Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2010., 13:32   #201
A imaš i kiše, snijega, hladnoće...I sve to za par iljada eurića po kvadratu.
Neću zaboraviti nikad prošlogodišnje slike iz 24h o novoj zgradi u Ivanićgradskoj (Zane ju je prodavao po 2250€/m2), gdje je isto otvorena galerija, što je rezultiralo poplavom i smrzavanjem instalacija i zbog čega su stanari i novinare dovukli da svi vide kakav šrot su ljudi preplatili. No, da li je bilo nekih pomaka i popravka, pitanje je.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 13:33   #202
Quote:
Amater kaže: Pogledaj post
Ovo je lijepo samo im fale dvije podzemne garaže kloji bi "popile" aute,i time osdlobodili ulice koje bi mogle dobiti drvorede itd.
Za garažu tj dvije ima dovoljno mjesta pod ovim zelenim površinama
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 13:34   #203
Gugl, čini čuda. Evo i linka

Vlasnik zgrade je IGH
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 14:02   #204
Quote:
No ne može se zanemariti činjenica da je naselje urbanistički 2 koplja iznad ostalih novih naselja - ima normalne pločnike, zelene površine, bic. staze, nema parkiranja na svaki slobodni cm (vidi temu o RIS-u)
to je i mene iznenadilo
ako usporedimo zračne fotografije POS-špansko i vrbana3 čini mi se da je urbanizam i potrebni sadržaji daleko na strani POSa

gledajući cijene kvadrata:POS 900 eura vrbani 2200-2400 a na kilometar udaljenosti jedan od drugoga
kako,zašto pojma nemam


VRBANI 3


POS-ŠPANSKO
batman11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 08:44   #205
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
A imaš i kiše, snijega, hladnoće...I sve to za par iljada eurića po kvadratu.
Neću zaboraviti nikad prošlogodišnje slike iz 24h o novoj zgradi u Ivanićgradskoj (Zane ju je prodavao po 2250€/m2), gdje je isto otvorena galerija, što je rezultiralo poplavom i smrzavanjem instalacija i zbog čega su stanari i novinare dovukli da svi vide kakav šrot su ljudi preplatili. No, da li je bilo nekih pomaka i popravka, pitanje je.
sve to stoji - ali koja je poanta imati prozore u zatvorenu galeriju, dakle stubište?
i to su uglavnom kuhinjski i kupaona/wc prozori.. svi susjedi dijele sve mirise
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 10:01   #206
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
sve to stoji - ali koja je poanta imati prozore u zatvorenu galeriju, dakle stubište?
i to su uglavnom kuhinjski i kupaona/wc prozori.. svi susjedi dijele sve mirise
Osobno sam protiv galerije kao takve. Nije mi jasno kako ljudi pristaju da im se i to podvaljuje, pa još pod nekakav luksuz i po ogromnim cijenama.

A ako se već ima ta galerija, onda je zatvorena daleko bolje rješenje jer se ipak izbjegavaju sranja kao u ovoj zgradi u Ivanićgradskoj gdje su imali sige i poplavu prošle zime, a tko zna kaj je bilo ove.

Mirisi su najmanji problem u cijeloj priči.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 18:31   #207
Evo danas sam prolazio pored najljepse zgrade (meni) u Zagrebu pa sam odlucio potaknut ovom temom slikat par fotki

[IMG]http://i47.tinypic.com/xlw3u8.jpg

[IMG]http://i46.tinypic.com/juvapz.jpg

http://i49.tinypic.com/2w5li5w.jpg

http://i50.tinypic.com/2v9am44.jpg

http://i50.tinypic.com/2eb9uzt.jpg

http://i50.tinypic.com/k1dsvk.jpg

Lokacija se vidi ovdje:

http://www.javno.com/slike/slike_3/r...42281389_7.jpg

taman pri vrhu je zgrada odrezana

Po meni odlicna pozicija, super izgled, dovoljno mala da bude ugodan zivot, jedino kaj dole ima automat klub

Takodjer, tko ima psa, relativno je blizu stare trase samoborceka gdje se ispod toplane moze pse legalno pustati bez brnjice i lajne.

A i dovoljno je blizu toplane da ona uopce ne utjece svojim 'ispuhom'.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.

Zadnje uređivanje solar : 26.02.2010. at 15:50.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.02.2010., 11:48   #208
A meni je ta zgrada pravi prikaz LOŠE arhitekture, urbanizma u nas. Doista mi nije jasno da ti je to u cijelom Zagrebu, najljepša zgrada?

Zgrada je dosta jadnjikava - umjesto pravih lođa ima poprilično bezvezne balkone, koji na zadnjem katu imaju katastrofa strehu. Vizualno mi je ružna, totalno se ne uklapa u postojeći kvart, već ovom crvenom bojom vrišti.

Ono kaj je puno gore jest njen položaj - ona je pravi primjer nakaradne interpolacije novih zgradica, koje rade priučeni građevinari investitori u postojeće starije kvartove, gdje se zauzimaju zelene površine između zgrada, ruši pogled i kvaliteta stanovanja postojećih objekata. A koje su daleko bolje od nje.

