Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 02:07   #41
Ima jedan Emporio i kod Kvatrića.
Isto tako - još jedan Pamigo je u Vlaškoj, točno nasuprot Importanne galerije. Dosta mali dućan, ali puno zanimljivih materijala. Oni u koje sam se ja zagledala nisu bili baš jeftini...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:14   #42
jao, dal itko negdje vidio, u ovim navedenim ducanima, onaj crveni karirani materijal za škotske kiltove? Ili karirani, samo u tamno zelenoj varijanti?
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:57   #43
Emporio je dosta skup. Bio je jedan mali dućančić blizu tržnice Utrine, zaboravila sam kako se zove, ali prodje se KROZ tržnicu i onda mala uličica, ne može se fulati. Mali je dučančić, ali isti materijali su upola cijene nego u Emporiju. Nije toliki izbor, ali prave švelje su zadovoljne....
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 11:52   #44
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
skatte odi tam u importane galeriju
odma kad udjes unutra iz vlaske, prodjes bivsi kente i odma je tam
modesta

ja kupovala materijale tamo, ima predivnih, a takve kakve sam tamo vidjela stvarno nisam nigdje
I, me & myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 11:55   #45
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
a kaj da trazim?jer nemam printer pa nemrem pokazat haljinu
nemoras ni znati materijal, uzmi materijal koji tebi pase. ovo mi izgleda kao neki lagani materijal, dakle mozes traziti mat svilu (pretpostavljam da neces sjajnu osim ako nije za neke prigode svecane)
I, me & myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 23:41   #46
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Emporio je dosta skup. Bio je jedan mali dućančić blizu tržnice Utrine, zaboravila sam kako se zove, ali prodje se KROZ tržnicu i onda mala uličica, ne može se fulati. Mali je dučančić, ali isti materijali su upola cijene nego u Emporiju. Nije toliki izbor, ali prave švelje su zadovoljne....
kreativa. tamo sam jedno vrijeme cesto kupovala. i nisu losi.
imaju jedan ducan blizu trznice utrine i drugi,veci je u maksimirskoj blizu kvatrica.
ja bih jos predlozila (i pohvalila) ducan "tjanine i pribor" u boskovicevoj 7. imaju dobar izbor vunenih štofova,samteva,pliševa,materijala za kosuljice. i pozamanterija je kod njih puno jeftinije nego u gradu...
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 09:53   #47
Da li netko zna kakvo je stanje u Splitu po pitanju ove teme?
Onako, povoljno i dobar izbor...
__________________
...zavist valja i zasluziti...
d-moll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 08:16   #48
dućan u dubravi se zove tekstil-ka, adresa dubrava 163 (s lijeve strane malo, malo prije križanja s čulinečkom)...imaju super izbor (materijali, trakice, čipke, ukrasi) i cijene su stvarno ok...ne znam najbolje kak se kreću cijene ustvari ali moja krojačica me poslala tamo jer su cijene ok, a i kupila sam 3,5 m satena i 2 m satenske podstave za 170 kn, tak da mi se to cini povoljno...
footlong is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 10:13   #49
hvala footlong!
obavezno cem proc do njih...
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 19:56   #50
zna li tko gdje se u zagrebu mogu naći materijali s točkicama, za haljine iz 60-ih i tak... ali raznih boja, npr. roza s zelenim točkicama, ili tak nešt.. da nije onaj standard bijela s crnim, crvena s bijelim i obrnuto.. osim toga.. ????? može li se igdje naći ili bilo koja boja s bijelim točkicama (osim crne, naravno)????
alesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:13   #51
Quote:
alesha kaže: Pogledaj post
zna li tko gdje se u zagrebu mogu naći materijali s točkicama, za haljine iz 60-ih i tak... ali raznih boja, npr. roza s zelenim točkicama, ili tak nešt.. da nije onaj standard bijela s crnim, crvena s bijelim i obrnuto.. osim toga.. ????? može li se igdje naći ili bilo koja boja s bijelim točkicama (osim crne, naravno)????
ima u svijetu tkanina na pocetku jurisiceve tamnoljubicasta s bijelim tockicama krasan materijal.
__________________
O, do you but glance in my general direction else I must surely die.
OpiumTea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:49   #52
U Splitu ima jedan dućan u Barakovićevoj - radi jako ljubazna prodavačica i često imaju snižene materijale... Baš smo mama i ja neki dan tamo ostavile pozamašnu svotu (ali smo napunile dvije ogromne kese materijala). Ima i u gradu kod starog hajdukovog u Zoranićevoj - treba pažljivo gledati jer je dućan u podrumu tako da treba ulaziti u zgradu pa se spustiti u podrum - zgrada je negdje po sredini ulice, a ulica je fakat mala tako da se ne možeš izgubiti)

