Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 18:07   #301
pa zar nije jojobino ulje za suhu kosu? ... svejedno hvala, nemam sta izgubit pa cu probat
_lovely_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 19:25   #302
ono regulira izlučivanje sebuma,a može i za suhu jer ulje
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:49   #303
prirodna sam plavuša sa izrazito masnom kosom. zadnjih nekoliko mjeseci koristim urtekamov šampon od kamilice u koji ukapam eterična ulja (oshadi ili primavera) palmarose, pašulija, ružmarina cineola i ružmarina verbenona (4x15 kapi), prije sam kosu morala prati svaki dan, a sad sam to produljila na 2-3 dana do sljedećeg šamponiranja, a to je za moju kosu i vlasište uspijeh!
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:11   #304
a gdje kupis taj sampon?
_lovely_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 16:51   #305
urtekamove šampone najlakše nađeš u trgovinama ili ljekarnama koje drže prirodnu kozmetiku.
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 14:36   #306
Koliko pročitah na ovih 11. stranica, vidim da svi imaju isti problem. Nisam lekar, ali mogući uzroci masne kose jesu seboreični dermatitis i tzv. masna perut (od koje mnogi pate a ne znaju, jer su mrtve stanice slepljene za kožu i zatvaraju pore na vlasištu pa ono ne može «disati»).

Samo perutanje, uz crvenilo i svrab, može biti simptom seboreičnog dermatitisa. Uzrok ove bolesti nije poznat u potpunosti, samo se na neke činioce sumnja i to: gljivica Malassezia furfur (pre poznatija kao Pityrosporum ovale) i onaj standardni paket genetike, okoliša, hormona i imunog sustava. Još nije dokazano da je dermatitis upalni odgovor na ovu gljivicu; problem je što je imaju svi na glavi, ali ona samo kod nekih (razni postotci se spominju) izaziva preteranu zamašćenost kose.

Češće pranje, očito, otklanja masnoću, ali je primećeno da je poboljšanje znatno ako se ukloni gljivica. Tom uklanjanju pomažu antifungalni šamponi na bazi sledećih sastojaka:
  • cink pirition: Head & Shoulders, Clinic All Clear, Pantene Pro V
  • ketokonazol: Nizoral
  • selen sulfid: Selsun Blue, Vichy Dercos Anti-Dandruff, Dandrex, Exsel
  • ulje čajevca: Himalaya Anti-Dandruff
  • pirokton olamin (INCI): Octopirox

Ketokonazol mnogo je učinkovotiji od cink piritiona. Preporučuju se i šamponi s katranom od čađi i salicilna kiselina (keratolitici).

Drugi uzorčnik masne kose jest steatoidna pitirijaza (ili masna perut), koja je povezana sa seborejom. Protiv nje pomaže ovaj Nizoral i vidim da je dvoje ljudi spomenulo - Rougj (ceo onaj skupi paket od čisteće pene i onih ampulica za utrljavanje na suvu kosu).

Izbegavajte, kao što gore reče moderatorica, sodium laureth sulfate, koji oduzima vlagu površinskim slojevima kože. Pomaže i otopina terbinafina (1%), kao i losioni na bazi alfahidroksi-kiselina ili kortikosteroidi (hronični tretmani ovim mogu dovesti do stalne promene kože, kao što su atrofija i telangiektazija).

UV-A i UV-B zraci (solarijum!!) usporavaju rast M. furfur, iako treba, dakako, paziti na štetno delovanje sunca i veštačkih solarijumskih lampi.

A gore ste naveli:
  • Fitoval - šampon, losion i kapsule
  • Lush kruti i I love juicy
  • Vichy Dercos
  • Atea
  • O'Rising piling za kosu
  • Dr. Temt zeleni i crni šampon
  • L'erbolario s ricinusovim uljem i gingkom
  • L'occitane šampon i balzam od lavande
  • Ducray
  • Urtekramov
  • Collistarov
  • Wellin
  • Annyer i Aromatica
  • Hipp i Kosili
  • Phyto

Zadnje uređivanje Nymann : 07.10.2007. at 15:09.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 14:41   #307
u kojim ljekarnama u splitu ima dt.tempt čula samda ga nema svugdi
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 20:06   #308
Quote:
Nymann kaže: Pogledaj post
Koliko pročitah na ovih 11. stranica, vidim da svi imaju isti problem. Nisam lekar, ali mogući uzroci masne kose jesu seboreični dermatitis i tzv. masna perut (od koje mnogi pate a ne znaju, jer su mrtve stanice slepljene za kožu i zatvaraju pore na vlasištu pa ono ne može «disati»).

