Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2007., 17:16   #61
Quote:
Aberzeiah kaže: Pogledaj post
dakle,tebe su slikali u vinogradskoj a imaš most?
i puštaju one s aparatićem?
yep
poslikali glavu šašavu
za aparatić ne znam, ali ziher imam nekoliko puta više metala u ustima od tebe
a morala sam skinuti naušnice i grudnjak zbog kopči
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 17:34   #62
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
yep
poslikali glavu šašavu
za aparatić ne znam, ali ziher imam nekoliko puta više metala u ustima od tebe
a morala sam skinuti naušnice i grudnjak zbog kopči
budem se raspitala...
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 17:45   #63
eh, da pitam: idem na ct abdomena pa me zanima hocu dobiti kontrastmittel (il' kak se to vec zove)? imam dosta alergije, zeznute bubrege i anksiozna sam pa mi bas i nije svejedno. mislim da cu im se tamo rasplakat' na stolu... hvala!
mrzim bolnice, mrzim...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 19:05   #64
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
eh, da pitam: idem na ct abdomena pa me zanima hocu dobiti kontrastmittel (il' kak se to vec zove)? imam dosta alergije, zeznute bubrege i anksiozna sam pa mi bas i nije svejedno. mislim da cu im se tamo rasplakat' na stolu... hvala!
mrzim bolnice, mrzim...
meni nisu nikakav kontrast davali,neznam..
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:23   #65
Smile

Quote:
Aberzeiah kaže: Pogledaj post
meni nisu nikakav kontrast davali,neznam..
Pozdrav!
Ja mogu preporučiti polikliniku Medikol, ako već plačaš za MR. Imaju novi MR a cjene su tu negdje. To se nalazi iznad Šalate. Ili CT, čujem da je u poliklinici Sunce najbolji u nas a jedan od boljih u ovom djelu Europe. Jačina aparata je jako važna jer kod nas su MR aparati od 1 do 1,5 Tesla, a MR aparat od preko 2 Tesla zamjenjuje dijagnostički MIBG, i još neke stvari koje CT ne može. A CT je doista bolji kad su u pitanju kosti. I Rebro ima novi multislice CT. Evo dobili ste imena pa sad zovi i provjeri.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 19:37   #66
Magnetska rezonanca šake

Procital sam da ides na MR sake. To bum i ja vjerojatno moral ubrzo obaviti , no neznam kak bum ja zdrzal u kapsuli. ja sam tip koji u svakoj situaciji moram imati mogucnosti ici na sigurno. a tu - em si u kapsuli, em si mozda i privezan, em to traje...
Pa me zanima dal si bil vec na MR sake ili bilo tko drugi, da cujem kak je tocno to. Zval sam Medikol i tam su mi rekli da se to ide potrbuske s ispruzenim rukama i glavom unutra...

Zanima me kolko to traje, dal si svezan, dal (ak me ulovi panika) mogu van - pa fuckam tih 1600kn, samo da nem privezan ili stisnut u kapsuli

Molim pomoc bilokog tko je to probal....Hvala
4mtbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:25   #67
ja sam bila na magnetskoj glave i nije bilo strašno.
na početku je neugodno jer znaš sa si u malom i zatvorenom prostoru pa imaš osjećaj da ne možeš disati, ali zatvoriš oči i misliš na nešto lipo.
nemoj se prepast kad čuješ razne zvukove kao rafale i pucanje, to tako treba bit.
meni su dali neku pumpicu (ne vežu te) da je držim u ruci ako mi dodje slabo da je pritisnem i odma dolaze (odma ja probala za svaku sigurnost ustračali se kao da umirem ), a trajalo mi je nekih 20-ak minuta
sofisticate is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:32   #68
Eh da, radila sam na Rebru i MORALA sam skinuti kompletan fiksni aparatić za zube i potpisat da nemam metala, implatante i slične gluposti,... I kada sam došla morala sam sve skinuti i maknuti sa sebe, grudnjak, naušnice, prsten...
Ja ti sada ponesem sa sobom spavaćicu, tamo se presvučem se u nju, obavim snimanje i doviđenja
Znači na moju odgovornost ako sam išta prešutila
Davali su mi i kontrast, to ništa ne boli (daje ga intrevenozno) jedino ti poslje bude malo muka
sofisticate is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:38   #69
Quote:
moremal kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ja mogu preporučiti polikliniku Medikol, ako već plačaš za MR. Imaju novi MR a cjene su tu negdje. To se nalazi iznad Šalate. Ili CT, čujem da je u poliklinici Sunce najbolji u nas a jedan od boljih u ovom djelu Europe. Jačina aparata je jako važna jer kod nas su MR aparati od 1 do 1,5 Tesla, a MR aparat od preko 2 Tesla zamjenjuje dijagnostički MIBG, i još neke stvari koje CT ne može. A CT je doista bolji kad su u pitanju kosti. I Rebro ima novi multislice CT. Evo dobili ste imena pa sad zovi i provjeri.
navodno u Medikolu imaju onaj od 1,5 T, a kako se radi ( u mom slučaju) o MR-u šake, preporučili su mi neki jači.. ma užas..
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 18:40   #70
Magnetna Rezonanca i RTg

DA li je MR zracenje ako nije kako kazu dr zasto se ne savjetuje trudnicama da idu ? Te da li netko zna koliko zracenje je pasaza crijeva? SVAKO malo sam na nekim rtg pa me zanima hvala
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 18:43   #71
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
DA li je MR zracenje ako nije kako kazu dr zasto se ne savjetuje trudnicama da idu ? Te da li netko zna koliko zracenje je pasaza crijeva? SVAKO malo sam na nekim rtg pa me zanima hvala
Iz iskustva - magnetna ne zrači. Problem je ako imaš neke implantate od metala...

