Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2013., 22:05   #7681
Nije mi jasno. Danas sam disala savršeno, nakon čišćenja pogotovo.. Sad sam čistila ponovo i počelo mi je malo krvarit i ponovo mi se začepila desna nosnica, lijeva savršeno funkcionira. Nije mi jasno.. Šta radim krivo i kako da sad ovo riješim??
dalinda mica is offline  
Old 17.03.2013., 22:20   #7682
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno. Danas sam disala savršeno, nakon čišćenja pogotovo.. Sad sam čistila ponovo i počelo mi je malo krvarit i ponovo mi se začepila desna nosnica, lijeva savršeno funkcionira. Nije mi jasno.. Šta radim krivo i kako da sad ovo riješim??
Možda krvari jer si ga grubo čistila?
Ne paničari, normalno je da ti se čepi nos, sve je to još natečeno, pa i prije operacije ti se sigurno događalo da ti se jedna nosnica začepi (barem meni je). Strpi se malo.
NuriaM is offline  
Old 17.03.2013., 22:51   #7683
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno. Danas sam disala savršeno, nakon čišćenja pogotovo.. Sad sam čistila ponovo i počelo mi je malo krvarit i ponovo mi se začepila desna nosnica, lijeva savršeno funkcionira. Nije mi jasno.. Šta radim krivo i kako da sad ovo riješim??
Saznaj prvo na sve što si alergična. (hrana, ljubimci, plišane igračke -žene , odjeća, korov, trave, artemiziju... kao što mi je rekao jedan dr možemo "1000" razloga tražiti zašto natiče sluznica, nitko nije isti tak da trebaš sama skužiti nakon čega se začepljuje, i meni se dešava isto jedna ili dvije nosnice i krvarenje malo.)

Nego... da li netko zna IZ ISKUSTVA o dr Miljenku Kovačiću više, istražujem pa ništa osim ovoga dole ne mogu pronaći. Navodno ne valja a pričao sam s njim i činio mi se da voli svoj posao da je radoholičar i sad ne znam kaj da mislim, malo me brine da nebum i ja po revizijama!

Quote:
kaBum kaže: Pogledaj post
imena ljudi, dajte sva imena, ko je ok, ko nije
ovaj drugi osim dr. raka koji nevalja je miljenko kovačić
čula sam dva imena preporuke, dr.mladina na šalati i u sv. duhu esad avdagić
ko zna za njih?
i još primarius munetić iz merkura
povjerljiv i ok is offline  
Old 18.03.2013., 00:37   #7684
Quote:
NuriaM kaže: Pogledaj post
Hmhmm...ne bih te htjela razočarati, ali meni se dosta spustio. Kad sam skinula kalup bio je jako jako jako prćast i kao svinjski (ako kužiš na što mislim), u roku par tjedan se spustio (kao da se izdužio) iako je ostao malo prćast. Sad ne znam koliko ti ovo pomaže.

Jesi ti operirala samo vršak ili još nešto? Ja se nadam, s obzirom na to da mi je samo vrh operiran i da u tom slučaju cijeli nos nije previše otečen, da se neće toliko spustiti vrh kad otok prođe..ovakav bi bio idealan ( kad spadne otok naravno) ..pa valjda neće, ovako smo se i dogovorili da bi trebao izgledati..
E sad sam sama sebi smješna..ali ovo čekanje je stvarno teško
klinči is offline  
Old 18.03.2013., 00:41   #7685
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno. Danas sam disala savršeno, nakon čišćenja pogotovo.. Sad sam čistila ponovo i počelo mi je malo krvarit i ponovo mi se začepila desna nosnica, lijeva savršeno funkcionira. Nije mi jasno.. Šta radim krivo i kako da sad ovo riješim??
Ma ništa ti krivo ne radiš..mislim da ti je to normalno tako, i trajat će danima da se malo začepi pa odčepi, dok se sluznica ne oporavi i potpuno ne očisti..
klinči is offline  
Old 18.03.2013., 00:42   #7686
svakako stoji sve ovo, ali Žgaljardic svima radi otvorenu (cura pitala za njega) tako da ne znam zasto pa nije valjda da su svi neki kod njega malo tezi slucaj oporavak je duzi kod otvorene tehnike jer ti otekline mogu trajat od 1 do 3 godine, a kod zatvorene 6-12 mjeseci. Ali Boze moj ako treba otvorena da bi ispalo bolje isplati se nego ic zatvorenom pa morat popravljat
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Kojom tehnikom će ti doktor raditi ovisi isključivo o tvom problemu, barem bi trebalo biti tako. Danas se većina korekcija radi zatvorenom tehnikom, što je super jer ne ostaje ožiljak, ali ako imaš problem sa vrškom nosa onda ti je najbolje da ti rade otvorenom tehnikom jer tada imaju sve strukture nosa pod kontrolom oka..Mislim da ti je oporavak manje više isti..možda čak malo duži kod zatvorene tehnike jer se više "istraumatiziraju" unutarnje strukture u nosu pa treba malo više vremena da spadne njihov otok..
vrazic is offline  
Old 18.03.2013., 00:44   #7687
ja sad disem super na nosnicu na koju prije nisam, ali sad ne disem na ovu sa kojom nisam imala problema, a prošlo je vec 1 mj
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Ma ništa ti krivo ne radiš..mislim da ti je to normalno tako, i trajat će danima da se malo začepi pa odčepi, dok se sluznica ne oporavi i potpuno ne očisti..
vrazic is offline  
Old 18.03.2013., 00:46   #7688
nažalost
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Jesi se to ipak operirala kod Račića ili??
vrazic is offline  
Old 18.03.2013., 00:54   #7689
ma operira te taj s kojim si se sve dog, to su lazi da se uce na tebi. pa nisu valjda tolko blesavi tehnika ovisi o nosu i o tome koliko je kompliciran zahvat. mene osobno isto strah oziljka,ali kad i ako se treba rezat ma rezi
Quote:
Nina lee kaže: Pogledaj post
Vražice hvala puno

