Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 14:31   #741
Danas mi je djetetu otkriven na ultrazvuku povećan broj limfnih čvorova i doktor kaže da je to limfom. Nazvao sam par stručnih doktora koji se hematolozi i kazu da se ne moze samo na temelju ultrazvuka prosuditi jeli tumor ili neki drugi upalni proces. Ako je tumor u pitanju kakvo je liječenje i koliko dugo i uspješno? I drugo pitanje zbog čega sve mogu biti povećani limfni čvorovi u trbuhu samo u trbuhu nigdje drugdje?
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:07   #742
Pozdrav svima. Zadnje vrijeme, zadnjih oko mjesec dana, konstantno imam neki osjećaj težine u abdomenu i to samo na lijevoj strani točno do sredine, a desna strana apsolutno ništa. Neovisno je o obroku, sve je isto kad sam natašte i kad se najedem. Apetit imam normalan, i stolicu tako da od želuca sigurno nije, a i ne znam kako bi moglo biti od želuca jer je isključivo lijeva strana problem. Radila sam ultrazvuk abdomena i sve je bilo u redu osim ovog: ''uz desnu konturu uterusa vidi se manja količina slobodne tekućine'', a to mislim da nema veze jer mi se taj osjećaj javlja u više gornjem i srednjem djelu. To sad traje oko mjesec dana i od tada mi je prestalo svega par puta najviše na par sati. Moram još reći da imam madež za koji ja 98% smatram da je melanom, za koji sam PREDUGO čekala da uopće odem na pregled(napisala sam o madežu na drugoj temi već). Po svemu mi se sad čini da imam metastaze u abdomenu. Ne mogu naći ni jednu drugu bolest koja bi baš imala ovakve simptome, a guglam danima i čitam svašta. Pitanje je da li je moguće da se metastaze ili tako nešto ne vidi na ultrazvuku? Kaj je sad tu, tu je, ali koju pretragu bi još trebala napraviti za to barem da nisam u ovom iščekivanju i neizvjesnosti? Molim za bilokakve savjete, informacije...Hvala
Another Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:38   #743
Quote:
Another Brick kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zadnje vrijeme, zadnjih oko mjesec dana, konstantno imam neki osjećaj težine u abdomenu i to samo na lijevoj strani točno do sredine, a desna strana apsolutno ništa. Neovisno je o obroku, sve je isto kad sam natašte i kad se najedem. Apetit imam normalan, i stolicu tako da od želuca sigurno nije, a i ne znam kako bi moglo biti od želuca jer je isključivo lijeva strana problem. Radila sam ultrazvuk abdomena i sve je bilo u redu osim ovog: ''uz desnu konturu uterusa vidi se manja količina slobodne tekućine'', a to mislim da nema veze jer mi se taj osjećaj javlja u više gornjem i srednjem djelu. To sad traje oko mjesec dana i od tada mi je prestalo svega par puta najviše na par sati. Moram još reći da imam madež za koji ja 98% smatram da je melanom, za koji sam PREDUGO čekala da uopće odem na pregled(napisala sam o madežu na drugoj temi već). Po svemu mi se sad čini da imam metastaze u abdomenu. Ne mogu naći ni jednu drugu bolest koja bi baš imala ovakve simptome, a guglam danima i čitam svašta. Pitanje je da li je moguće da se metastaze ili tako nešto ne vidi na ultrazvuku? Kaj je sad tu, tu je, ali koju pretragu bi još trebala napraviti za to barem da nisam u ovom iščekivanju i neizvjesnosti? Molim za bilokakve savjete, informacije...Hvala
Najbolji savjet koji mogu dati jest da prestaneš pretpostavljati i dokaze za svoje pretpostavke tražiti na ovakvim mjestima.
Pametan, zreo i odgovoran prema sebi zna što i kako treba.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:45   #744
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Najbolji savjet koji mogu dati jest da prestaneš pretpostavljati i dokaze za svoje pretpostavke tražiti na ovakvim mjestima.
Pametan, zreo i odgovoran prema sebi zna što i kako treba.
Pitam se zašto onda postoji ova tema i forum uopće i zašto itko uopće postavlja ikakva pitanja tu? Ovakvi zajedljivi i bezobrazni komentari mi nisu od pomoći.
Another Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 10:47   #745
Quote:
Another Brick kaže: Pogledaj post
Pitam se zašto onda postoji ova tema i forum uopće i zašto itko uopće postavlja ikakva pitanja tu? Ovakvi zajedljivi i bezobrazni komentari mi nisu od pomoći.
A dobro ti je i rekla :P
najbolje odi kod svog doktora pa po njegovoj procjeni neka te uputi dalje a bit ce vjerovatno i uputnica za Gastrica
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 19:24   #746
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Danas mi je djetetu otkriven na ultrazvuku povećan broj limfnih čvorova i doktor kaže da je to limfom. Nazvao sam par stručnih doktora koji se hematolozi i kazu da se ne moze samo na temelju ultrazvuka prosuditi jeli tumor ili neki drugi upalni proces. Ako je tumor u pitanju kakvo je liječenje i koliko dugo i uspješno? I drugo pitanje zbog čega sve mogu biti povećani limfni čvorovi u trbuhu samo u trbuhu nigdje drugdje?
1.Zašto je na prvom mjestu rađen UZV abdomena?
2.Koji dr. je radio UZV mislim na specijalizaciju npr. internist,radiolog,dr. opće med.?
3.Imate li kakve tegobe u abd.?
4.Nalazi krvi?
5. Što to vama znači "tumor"?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 14:16   #747
Kod moje doktorice mi se baš i ne da ići, a i dok tu u hrvatskom zdravstvu dočekam nekakav termin proći će pola godine, tako da mislim da ću otići privatno, ako uspijem.

