Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2024., 01:04   #1
Question Porezna kartica - kada se točno predaje poslodavcu

Pozdrav svima,

zna li netko točno,u kojem trenu se PK predaje poslodavcu?
Do sada sam je uvijek donosila prvog dana rada, no sada mi budući poslodavac naveo da -Ugovore mogu pripremiti kad pošaljem PK.

+ kaj sam još u radnom odnosu kod drugog poslodavca.

Šta nije da se Ugovor potpiše neovisno o PK, koja se tek predaje nakon prijave kod novog poslodavca?
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 16:52   #2
Kad te poslodavac prijavi dostupna mu je tvoja PK kroz e-poreznu kao i za njegove druge radnike. Pa ih neki sami skinu i ne traže je od radnika.

Međutim, ako se dogovori neto plaća, onda za ugovor treba izračunati bruto plaću, a za to treba znati adresu, odnosno mjesto prebivališta ili boravišta, zbog lokalnog poreza, i kolika je porezna olakšica, tj. ima li na sebi prijavljenu djecu ili druge uzdržavane članove obitelji. A to se vidi iz PK.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 16:53   #3
A kad je povrat poreza

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 17:01   #4
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Kad te poslodavac prijavi dostupna mu je tvoja PK kroz e-poreznu kao i za njegove druge radnike. Pa ih neki sami skinu i ne traže je od radnika.

Međutim, ako se dogovori neto plaća, onda za ugovor treba izračunati bruto plaću, a za to treba znati adresu, odnosno mjesto prebivališta ili boravišta, zbog lokalnog poreza, i kolika je porezna olakšica, tj. ima li na sebi prijavljenu djecu ili druge uzdržavane članove obitelji. A to se vidi iz PK.
Upravo tako je i uvijek bilo,prvi put me netko traži prije.Plaća je dogovorena u brutto iznosu, a svoje osobne podatke mu lako dostavim. Ne znam...nekako mi nema smisla dostavljati PK karticu prije sastavljanja ugovora + kaj sam još prijavljena kod drugog poslodavca
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 15:25   #5
Nisam siguran zašto je bitno što si još uvijek prijavljena kod prvog poslodavca.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 15:41   #6
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Upravo tako je i uvijek bilo,prvi put me netko traži prije.Plaća je dogovorena u brutto iznosu, a svoje osobne podatke mu lako dostavim. Ne znam...nekako mi nema smisla dostavljati PK karticu prije sastavljanja ugovora + kaj sam još prijavljena kod drugog poslodavca
Da, nema smisla, jako čudno.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.