Ne znam kakve veze ima s trudnicama.

Mene su slali na MR ili CT zdjelice, ali su mi svi doktori rekli da ne idem na CT jer zrači. Mr košta više ali ne zrači - radi na drugom principu...

A šta to radiš s crijevima?
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 19:28   #72
MRI (ili NMR) je ukratko, izlaganje tijela izuzetno jakom magnetnom polju zbog čega se događaju neki efekti na subatomskoj razini vodikovih atoma. Magnetno polje ima praktično ništavan utjecaj na organizam (usput - razlog zašto magnetne ogrlice i ostale magnetne gluposti - ne djeluju) čak i pri intenzitetima jakima kao što je magnetno polje tog uređaja, a radi se o stvarno jakim intenzitetima, stravično jačima od magneta koje susrećemo u običnom životu.
Bezopasno je, osim ako u tijelu nemaš recimo gelere ili bilo kakav metal kojeg magnetno polje privlači ili odbija. Ako imaš titanske usatke, nema problema.

CT je zapravo sofisticirani röntgen (RTG), dakle ionizirajuće zračenje. Ime samo govori.

Prosječni RTG ti je oko pola milisiverta, a sad baš za neki specifični ne znam.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 19:45   #73
mr ne zrači toliko,njegovo zračenje je minimalno,zapravo kao da ga i nema i mogu trudnice na mr,jer ja kad sam bila trudna su me htjeli slati na mr zbog glavobolje ali za to bi trebala ležati par dana jer ako ležim u bolnici onda kao mogu obaviti odmah a ako nebudem u bolnici onda se čeka jako dugo i nakraju je dr. zvao rtg tehničare i rekli su da mogu na ct pošto sam bila par dana pred porod i da kao onda zračenje nemože ništa napraviti jer je beba formirana i nije više plod tako da sam ja onda išla na ct jer onda nisam trebala ležati i čekati i rodila sam zdravu djevojčicu
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:36   #74
Važno je reći kakvo zračenje. Ljudi su neuki pa se strašno plaše te imenice.
MRI uređaj daje pulseve radiovalova da bi "zatitrao" protone u vodikovim atomima u tijelu (a drže se u iznimno jakom magnetnom polju), a oni onda odašilju svoje radiovalove koje hvata detektor i stvara sliku u računalu.
To je neionizirajuće zračenje, dakle nema sposobnost trganja kemijskih veza koje čine elektroni (intramolekulskih i onih međumolekulskih), niti može išta učiniti jezgrama atoma.

CT ispušta rentgenske zrake (X-zrake) koje imaju više nego dovoljnu energiju da potrgaju molekule u tijelu i ostave ione i slično. Ti valovi su energičniji od UV zraka. Još jače su gama zrake, koje se koriste u radioterapiji. One su sposobne i raznijeti jezgre atoma, mijenjajući im brojeve protona i neutrona i tako atome jednog elementa pretvarati u atome drugog.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 14:42   #75
hvala, znaci MR nema zracenja, a pasAaza crijeva ma slaju me da vide imam li upalnu bolest crijeva....zanima me da li je to jako zracenje i kolko cesto bi bilo idealno da se rade razmaci?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 15:00   #76
Najbolje da pitaš radiologa. Ovisi od čega možda inače boluješ, kakvo ti je imunosno stanje, zatim dob... dosta toga igra ulogu. Bilo bi nezahvalno slušati mišljenje forumaša.
Nije baš dobro činiti to prečesto, jer osim što ti napravi lagani krš u tijelu (nije strašno, ali...), ima sterilizacijski učinak na crijevnu mikrofloru. Neće ju cijelu pobiti, ali svakako reducira. Možda ti preporuče Linex da ju nadoknadiš.
Pasaža će ti se napraviti valjda samo jednom. A koliko milisiverta primiš, ne znam. Sretno s jedenjem barijeve kaše.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 17:19   #77
znaci nij ebed ako se uistom tjedno ode na MRA i pasazu crijeva?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 18:33   #78
Nimalo. To nema veze jedno s drugim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 12:18   #79
MRŠAVLJENJE I MAGN. REZONANCIJA

Zanima me dal tko od prisutnih ima kakva iskustva s navedenim načinom mršavljenja... kolegice s posla planiraju ići na kure tj. tečajeve mršavljenja magnetskom rezonancijom pa me zanima je li to čisto bacanje novaca ili ima nešto u tome?
__________________
Don't blame me, I'm just deeply superficial...
2911 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.06.2008., 14:29   #80
To ti je prevara. Magnetsko polje čak i jakih intenziteta gotovo da nema utjecaj na ljudsko tijelo. Građeni smo od dijamagnetika, a oni se u intenzivnim magnetskim poljima iz polja lagano otklanjaju, odbija ih. No to je tako mali utjecaj da moraš imati 10-20-30 tesla intenziteta da bi recimo mogao podići jednu malenu sićušnu žabicu (one stvarno malene, sitne). Efekt je dakle, čisto gurkanje, odbijanje. To možeš i pritiskanjem prstom.
Prosječni današnji uređaji za magnetsku rezonanciju (MRI/NMR)imaju polja intenziteta 1-2 tesle i ne koriste se za mršavljenje (jer nema efekta) nego za računalne izvedbe presjeka tijela i dobivanje izvrsnih slika bez negativnih efekata rentgenskog zračenja.

Čisto sumnjam da ti šarlatani koji reklamiraju ovu proceduru imaju novac za MRI/NMR. Vjerojatno se radi o nekim manjim uređajima s još manjim intenzitetima polja.

Dakle, čista prevara. Isti ljudi, čini mi se, reklamiraju ovo i za prestanak pušenja. Naravno, i to je prevara.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.