Još nešto, to ne prolazi ni kad popijem tablete protiv bolova, zašto? U familiji sam imala čir na želucu, ali kod samo jednog člana i to u puno starijoj dobi. Da li je moguće da je to? Ima tko ikakvu ideju što bi moglo biti ili je netko imao nešto slično? Taj osjećaj težine/punoće u abdomenu je više u srednjem dijelu nego u gornjem.
Another Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 01:09   #748
Pozdrav.
Već duugo vremena osjetim pulsiranje u trbuhu kao da mi je srce unutra. Kad kažem dugo stvarno mislim dugo od kad sam imala 9 godina pa sam se bojala da sam trudna u međuvremenu su me razuvjerili budući da nikako nisam ni mogla biti da mi to samo radi zeludac.
E pa sad zadnjih pola godine svaku večer kad odem leći osjetim to tako jako kucanje pa sam evo danas pogledala na internetu jer se nisam mogla sjetit kako su mi to objasnili kad sam bila mala i našla sam aneurizmu aorte trbušne.. To me malo uplasilo. Da napomenem nista me ne boli.
Sad imam 20 god, najniži krvni tlak, ne pijem, ne pusim (mislim to su naveli kao moguce uzorke) pa može li mi neko reci postoji li neko drugo objašnjenje? Rado bi pitala i svoju doktoricu al zbog faksa nismo u istom gradu.
Miss Lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 20:23   #749
Quote:
Miss Lala kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Već duugo vremena osjetim pulsiranje u trbuhu kao da mi je srce unutra. Kad kažem dugo stvarno mislim dugo od kad sam imala 9 godina pa sam se bojala da sam trudna u međuvremenu su me razuvjerili budući da nikako nisam ni mogla biti da mi to samo radi zeludac.
E pa sad zadnjih pola godine svaku večer kad odem leći osjetim to tako jako kucanje pa sam evo danas pogledala na internetu jer se nisam mogla sjetit kako su mi to objasnili kad sam bila mala i našla sam aneurizmu aorte trbušne.. To me malo uplasilo. Da napomenem nista me ne boli.
Sad imam 20 god, najniži krvni tlak, ne pijem, ne pusim (mislim to su naveli kao moguce uzorke) pa može li mi neko reci postoji li neko drugo objašnjenje? Rado bi pitala i svoju doktoricu al zbog faksa nismo u istom gradu.
Sve je moguće.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:32   #750
Mene već mjesec dana boli trbuh, blaga bol, nekad između rebara, oko pupka, desnoj i lijevoj strani.... dakle, cijeli trbuh, ali ne stalno.... povremeno.... Krvna slika i urin uredni, ultrazvuk tih organa uredan........ Ako netko zna do čega je, neka javi...

PS Može li to biti do razvoja ili možda zbog nekog tjelesnog napora, rada??
ScarFace7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 00:22   #751
Quote:
ScarFace7 kaže: Pogledaj post
Mene već mjesec dana boli trbuh, blaga bol, nekad između rebara, oko pupka, desnoj i lijevoj strani.... dakle, cijeli trbuh, ali ne stalno.... povremeno.... Krvna slika i urin uredni, ultrazvuk tih organa uredan........ Ako netko zna do čega je, neka javi...

PS Može li to biti do razvoja ili možda zbog nekog tjelesnog napora, rada??
A zašto bi moralo biti nešto?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 16:58   #752
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
A zašto bi moralo biti nešto?
pa ako boli mora da nešto nije u redu ?
ScarFace7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 14:45   #753
pozdrav, ovako, bio sam na ultrazvuku abdomena i dijagnoza je r10.0 abdomen acutum. koliko sam shvatio i citao o tome na netu, nije dobro, dapace....
zato bi molio nekoga tko se razumije da mi objasni što je to točno i koje pretrage bi bilo najbolje napraviti....
doc mi radi tek u pon a nestrpljiv sam...
hvala puno!!
znanje1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 11:42   #754
Quote:
ScarFace7 kaže: Pogledaj post
pa ako boli mora da nešto nije u redu ?
Nemora,ali na Balkanu mora.

