Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 20:06   #21
Svaki dan!Čajeve piješ koje imaš i kad ti odgovaraju.Bitno je da su svježe pripremljeni i bez šećera. Kadulju preporučaju piti u drugoj polovici ciklusa.
Ako krećeš na tako prirodni način, rezultati dolaze sporije.Svi oni dobronamjerni savjeti naših majki i baka su ti dobrodošli ( nemoj hodati bosa , nemoj sjediti na betonu , zašto imaš gola leđa - prehladit ćeš se, kak to gola ideš van - obuci malo dužu majicu....)

Sjećam se kad sam bila mala mama mi je stalno govorila : "Ako budeš sjedila na betonu i hodala bosa prehladit ćeš mjehur i jajnike! Danas ti je to glupo , al kad ti se prvi put to desi vidjet ćeš koje su to muke."

E sad to vidim!
dado1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 00:37   #22
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
maritimeivy

Daj mi molimte još reci jeli ti nakon toga kasnila manestruacija?
Nije, došla mi je na vrijeme kao i uvijek do sada ( 29. dan ciklusa ).
Tako se nadam da će mi nakon M sve bit ok

Kakvo stanje kod tebe?
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 10:57   #23
ja sam imala taj smeđi iscjedak..i trajao mi je skoro pa tjedan dana.. i sad mi kasni mjesečnica već 5 dana..al sad mi se pojavio onak bjelkasti iscjedak..tak imam obično 7 dana prije nego kaj trebam dobit i prištići koje obično imam pred menstruaciju...pa nadam se da ću je dobit kroz slijedećih tjedan dana....
malena_no1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 18:17   #24
Evo ležim u Petrovoj. Sutra bi me trebali operirati, ali kako je M kasnila ne znam što će biti. Mislila sam da će me poslati doma do utorka (dok m završi) ali izgleda da će ipak op. biti sutra. Spomenula doktorici koja je ispunjavala neke formulare kad me pitala da li imam redovit ciklus. Ja joj opišem situaciju: smeđi iscjedak na polovici ciklusa pa poslije kasni m. Ona kaže da to nije ništa. Nije se niti začudila. Znači da valjda nije ništa.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 19:39   #25
Takav smeđi iscjedak sam i ja imala neko vrijeme. I to od 5. dana menstruacije trajao bi još 3-5 dana
To je bilo prije dvije godine. Prestalo je samo od sebe.
Opet prošlog mjeseca nakon mestruacije mi se pojavio isti, i ovog mjeseca takođe.
Trajao je 2 dana možda.
__________________
Nema neosvojivih muškaraca, samo ima nevještih žena
piece of a dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:46   #26
evo napokon došla mjesečnica!!:klap: nadam se da mi se taj smeđi iscjedak više neće pojavljivat..
malena_no1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 00:39   #27
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Evo ležim u Petrovoj. Sutra bi me trebali operirati, ali kako je M kasnila ne znam što će biti. Mislila sam da će me poslati doma do utorka (dok m završi) ali izgleda da će ipak op. biti sutra. Spomenula doktorici koja je ispunjavala neke formulare kad me pitala da li imam redovit ciklus. Ja joj opišem situaciju: smeđi iscjedak na polovici ciklusa pa poslije kasni m. Ona kaže da to nije ništa. Nije se niti začudila. Znači da valjda nije ništa.
A joj
Nadam se da si ok. Drž se..
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 03:10   #28
Poz cure!

Nadam se da ste riješile svoje probleme..ja nisam
Nakon uredne M opet ista stvar, ponovno napetost u donjem trbuhu i iscjedak, ne znam šta ću više..opet kod gin
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:13   #29
Quote:
maritimeivy kaže: Pogledaj post
Poz cure!

Nadam se da ste riješile svoje probleme..ja nisam
Nakon uredne M opet ista stvar, ponovno napetost u donjem trbuhu i iscjedak, ne znam šta ću više..opet kod gin
Jebemmu. A ništa, opet kod gin.

Ja sam evo živa, ali kad sam vidjela sve te mlade cure na ginekologiji muka mi je. Zato treba uvijek kod doktora, čak i ako mislite da je neka glupost. A ako mislite da doktor ne valja, onda kod drugog, a ako treba i trećeg i četvrtog.
U mojoj sobi bile dvije zbog liječničke pogreške.

Uglavnom, meni će sada sredina ciklusa pa ću vidjeti. Mada mi rana krvari i boli me valjda ću primjetiti ako bude smeđeg iscjedka.

Javi kako je bilo kod gin.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 21:51   #30
Quote:
dado1a kaže: Pogledaj post
Piše da se terapija treba provoditi 6-18mjeseci.Ja sam ih pila redovito 6mj , u kombinaciji sa čajem od kadulje ( 1 šalicu natašte,bez šećera 2 mj u komadu ,a zatim pauza sa kaduljom , nastavila sam sa čajem od metvice i stolisnika )napravila pauzu sa vitexom, i u toj pauzi je došlo sve na svoje mjesto... !!


Na stranicama Enciana ( www.encian.hr) sam pročitala da se PMS free ne treba piti duže od 6 mjeseci.
Ja sam kupila u ljekarni EVIN čaj (proizvođač: Suban - www.suban.hr ) - to je čajna mješavina, sastojci: kamilica, bazga, neven, stolisnik, kadulja i vrkuta...2 žlice čaja na litru vode i pije se tijekom dana.
Inače čaj košta 30-ak kuna, 80g.
Pa ću da vidim.

p.s. da, PMS free sam isto kupila, pijem već 2 tjedna.