Pogledajte samo ovu stariju zgradu iza ove nove, na što oni sad gledaju? Pretpostavljam kako je tu bio parking ili neki travnjak, na koji su nakalemili kaj su mogli i to prodali za sigurno 2500€/m2. To je ako se ne varam, kod Doma sportova?

Ovoj zgradi tu jednostavno nije mjesto, no na žalost pred bezumnim kapitalom smo se predali.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:16   #209
Te nadstrešnice su grozne ali balkoni mi djeluju ok.Barem meni osobno.
Alexis niski baš u pravu evo lokacije prije izgradnje
http://www.merlin-world.com/gallery2...Tresnjevka.jpg
Nije tako grozno
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:33   #210
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Te nadstrešnice su grozne ali balkoni mi djeluju ok.Barem meni osobno.
Alexis niski baš u pravu evo lokacije prije izgradnje
http://www.merlin-world.com/gallery2...Tresnjevka.jpg
Nije tako grozno
ovo nije prije izgradnje nego u toku gradnje, vidi se rupa na mjestu zgrade.
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:53   #211
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
A meni je ta zgrada pravi prikaz LOŠE arhitekture, urbanizma u nas. Doista mi nije jasno da ti je to u cijelom Zagrebu, najljepša zgrada?
Ja se slažem sa svime - em je zgrada bezvezna em se ne uklapa u okoliš.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 15:39   #212
Quote:
Amater kaže: Pogledaj post
ovo nije prije izgradnje nego u toku gradnje, vidi se rupa na mjestu zgrade.
Aha ja sam mislio da je rupa bila tamo i prije izgradnje
Ali svejedno ne vidim da je baš nešto loše napravila i oduzela stanarima susjednih zgrada nešto ekstra
Za mene su ovi neboderi loše riješeni,jedan je postavljen u parku,a druga dva su ugurana na mjesto nedovršernog bloka.Po meni to nije dobro.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 15:53   #213
ta zgrada je šaka u oko.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 17:07   #214
Pa dajte mi objasnite zašto.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 23:24   #215
poznam taj trg jako dobro.. jednostavno - šaka u oko.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 11:28   #216
O Bože... od tebe samo očekivao malo jači argument.
Mislim meni je 50 % interpolacija u secesijsko tkivo šaka u oko pa to ne znači da su te zgrade loše recimo ona sjekira.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:55   #217
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
poznam taj trg jako dobro.. jednostavno - šaka u oko.

mda..jedina ima fasadu, možda zbog toga?

ustvari htjedoh reći, kad bi se ove okolo sredile da na nešto liče, uključujući najprije dom sportova, ovaj mali ćoškasti isprdak nebi ni primijetili
špageti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:05   #218
Danas se, a nakon sinoćnjeg Otvorenog, na susjednom forumu pričalo o kvalitetnim nekretninama kojima (neki misle) neće padati cijena baš zbog kvalitete i lokacije. Ne želim ići u off s komentarima cijena, ali evo stavljam mali primjer onoga za što se tražilo, ako se ne varam, 2200-2400 eurića, ako ne i više, po kvadratu, pod parolom luksuza i centra grada.
Pa, prosudite sami.



Prva slika je s parkirališta Lidla na koje gleda cijela jedna strana.

No, kad se malo zakrene za zgradu kreće prava priča...









Za te je novce, očito, previše tražiti parkić za djecu? Zelenilo? Zonu bez građevinskog otpada? Igralište? Mirnije prometnice?
Ali, s obzirom na lokaciju (Heinzlova-Vukovarska) koja je wanna-be poslovna i cool, očito ti sadržaji nisu presudni jer bi tu valjda trebali živjeti japiji i DINKs-i.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:18   #219
Prvi susjed:









Super okruženje za jutarnji jogging ili šetnju





Pijenje kave na balkonu?









Kao što vidite, očekivano, zgrada naprosto vrvi od života
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 19:56   #220
Danas se, a nakon sinoćnjeg Otvorenog, na susjednom forumu pričalo o kvalitetnim nekretninama kojima (neki misle) neće padati cijena baš zbog kvalitete i lokacije. Ne želim ići u off s komentarima cijena, ali evo stavljam mali primjer onoga za što se tražilo, ako se ne varam, 2200-2400 eurića, ako ne i više, po kvadratu, pod parolom luksuza i centra grada.
Pa, prosudite sami.


Od devedesetih naovamo se puno toga smatralo pod luksuz a još se i smatra...Nažalost.
I da kvalitetnim nekretninama cijena neće padati (tu govorimo o stanovima i vilama u centru sa eksluzivnom operemom i garažnim mjestom)
Dakle stan u centru s pogledom na katedralu ili koju drugu gradsku vedutu u zgradi koja je dijelo renoimirnaog arhitketa jest luksuz,dok stan na Jarunu s pogledm na Medvednicu ili kaj ja znam, kompletno opremeljen (znači sve samo ne pokućstvo) nije luksuz.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.