U kojoj si bolnici bila? Ja sam skoro na Rebru..ali me uhvatila panika kada sam čula da se dogovoriš s jednim doktorom a operira te stažista..ili tako nešto.. Svaka njima čast i trebaju negdje probat.. da nije na licu, možda bi im i dala da prčakaju ali ovako..


Što se tiče tehnike ne znam.. Mene zanima da to dobro ispadne pa koliko bolilo.. Sad u čemu je štos.. da li je njima određena tehnika lakša, koliko ovisi o pacijentovom nosu i koliko trajanje oporavka ovisi o tehnici?????! I još stoo pitanja

...
druga sreca is offline  
Old 18.03.2013., 01:35   #7690
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Jesi ti operirala samo vršak ili još nešto? Ja se nadam, s obzirom na to da mi je samo vrh operiran i da u tom slučaju cijeli nos nije previše otečen, da se neće toliko spustiti vrh kad otok prođe..ovakav bi bio idealan ( kad spadne otok naravno) ..pa valjda neće, ovako smo se i dogovorili da bi trebao izgledati..
E sad sam sama sebi smješna..ali ovo čekanje je stvarno teško
Znam kako ti je, i meni je tako bilo.

Nisam, vršak smanjila, nosnice suzila i smanjila grbicu.
NuriaM is offline  
Old 18.03.2013., 04:36   #7691
mogu li se operacije nosa placat u ratama i ako da,u koliko najvise rata moze?
lukaXXkralj is offline  
Old 18.03.2013., 12:41   #7692
Mislim da vecina privatnih poliklinika nude placanje na rate od 12 mjeseci do 24 pa i vise, moja prijateljica je uzela na rate placa oko 200 kn mjesecno, ali neznam na koliko.
Marija993 is offline  
Old 18.03.2013., 19:55   #7693
Hej društvo..

