Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2015., 20:34   #341
Quote:
lola199 kaže: Pogledaj post
Pozz svima, vidim da vec duugo nije nitko nista pisao, ali nadam se da ce mi netko znati nesto reci

Uglavnom vec dugooo imam zelju da naucim svirati gitaru, da imam svoju gitaru da vjezbam i vjezbam i sviram pa makar onako sebi za gust, no stvarno mi je raspored prenatrpan faks, ucenje, uz jos treniram karate, i idem u jedan dramski studio jer me stvarno puno toga zanima,i nazalost ne bih mogla ici na neke privatne satove sviranja i to bar ne za sada, ali kako mi je gitara ono "ne prezaljena ljubav" jednostavno si i to moram ostvariti,poceti cu sama vjezbati, vrijeme je da se pokrenem kaj se toga tice zato molim nekoga ko je voljan malo opsirnije mi objasniti odakle da krenem, znaci ja se ne kuzim u to skoro nistaa, odakle krenuti, meni kao pocetniku pretpostavljam treba akusticna gitara za pocetak ili? i dali je bitno koja, dal treba biti nesto tipa ovoga http://www.njuskalo.hr/gitare/akusti...oglas-14194174 ili? kako se cijene inace krecu? i na ta sta da obratim paznji pri kupnji? unaprijed hvala od srca onome ko odvoji par minuta da mi objasni to sve.
Najbolje ti je početi sa tutorijalima za početnike preko youtube-a i još i naučiš čitati tablature i samo vježbati a gitara ti je naravno akustična jeftinija pa možeš početi svirati na njoj...nije važna cijena i kvaliteta za početnike.
b a n k s y is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 12:20   #342
Samouk gitarista. Potpuno samouk. Jednom sam pokusao uzeti instrukcije ali mi sena kraju nije dalo. Bio na jednom satu i to je to.
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 02:12   #343
Škola.
Učio sjedit'. Učio je-dna vra-na ga-ka-la i po po-lju ska-ka-la...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:30   #344
Pozdrav svima imam 17 god odlucio sam da bih volio znati svirat akusticnu gitaru.Bilo bi mi pre fora da naucim svirat i onda sviram curama pa sve se zaljube u mene: PA me zanima kolko kosta gitara za totalnog nooba koja nist ne zna,di da kupim? Kolko otprilike treba da naucim npr od opce jednom kad noc cuo sam da je lagana frend mi reko.Kolko otprilike kostaju instrukcije?
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 01:24   #345
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima imam 17 god odlucio sam da bih volio znati svirat akusticnu gitaru.Bilo bi mi pre fora da naucim svirat i onda sviram curama pa sve se zaljube u mene: PA me zanima kolko kosta gitara za totalnog nooba koja nist ne zna,di da kupim? Kolko otprilike treba da naucim npr od opce jednom kad noc cuo sam da je lagana frend mi reko.Kolko otprilike kostaju instrukcije?
Pogledaj na njuškalu, mogao bi ju naći i za 500 kuna.

Trebat će ti mjesec dana ako budeš svaki dan svirao, a i tada ju nećeš znati napamet, treba malo vremena da se prsti uhodaju i da se privikneš i popamtiš te osnovne stvari.

Instrukcije ovise i u kojem si gradu, obično se kreću od 50 do 100 kuna sat.
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 09:39   #346
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima imam 17 god odlucio sam da bih volio znati svirat akusticnu gitaru.Bilo bi mi pre fora da naucim svirat i onda sviram curama pa sve se zaljube u mene: PA me zanima kolko kosta gitara za totalnog nooba koja nist ne zna,di da kupim? Kolko otprilike treba da naucim npr od opce jednom kad noc cuo sam da je lagana frend mi reko.Kolko otprilike kostaju instrukcije?
https://www.youtube.com/watch?v=m6gx0mhFHqk
čini se da je to rješenje za tvoje probleme
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 05:08   #347
Protiv svoje volje!
Mama me "otjerala" u muzičku školu kad mi je bilo 8 godina.
Klasična gitara... dok su drugi klinci ganjali loptu, ja sam morao biti na satovima.
Hvala mama...
(bila si u pravu!)
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 08:57   #348
I ja bih zahvalio starcima za osnovnu i srednju muzičku tj. glazbenu i klasičnu gitaru. ali da sad počinjem opet uhhh...na svu sreću na netu nema što nema tako da na youtubeu stvarno ima škola kako za totalne početnike tako i za one naprednije a tablatura isto koliko hoćeš !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 08:21   #349
Quote:
D E N I S kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima imam 17 god odlucio sam da bih volio znati svirat akusticnu gitaru.Bilo bi mi pre fora da naucim svirat i onda sviram curama pa sve se zaljube u mene: PA me zanima kolko kosta gitara za totalnog nooba koja nist ne zna,di da kupim? Kolko otprilike treba da naucim npr od opce jednom kad noc cuo sam da je lagana frend mi reko.Kolko otprilike kostaju instrukcije?
Bitno da imaš motivaciju ovisno dali akustična ili klasična gitara cijene se kreću od 500 do 1000 kn za početničke gitare, što se instrukcija tiče, ovisno u kojem gradu cijene su od 50 kn pa na gore. Možeš naučiti i preko online škola gitare uz malo volje. U svako slučaju sretno !
__________________
Any problem that you can't solve with a good guitar, is either, unsolvable or isn't a problem!