Quote:
znanje1 kaže: Pogledaj post
pozdrav, ovako, bio sam na ultrazvuku abdomena i dijagnoza je r10.0 abdomen acutum. koliko sam shvatio i citao o tome na netu, nije dobro, dapace....
zato bi molio nekoga tko se razumije da mi objasni što je to točno i koje pretrage bi bilo najbolje napraviti....
doc mi radi tek u pon a nestrpljiv sam...
hvala puno!!
R10-znači bol u trbuhu
Nemnože to samo tako ići vi kažete jedan malen podatak bez ičeg drugog,pa sad očekujete neznam kakav odgovor.
Potrebno je navest dob,simptome,nalaze,ev. dosadašnje bolesti i th. tek nakon toga se može uopće reći.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 13:10   #755
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nemora,ali na Balkanu mora.


R10-znači bol u trbuhu
Nemnože to samo tako ići vi kažete jedan malen podatak bez ičeg drugog,pa sad očekujete neznam kakav odgovor.
Potrebno je navest dob,simptome,nalaze,ev. dosadašnje bolesti i th. tek nakon toga se može uopće reći.
znam i ja da je to bol u trbuhu.
ugl, imam 24g., u 1. i 3. mj. ove god. bio na hitnoj zbog jakih bolova u trbuhu (cijelom).
od tada do sad hvala Bogu nista me nije boljelo.
urinokult. u redu, na uzv-u bubrezi masivniji, kamenac bubrezni nađen...
porfirin u urinu u redu.
kks u redu (u 3mj. sam zadnji put vadio krv)
nisam bolovao od neke bolesti.
znanje1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 13:22   #756
Quote:
znanje1 kaže: Pogledaj post
znam i ja da je to bol u trbuhu.
ugl, imam 24g., u 1. i 3. mj. ove god. bio na hitnoj zbog jakih bolova u trbuhu (cijelom).
od tada do sad hvala Bogu nista me nije boljelo.
urinokult. u redu, na uzv-u bubrezi masivniji, kamenac bubrezni nađen...
porfirin u urinu u redu.
kks u redu (u 3mj. sam zadnji put vadio krv)
nisam bolovao od neke bolesti.
R10-Colicae abd. je jedna od najčešćih dg. posatvljenih uopće.
Štose tiće kamenaca uputna je uro/nefrološka obrada i liječenje,te Spasmex pp. kod bolova.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 13:32   #757
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
R10-Colicae abd. je jedna od najčešćih dg. posatvljenih uopće.
Štose tiće kamenaca uputna je uro/nefrološka obrada i liječenje,te Spasmex pp. kod bolova.
ok, hvala Vam.
znanje1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 14:53   #758
probavni problemi

Evo mene dosta cesto zna bolit trbuh i onda moram na wc 10 puta na dan. To se zna i dešavat kad mi je hladno. Stojim vani i hladno mi je a nemam npr. nikakve odjece za se zagrijat nakon malo vremena me pocne trbuh boljet. Koji razlog to moze biti? To mi jako smeta. Dosta izbivam s posla radi toga ili kad izadjem za vikend van mi zna pokvarit cijeli provod. Pojavi se samo od sebe. Probudim se i boli me trbuh. Ne znam kakva to osjetljiva crijeva imam da mi se to desava. Mojim frendovima se to jako jako rijetko desava. Ako ima ko kakav savjet ili nesto rado bi ga posluso.
sadbuttrue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:29   #759
Quote:
sadbuttrue kaže: Pogledaj post
Evo mene dosta cesto zna bolit trbuh i onda moram na wc 10 puta na dan. To se zna i dešavat kad mi je hladno. Stojim vani i hladno mi je a nemam npr. nikakve odjece za se zagrijat nakon malo vremena me pocne trbuh boljet. Koji razlog to moze biti? To mi jako smeta. Dosta izbivam s posla radi toga ili kad izadjem za vikend van mi zna pokvarit cijeli provod. Pojavi se samo od sebe. Probudim se i boli me trbuh. Ne znam kakva to osjetljiva crijeva imam da mi se to desava. Mojim frendovima se to jako jako rijetko desava. Ako ima ko kakav savjet ili nesto rado bi ga posluso.
Uputno je učinti opću biokemiju i stolicu na krv.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 01:18   #760
Unhappy Jaki bolovi u trbuhu i učestali bolovi u prsima

Bok ljudi, pošto moja sestrična nema forum, pišem za nju. Maloljetna je i djevica je, da ne počeli pisat da je trudna itd. Rekla mi je da u zadnjih par mjeseci ima jake bolove u trbuhu, nije na dijeti, ne izgladnjuje se, hrani se (donekle) normalno.. Koji put kad je s društvom pije, pušačica je i ponekad zapali joint. Ne želi ići kod doktora jer joj stara ne zna ni za vutru, ni za cigarete, a znate i sami kakve su majke (pod time ne mislim ništa loše), žele zaštitit svoje dijete od svega lošeg što svijet danas nudi. Uglavnom, nemojte pisat gluposti molim vas. Slutite li na išta? Savjeti?

P.S. Također ima učestale bolove u prsima.. I ponekad ju boli kad diše.
Aksentija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.