Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2010., 09:37   #81
Za Pozitivax, u tvom postu su primjeri iz života koji nisu imali sretan rasplet događaja i sigurno tvoja prijateljica nije dobila što je očekivala.Snašla je stara istina da je put do pakla popločan najboljim namjerama.Pretpostavljam da je i ona bila "zaljubljena" i da je u "ozbiljnijim godinama.I da bi ona ovdje branila tezu da je zaljubljenost u nekim godinama moguća, barem kod nje.

Ne vjerujem da je još zaljubljena.

Čini mi se da bi u pozadini tvojih rječi zaljubljenost u nekim godinama mogla biti samo u određenim uvjetima.Baš kao da je zaljubljenost u "ozbiljnim" godinama nježan cvjetak koji uspjeva samo u idealnim uvjetima.

Ti bi uvjeti ugrubo bili (ono što bi meni pasalo, drugome drugo), dvoje zaposlenih ljudi, sami u svome stančiču, posvećenih jedno drugom i svome udobnom životu, sa relativno dobrim standardom i bez nekih potresa u njihovim životima.Dovoljno vremena, a i nešto novaca za ljepe zajedničke trenutke i za osobne hobije i radosti.Da se često jede u restorannima i odlazi i na skijanji i na ljetovanje.Ovo pišem čisto onako po sebi, jer se i sam mogu zamisliti, vrlo rado, u takvoj ugodi, pa čak bih bio i zaljubljen u svoju dragu.

Međutim, životi često nisu tako postavljeni.Ili ih mi nismo znali postaviti, ili nismo imali sreće,svejedno.
Kako se tu uklapa zla punica, otkaz na poslu, bolesti djece, bolest roditelja,svakodnevne strke, udarci sudbina, propasti planova, financijski krahovi...ko da kuha?Ko da čisti?ko da trče za djecom?ko da okreće bolesne roditelje?ko da se seksa nakon 50 satnog radnog tjedna?

Znam da smo zaista krojači vlastite sudbine i da svatko izabire vlastiti život, ali eto u mene je dobra stara zaljubjenost stvar moje mladosti.A tada sam se zaljubljivao i u Nastasiju Kinski i njene usne u filmu "Ljudi mačke", i svako mjesec dana bio u neku malu zaljubljen, i govorio sebi, ah baš sam zaljubjen i živio te zaljubljenosti.Ma baš je dobro i bilo.
__________________
let's go iđemo

Zadnje uređivanje kingsize : 18.06.2010. at 09:42.
kingsize is offline  
Old 18.06.2010., 09:39   #82
Moja baka se zaljubila sa 75 i vec je 5 godina u vezi. Koliko god to bilo svima cudno na pocetku (mama je odbijala da neko zauzme mjesto njenog pokojnog oca), na kraju smo to prihvatili kao nesto normalno i simpaticno. Nema tu neke koristi i iskoristavanja. Nema u tim godinama ni seksa, ali ima mnogo ludosti koje su preskocili kao mladi. Nekako imam utisak da sad zive pravim zivotom, kao i mi njeni unuci. Ne zive zajedno, oni samo hodaju (kako kaze baka), izlaze, svoje penzije trose na sitna zadovoljstva, simbolicne poklone za rodjendane i godisnjice, on njoj popravi nesto u kuci, ona mu spremi rucak, ali se ne opterecuju nicim sto ih je opterecivalo u braku i nista nije pod moranje.
A jednom prilikom su bili u svadji (kao i svi zaljubljeni), baki je pozilo, mama je hitno otisla na selo da je vozi ljekaru i dijagnoza je bila ljubavni jadi. Doktorica joj je tom prilikom rekla da su stari u tim godinama kao klinci, da vole i pate kao da prvi put vole i da znaju cak i da dignu ruku na sebe, ako im ta ljubav nije uzvracena. Tako da je ljubav u tim godinama moguca
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Old 18.06.2010., 09:41   #83
imam 36 i svako malo se zaljubim i tako cu do kraja zivota.
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Old 18.06.2010., 09:43   #84
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kak šljakam na kompu tako kasno uzimam si vrijeme da ti odgovorim.
Cijenim tvoje stajalište i smatram ga veoma pozitivnim ali...
1.ako nekoga volim i sa njim sam u vezi ne ljutim se i ne durim ako ta osoba osim poljubaca,seksa,razgovora,druženja ,smijeha ,šetnji i dijeljenja troškova ako se skupa jede ne želi....kuhati mi jer sam ne znam ili neću,prati,čistiti ,raditi usluge mojoj familiji i kupovati mi stvari za kuću.Neću to smatrati pod normalnim jer to je njena ili njegova slobodna volja a ne dio veze.Mnogi to smatraju pod must u vezi.Domaće rezance npr.i ručak svake nedjelje.Ne znam za klince i studente ali mladi to ne traže od cure koju vole.
Čuj ..ja osobno i kada jesam u vezi gledam sve sa podrozivošću.
Kada si mlad duriš se ako ti osoba kaže nešto krivo a malo kasnije se ljudi dure kada im se ne ugađa i ne rade usluge u nečem.Kaj to ljubav??