Alesha, ima jedan predivan materijal koji sam jučer kupila u Vendiciji na Trešnjevci - plavi na crne točkice - ja si šijem haljinu od njega! Ja sam inače zaljubljenica u rige... Ima i u dućanu kod Britanca (onaj preko puta tramvajske stanice kod akademije) - koliko sam vidila, imaju dosta varijanti sa bijelim točkicama.
__________________
But life is not a succession of urgent "nows". It's a listless trickle of "why should I's"
pantalaimon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:32   #53
Curke, najbolje materijale u ZG naći ćete u dućanu Ruho u Jurišićevoj (u Rotondi, na 1. katu). Skuplji su od Emporiuma, Altosa i sličnih, ali kvalitetom i izborom su deset kopalja ispred njih. Ne šijem često po mjeri, ali kad se ukaže potreba, Ruho mi je prva (i posljednja) postaja. Doista mislim da ima materijala za svačiji ukus i potrebu. Prodavačice su veoma ljubazne.
školica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 20:12   #54
bila u emporiju, to je ogromno

ima super til po 35 kuna/metar, al nigdje nisam uspjela naci fluffy (čupav- poput ovog ili ovog recimo) materijal il neki da je skroz krut, skoro plastičan


meni treba i krep i gazar

popis materijala nasla pa pejstam (ne moze skoditi )

Batiste (batist ) - lagana, ravna, fina tkanina s jednostavnim tkanjem

Brocade (brokat) - teški materijal s uzorcima

Chiffon (sifon) – lagana ravna tkanina sa mekom draperijom ili naborima

Crepe (krep) - lagani materijal s naboranom površinom

Peau de soie - srednje teški materijal drapirani materijal sa satenskim tkanjem

Damask (damast) - srednje teški materijal s uzorkom koji je formiran tkanjem

Dupioni-debeli, teški materijal, 100 % svila

Gazar - ravni, kruti materijal sličan organzi

Organdy (organdi) - krući poluravni materijal

Organza - ravni materijal sličan tilu, ali teži

Polyester - obična tkanina pomiješana sa svilom ili napravljen da imitira određene tipove tkanine.

Rayon (umjetna svila) - sličan poliesteru, ali elastičniji

Satin (saten) - glatki i teški materijal tipičan za vjenčanice. Najčešće dolazi u scili ili poliesteru

Shantung - gruba tekstilna tkanina s linijama ili grudicama

Svila - najpopularniji materijal za vjenčanice. Mekan sa sjajem

Taffeta (tafet) - šuškavi materijal

Til - kruti mrežasti materijal sličan organzi, ali krući i grublji
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 09.07.2008. at 21:22.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 22:29   #55
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
bila u emporiju, to je ogromno

ima super til po 35 kuna/metar
ja obicno til kupujem u jurisicevoj po cijeni od 16-17 kn


Quote:
Polyester - obična tkanina pomiješana sa svilom ili napravljen da imitira određene tipove tkanine.
polyester ili poliesterska tkanina je izradena iskljucivo od (kako mu i ime kaze) poliestera. dakle, sintetika. jako rijetko se nade da je mjesana sa svilom.
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 09:05   #56
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post

popis materijala nasla pa pejstam (ne moze skoditi )
dobar popis, ali fali mu sastav tkanina. nekim ljudima je to bitno.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 09:32   #57
Quote:
Maria Antonette kaže: Pogledaj post
ja obicno til kupujem u jurisicevoj po cijeni od 16-17 kn
o?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 10:23   #58
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
o?
aha... onaj mali ducancic kraj nivea butika. svijet tkanine ili tako nesto...
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:11   #59
šivanje haljine-materijali

ovak curke...
imam pitanje, dati ću šivat haljinu i već tjedan dana tražim materijal( iz zagreba sam)...
ko da sam upiknula baš onaj kojeg nigdje nema, pa jel znate di bi mogla pogledati tj di su dućani s materijalima...
zasad sam bila u jurišićevoj, kod džamije, pamigo u vrapču i 2 u zaprešiću...ima koja prijedlog?
to je što se tiče samog materijala...
a trgovinu gdje bi mogla kupit čipku u metraži (onak da se prodaje u kolutovima) nisam nigdje vidjela ... helpić bi ću jako
pia*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 14:15   #60
Emporio kod doma sportova.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.