Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 16:06   #2001
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Oni koji se zgražaju nad žrtvovanjem životinja a u frižideru imaju pola janjeta i par svinjskih kotleta.
Jel si ti vegetarijanac?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:07   #2002
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Da bi energije tekle, svemir se razvijao - potreban je polaritet, različitost potencijala.

A ima i nešto u:

"Naspram tamnog neba - zvijezde su sjajnije"
Zašto moraš sve promatrati kroz prizmu dualnosti?
Ja mislim da su Jahve i Sotona jedno te isto.
Možda je Bog neka podvojena ličnost
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:16   #2003
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Jel si ti vegetarijanac?
Nisam.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:22   #2004
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Zašto moraš sve promatrati kroz prizmu dualnosti?
Ja mislim da su Jahve i Sotona jedno te isto.
Možda je Bog neka podvojena ličnost
Nisu...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:26   #2005
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Nisu...
dokaži
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:26   #2006
Naravno da nisu, Jahve je nekakav pustinjski bog afričkog plemena nesklon opraštanju i koji voli žrtvovanja. Za Sotonu još nisam siguran tko je
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:28   #2007
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Naravno da nisu, Jahve je nekakav pustinjski bog afričkog plemena nesklon opraštanju i koji voli žrtvovanja. Za Sotonu još nisam siguran tko je
Sotona je Jahvin sin isto kao i Krist, a oni imaju vrlo zamršene obiteljske odnose pa nije ni čudo da su ljudi zbunjeni
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:29   #2008
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Sotona je Jahvin sin isto kao i Krist,...
Odakle ti to?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:33   #2009
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Odakle ti to?
Iz glave. Ako je Bog stvorio sve, onda je valjda stvorio i Lucifera a ako je svemoguć, onda ga valjda može i uništiti, ali očito je Lucife Bogu potreban.
Na 'ljudskoj razini' se isti fenomen vidi na primjeru Kaina i Abela
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:35   #2010
Ovako ima ljudi koji vjeruju da je ustvari Jahve bad guy.... a kaj je onda sotona??? i da je Isus Božji Sin ali ne od Jahvea nego od drugog "pravog" Boga... to argumentiraju time da je Isus rekao židovima da oni sljede sotonu... tj. rekao im je da oni sljede "svojeg oca" i da zele ispuniti njegove zelje... a da ne poznaju ustvari Boga... mislim da je tako nesto bilo... a posto su židovi kao sljedili Jahvea onda su neki zakljucili da je Jahve ustvari "sotona"... e a onda se postavlja pitanje tko je bas sotona iz Biblije i tko i koji je Bog o kojem je pricao Isus???


Kaj vi mislite o ovome??? Kad sam pricao s osobama koje u ovo vjeruju sve su smotale i nisu niti sami znali objasniti kaj i kako vjeruju...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:37   #2011
Quote:
florine;2322253[B kaže:
3]Iz glave. Ako je Bog stvorio sve, onda je valjda stvorio i Lucifera a ako je svemoguć, onda ga valjda može i uništiti, ali očito je Lucife Bogu potreban.[/B]
Na 'ljudskoj razini' se isti fenomen vidi na primjeru Kaina i Abela
Normalno da ga može unistiti... i nije mu potreban... to sam ti vec odgovorio na "Alternativi"....
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:40   #2012
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Iz glave. Ako je Bog stvorio sve, onda je valjda stvorio i Lucifera a ako je svemoguć, onda ga valjda može i uništiti, ali očito je Lucife Bogu potreban.
A jel onda stvorio i sam sebe?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:44   #2013
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
a posto su židovi kao sljedili Jahvea onda su neki zakljucili da je Jahve ustvari "sotona"...
Sotona je neprijatelj, protivnik, drugo lice. Kao što je gore Vještac objasnio sa zvijezdama i noći. Ljudskom umu je potreban sustav kontrastnih vrijednosti da bi mogao išta pojmiti. Osobno na te biblijske mitske likove gledam kao na simbole i arhetipe. Jung je lijepo objasnio - imaš 4 arhetipa koji su u suprotnosti: jastvo i sjena, anima i animus. Svaki čovjek ima te aspekte, a kako je Bog nastao iz ljudske glave, onda i 'Bog' ima sve te aspekte.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:45   #2014
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A jel onda stvorio i sam sebe?
Ne znam, mislim da je Boga stvorio čovjek u svojoj glavi.. jbt, zapaliće mi se kosa
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:46   #2015
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Normalno da ga može unistiti... i nije mu potreban... to sam ti vec odgovorio na "Alternativi"....
Zašto ga onda ne uništi? - Čeka neko veliko finale? - Misliš da je Bog teatralan? - dramaqueen?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:47   #2016
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Sotona je neprijatelj, protivnik, drugo lice. Kao što je gore Vještac objasnio sa zvijezdama i noći. Ljudskom umu je potreban sustav kontrastnih vrijednosti da bi mogao išta pojmiti. Osobno na te biblijske mitske likove gledam kao na simbole i arhetipe. Jung je lijepo objasnio - imaš 4 arhetipa koji su u suprotnosti: jastvo i sjena, anima i animus. Svaki čovjek ima te aspekte, a kako je Bog nastao iz ljudske glave, onda i 'Bog' ima sve te aspekte.
Dobro recimo da si u pravu i da Bog ne postoji.... (ne vjerujem u to ali pravimo se tako ) i reci ti meni kaj ti vjerujes kako je sve nastalo???