Neću joj na potiho i podlo ukazivati tko koliko i na što je potrošio u toj vezi.Neću ako sam muško(staromodna sam znam)očekivati da ako ja platim jednu kavu e sad ona mora drugi puta to isto.Neću zbrajati tko i koliko troši i daje.To mi je fuj.To je iskorištavanje..kada na suptilan način izmuzeš to od osobe koja te voli i znaš da joj je neugodno reći ne želim..To je interes.
Nažalost što smo stariji to nam je pod normalno.Pa frajer veli kak je emancipiran i da poštuje žene a zapravo želi njoj dati do znanja da ne misli platiti ušljivu kavu kada je zove van jer je eto to platio prošli puta..wtf.
Vidim da si jako mlad i da brkaš mladenačku ljubav sa ljubavlju odraslih ljudi.
Ne ...nije normalno svoju voljenu ženu ucjenom, emocionalnom ,uvjeriti da ako me voliš raditi ćeš u mom kafiću i kafiću moga sina (iz prethodnog braka)kao rob i uskakati a da nemaš fiksnu plaću,slobodno vrijeme kakvo želiš i da se zarada ne dijeli i sa tobom već samo sa zetom ,kćeri sinom i snahom koji ne prismrde u kafić.
Da tvoja žena sa kojom spavaš i koja te pere, koja najviše radi dobija mrvice?Nećeš je ostavljati samu,zanemarivati ,ne ljubiti više i samo gledati što je i kako skuhala.Nećeš očekivati full meni i duriti se jer nema pet slijedova jela ako ta žena radi 8-9 sati na dan za "koliko ti dam budi happy a ako ideš u šoping a ja plaćam..ja komentiram svaku stvar koju kupuješ"
Žena je malo glupa..ok.No ipak.To nije ljubav to je iskorištavanje.
Koje vražje pomaganje...ma daj.Tip se ponovo oženio i prevario je da je voli jer mu je trebala kuharica i domaćica.
To stariji dečki često rade..previše su stariji ljudi koristoljubivi i na sve gledaju sa interesom.Zato ne vjerujem u ljubav ,iskrenu bez zadrške sa toliko godina.To je moje mišljenje.
Ne treba oko mene ili osobe koju se voli titrati i kupovati mi stvari.To radim sama...no muško ako izvede ženu van on plaća a ne ona.I točka.
You miss a point baby....nije stvar u sponzoriranju nego u tretiranju u toj veeeeeeeelikoj ljubavi tu osobu kao ljubav ne kao ispomoć u bilo čemu.
Za med.sestru...mnogi se stariji ljudi(tu i sami tako priznaju)ožene ili uđu u ljubavnu vezu zbog želje da ne ostanu sami,da se netko o njima zdravstveno brine,da im stavlja topli obrok na stol ili da iz uzdržava.
Ženu se uvijek treba tretirati kao ružu,kao ljubav bez obzira na godine jer ona daje najviše što ima sebe samu..a ne je tretirati kao druga u ratnom rovu i onog drugoga vola u jarmu koji mi pomaže da lakše orem.
Žena nije brat,cimer,zaposlenik...
Što smo stariji manje gledamo na ljubav.Fuliramo je ali u glavi imamo kalkulator.Zato se ne zaljubljujem.Čime da se oduševim kada ta osoba s vremenom počinje ispoljavati zahtjevnost i razmaženost.
Napravila test frendica i ja....na četiri dejta (neki truli dejt servis)na moj nagovor jer sam bila uvjerena da su joj dejtari moroni ,rekla im ona (uređena i zgodna)da je podstanar,ne zna kuhati i sve joj zagori,da otplaćuje dugove i da nema posao ali ga traži...no da je vrijedna i bla bla.
Nitko je nije nazvao za ozbilljnu vezu.Osim jednog mladog frajera..za seks
No kada je u slijedeća tri rekla (došla tada kao rugoba na dejtove i pušila)da ima posao pravnice,stan,audi i neku lovicu u banci...svi bi s njom na druženje i mam bi je ženili.
Kužiš??
Kaj će mi takvi ulovi....bezveze.
Idem spavati.Promašil si poruku priče.
Ipak...ne vjerujem u zaljubljenost i brak u tim godinama bez interesa.Sorry.

