dejstva zracenja tumora na mozgu?
Možeš malo konkretnija biti u svom upitu?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 16:54   #348
znaci , moj otac ima tumor na mozgu. mestastaze... podvrgunt je terapiji - zracenje. Kako to utice, imali pozitivnog uspeha.. kakva se dejstva ocekuju?
lejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 18:31   #349
Quote:
lejka kaže: Pogledaj post
znaci , moj otac ima tumor na mozgu. mestastaze... podvrgunt je terapiji - zracenje. Kako to utice, imali pozitivnog uspeha.. kakva se dejstva ocekuju?
A gle, da nema nade da će biti pozitivnog djelovanja, ne bi se niti podvrgnuo radijaciji. Bez obzira koliko su napredovali biološki i pametni lijekovi, zračenje je i dalje najučinkovitiji oblik liječenja tumora. Metastaze na mozgu npr. ca bronha su dosta osjetljive na zračenje, tako da nije rijetkost da se čak i u potpunosti povuku.
Tata može očekivati određeni osjećaj umora od zračenja. Nerijetko tkivo izreagira stvaranjem edema pa se može pojaviti pokoji neurološki ispad zbog te otekline mozga, no to se da riješiti kortizonskom terapijom. Može očekivati i opekline na onim mjestima gdje je zračenje najintezivnije, no i to se da sanirati. Sve ovo što sam ti nabrojala može i ne mora biti, ipak je čovjek individua za sebe.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 19:19   #350
Ivanicapeca - ko operira gliom očnog živca - neurokirurg ili oftamolog..... ???
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 20:17   #351
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca - ko operira gliom očnog živca - neurokirurg ili oftamolog..... ???
Jako je bitno gdje je smješten tumor. Ako je unutar orbite, zahvat može provesti oftalmolog, a ako se širi kroz optički kanal prema hijazmi, neurokirug.

Nekad i oftalmolog i neurokirurg zajedno operiraju.

KBC Rebro je u tom području vodeće.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 22:43   #352
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Jako je bitno gdje je smješten tumor. Ako je unutar orbite, zahvat može provesti oftalmolog, a ako se širi kroz optički kanal prema hijazmi, neurokirug.

Nekad i oftalmolog i neurokirurg zajedno operiraju.

KBC Rebro je u tom području vodeće.
Apsolutno se slažem s ovim, odite svakako na Rebro. Dr Paladino je jednoj mojoj poznanici spasio oko. Imala je astrocitom uz očni živac. U ST su htjeli oko vaditi vani, a on je to riješio gamma nožem. Žena je u remisiji još od 2005.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 14:44   #353
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Jako je bitno gdje je smješten tumor. Ako je unutar orbite, zahvat može provesti oftalmolog, a ako se širi kroz optički kanal prema hijazmi, neurokirug.

Nekad i oftalmolog i neurokirurg zajedno operiraju.

KBC Rebro je u tom području vodeće.
Hvala na odgovoru .....

Taj podatak sam tražio na netu al nikak da nađem neki opširniji odgovor ....
Inace imam gliom na očnom živcu i u 11mjesecu imam kontrolu MR i neurokirurg....
U zadnje vrijeme na dnevnoj bazi osjecam neke trzaje u lijevom oku - do sad je sve bilo ok -bio sam na tri MR i nije bilo promjene u velićini glioma....
Hvala na odgovoru
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:40   #354
U zadnje vrijeme na dnevnoj bazi osjecam neke trzaje u lijevom oku....
Gerta & Ivanicapeca: -znate mozda mogu li ti ''trzaji'' biti posljedica glioma očnog živca ili je to neki tik koji nema veze sa gliomom.... (imam dijagnozu glioma očnog živca)

Same trzaje u oku ne znam kak da opišem .... ponekad osječam kao da me neko dira po oku iznutra(ispod kapka), a ponekad kao da mi oko podrhtava.... sa samim vidom nisam primjetio probleme.... Također kad sam gledao u ogledalo u trenutku kad sam osjetio ''trzaje'' u ogledalu nisam primjetio da mi oko bježi ili podrhtava....?

Ivanicapeca - koja je najveća riba koju si upecala?
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 14:05   #355
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme na dnevnoj bazi osjecam neke trzaje u lijevom oku....
Gerta & Ivanicapeca: -znate mozda mogu li ti ''trzaji'' biti posljedica glioma očnog živca ili je to neki tik koji nema veze sa gliomom.... (imam dijagnozu glioma očnog živca)
Ovisi kao prvo o smještaju glioma.
Sam optički živac nije zadužen za inervaciju mišića, ali ako je gliom na optikusu smješten unutar orbite teoretski je moguće da bilo edemom ili direktnim pritiskom tumor podražuje jedan od ogranaka još 3 živca koja inerviraju mišiće oka pa da nastupe nevoljni trzajevi.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 15:00   #356
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme na dnevnoj bazi osjecam neke trzaje u lijevom oku....
Gerta & Ivanicapeca: -znate mozda mogu li ti ''trzaji'' biti posljedica glioma očnog živca ili je to neki tik koji nema veze sa gliomom.... (imam dijagnozu glioma očnog živca)

Same trzaje u oku ne znam kak da opišem .... ponekad osječam kao da me neko dira po oku iznutra(ispod kapka), a ponekad kao da mi oko podrhtava.... sa samim vidom nisam primjetio probleme.... Također kad sam gledao u ogledalo u trenutku kad sam osjetio ''trzaje'' u ogledalu nisam primjetio da mi oko bježi ili podrhtava....?
Moja mama je imala ispade takve vrste zbog edema, ne samog tumora koji je tu smješten. Isto tako bi trebao pregledati očni tlak. Odi svakako do oftamologa da ti pogleda očni fundus.

Quote:
Ivanicapeca - koja je najveća riba koju si upecala?
ogromna riba od 190cm i 105 kg žive vage, točnije MM
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:53   #357
Ima više koga na ovoj temi??? Kaj nitko više nije nanovo dobio tumor na mozgu :-) (malo crnog humora)
Ivanica - kak ribičija :-) ???
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:27   #358
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
Ima više koga na ovoj temi??? Kaj nitko više nije nanovo dobio tumor na mozgu :-) (malo crnog humora)
Ivanica - kak ribičija :-) ???
Ne bavim se vise ribicijom, imam akvarij doma
Kak tvoja riba u glavi?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:44   #359
pozz . mene zanima jel moguce imat tumor na mozgu unatoc simptomima , nikad me ne boli glava ali i kad boli prođe mi brzo .. inaće čitao sam da se pacijenti sa tumorom vole zagledat u jednu tocku ? xD

ponekad i ja stanem kad mi je dosadno pa gledam u jednu tocku
AloneBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 20:11   #360
Quote:
AloneBoy kaže: Pogledaj post
pozz . mene zanima jel moguce imat tumor na mozgu unatoc simptomima , nikad me ne boli glava ali i kad boli prođe mi brzo .. inaće čitao sam da se pacijenti sa tumorom vole zagledat u jednu tocku ? xD

ponekad i ja stanem kad mi je dosadno pa gledam u jednu tocku
Moguce je imati tumor bez ikakvih simptoma dok stvar ne uzme zamaha Uz glavobolju su najcesce prisutni i mnogi drugi simptomi kao neuroloski ispadi. Zagledavanje u tocku je zapravo epi napadaj koji se tako manifestira,no po avemu sudeci sto si nabrojao,sanse da imas tumor na mozgu su gotovo nikakve.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.