Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 18:48   #21
Ma ni ja neću više ići na 3D, zadovoljna sam kaj sam išla i vidjela bebolinu ali kako vodim trudnoću u Petrovoj tamo idem redovito na uzv i mislim da je to dovoljno.

Što se tiće različitih cijena kod istog doktora možda je stvar u tome kaj neke žene vode trudnoću kod njega što podrazumijeva redovite preglede jednom mjesečno tako da možda one imaju i manju cijenu za razliku od mene koja sam samo bila na jednom pregledu i nikad više.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:56   #22
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
mislim da nije niti malo fer da razlicitim ljudima razlicito naplacuju po simpaticnosti ili cemu vec...
Kako ovo?
Pa zar kod tih doktora di idete ne postoji neki cjenik?
Pa jel vam daju račun?

Ja sam trudnoću vodila privatno, a svaki pregled mi je bio 200 kn (svaki pregled je uključivao UZV). Riječ je o privatniku iz Splita.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:33   #23
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
mislim da nije niti malo fer da razlicitim ljudima razlicito naplacuju po simpaticnosti ili cemu vec...trebalo bi ih sve prijaviti....doktori, a ponasaju se ko da su na trznici

meni je sve to skupo i radje idem u dom zdravlja a novce stavljam sa strane za kupit nesto bebici...svaki put mi izmjere tlak i provjere urin, izvazu, rucni pregled, detaljan razgovor i uzv sa slikom i ne platim ni kune i jako sam zadovoljna svojom doktoricom...pa i ona je zavrsila iste skole ko i privatnici, a jako je ljubazna

Gdje ja idem tu trudnice imaju da tako kažem povlaštenu cijenu ako kod njega dolaze redovito. Ja sam prvi pregled platila 350 kn a kasnije 200, meni je to čak i normalno.

Imaš sreće što ti je soc ginić i redu, u mom domu zdravlja trudnice su izlazile plačući šta im je sve ova znala reći. Ja nakon svih tih priča nisam ni htjela pokušati, a priče sam čula od stvarno jako puno njih, sigurno desetak i koja si je god mogla priuštiti otišla je privatniku.
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:34   #24
I da, ja mislim da nije stvar socijalni ili privatnik, bitno je kakav je čovjek i kako se odnosi prema pacijentima.
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:38   #25
Ja idem kod moje privatno i pregled+uvz(color doppler) plaćam 200kuna(toliko naplaćuje trudnicama jer su česte inače je više), svako toliko mi ni ne naplati ništa jer sam prilikom komplikacija bila 1 na tjedan pa je rekla da bi to bilo previše...uzorke i briseve plaćam kad joj dođe račun( jer ih šalje u Zg...)
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:13   #26
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
ja sam bila kod njega prošli tjedan samo na 3D uzv-u i koštalo me 550 kn-a.
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:14   #27
Prije 10 dana: urin, vaganje, šećer u krvi iz prsta, tlak, ctg, UZV, vaginalni pregled i mikroskopski pogled na iscjedak - 700 kn. S tim da je ctg 100.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:19   #28
evo me!
bila jučer prvi put kod dr. silve babić u ginodermi i platila sam pregled, uzv i mjerenje tlaka (vaganje i urin nisam radila jer sam ih napravila tjedan dana prije preko hzzo-a), pregled iscjetka mikroskopom da vidi stupanj čistoće i da li ima gljivica 300kn. s tim da sam bila punih 35-40 min u ordinaciji, da mi je sve do najmanjeg detalja objasnila bez da sam ju stigla išta pitati sve je unaprijed rekla, da mi je objasnila jednu moju dilemu oko izgleda mog cerviksa koju imam već 5-7 godina i koju mi nikad niti jedan liječnik nije htio/znao objasniti, s tim da mi je detaljno pokazala na (doduše običnom ali nije mi žao) uzv-u sve kako mi izgleda maternica, kako koji jajnik, iz kojeg je i zašto to vidimo bila ovulacija, bebicu, njen krvotok, glavu nogice, ručice, kako miče glavom, srce, sve! toliko je detaljno i strpiljivo sve objasnila (ponavljam nisam ju stigla pitati sve jer je unaprijed odgovarala na moja pitanja koja sam mislila pitati) da sam izašla jako sretna van!
e da, čak mi je objasnila i kako moj prijelom sjedne kosti u prometnoj može, a kako ne mora smetati normalnom porodu. i kad ćemo to vidjeti. ma stvarno sam jako zadovoljna jučerašnjim tretmanom i pažnjom!!!!
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:20   #29
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
meni je sve to skupo i radje idem u dom zdravlja a novce stavljam sa strane za kupit nesto bebici...svaki put mi izmjere tlak i provjere urin, izvazu, rucni pregled, detaljan razgovor i uzv sa slikom i ne platim ni kune i jako sam zadovoljna svojom doktoricom...pa i ona je zavrsila iste skole ko i privatnici, a jako je ljubazna