Za Baricu..evo prekjučer se iskidale od smijeha.Frajer slavonactepao joj mucica,ljubica,anđelek i komplimenata na kile,plus ruže i oooobožavam te.Došli nakon četiri tjedna ljubavi ,duboko žarke ,k njemu u posjetu.No on doma ima zoo vrt ..sjeli a on već napravio planove kaj bu sve Barica radila,Kada je rekla da ne misli to raditiuz posao, jer je frajer računal na danji njen rad u trgovini i lovu koju će od toga potrošiti na uređenje njegove kuće(koju nije taknuo 6 godina)jer želi mir nakon posla...ispratio ju na autobus i pozdravio se.Do jučer je tvrdio da je prvi puta sreo ljubav svoga života.Danas joj ne kaže ni dobro jutro ili oprosti.
Zato no can do.
Toliko.
Bome si opširna

Pa naravno da iskorištavanje nije ljubav. Ali ti tu govoriš o jednom lošem iskustvu.

Što ne znači da ne postoje ljudi u poodmaklim godinama koji su se zaljubili i koji se vole i žive normalnim životom, a ne iskorištavaju jedni druge.
A uostalom, ako ćemo tako, ima i u mlađim godinama ovakvih iskorištavalačkih odnosa, i to ne malo.
Dr.sc. forumas is offline  
Old 18.06.2010., 10:03   #85
pozitivax kaže:

Napravila test frendica i ja....na četiri dejta (neki truli dejt servis)na moj nagovor jer sam bila uvjerena da su joj dejtari moroni ,rekla im ona (uređena i zgodna)da je podstanar,ne zna kuhati i sve joj zagori,da otplaćuje dugove i da nema posao ali ga traži...no da je vrijedna i bla bla.
Nitko je nije nazvao za ozbilljnu vezu.Osim jednog mladog frajera..za seks
No kada je u slijedeća tri rekla (došla tada kao rugoba na dejtove i pušila)da ima posao pravnice,stan,audi i neku lovicu u banci...svi bi s njom na druženje i mam bi je ženili.



Stvarno vam se dalo radit ta sranja?Svaka čast, testirali ste tržište.A rezultat je spoznaja što se bolje prodaje.

Realno.Ili tužno?
__________________
let's go iđemo
kingsize is offline  
Old 18.06.2010., 10:17   #86
Quote:
kingsize kaže: Pogledaj post
Realno.Ili tužno?
Realno.
Shera is offline  
Old 18.06.2010., 16:31   #87
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam najbolji primjer. Poslije pedesete godine jedva da sam se uopće zaljubljivao. Maksimum tri puta. Jedva spomena vrijedno. Ono, čisti robot.
Pa i seks tri puta u par godina nekaj znači ako imaš iznad 50..šalim se.
Za ludo zaljubljivanje i predavanje nekome a da si prekopitnuo četrdesete moraš ipak biti malo..očajan,usamljen,željan pažnje i nježnosti,naivan ,slijep na znakove sebičnosti i zahtjevnosti,sklon samozavaravanju i vjerovati u patuljke i vile itd.
Ne idu mi baš bajke..
Realno...nema kod nas takve iskrene,dobrodušne i mile muške robe a ja neću za par pusa nikome prati gaće i polagati račune zakaj već nisam doma , kamo sada idem ,što mislim sutra njemu skuhati i gdje sam bila te zašto sam na nešto potrošila novac.
Život je prekratak za to.Pogotovo kada se lampa upali iznad brojke 40.
Samo da u starosti ne bih bila sama?Hej tip može (statistika)otegnuti papke prije mene.Pa na me navali njegova fina familija...u stilu đe su pare..daj stan svoj ili njegov itd.Jedva čekam sudske procese oko uvrđivanja imovine.Jako romantično.Imam kraj mene sličan primjer takve turbonuklearne gerijatrijske ljubavi.On plače ,ona na ahiretu a njena djeca ga tuže da iseli iz stana koji su skupa renovirali iz temelja jer glasi na mamu i klince a ne na njega.Koja poezija ha?
Umjesto razgaženih cipela koje moram nositi do kraja života i na petke i na svetke,radije kupim nove kada mi stare dobiju rupe i kad u njih uđe voda.
.E to je romantično