Samo perutanje, uz crvenilo i svrab, može biti simptom seboreičnog dermatitisa. Uzrok ove bolesti nije poznat u potpunosti, samo se na neke činioce sumnja i to: gljivica Malassezia furfur (pre poznatija kao Pityrosporum ovale) i onaj standardni paket genetike, okoliša, hormona i imunog sustava. Još nije dokazano da je dermatitis upalni odgovor na ovu gljivicu; problem je što je imaju svi na glavi, ali ona samo kod nekih (razni postotci se spominju) izaziva preteranu zamašćenost kose.

Češće pranje, očito, otklanja masnoću, ali je primećeno da je poboljšanje znatno ako se ukloni gljivica. Tom uklanjanju pomažu antifungalni šamponi na bazi sledećih sastojaka:
  • cink pirition: Head & Shoulders, Clinic All Clear, Pantene Pro V
  • ketokonazol: Nizoral
  • selen sulfid: Selsun Blue, Vichy Dercos Anti-Dandruff, Dandrex, Exsel
  • ulje čajevca: Himalaya Anti-Dandruff
  • pirokton olamin (INCI): Octopirox

Ketokonazol mnogo je učinkovotiji od cink piritiona. Preporučuju se i šamponi s katranom od čađi i salicilna kiselina (keratolitici).

Drugi uzorčnik masne kose jest steatoidna pitirijaza (ili masna perut), koja je povezana sa seborejom. Protiv nje pomaže ovaj Nizoral i vidim da je dvoje ljudi spomenulo - Rougj (ceo onaj skupi paket od čisteće pene i onih ampulica za utrljavanje na suvu kosu).

Izbegavajte, kao što gore reče moderatorica, sodium laureth sulfate, koji oduzima vlagu površinskim slojevima kože. Pomaže i otopina terbinafina (1%), kao i losioni na bazi alfahidroksi-kiselina ili kortikosteroidi (hronični tretmani ovim mogu dovesti do stalne promene kože, kao što su atrofija i telangiektazija).

UV-A i UV-B zraci (solarijum!!) usporavaju rast M. furfur, iako treba, dakako, paziti na štetno delovanje sunca i veštačkih solarijumskih lampi.

A gore ste naveli:
  • Fitoval - šampon, losion i kapsule
  • Lush kruti i I love juicy
  • Vichy Dercos
  • Atea
  • O'Rising piling za kosu
  • Dr. Temt zeleni i crni šampon
  • L'erbolario s ricinusovim uljem i gingkom
  • L'occitane šampon i balzam od lavande
  • Ducray
  • Urtekramov
  • Collistarov
  • Wellin
  • Annyer i Aromatica
  • Hipp i Kosili
  • Phyto
Odličan post.Svaka čast na trudu!
Samo da dodam par stvari:
Nizoral se na hrvatskom tržištu nalazi pod imenom Oronazol (ovo je ujedno jedini šampon koji meni pomaže).
Selenijev sulfid i katrani se napuštaju u terapiji SD-a i drugih dermatitisa zbog kancerogenosti,a ihtiol (girodali) i sumpor ponovno doživljavaju svoju renesansu nako dužeg vremena zanemarivanja.

Inače osim eteričnog ulja čajevca izvrstan se odgovor postiže uljima poput palmarose,timijana geraniola i geranij Bourbona (protugljivično djelovanje).Njemačka i rimska kamilica se koriste zbog protuupalnog djelovanja.Eukaliptus dives,mirta cineol i elemi smanjuju lučenje sebuma.
Ispiranje kose infuzom slame zobi (avenacin djeluje protugljivično),bršljana i dekoktom lista oraha (juglon) može također pomoći.
Od baznih ulja (za maske,pakunge,kao dodatak šamponima) preporuča se ulje ploda divlje ruže,lješnjak,jojoba i tamanu.
Biljni ekstrakti koji smanjuju lučenje sebuma su ružmarin,kadulja,zeleni čaj,sabal palma,sjemenke bundeve te procijanidi iz jabuke.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 20:07   #309
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
u kojim ljekarnama u splitu ima dt.tempt čula samda ga nema svugdi
Mislim da ga ima u Aloe Veri kod starog Hajdukovog.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 20:37   #310
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Mislim da ga ima u Aloe Veri kod starog Hajdukovog.
Ok,tnx
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 16:14   #311
Zaboravih gore dodati i Foltène Hair and Scalp Treatment.

Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 08:36   #312
ma ja kažem...najbolje vam je obična ogromna bocurina afrodtinog šampona...

od svih tih preparata još se više masti...
Tamur Gari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 10:58   #313
Quote:
Tamur Gari kaže: Pogledaj post
ma ja kažem...najbolje vam je obična ogromna bocurina afrodtinog šampona...

od svih tih preparata još se više masti...
Afrodita isuši jako. Taj šampon mi niš nije valjao.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:02   #314
imam 15godina,kosu perem svaka dva dana,dosta masti mi se kosa,znam da je to normalno,ali sad prije dva dana nakon što sam oprala kosu,kosa mi je bila još masnija(sigurna sam da nije zbog šampona),danas opet...koristila sam Loreal Elseve(rozi šampon),šamponirala sam dva puta i opet ista stvar...kosa je oko tjemena(i malo više od tjemena) sva u rezancima,kao da je suho tjeme,a kosa skoro pa ljepljiva...MOLIM VAS da mi pomognete...da li mi trebaju posebni šamponi ili šta??neznam...inače ovo mi se ne dešava stalno,samo ponekad...zadnji put je isto ovako bilo preko ljeta,dok sam išla na kupanja(bazen)...HEEEEEEEELP...hvala
tera_PB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:55   #315
samponiraj samo jednom kosu, to je dovoljno... i pazi da sve dobro isperes
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 01:41   #316
Quote:
tera_PB kaže: Pogledaj post
imam 15godina,kosu perem svaka dva dana,dosta masti mi se kosa,znam da je to normalno,ali sad prije dva dana nakon što sam oprala kosu,kosa mi je bila još masnija(sigurna sam da nije zbog šampona),danas opet...koristila sam Loreal Elseve(rozi šampon),šamponirala sam dva puta i opet ista stvar...kosa je oko tjemena(i malo više od tjemena) sva u rezancima,kao da je suho tjeme,a kosa skoro pa ljepljiva...MOLIM VAS da mi pomognete...da li mi trebaju posebni šamponi ili šta??neznam...inače ovo mi se ne dešava stalno,samo ponekad...zadnji put je isto ovako bilo preko ljeta,dok sam išla na kupanja(bazen)...HEEEEEEEELP...hvala
Taj šampon,kao i svi L'Orealovi jeste malo masniji,ali sad je izašao u novoj Light varijanti (s citrusom),pa možda da probaš taj....I meni je taj rozi mastio kosu brže nego npr. Baleini šamponi...
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:18   #317
Quote:
tera_PB kaže: Pogledaj post
imam 15godina,kosu perem svaka dva dana,dosta masti mi se kosa,znam da je to normalno,ali sad prije dva dana nakon što sam oprala kosu,kosa mi je bila još masnija(sigurna sam da nije zbog šampona),danas opet...koristila sam Loreal Elseve(rozi šampon),šamponirala sam dva puta i opet ista stvar...kosa je oko tjemena(i malo više od tjemena) sva u rezancima,kao da je suho tjeme,a kosa skoro pa ljepljiva...MOLIM VAS da mi pomognete...da li mi trebaju posebni šamponi ili šta??neznam...inače ovo mi se ne dešava stalno,samo ponekad...zadnji put je isto ovako bilo preko ljeta,dok sam išla na kupanja(bazen)...HEEEEEEEELP...hvala
možda je i doš šampona probaj sebamed everyday ili možda hipp ovdje su spomenuti kao dobri,ja isti kosu perem svako2 dana trenutno sa bubchen 2in1
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:46   #318
nemoj bacati pare na neke ekstra skupe preparate....to sam ja radila...pa mi je kosa uz to sto se mastila pocela ispadati ko luda... sada ju perem svako 2-3 dana sa schaumom za obojenu kosu...a i primjetila sam da odkada se farbam da mi se manje masti..ustvari caka je u tome da ju 3 puta dobro šamponiraš i da ne stavljas balzam...eventualno malo na vrhove nikako po cijeloj kosi...ja tako radim i super mi je..uvijek izgleda dobro....
mishkica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:18   #319
neznam kakva su vaša iskustva sa Niveom ali meni je baš pasao nivea za brinete šampon,jest da kosa bude dosta glatka(malo i previše) ali mi baš nekako paše...head & shoulders mi je već nekako isfuran...iako je uvijek dobar...znači preporučujete neki drugi od Loreala...neznam da bih mogla kupiti??
tera_PB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:34   #320
Quote:
tera_PB kaže: Pogledaj post
neznam kakva su vaša iskustva sa Niveom ali meni je baš pasao nivea za brinete šampon,jest da kosa bude dosta glatka(malo i previše) ali mi baš nekako paše...head & shoulders mi je već nekako isfuran...iako je uvijek dobar...znači preporučujete neki drugi od Loreala...neznam da bih mogla kupiti??
ja ti preporučujem ono šta sam napisala sebamed everyday,neki dječji bubchen ili hipp,ili nivea možda silky shine čula sam pohvale za njega
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.