Zadnje uređivanje sagena : 01.07.2009. at 22:00.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 15:33   #31
Evo meni opet smeđi iscjedak i bolovi na sredini ciklusa.
Budući da dojim, ništa ne pijem protiv bolova, a ne usudim se niti čajeve piti. A mislim dojiti još bar nekoliko mjeseci. Jel ima netko kome se situacija spontano popravila bez uzimanja lijekova?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 18:45   #32
Meni se sam od sebe povuče taj iscjedak.
A što se tiče bolova, ne znam šta da ti kažem ...... toplom vodom tuširaj trbuščić da ti se mišići malo opuste- meni pomaže (nemam često bolove, al kad dođu rasturaju me pa plačem )
__________________
Nema neosvojivih muškaraca, samo ima nevještih žena
piece of a dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:51   #33
Pozz svima,

nadam se da cu dobiti pozitivan (po meni i mom misljenju) odgovor.

Pijem kontr pilule kao kontracepciju ali i za rijesavanje problema policisticnih jajnika.

sad ovaj tekuci ciklus mi je ovakav:
dobila sam tj prokrvarila u petak, pocela piti novu kutiju u subotu
krvarila normalno kao i obicno do nedjelje, pa cak i ponedjeljak ono fino i normalno
medjutim sad jos uvijek imam iscjedak, to je sve sama voda sa primjesom smedkaste boje tj krvi
nekad je to samo vodenasto nekad bude krvavije tj tamnije
i osjetim neki cudan miris, recimo da je taj miris tu i kada imam samo je sad nekako ... ma ne svidja mi se!


nemam pojma sta mi se desava!
nisam sigurna da mi se ovo prije desavalo makar ne ovako dugo i ovako vodenasto


nedavno sam imala poprilicno konstantne i jake bolove u desnom jajniku, a bogme i lijevi je tu negdje zna da kucne tj zaboli
(inace mi je desni jajnik pilicisticniji od lijevog)



hvala unaprijed za neki odgovor!
manubis
manubis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 17:26   #34
Zna li iko odgovor na moje pitanje-
Papa je radjen prije 7 mjeseci,mali miom na maternici.Zadnja menstruacija je bila par dana po 2-3 kapi a onda 2 dana jako krvarenje.Sada mi je 23 dan od prvog dana ciklusa dakle,ovulacija je prosla,ali sam na vesu primjetila manji iscjedak,vise smedjkast nego jarko crven.Sta moze biti?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 14:16   #35
Evo ovo mi se prvi put dogodilo u životu. Prije par dana mi se pojavi taj smeđi iscjedak, i prekjučer umjesto njega mi počne krv, ali samo malo toga bude, par kapi, tako da nije menstruacija.
Menstruaciju bi trebala dobiti za jedno 5,6 dana. Zbunjena sam.
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:35   #36
Evo da se i ja napokon javim - konačno sam početkom tjedna bila kod gin... kod mene se radi o polipu na grliću, i odatle valjda to "kontaktno" krvaruckanje (nakon odnosa)... što se tiče spotinga par dana prije menge, to je (kaže doktor) zbog pada progesterona i nije ništa zabrinjavajuće... uglavnom, najbolje provjeriti o čemu se radi, jer u pitanju mogu biti:
1. hormoni
2.polip
3. upala
4. rak grlića maternice....
Svašta nešto...

Sretno svima
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 19:00   #37
a što ako.. smeđi iscjedak traje prije M kojih 6-10 dana, a nakon nje kojih 4-5...? i tako već 6 godina?? znači, u mjesecu sam bez nekog krvaruckanja najviše 5-10 dana. sve to ovisi o mjesecu, jer je i M neredovita. i promjenila sam 6 ginekologa i trenutno se savjetujem s 2 koja to redovito kontroliraju i koja se čak i međusobno konzultiraju da riješe problem, a sve pretrage pokazuju da je "sve u redu"..??
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 12:04   #38
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post
a što ako.. smeđi iscjedak traje prije M kojih 6-10 dana, a nakon nje kojih 4-5...? i tako već 6 godina?? ..
Meni je bilo već postalo normalno da se prije M javi 3-7 dana taj iscjedak, nakon M se obično nije javljao, ali svi su drugi nalazi (papa, UZV ) bili ok, pa se podrazumijevalo da je u pitanju "pad hormona"... i kod mene je to trajalo valjda godinama, s tim da se znalo povući na par mjeseci, pa opet pojaviti... i tako... ugl. problem je nastao kad se sppoting počeo javljati poslije odnosa... u tom slučaju, vrlo često je uzrok polip, kao što je to i kod mene...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 00:27   #39
Quote:
DreamStickle kaže: Pogledaj post
Evo ovo mi se prvi put dogodilo u životu. Prije par dana mi se pojavi taj smeđi iscjedak, i prekjučer umjesto njega mi počne krv, ali samo malo toga bude, par kapi, tako da nije menstruacija.
Menstruaciju bi trebala dobiti za jedno 5,6 dana. Zbunjena sam.
Evo i meni se prvi put pojavio smeđi isjedak i to danas.
Inače pijem kontracepcijske pilule(21 dan).Danas mi je 11 dan.Pa mi je jako čudno.Znala sam imati nepravilna krvarenja,al to sam povezivala sa pilulama.a ovo je baš isjedak..Pa neznam.
Nemam nikakvih drugi tegoba,osim što imam bolne odnose.
Ima li itko iskustva,
Nisam čitala sve postove,prvi put sam ovdje.

Pozdrav...
 
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 09:02   #40
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
u tom slučaju, vrlo često je uzrok polip, kao što je to i kod mene...
meni su ti doktori smiješni.. prvo mi je jedan vidio polipe pa druga doktorica ne.. pa treći doktor opet da pa četvrti i peti doktor opet ne.. i to na CD-u. ko je tu lud??
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.