Zadnje uređivanje pozitivax : 18.06.2010. at 16:42.
pozitivax is offline  
Old 18.06.2010., 16:58   #88
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Pa i seks tri puta u par godina nekaj znači ako imaš iznad 50..šalim se.
Za ludo zaljubljivanje i predavanje nekome a da si prekopitnuo četrdesete moraš ipak biti malo..očajan,usamljen,željan pažnje i nježnosti,naivan ,slijep na znakove sebičnosti i zahtjevnosti,sklon samozavaravanju i vjerovati u patuljke i vile itd.
Ne idu mi baš bajke..
Realno...nema kod nas takve iskrene,dobrodušne i mile muške robe a ja neću za par pusa nikome prati gaće i polagati račune zakaj već nisam doma , kamo sada idem ,što mislim sutra njemu skuhati i gdje sam bila te zašto sam na nešto potrošila novac.
Život je prekratak za to.Pogotovo kada se lampa upali iznad brojke 40.
Samo da u starosti ne bih bila sama?Hej tip može (statistika)otegnuti papke prije mene.Pa na me navali njegova fina familija...u stilu đe su pare..daj stan svoj ili njegov itd.Jedva čekam sudske procese oko uvrđivanja imovine.Jako romantično.Imam kraj mene sličan primjer takve turbonuklearne gerijatrijske ljubavi.On plače ,ona na ahiretu a njena djeca ga tuže da iseli iz stana koji su skupa renovirali iz temelja jer glasi na mamu i klince a ne na njega.Koja poezija ha?
Umjesto razgaženih cipela koje moram nositi do kraja života i na petke i na svetke,radije kupim nove kada mi stare dobiju rupe i kad u njih uđe voda.
.E to je romantično
Sad je stvar malo jasnija. Ti zapravo ne znaš što je ljubav, a možda ni što je zaljubljenost. To se prilično jasno vidi iz tvojih obrazloženja. Ti govoriš o nekim drugim stvarima, a nazivaš ih ljubavlju i zaljubljivanjem. Zato ti tvoje rezoniranje zvuči logično i razumno i sustavno.

Ali, logika nas uči, ma kako da je rezoniranje ispravno, zaključak ne može biti ispravan ako su premise netočne.

Ja ti želim da si te stvari razjasniš i da shvatiš koliko je velika i važna stvar ljubav, a uz nju, kao slatka pratilja, koliko je lijepa zaljubljenost. Te stvari nemaju ama baš nikakve veze s ovime što ti pričaš.
Emericzy is offline  
Old 18.06.2010., 16:59   #89
Quote:
kingsize kaže: Pogledaj post
Za Pozitivax, u tvom postu su primjeri iz života koji nisu imali sretan rasplet događaja i sigurno tvoja prijateljica nije dobila što je očekivala.Snašla je stara istina da je put do pakla popločan najboljim namjerama.Pretpostavljam da je i ona bila "zaljubljena" i da je u "ozbiljnijim godinama.I da bi ona ovdje branila tezu da je zaljubljenost u nekim godinama moguća, barem kod nje.

Ne vjerujem da je još zaljubljena.

Čini mi se da bi u pozadini tvojih rječi zaljubljenost u nekim godinama mogla biti samo u određenim uvjetima.Baš kao da je zaljubljenost u "ozbiljnim" godinama nježan cvjetak koji uspjeva samo u idealnim uvjetima.

Ti bi uvjeti ugrubo bili (ono što bi meni pasalo, drugome drugo), dvoje zaposlenih ljudi, sami u svome stančiču, posvećenih jedno drugom i svome udobnom životu, sa relativno dobrim standardom i bez nekih potresa u njihovim životima.Dovoljno vremena, a i nešto novaca za ljepe zajedničke trenutke i za osobne hobije i radosti.Da se često jede u restorannima i odlazi i na skijanji i na ljetovanje.Ovo pišem čisto onako po sebi, jer se i sam mogu zamisliti, vrlo rado, u takvoj ugodi, pa čak bih bio i zaljubljen u svoju dragu.

Međutim, životi često nisu tako postavljeni.Ili ih mi nismo znali postaviti, ili nismo imali sreće,svejedno.
Kako se tu uklapa zla punica, otkaz na poslu, bolesti djece, bolest roditelja,svakodnevne strke, udarci sudbina, propasti planova, financijski krahovi...ko da kuha?Ko da čisti?ko da trče za djecom?ko da okreće bolesne roditelje?ko da se seksa nakon 50 satnog radnog tjedna?

Znam da smo zaista krojači vlastite sudbine i da svatko izabire vlastiti život, ali eto u mene je dobra stara zaljubjenost stvar moje mladosti.A tada sam se zaljubljivao i u Nastasiju Kinski i njene usne u filmu "Ljudi mačke", i svako mjesec dana bio u neku malu zaljubljen, i govorio sebi, ah baš sam zaljubjen i živio te zaljubljenosti.Ma baš je dobro i bilo.
Ti si moja srodna duša...zamijeni stančić sa brvnarom ili maleckom kućicom u ružama i vrtu jer ne volim mravinjake.Restorane fine sa onima uz cestu sa janjetinom sa ražnja i dobrom ribom ,skijanje sa planinarenjem i izletima i odmah te ženim.Evo uzmemo Emericija za kuma a Sheru za kumui živimo zanavek sretno...osim ako već nisi sretno svezan.Onda sorry.Ne diram u tuđu nesreću pardon sreću.
Bez zafrkancije..da to je dobra ljubav u kasnijim godinama.Dobro ne ljubav ali dobar život.Valjda ...ako ti misliš prati suđe.