Ne samo život... nego sve... materija, prostor, vrijeme???
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:52   #2017
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Dobro recimo da si u pravu i da Bog ne postoji.... (ne vjerujem u to ali pravimo se tako ) i reci ti meni kaj ti vjerujes kako je sve nastalo???

Ne samo život... nego sve... materija, prostor, vrijeme???
Misliš - kako je nastao cijeli svemir, nemojmo se ograničavati samo na zemlju i sunčev sustav..
Kako da ti to objasnim.. - zamisli si da spavaš i ne sanjaš, tvoja svijest je ugašena, nema čak ni podsvijesti u tragovima.. postoji li u tom trenu išta? Postojiš li ti? Postoji li Bog i svemir?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:56   #2018
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Zašto moraš sve promatrati kroz prizmu dualnosti?
Ja mislim da su Jahve i Sotona jedno te isto.
Možda je Bog neka podvojena ličnost
Idem malo spekulirati na ideju tvoje hipoteze...


Pretpostavimo da neutralni nepolarizirani Bog stvara neutralnog nepolariziranog Adama.

Besmrtnog, vječnog, neutralnog neplodnog Adama.

Rezultat?

Savršenstvo, mir, vječnost.

Nema čovječanstva.

Nema Tore, Nema Biblije, Nema Kurana Časnog.

Nema - religije.

Ni ovoga foruma. Ni moderatora.


Iz tog razloga Bog se polarizira, razdvaja na dobro i zlo. I Adama polarizira, razdvaja na dobro i zlo.

Bog - Sotona. Adam - Eva.

Razlika polariteta izaziva strujanja, sukobljavanja, događaje.

Istočni grijeh, kaznu, gubitak besmrtnosti.

Čovjek postaje smrtan, ali zahvaljujući polarizaciji na pozitivnog plodnog muškarca i negativnu plodnu ženu - vrsta postaje besmrtna.

Imamo - čovječanstvo.

I Toru. I Bibliju. I Kuran.

I religiju.

I forum. I moderatore.




Što tvoju heretičku hipotezu - čini - vrlo vjerojatnom.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:00   #2019
ne slažem se

Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Idem malo spekulirati na ideju tvoje hipoteze...


Pretpostavimo da neutralni nepolarizirani Bog stvara neutralnog nepolariziranog Adama.
Adam je nastal evolucijom
Zapravo, Adam nije ni postojao dok Eva nije počela brbljati i donjela mu spoznaju (u obliku jabuke, jel), tek kad je postao svjestan postojanja, počeo je postojati.. :jednadžba:
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:23   #2020
[QUOTE=florine;23222460]
Quote:
Sotona je Jahvin sin



Možda je Jahve, Sotonin sin?????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.