imaš sreće što imaš super doktoricu u domu zdravlja
ja bih bila najsretnija da ne moram caltat zvaki put

inače, svaki put dbojem račun na kojem je točno specificirano što sam koliko platila
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:26   #30
i ja bih da sam prije trudnoće promijenila na doka preko hzzo-a koji želi pričati i objašnjavati! kako to nije situacija radije ću platiti svaki mjesec pa biti zadovoljna nego da se živciram nakon pregleda tipa da li mogu ovo? da li je sve ok, jer u tišini gleda uzv? da li je moj atežina dovoljna, premala, prevelika? da li se dijete dobro razvija? da li pijem dobre suplemente?

ovako za do 1000kn (tak si računam da će biti) imam mir u glavi. i ići ću na jedan 4D za gušt i to je to!
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:48   #31
Poliklinika Cito - uzv i brisevi 450,00 kunića.
Sa dr sam jako zadovoljna.
Ima vremena, ima onaj ljudski touch, i imaš osjećaj da ti si mu jedini i najvažniji pacijent na svitu.
Nisam zadovoljna kad me se primi i spraši ko na traci za minutu, a čemu je sklon velik broj privatnih ginekologa. Jer ih u sat vremena mogu pregledati 4 ili 6. A 4 su1600 kn, a šest 2400 kn u sat vremena. Ta razlika od 800 kuna puta broj radnih sati u mjesecu kojih je 160 iznosi vjerovali - ili ne 128.000,00 kn. I kad primjetim da ja njima nisam ništ drugo nego 400 kn u deset minuta, poludim skroz.
Ne znam postoji li neki normativ rada, obaveza koliko pregled treba trajati, ali taj sitno kapitalistički vlaški mot je stvarno jadan. Grabi, grabi.
Moram reći bila sam u poliklinici Harni i 4d uzv koji je trajao 1h 15min mi je naplaćen 300kn, a doktorica Gudelj je bila divna.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:54   #32
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Poliklinika Cito - uzv i brisevi 450,00 kunića.
Sa dr sam jako zadovoljna.
Ima vremena, ima onaj ljudski touch, i imaš osjećaj da ti si mu jedini i najvažniji pacijent na svitu.
Nisam zadovoljna kad me se primi i spraši ko na traci za minutu, a čemu je sklon velik broj privatnih ginekologa. Jer ih u sat vremena mogu pregledati 4 ili 6. A 4 su1600 kn, a šest 2400 kn u sat vremena. Ta razlika od 800 kuna puta broj radnih sati u mjesecu kojih je 160 iznosi vjerovali - ili ne 128.000,00 kn. I kad primjetim da ja njima nisam ništ drugo nego 400 kn u deset minuta, poludim skroz.
Ne znam postoji li neki normativ rada, obaveza koliko pregled treba trajati, ali taj sitno kapitalistički vlaški mot je stvarno jadan. Grabi, grabi.
Moram reći bila sam u poliklinici Harni i 4d uzv koji je trajao 1h 15min mi je naplaćen 300kn, a doktorica Gudelj je bila divna.
hej kad si to bila u poliklinici Harni? i ja bi išla na 4d... jel si dobila i snimke na cd-u?