Emiću..znam ja što je ljubav.Bila u tim predivnim kandžama .Nije za iskrene,neproračunate i dobre ljude otvorena srca.Nisam ja razočarana u život ili muškarce pa da sad na temelju toga mislim ali puno pričam sa ljudima,slušam životne priče .
Možda se i zaljubim.No ne bih rekla.Ako se i dogodi ne gubim pamet od jednog seksa ili zagrljaja.Nisam tak površna.
Pusti sad filozofiju.Ljubav ne bi trebala imati logiku ,interes i racionaliziranje a toga u starijim godinama najviše ima.Mislim da je ostalo zavaravanje.
Pa tko voli nek izvoli..ljudi najčešće pod maglom ljubavi vide u osobama ono čega nema.

Ljubav je lijepa samo dok se čeka dok od sebe nagovještaj da...itd.Bilo i biti će.
Inače bi ljudi brbljali kako su sretni,nasmijani i ispunjeni radošću u braku ili vezi a ja samo čujem žalopojke i hladno racionaliziranje tko je kome kaj napravio dobro ili krivo.Nismo ni ti ni ja tome krivi.To je stvarnost.
Malo sam sa gornjim postom pogodila ..ajde,ajde priznaj.

Zadnje uređivanje pozitivax : 18.06.2010. at 17:14.
pozitivax is offline  
Old 18.06.2010., 19:45   #90
Quote:
kingsize kaže: Pogledaj post
Naravno, zadržati dijete u sebi je sreća, ali nemožeš (nesmiješ) neodrasti.
Ne znam sta tebi predstavlja "odrstanje", ali vjerujem da se preko devedeset posto odraslih ljudi u hrvatskoj (ili sire i dalje) smatra "odraslima".

Moje misljenje je da nisi nikada dovoljno zrel za prihvatiti neke zivotne izazove, kao sto si nekada prestar da sjednes u neke (ali samo neke) ringispile.

Nitko ne jamci da ce kolac ispasti jako dobar iako je radjen po "savrsenom" receptu. Sastojci su razliciti, kuhari su vise ili manje vijesti, pecnice slabo ili brzo peku itd...itd... Bitno je potruditi se, najbolje sto mozes. Za nista nema vjecne garancije, pa opet neke stvari mogu trajati vjecno...zasto ne bi onda i ljubav? To sto mi imamo vlastitu realnost, ne znaci da ne postoji necija druga paralelno.

S druge strane se s tobom slazem...o onim predispozicijama. Ali, istinu za volju... kad mozes sve kupiti danas...onda ipak trazis i onaj gram srca i duse.
Mozda i upravo zato sto ga ne mozes nicim kupiti ili mozes, ali ne mozes "nista" ne dati za nju.
lilaamrit is offline  
Old 18.06.2010., 19:57   #91
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kak šljakam na kompu tako kasno uzimam si vrijeme da ti odgovorim.
Cijenim tvoje stajalište i smatram ga veoma pozitivnim ali...
1.ako nekoga volim i sa njim sam u vezi ne ljutim se i ne durim ako ta osoba osim poljubaca,seksa,razgovora,druženja ,smijeha ,šetnji i dijeljenja troškova ako se skupa jede ne želi....kuhati mi jer sam ne znam ili neću,prati,čistiti ,raditi usluge mojoj familiji i kupovati mi stvari za kuću.Neću to smatrati pod normalnim jer to je njena ili njegova slobodna volja a ne dio veze.Mnogi to smatraju pod must u vezi.Domaće rezance npr.i ručak svake nedjelje.Ne znam za klince i studente ali mladi to ne traže od cure koju vole.
Čuj ..ja osobno i kada jesam u vezi gledam sve sa podrozivošću.
Kada si mlad duriš se ako ti osoba kaže nešto krivo a malo kasnije se ljudi dure kada im se ne ugađa i ne rade usluge u nečem.Kaj to ljubav??