Da li je itko od Vas bio kod dr. Munitića ili zna za nečija iskustva s njim??
Evo ja sam čula od jedne cure da je super zadovoljna s njim i da je njenih par frendica bilo.. a davno prije sam skoro otišla kod njega i odgovorio me dr. opće prakse... da ne idem kod njega.. aaaaaaa
Nina lee is offline  
Old 18.03.2013., 22:50   #7694
Da li neko ima kakve informacije o dr. Viragu KB Dubrava, slabo se piše o njemu, a čuo sam da je dobar.
krunac_5 is offline  
Old 20.03.2013., 14:27   #7695
Danas skinut kalup s nosa..nos i dalje dosta dug i širok a pogotovo vrh koji je sprijeda kao spušten a iz profila lagano podignut ..ne znam.. Ja se još samo nadam da će se sve jako promijeniti kad spadne otok
klinči is offline  
Old 20.03.2013., 19:49   #7696
nadam se da ce bit ok i ja sam smanjivala vrsak i nos osta i dalje dug a sad je i siri nego prije... kod koga si se operirala?
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Danas skinut kalup s nosa..nos i dalje dosta dug i širok a pogotovo vrh koji je sprijeda kao spušten a iz profila lagano podignut ..ne znam.. Ja se još samo nadam da će se sve jako promijeniti kad spadne otok
vrazic is offline  
Old 20.03.2013., 20:17   #7697
ništa osim uklanjanja grbe ti neće odmah biti vidljivo kao promjena na nosu tako da nemoj paničarit nego budi strpljiva i pusti par mjeseci da ti splasnu otekline
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Old 20.03.2013., 21:46   #7698
Pliz pomoć odnosno vaše iskustvo!
Je li se su se vama mjesec-dva nakon operacije nosne piramide i spetuma proširile bočne kosti nosa, onako kao u crnca?
ProdajaOdjeće is offline  
Old 20.03.2013., 23:01   #7699
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Pliz pomoć odnosno vaše iskustvo!
Je li se su se vama mjesec-dva nakon operacije nosne piramide i spetuma proširile bočne kosti nosa, onako kao u crnca?
Meni jesu, sad cekam drugu operaciju gdje ce ih morati duplo lomiti da sjednu na mjesto.. Nadam se da se kod tebe radi o prolaznoj oteklini i da ce sve bit ok..
namedey is offline  
Old 20.03.2013., 23:10   #7700
Glumičić i Ostojić-"Nepogriješevi" kirurzi

Dragi forumaši

Ne želim nikoga kuditi, ali kalvariju koju sam ja prošla ne bih nikome poželjela. Imala sam malu grbu na nosu i vrh nosa mi se kod smijeha spuštao prema dolje. Prvu operaciju mi je radio dr. Duje Ostojić. Jasno sam mu rekla što želim (ukloniti grbu i malo podići vršak nosa), a on ga je napravio kao "ptičiji kljun".
Da sam tada znala da je to njegov vrhunac, ne bih tražila da to popravlja, jer je daleko od onoga što sam tražila. Nakon godinu dana radio mi je popravak nosa u lokalnoj anesteziji i totalno me unakazio (navodno je stanjivao kožu izrezujući je iznutra). Kada mi je skinuo kalup, nos je bio ljubičast i spljošten, a kada se malo oporavio nalikovao je na krušku, potpuno mi je uništio hrskavicu, tako da je nos ličio na krušku, deformiran i bez vrha, iskrivljen potpuno asimetrične strane, jednostavno STRAHOTA. Kada god sam se pogledala u ogledalo, mislila sam da ću poludjeti. Taj "doktor" nije mi se niti ispričao, a novac mi nije niti mislio vratiti dok mu nisam rekla da će o njemu pisati sve novine. Kao što sam već rekla, poludjela sam, a kad sam napokon smogla snage otišla sam tada eksponiranom dr. Glumičiću i molila ga da to popravi ako može.

Nos više nije bio samo unakažen, nego se i pojavilo mnoštvo ispucanih kapilara na površini, tako da sada imam nos poput alkoholičara. Kod Glumičića sam sve objasnila, i prilikom razgovora osjetila povjerenje. Djelovao je siguran u sebe, a kada sam ga pitala da li može popraviti taj unakažen nos i da li me želi operirati on je naravno odgovorio "da ne mogu to popraviti, ne bih vam pristao ni operirati nos, jer znam kroz što ste sve prošli".
Osjetila sam olakšanje, jer sam bila uvjerena da govori istinu, djelovao mi je pošteno.
Operirao mi je nos, ali nažalost moram reći da ne izgleda puno bolje nego prije operacije. Ostala je asimetrija, nos nema vrška, sve u svemu KATASTROFA. Novac je naravno uzeo unaprijed, dio prije nego sam došla u Zg, a dio prije same operacije, a njegovo objašnjenje na prvoj kontroli je bilo "namučili smo se sa vašim nosom, ali vi trebate novu hrskavicu", to je za mene bezobrazluk i imala bih još puno toga reći, jer mi je i on sam moga prije operacije reći da se tu ne može puno učiniti, a ne uzeti novac i onda to reći.
Mojih posljednjih 13 godina života je uništeno zbog bezazlene operacije kojom sam htjela uljepšati lice i otkloniti problem koji me mučio od djetinjstva, a dobila sam patnju koju sam platila i za koju mi ni računi nisu izdani.
Molim ako netko zna poštenog i kvalitetnog doktora koji bi mi mogao pomoći, tj. rekonstruirati hrskavicu, jer ne želim više ovakva hodati po ovome svijetu.

Zahvaljujem
Zegi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.