malo me buni cijena jer je moja jedna poznanica u Harniju platila 500 kuna (ili 400 ne sjećam se) prije 2 tjedna 3D uzv...

pa ti si jeftino prošla...

koliko se vremenski prije treba naručiti?
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:54   #33
Tlak, urin, vaganje, pregled, uzv... - 500 kn
naravno, cjenik stoji na vidnom mjestu tak da nema zabune koliko šta košta... brisevi i papa su mi bili u roku od par dana i sve se sazna telefonski (bilo da oni mene zovu ili ja njih, kao i bilo kakvi upiti i konzultacije) ... ja zadovoljna uslugom i pristupom...
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:56   #34
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
PI kad primjetim da ja njima nisam ništ drugo nego 400 kn u deset minuta, poludim skroz.

sviđa mi se kod moje doktorice što vidim da ne gleda samo kako bi mi nešto naplatila

al ispada da je jako skupa
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:59   #35
ma ja mislim da niti jedan od ginića ne gleda samo da bi mogao naplatiti ipak su oni odgovorni za zdravlje tebe i tvoje bebe i možeš ih tužiti ukoliko ne obave svoj posao kako treba ....

a to što je skupa, a bože moj, za zdravlje bebe ništa nije skupo
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:00   #36
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
hej kad si to bila u poliklinici Harni? i ja bi išla na 4d... jel si dobila i snimke na cd-u?

malo me buni cijena jer je moja jedna poznanica u Harniju platila 500 kuna (ili 400 ne sjećam se) prije 2 tjedna 3D uzv...

pa ti si jeftino prošla...

koliko se vremenski prije treba naručiti?
Vila sam u Harniju zbog nuhalno nabora i mogućeg preranog poroda. Dr. Gudelj mi je napravila uzv i uputila me u Vinogradsku, čekala rezultate, sve usporedila, nazvala me na telefon, objasnila mi... ma, žena je bila fenomenalna. Nisam dugo čekala, izišla mi je u susret i došla zbog mene u 7.30 ujutro. Nemam riječi
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:02   #37
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
ma ja mislim da niti jedan od ginića ne gleda samo da bi mogao naplatiti ipak su oni odgovorni za zdravlje tebe i tvoje bebe i možeš ih tužiti ukoliko ne obave svoj posao kako treba ....
mislila sam da misli samo na to što bi mi mogla naplatiti
recimo, za onaj kromosomski probir treba najviše 24 dana star nalaz uzv-a. ja sam bila na uzv u petak i taj mi nalaz ne bi vrijedio prvi sljedeći put kad bih mogla na probir pa je rekla da, ako ću ići na to, da dođem u ponedjeljak i da će mi napravit uzv besplatno
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:03   #38
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
a bože moj, za zdravlje bebe ništa nije skupo
nije mi žao nijedne lipe
npr. ja sam radila uzv od 7 tj svaki put i to mi je baš super, imam fino slikice male točke, pa veće i tako redom... vjerujem da nijedan pregled nije bio bezveze tj. bezrazložan
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:04   #39
Cijene u Sloveniji:
http://bgp-kranj.nanosplet.net/e_fil...MOPLACNIKI.pdf

Porod bez komplikacija 1264 Eura, Carski s komplikacijom 3000, bez 2358 Eura. Imaju i nadoplati za prisutnos oca, izabrane babice, izabranog ginekologa porodu... nisu neki pretjerani iznosi. Zasto bolnice u Hrvatskoj nemaju nesto tako?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:09   #40
Ja sam takodjer jako zadovoljna mojim gin. Da idem kod privatnika i pregled placam cca.50 do 60 eura i nije mi zao! Nazalost Sanja ima i onih koji nesavjesno obavljaju svoj posao Zbog takvog jednog sam prije 6 god. izgubila sina u 26 tjednu trudnoce i vjeruj mi niti jedan sud ti ne moze vratiti izgubljeno djeta,a sa odstetom koju bih putem suda dobila ne znam da li bih bila u stanju sta kupiti! Voljela bih jedino da je taj gin. uvidio svoju pogresku i da se to vise nikada nikome ne desi!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.