Neću joj na potiho i podlo ukazivati tko koliko i na što je potrošio u toj vezi.Neću ako sam muško(staromodna sam znam)očekivati da ako ja platim jednu kavu e sad ona mora drugi puta to isto.Neću zbrajati tko i koliko troši i daje.To mi je fuj.To je iskorištavanje..kada na suptilan način izmuzeš to od osobe koja te voli i znaš da joj je neugodno reći ne želim..To je interes.
Nažalost što smo stariji to nam je pod normalno.Pa frajer veli kak je emancipiran i da poštuje žene a zapravo želi njoj dati do znanja da ne misli platiti ušljivu kavu kada je zove van jer je eto to platio prošli puta..wtf.
Vidim da si jako mlad i da brkaš mladenačku ljubav sa ljubavlju odraslih ljudi.
Ne ...nije normalno svoju voljenu ženu ucjenom, emocionalnom ,uvjeriti da ako me voliš raditi ćeš u mom kafiću i kafiću moga sina (iz prethodnog braka)kao rob i uskakati a da nemaš fiksnu plaću,slobodno vrijeme kakvo želiš i da se zarada ne dijeli i sa tobom već samo sa zetom ,kćeri sinom i snahom koji ne prismrde u kafić.
Da tvoja žena sa kojom spavaš i koja te pere, koja najviše radi dobija mrvice?Nećeš je ostavljati samu,zanemarivati ,ne ljubiti više i samo gledati što je i kako skuhala.Nećeš očekivati full meni i duriti se jer nema pet slijedova jela ako ta žena radi 8-9 sati na dan za "koliko ti dam budi happy a ako ideš u šoping a ja plaćam..ja komentiram svaku stvar koju kupuješ"
Žena je malo glupa..ok.No ipak.To nije ljubav to je iskorištavanje.
Koje vražje pomaganje...ma daj.Tip se ponovo oženio i prevario je da je voli jer mu je trebala kuharica i domaćica.
To stariji dečki često rade..previše su stariji ljudi koristoljubivi i na sve gledaju sa interesom.Zato ne vjerujem u ljubav ,iskrenu bez zadrške sa toliko godina.To je moje mišljenje.
Ne treba oko mene ili osobe koju se voli titrati i kupovati mi stvari.To radim sama...no muško ako izvede ženu van on plaća a ne ona.I točka.
You miss a point baby....nije stvar u sponzoriranju nego u tretiranju u toj veeeeeeeelikoj ljubavi tu osobu kao ljubav ne kao ispomoć u bilo čemu.
Za med.sestru...mnogi se stariji ljudi(tu i sami tako priznaju)ožene ili uđu u ljubavnu vezu zbog želje da ne ostanu sami,da se netko o njima zdravstveno brine,da im stavlja topli obrok na stol ili da iz uzdržava.
Ženu se uvijek treba tretirati kao ružu,kao ljubav bez obzira na godine jer ona daje najviše što ima sebe samu..a ne je tretirati kao druga u ratnom rovu i onog drugoga vola u jarmu koji mi pomaže da lakše orem.
Žena nije brat,cimer,zaposlenik...
Što smo stariji manje gledamo na ljubav.Fuliramo je ali u glavi imamo kalkulator.Zato se ne zaljubljujem.Čime da se oduševim kada ta osoba s vremenom počinje ispoljavati zahtjevnost i razmaženost.
Napravila test frendica i ja....na četiri dejta (neki truli dejt servis)na moj nagovor jer sam bila uvjerena da su joj dejtari moroni ,rekla im ona (uređena i zgodna)da je podstanar,ne zna kuhati i sve joj zagori,da otplaćuje dugove i da nema posao ali ga traži...no da je vrijedna i bla bla.
Nitko je nije nazvao za ozbilljnu vezu.Osim jednog mladog frajera..za seks
No kada je u slijedeća tri rekla (došla tada kao rugoba na dejtove i pušila)da ima posao pravnice,stan,audi i neku lovicu u banci...svi bi s njom na druženje i mam bi je ženili.
Kužiš??
Kaj će mi takvi ulovi....bezveze.
Idem spavati.Promašil si poruku priče.
Ipak...ne vjerujem u zaljubljenost i brak u tim godinama bez interesa.Sorry.

Za Baricu..evo prekjučer se iskidale od smijeha.Frajer slavonactepao joj mucica,ljubica,anđelek i komplimenata na kile,plus ruže i oooobožavam te.Došli nakon četiri tjedna ljubavi ,duboko žarke ,k njemu u posjetu.No on doma ima zoo vrt ..sjeli a on već napravio planove kaj bu sve Barica radila,Kada je rekla da ne misli to raditiuz posao, jer je frajer računal na danji njen rad u trgovini i lovu koju će od toga potrošiti na uređenje njegove kuće(koju nije taknuo 6 godina)jer želi mir nakon posla...ispratio ju na autobus i pozdravio se.Do jučer je tvrdio da je prvi puta sreo ljubav svoga života.Danas joj ne kaže ni dobro jutro ili oprosti.
Zato no can do.
Toliko.

Blago nama s tobom ovako savresenom. Nisam ocekivala da ovako "izgledaju" prosvijetljeni ljudi. Niti da nam glavni zivotni problem zapravo lezi u muskarcu.
lilaamrit is offline  
Old 18.06.2010., 20:16   #92
Quote:
kingsize kaže: Pogledaj post
Za Pozitivax, u tvom postu su primjeri iz života koji nisu imali sretan rasplet događaja i sigurno tvoja prijateljica nije dobila što je očekivala.Snašla je stara istina da je put do pakla popločan najboljim namjerama.Pretpostavljam da je i ona bila "zaljubljena" i da je u "ozbiljnijim godinama.I da bi ona ovdje branila tezu da je zaljubljenost u nekim godinama moguća, barem kod nje.

Ne vjerujem da je još zaljubljena.

Čini mi se da bi u pozadini tvojih rječi zaljubljenost u nekim godinama mogla biti samo u određenim uvjetima.Baš kao da je zaljubljenost u "ozbiljnim" godinama nježan cvjetak koji uspjeva samo u idealnim uvjetima.