>>> Mala Škola Gitare - malaskolagitare.com <<<
robbie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 18:04   #350
Ja sam samouka, uzela i počela svirati, od tog trena je nisam ispuštala iz ruke
__________________
Siamo fuori di testa, ma diversi da loro
FelicitySmoak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 09:52   #351
Quote:
FelicitySmoak kaže: Pogledaj post
Ja sam samouka, uzela i počela svirati, od tog trena je nisam ispuštala iz ruke
Malo tatek, malo rock akademija, malo sam, malo prijatelji. Ali sreća najveća je u tome što sam od djetinjstva imao instrument u kući. Mladi roditelji, nedajte da vam je stan bez barem nekakvog instrumenta.
Whomdoyouserve is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2021., 05:27   #352
Quote:
Whomdoyouserve kaže: Pogledaj post
Malo tatek, malo rock akademija, malo sam, malo prijatelji. Ali sreća najveća je u tome što sam od djetinjstva imao instrument u kući. Mladi roditelji, nedajte da vam je stan bez barem nekakvog instrumenta.
Slažem se, instrument mora biti. Inače, pomaže li rock akaddemija?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 20:05   #353
Krenuo sam kao tinejdžer 2008. i više-manje sam se oslanjao na Youtube i savjete obiteljskih prijatelja, kao i samostalno istraživanje instrumenta. Rekao bih da sam stekao određenu vještinu, ali da nisam prirodno nadaren za glazbu, pa tako ni za gitaru.
puvadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 21:49   #354
Nikako, ni dan danas ne znam da je sviram!
sibri_kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 08:16   #355
To je isto malo neodređen pojam 'znati svirati gitaru', jer ja npr. mogu nabubati par stvari sa Youtube tabova, malo to izvježbati i netko će imati dojam da ja znam svirati gitaru, a daleko sam još od toga da mogu s pravom reći da znam svirati. Tako da bih volio znati koje znanje je potrebno da se uopće može reći za nekoga da zna svirati
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 12:36   #356
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
Tako da bih volio znati koje znanje je potrebno da se uopće može reći za nekoga da zna svirati
Znat' ćeš kad to bude. Nećeš dvojiti.
Vježbaj!

P.S. Čestitam Mobile na okruglom postu.

Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 13:06   #357
Quote:
Mobil kaže: Pogledaj post
Znat' ćeš kad to bude. Nećeš dvojiti.
Vježbaj!

P.S. Čestitam Mobile na okruglom postu.

pa kad je već okruklo 900 onda čestitam

da, druge mogu zavarati nekim trikovima, ali sebe ne mogu, a znat ću da znam svirati onda kad osjetim da sviram s lakoćom, da ne strepim od pogreške, ali i da nemam neka ograničenja u toj vještini, da mogu improvizirati kad je to potrebno itd. Do toga ću doći jedino ako me ne napusti ljubav prema gitari, a to se lako može dogoditi, jednostavno se izgubi smisao i motivacija i ode sve u propast.
Hvala Mobil što si mi pomogao da sam sebi odgovorim na pitanje
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 17:31   #358
Evo BeerMan pije svoju šestu pivu na šanku i gleda neku mladu konobaricu koju uopće ne pozna, sluša pjesmu Hotel Californija i čezne za svojom gitarom da odsvira te legendarne tononove, ali sve ostaje samo na toj čežnji i mislima kako je vrijeme da se pođe kući
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 17:41   #359
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
Evo BeerMan sluša pjesmu Hotel Californija i čezne za svojom gitarom da odsvira te legendarne tononove...
Evo Mobil baš tu stvar svira zadnjih dana; ide Am > E7 > G > D ...
Ali ne treba podcijeniti ni samo razmišljanje o istom.
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 17:45   #360
Quote:
Mobil kaže: Pogledaj post
Evo Mobil baš tu stvar svira zadnjih dana; ide Am > E7 > G > D ...
Ali ne treba podcijeniti ni samo razmišljanje o istom.
Ma dosta mi je sve teorije, želim samo svirati i to je sve
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.