Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2003., 18:34   #41
Quote:
Nastassja kaže:
Baš sam i ja htjela postaviti slično pitanje kao što je postavio Schwimmer iznad. Mene zanima i konkretnije. Upravo smo kupili digitalnu satelitsku i riceiver i ima taj neki čitač kartica (ili je to dekoder? )
Mene zanima jel se mogu kupiti piratske kartice sa Hrvatskim programima, kako to funcionira, što točno mogu gledati... itd? E da, koliko košta kartica.
za neki suvisli odgovor treba i nešto podataka npr:

tip prijemnika ,lokacija (stanov.) tip antene i afiniteti a ostalo na PM po želji
 
Old 21.10.2003., 18:56   #42
mogu kupiti piratske kartice sa Hrvatskim programima,

NEMOGU se vise pravit pirati za HRT

imas ovde dosta toga : http://www.satelitskiforum.com/wBB2/


a ako zelis forum na drugim jezicima, upisi u trazilicu : irdeto, seca2, viaccsess........ i naci ces masu info-a
JaBitTe is offline  
Old 21.10.2003., 20:06   #43
HRT je nedavno (15.10.2003.) prešao u napredniji sustav kodiranja - Viacess 2! Sve informacije o cijenama i načinu praćenja HRT-ovih programa preko satelita mogu se pronaći na www.hrt.hr

Sto se tiče Nov@ TV - ona se preko satelita (slobodno) ne može pratiti (na poznatijim satelitima tipa Astra ili Hot Bird ...). Nov@ emitira program putem satelita samo za reemitiranje preko odašiljača na području RH ! To znači da je za njeno praćenje preko satelita potrebno imati posebnu vrstu receivera!

P.S.
Kako je već prije navedeno za sve info potrebno je navesti podrobnije podatke!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 21.10.2003., 21:17   #44
čudno

još uvijek pratim hrt preko stare kartice
 
Old 22.10.2003., 08:50   #45
Re: čudno

Quote:
andrea43 kaže:
još uvijek pratim hrt preko stare kartice
Nove kartice su počele dolaziti i kada se dobije nova - stara se vraća!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 22.10.2003., 20:11   #46
Re: čudno

Quote:
andrea43 kaže:
još uvijek pratim hrt preko stare kartice
ovo je sad prelazno doba ; sa asa na dvojku, to ce bit dok i zadnji pretplatnik ne dobije novu karticu, a dotle uzivajte
JaBitTe is offline  
Old 23.10.2003., 13:21   #47
Quote:
schwimmer kaže:


Pitanja:

2. savjet za tanjur?
3. savjet za LNB?
4. savjet za receiver/decoder?

Hm, jos uvijek ni jedan konkretan savjet tipa "Kupi tanjur taj i taj, receiver taj i taj i uzivaj u HRTovim programima ..."
Kaj se na ovom threadu nitko za ozbiljno ne kuzi u satelitsku opremu?
Recimo da me zanimaju minimum requirements za gledanje HRTa u Becu.
Zahvaljujem na svakom savjetu,
__________________
schwimmer
schwimmer is offline  
Old 23.10.2003., 16:27   #48
Za HRT u Beču

Tanjur - bilo kakav (100 cm) okrenut na Hot Bird (13 I)
LNB - univerzalni (što manje DB to bolje)
Receiver - bilo koji koji ima Viacces modul (možda najbolje Samsung 9500 VACI - patchiran koji otvara i 6u1 pa se može gledati i dosta toga drugoga)
Kartica - originalna od HRT-a
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 23.10.2003., 16:46   #49
spisak

da nemaš možda spisak programa koje vidiš da usporedimo
 
Old 24.10.2003., 13:09   #50
Re: spisak

Quote:
andrea43 kaže:
da nemaš možda spisak programa koje vidiš da usporedimo
spisak nemam (ako se to na mene odnosilo

ali se frekvencije i popis mogu pronaći na www.lyngsat.com
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 24.10.2003., 14:05   #51
Re: Re: spisak

Quote:
ZorcJ kaže:
spisak nemam (ako se to na mene odnosilo

ali se frekvencije i popis mogu pronaći na www.lyngsat.com
zanima me što ti loviš a spisak kompletni znam to je nebo zemlja
 
Old 25.10.2003., 16:40   #52
ODGOVORI

Ovako hrt kupiš original karticu za via 2 u zg za 1500 kuna i traje ti godinu dana ili 200 eura gurnes u viacess modul i gledaš preporuka za reciver su sljedeče humax 5300 ugrađen via + 2ci ulaza, samsung 9500 a viaci 2 ugrađena via ulaza +2 ci ulaza za dodatne module stari patchirani se više nemože kupiti pa ne radi sve sa jednom karticom ali je svejedno reciver super . Nova TV ce poceti raditi prije nove godine također na satelitu hotbird isto kao i hrt u paketu sa bosanskim obn-om i tv3 ljubljanskim pa ce se i ona moci gledati skupa sa hrt na istom satelitu ali sa drugom via2 karticom kojoj se još nezna cijena i to je to. Tanjur ti je najbolji gilbertini 85 cm ili 105 cm to su najbolji alu tanjuri u evropi a lnb ili konverter bilo koji svejedno.
SKY MASTER is offline  
Old 25.10.2003., 17:31   #53
Re: ODGOVORI

Quote:
SKY MASTER kaže:
...samsung 9500 a viaci 2 ugrađena via ulaza +2 ci ulaza za dodatne module stari patchirani se više nemože kupiti ...
Ima ih još za kupiti na news grupama - fido.sattv.hr - tko traži neka da oglas!

Vidio sam i jedan primjerak u Merkuku u Rijeci ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 25.10.2003., 17:35   #54
Re: Re: Re: spisak

Quote:
andrea43 kaže:
zanima me što ti loviš a spisak kompletni znam to je nebo zemlja
Ovako napamet mogu reći ono što najviše gledam - to su MTV-ev paket na Astri, Nizozemci na Astri (oni koji su ostali), Francuski Canal+ na Astri, na Hot birdu: Multivision, Rai, Mediaset .... Ima još dosta programa ali ih ne gledam pre često! Kod mene se najviše vrte VH1 i VH1 Classic! Ako ikada budem u mogućnosti nabavit ću original pretplatu za Sky Italiu! Još jedna stvar: uskoro ću kupiti novi motor (za sada imam samo za dva satelita) pa ću gledati još više programa - čujem da je Hispasat na 30W zanimljiva .....

Ti?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 25.10.2003., 17:36   #55
Re: Re: ODGOVORI

Quote:
ZorcJ kaže:
Ima ih još za kupiti na news grupama - fido.sattv.hr - tko traži neka da oglas!

Vidio sam i jedan primjerak u Merkuru u Rijeci ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 25.10.2003., 18:01   #56
Re: Re: Re: Re: spisak

Quote:
ZorcJ kaže:
Ovako napamet mogu reći ono što najviše gledam - to su MTV-ev paket na Astri, Nizozemci na Astri (oni koji su ostali), Francuski Canal+ na Astri, na Hot birdu: Multivision, Rai, Mediaset .... Ima još dosta programa ali ih ne gledam pre često! Kod mene se najviše vrte VH1 i VH1 Classic! Ako ikada budem u mogućnosti nabavit ću original pretplatu za Sky Italiu! Još jedna stvar: uskoro ću kupiti novi motor (za sada imam samo za dva satelita) pa ću gledati još više programa - čujem da je Hispasat na 30W zanimljiva .....

Ti?
ok tanx za odgovor ja nemam motor ali koristim dva tanjura i 4lnb međju kojima i jedan za hispan sat i super sam zadovoljan jedino sam se namučio sa pozicioniranjem tog satelita jer ima uski snop i čudan položaj 100 okomit na zemlju sa zakrivljenim lnb-om
 
Old 25.10.2003., 23:37   #57
Trenutni hit u ST je korejska firma digitallworld.com sa svoja 2 prijemnika, ne znam im sad tocno oznake.

1. Free to air (sluzbeno ) s adapterom za 6u1 karticu.

Na netu izlaze redovni updateovi softwarea prijemnika i kodova kartice.

Maloprodajna cijena u ST je oko 1400 kn za prijemnik + 120 kn (stotinu i dvadeset kuna) za adapter za 6u1 karticu. Adapter (nije camm modul!) prodaje se odvojeno jer ga uvoznik ne smije prodavati ugradjenog u prijemnik. Ugradjuje se otvaranjem poklopca i spajanjem na konektor na matičnoj ploči.

2. Free to air bez mogucnosti ugradivanja adaptera za 6u1 karticu. Ali moguce je preko RS 232 povremeno azurirati njegov interni softvare, verziju sa ubacenim kodovima, tako da i on otvara kodirane kao i 6u1, samo je za update softwarea i kodova potrebno spojiti ga na PC preko rs 232.

Manje izmjene kodova se mogu i rucno napraviti preko tipkovnice daljinskog, a po popisu sa neta. I vece ako imate volje tipkati .

Ovaj prijemnik u ST kosta oko 780 kn za gotovinu (sedamstoosamdeset kuna, nije pogreska ), i nije los izbor za onoga koji ima volje skidati update sa neta i spajati serial nullmodem kabelom prijemnik na PC.

Prijemnike ima nabaviti i u ZG, po nesto malo vecim cijenama, a ako nekoga zanima, napisati cu mu u PM-u tipove prijemnika i nazive ZG firmica koje ih prodaju.




V.
Vještac is offline  
Old 26.10.2003., 08:43   #58
Odgovori

Andrea satelit se zove HISPASAT. A najbolja kombinacija je dva tanjura jedan sa 3 lnb-a astra,hotbird,sirus a drugi sa 1 lnb-om HISPASAT motor je pušiona nemaš kaj gledat na ostalim satelitima sve je zakodirano ali ako si frik i nemaš kaj radit u životu osim drkat po satelistkoj onda si u ugradi motor. I još nešto taj digit all wrld je smeče.
SKY MASTER is offline  
Old 26.10.2003., 14:05   #59
Re: Odgovori

Quote:
SKY MASTER kaže:
Andrea satelit se zove HISPASAT. A najbolja kombinacija je dva tanjura jedan sa 3 lnb-a astra,hotbird,sirus a drugi sa 1 lnb-om HISPASAT motor je pušiona nemaš kaj gledat na ostalim satelitima sve je zakodirano ali ako si frik i nemaš kaj radit u životu osim drkat po satelistkoj onda si u ugradi motor. I još nešto taj digit all wrld je smeče.
a što sam ja napisao u prethodnim odgovorima (čitaj sve redom)
 
Old 26.10.2003., 15:49   #60
Nije hispan sat nego hispasat.
SKY MASTER is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.