Ti bi uvjeti ugrubo bili (ono što bi meni pasalo, drugome drugo), dvoje zaposlenih ljudi, sami u svome stančiču, posvećenih jedno drugom i svome udobnom životu, sa relativno dobrim standardom i bez nekih potresa u njihovim životima.Dovoljno vremena, a i nešto novaca za ljepe zajedničke trenutke i za osobne hobije i radosti.Da se često jede u restorannima i odlazi i na skijanji i na ljetovanje.Ovo pišem čisto onako po sebi, jer se i sam mogu zamisliti, vrlo rado, u takvoj ugodi, pa čak bih bio i zaljubljen u svoju dragu.

Međutim, životi često nisu tako postavljeni.Ili ih mi nismo znali postaviti, ili nismo imali sreće,svejedno.
Kako se tu uklapa zla punica, otkaz na poslu, bolesti djece, bolest roditelja,svakodnevne strke, udarci sudbina, propasti planova, financijski krahovi...ko da kuha?Ko da čisti?ko da trče za djecom?ko da okreće bolesne roditelje?ko da se seksa nakon 50 satnog radnog tjedna?

Znam da smo zaista krojači vlastite sudbine i da svatko izabire vlastiti život, ali eto u mene je dobra stara zaljubjenost stvar moje mladosti.A tada sam se zaljubljivao i u Nastasiju Kinski i njene usne u filmu "Ljudi mačke", i svako mjesec dana bio u neku malu zaljubljen, i govorio sebi, ah baš sam zaljubjen i živio te zaljubljenosti.Ma baš je dobro i bilo.
Lijep ti je post, al ovo o sexu nakon 50 sati radnog vremena mi nije jasno...sta bi to bilo tu i u kojem znacenju.

I sta je sex neka robija? I tko se uopce toga sjeti u ljubavnim vezama? Ili se to broji?

Pitali su Nicka Klegga o ucestalosti sexa u njegovom braku, na sto je on odgovorio da je ocito zadovoljan jer mu to jos nije palo na pamet. Eto, meni se jako svidjelo.
lilaamrit is offline  
Old 18.06.2010., 21:04   #93
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Za ludo zaljubljivanje i predavanje nekome a da si prekopitnuo četrdesete moraš ipak biti malo..očajan,usamljen,željan pažnje i nježnosti,naivan ,slijep na znakove sebičnosti i zahtjevnosti,sklon samozavaravanju i vjerovati u patuljke i vile itd.
Što se to tako sudbinskoga dogodi pri tom "prekopitivanju četrdesetih", pa zaljubljivanje i predavanje, do tada željeno i poželjno i posebno, postane moguće samo i jedino kao odraz očaja i laganog ludila kakvo opisuješ? Koji se to procesi dogode u ljudskoj glavi? (Evo, čak ću - bilo bi peropširno - preskočiti pitanja o tome što je loše u doživotnoj želji za razmjenom pažnje i nježnosti.)

Jedino što mi pada na pamet je stečeno iskustvo. Dakle, nagađam da (opširno, a nemušto) pokušavaš reći da iskusan čovjek mora biti glupav da bi i dalje vjerovao u nekoga samosvoga, savršeno grbavog upravo tako da savršeno prianja, u nekoga za koga vrijedi disati...

A vidiš, prava istina je dijametralno suprotna - upravo zbog nagomilanog iskustva, upravo zbog kristalnog uvida u ljude, zbog umorenosti ljudskom zlobom, sebičnošću,zahtjevnošću... tim je veća fascinacija pojavom One Prave. Jednako kao što ti je u mladim danima poprilično svejedno hoćeš li se obliti nekakvim kriminalnim vinom ili pak vrsnim pinotom, a u zrelosti itekako biraš i premišljaš se, tako ti je u mladim godinama za zaljubljenost posve dovoljan pristojan par sisa, a u zrelim godinama te pukne tek kada/ako se pojavi netko dostojan tvojih connoisseurskih prohtjeva.

Takvu predanost i takvo pijanstvo možeš pljuckati koliko god želiš - ali, time samo pokazuješ svoje nepoznavanje vina.

Ako je moje čitanje tvojih rečenica ispravno (a fakat ne vidim što bi drugo moglo biti temelj zakvim čudnim tezama), ti zapravo proglašavaš zaljubljenost mladenačkom ludošću, zabludom koja je moguća samo u godinama neznanja i neiskustva.

Meni je to jako, jako žalosno mišljenje.

Konačno, koliko god i sâm vodim ratove protiv teze da čovjek smije piskarati samo o onome o čemu ima osobno iskustvo, čini mi se da si ovdje otišla u drugu krajnost. U izvjesnom smislu, krenula si hrabro prepričavati film nekome tko ga je režirao.
Lord Byron is offline  
Old 18.06.2010., 21:17   #94
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
u zrelim godinama te pukne tek kada/ako se pojavi netko dostojan
Aw, aw, aw!
Quote:
U izvjesnom smislu, krenula si hrabro prepričavati film nekome tko ga je režirao.
A ti si pisao scenarij. Ne budi skroman.

(Ja bih glavnu žensku ulogu, ako može.)
Perzefona is offline  
Old 18.06.2010., 22:01   #95
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što se to tako sudbinskoga dogodi pri tom "prekopitivanju četrdesetih", pa zaljubljivanje i predavanje, do tada željeno i poželjno i posebno, postane moguće samo i jedino kao odraz očaja i laganog ludila kakvo opisuješ? Koji se to procesi dogode u ljudskoj glavi? (Evo, čak ću - bilo bi peropširno - preskočiti pitanja o tome što je loše u doživotnoj želji za razmjenom pažnje i nježnosti.)

Jedino što mi pada na pamet je stečeno iskustvo. Dakle, nagađam da (opširno, a nemušto) pokušavaš reći da iskusan čovjek mora biti glupav da bi i dalje vjerovao u nekoga samosvoga, savršeno grbavog upravo tako da savršeno prianja, u nekoga za koga vrijedi disati...

A vidiš, prava istina je dijametralno suprotna - upravo zbog nagomilanog iskustva, upravo zbog kristalnog uvida u ljude, zbog umorenosti ljudskom zlobom, sebičnošću,zahtjevnošću... tim je veća fascinacija pojavom One Prave. Jednako kao što ti je u mladim danima poprilično svejedno hoćeš li se obliti nekakvim kriminalnim vinom ili pak vrsnim pinotom, a u zrelosti itekako biraš i premišljaš se, tako ti je u mladim godinama za zaljubljenost posve dovoljan pristojan par sisa, a u zrelim godinama te pukne tek kada/ako se pojavi netko dostojan tvojih connoisseurskih prohtjeva.

Takvu predanost i takvo pijanstvo možeš pljuckati koliko god želiš - ali, time samo pokazuješ svoje nepoznavanje vina.

Ako je moje čitanje tvojih rečenica ispravno (a fakat ne vidim što bi drugo moglo biti temelj zakvim čudnim tezama), ti zapravo proglašavaš zaljubljenost mladenačkom ludošću, zabludom koja je moguća samo u godinama neznanja i neiskustva.

Meni je to jako, jako žalosno mišljenje.

Konačno, koliko god i sâm vodim ratove protiv teze da čovjek smije piskarati samo o onome o čemu ima osobno iskustvo, čini mi se da si ovdje otišla u drugu krajnost. U izvjesnom smislu, krenula si hrabro prepričavati film nekome tko ga je režirao.
Byrone, toliko si to lijepo napisao...da ostavljas bez texta.

Kao sto vidis @Perso... i meni se svidja. Osim sto bih ja tesko mogla zadovoljiti gramaticke apetite Lorda Byrona. No mozda neka sansa ipak ostaje.

Zadnje uređivanje lilaamrit : 18.06.2010. at 22:07.
lilaamrit is offline  
Old 18.06.2010., 22:06   #96
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Byrone, toliko si to lijepo napisao...da ostavljas bez texta.

Kao sto vidis @Perso... i meni se svidja. Osim sto bih ja tesko mogla zadovoljiti gramaticke apetite Lorda Byrona. No sansa uvijek ostaje.
Gle, ne bira scenarist, ja misim da se moraš svidjeti producentu. Možda su njegovi kriteriji drukčiji.
Perzefona is offline  
Old 18.06.2010., 22:07   #97
Ja sad imam 36 i još nisam doživjela prvu ljubav. Jednostavno nisam zaljubljiva. Jesam li ja normalna?
Quar is offline  
Old 18.06.2010., 22:13   #98
Quote:
Quar kaže: Pogledaj post
Ja sad imam 36 i još nisam doživjela prvu ljubav. Jednostavno nisam zaljubljiva. Jesam li ja normalna?
jesi postoje i takvi ljudi. moja sestra je takva, kao da tu sferu uopće ne primjećuje i ja vam konkretno pomalo zavidim.
ali isto tako vas ne razumijem

zar ti se nitko nikad nije makar malo svidio ili nešto slično?
shakiri is offline  
Old 18.06.2010., 22:24   #99
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Gle, ne bira scenarist, ja misim da se moraš svidjeti producentu. Možda su njegovi kriteriji drukčiji.
A ne, ne... scenaristu. Tko bi me glumio...manje bitno.
lilaamrit is offline  
Old 18.06.2010., 22:36   #100
Quote:
Quar kaže: Pogledaj post
Ja sad imam 36 i još nisam doživjela prvu ljubav. Jednostavno nisam zaljubljiva. Jesam li ja normalna?
ne znam jesi li normalna..ali mi te svakako žao.....
emily_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger