Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2014., 12:52   #41
Sto se tice usporedbe Ali - Tyson, treba uzeti u obzir da Ali ustvari nikada nije dostigao potencijalni vrhunac zbog zabrane i oduzimanja titule (zabrana je trajala nesto manje od 4 godine, od njegove 25. pa do skoro 29. godine zivota).

Mladi Ali (onaj od borbe s Listonom pa do prije zabrane) bi se nekoliko rundi poigrao s Tysonom, te bi ga po mojoj procjeni ili knockout-irao negdje u 7. - 8. rundi ili bi mec bio prekinut zbog silnih posjekotina na Tysonovom licu (TKO). Uglavnom bismo vidjeli dominaciju Ali-a.

Stari Ali (onaj od poslije zabrane pa do borbe s Foreman-om) bi po mojoj procjeni vjerovatno dobio na bodove ili nekim kasnim knockout-om oko 14. ili 15. runde. Treba uzeti u obzir da je Tyson bio psihicki jako labilan, Ali bi ga isfrustrirao rope-a-dope taktikom, ovaj bi se izmorio do 10. runde i onda bi Ali svoj posao odradio.

Ne zelim porediti nekadasnje sjajne borce s danasnjim nakazama poput brace Klitschko.
Idemedosumom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:31   #42
Quote:
Utah kaže: Pogledaj post
meni osobno je ljepse za gledati tysona..vise volim taj tip sportasa. totalna moc..savrseni tehnicar, nevidjena brzina i zestina.
Mujo mi je vise onako old time skul. jedan jab pa se odmakne pa vrati sa direktom kontru.
Vise je bio pojava van ringa i veze se puno stvari van boksa za njega. bio je osebujniji kao licnost ali tesko je tako uporedjivati dva sportasa iz 2 razlicite ere.
oba dva su bila sampioni i to u konkurenciji koja ih je bila dostojna i to je meni najbitniji podatak. vredni divljenja obadva.
klickovima fali konkurencija da bi dobili legitimitet a onda opet tesko da bi se oni i potvrdili u takvoj konkurenciji.

muhameda je rijetko tko sa ovog foruma uopce imao prilike vidjeti u tom vremenu da osjeti atmosferu. to je sad vise prelistavanje unazad. tyson je suvremenik vecine ovdje i meni puno atraktivniji.
kombinacija takve tehnike, brzine i snage mislim da nije nikad vidjena. plus sve to je potkrijepio i rezultatima...
ovo je post najbliže onome što mislim. tyson je bio tornado u ringu, naravno na početku karijere. onda gubitak titule, zatvor, pa opet tron. mislim da je iron mike bio najbolji ikad. nije dugo bio na vrhu, ali kombinacija snage i brzine je po meni i dan danas neviđena. tornado.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:41   #43
Quote:
Idemedosumom kaže: Pogledaj post
Sto se tice usporedbe Ali - Tyson, treba uzeti u obzir da Ali ustvari nikada nije dostigao potencijalni vrhunac zbog zabrane i oduzimanja titule (zabrana je trajala nesto manje od 4 godine, od njegove 25. pa do skoro 29. godine zivota).

Mladi Ali (onaj od borbe s Listonom pa do prije zabrane) bi se nekoliko rundi poigrao s Tysonom, te bi ga po mojoj procjeni ili knockout-irao negdje u 7. - 8. rundi ili bi mec bio prekinut zbog silnih posjekotina na Tysonovom licu (TKO). Uglavnom bismo vidjeli dominaciju Ali-a.

Stari Ali (onaj od poslije zabrane pa do borbe s Foreman-om) bi po mojoj procjeni vjerovatno dobio na bodove ili nekim kasnim knockout-om oko 14. ili 15. runde. Treba uzeti u obzir da je Tyson bio psihicki jako labilan, Ali bi ga isfrustrirao rope-a-dope taktikom, ovaj bi se izmorio do 10. runde i onda bi Ali svoj posao odradio.

Ne zelim porediti nekadasnje sjajne borce s danasnjim nakazama poput brace Klitschko.
razgovarao sam s drugim najvećim živim povjesničarem boksa i sjećam se nazvao je alija najvećom prevarom u povijesti tog sporta. ne sjećam se točno detalja koje je iznio, ali potkrijepio je to činjenicama, a za meč s listonom rekao je da je namješten liston je zaronio (u drugom meču?) za pare. totalno neuvjerljivo. čovjek valjda zna što priča čuo se i s alijevim trenerom i ispričao mi je jednu anegdotu gdje se ali grogi digao, skočio sa stolca u pauzi runde i nesvjestan situacije počeo vikati i mahati rukama kao da boksa...

doduše aliju su uzeli najbolje godine kad nije htio u vijetnam, ali sjećam se iz dokumentarca o tysonu gdje je ovaj izjavio kako nitko nikad nije ponižavao suparnike kao ali, tukao bi ih i iživljvavao bi se na njima govoreći im "ja sam tvoj bog", "moraš me obožavati", "obožavaj me" a udarci pljušte... gledao sam i dokumentarac o aliju više njih ali najbolji je bio onaj s chuvalom mislim da je taj u pitanju gdje je ali masakrirao suparnika mrcvareći ga svih 15 rundi unakazio ga je tukao ga je nemilice dovodeći ga do ruba k.o. i onda se povlačio i tako do kraja borbe...ovaj je navodno nešto prije borbe komentirao alija kome se to nije dopalo...
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 13:19   #44
Naravno, postoje mnogi ljudi koji redovno pljuju po Aliju, međutim, ima ih mnogo vise koji ga hvale.

Ne razumijem kakve veze ima Ali s cinjenicom sto se Liston "mozda" bacio u drugom mecu?
Idemedosumom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 13:46   #45
Quote:
Idemedosumom kaže: Pogledaj post
Naravno, postoje mnogi ljudi koji redovno pljuju po Aliju, međutim, ima ih mnogo vise koji ga hvale.

Ne razumijem kakve veze ima Ali s cinjenicom sto se Liston "mozda" bacio u drugom mecu?
čovjek, ovaj povjesničar boxa s kojim sam razgovarao prilično je dobro upućen u materiju. on tvrdi da je ali najveća prevara u povijesti boxa plus dodao je još jedno ime koje sam zaboravio jer je kaže mi meč s listonom namješten, dodao je samo sjećam se "muslimanska braća" i onako podigao obrve tipa nije se čudit. o mike tysonu nema neko veliko mišljenje, ali ja imam. a ono se zasniva samo na onome što sam gledao. fascinatan borac, čak ni aliju nije pošlo za rukom bit svjetski prvak u 20. godini. sjećam se izjave tysonovog managera dok je ovaj još bio maloljetan: "nije upitno hoće li mike biti world champ. pitanje je kada"?
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:06   #46
Naveo si da je covjek "drugi najveći živi povjesničar boksa", pa me interesuje kako se zove covjek?

Muhammad Ali, kojem je dodijeljena titula "sportista stoljeca", koji je ujedinio WBA i WBC verzije, koji se uspio vratiti nakon 4 godine pauze i ponovo osvojiti titulu, za kojeg mnogi njegovi rivali licno tvrde da je bio "the greatest" (pogledaj dokumentarac, Facing Ali)----- takvu jednu licnost nazvati najvecom prevarom je zaista apsurdno, barem meni.
Idemedosumom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:59   #47
naravno da ne smijem javno odavat njegovo ime. a bome ni na pp bez njegovog odobrenja, zašto da čovjek ima neugodnosti zbog istine koju zna a koja se nekima nikako ne sviđa. čovjeka osobno poznam nije bio neki površan susret, lik naprosto diše, jede i spava boxing.

tyson je 91 odradio zadnju borbu prije zatvora zbog silovanja koje mu je mafija namjestila jer nije htio igrati po njihovim pravilima, nakon tri godine zatvora (osuđen je na šest) vratio se u ring '96. i pobjedama za naslov objedinio dvije verzije WBC i WBA. "Tyson joined Floyd Patterson, Muhammad Ali, Tim Witherspoon, Evander Holyfield, and George Foreman as the only men in boxing history to that point to have regained a heavyweight championship after having lost it."

što se tiče ove alijeve titule za sportaša stoljeća, mene zanima tko mu ju je dao? ja sam davno gledao na tv za najvećeg (američkog) sportaša ikad izabran je joe di maggio. kome sad vjerovat? da je bilo još nekoliko izbora pobijedilo bi još nekoliko, amerikanaca, naravno. pele i maradona npr. nisu po tome zaslužili da budu u istoj ravnini s alijem? ako nisu molim da mi se kaže zašto?

btw, gledao sam taj dokumentarac "facing ali", ali se ne sjećam da je iron mike participirao u njemu. ili griješim?

na početku karijere tyson je bio šampion u tri verzije: WBC, WBA i IBF. "He was the first heavyweight boxer to simultaneously hold the WBA, WBC and IBF titles, and the only heavyweight to successively unify them."

toliko o "najvećem".

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 30.10.2014. at 15:17.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:23   #48
Quote:
GroverTMuldoon kaže: Pogledaj post
naravno da ne smijem javno odavat njegovo ime. a bome ni na pp bez njegovog odobrenja, zašto da čovjek ima neugodnosti zbog istine koju zna a koja se nekima nikako ne sviđa. čovjeka osobno poznam nije bio neki površan susret, lik naprosto diše, jede i spava boxing.

tyson je 91 odradio zadnju borbu prije zatvora zbog silovanja koje mu je mafija namjestila jer nije htio igrati po njihovim pravilima, nakon tri godine zatvora (osuđen je na šest) vratio se u ring '96. i pobjedama za naslov objedinio dvije verzije WBC i WBA. "Tyson joined Floyd Patterson, Muhammad Ali, Tim Witherspoon, Evander Holyfield, and George Foreman as the only men in boxing history to that point to have regained a heavyweight championship after having lost it."

što se tiče ove alijeve titule za sportaša stoljeća, mene zanima tko mu ju je dao? ja sam davno gledao na tv za najvećeg (američkog) sportaša ikad izabran je joe di maggio. kome sad vjerovat? da je bilo još nekoliko izbora pobijedilo bi još nekoliko, amerikanaca, naravno. pele i maradona npr. nisu po tome zaslužili da budu u istoj ravnini s alijem? ako nisu molim da mi se kaže zašto?

btw, gledao sam taj dokumentarac "facing ali", ali se ne sjećam da je iron mike participirao u njemu. ili griješim?

na početku karijere tyson je bio šampion u tri verzije: WBC, WBA i IBF. "He was the first heavyweight boxer to simultaneously hold the WBA, WBC and IBF titles, and the only heavyweight to successively unify them."

toliko o najvećem.
Sto se tice covjeka kojeg si naveo, on ako zaista govori "istinu" i ako se zaista radi o "drugom najvećem živom povjesničaru boksa", taj se ne bi uopce krio, sve bi bilo transparentno. Muhammad Ali ima mnogo kriticara koji javno nastupaju, zasto bi taj tvoj profa nastupao potajno? Ako on uopce postoji

Rekao sam da su Alijevi najveci rivali odali priznanje (Foreman, Norton, Frazier, Lyle, Shavers), Tyson ne spada u njegove rivale.

Sports Illustrated i BBC su mu dodijelili titulu "Sportsman of the Century".

Ja jednostavno smatram da je Ali dostigao vise, imao teze i jace protivnike u svojoj eri (Koliko je Ali samo prvaka i bivsih prvaka porazio), i smatram da, kada bi bio moguc takav meč, da bi Ali dobio Tysona. Ali ima niz prednosti od visine, duzine ruku, kretanja u ringu (footwork), inteligencije, iskustvo u mecevima koji traju 10+ rundi. Tyson jedino ima sirovu snagu na svojoj strani.
Idemedosumom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:33   #49
tyson je bio daleko od sirove snage. neiskusnom ili neznalici se to može činit, ali to je daleko od istine. njegov spoj brzine i explozivnosti nikad prije ni poslije nije viđen.

sports ilustrated? jel to onaj magazin koji redovito izdaje swim suit edition? kakav je on to autoritet u svijetu sporta? tko je to glasao? njegovi čitatelji gladni sisa i guzica? BBC? englezi opijeni soccerom, george best im je bog, a ono glasaju za alija? wtf, man? po kojem ključu? glasanje ko u piramidi ili ono već tradicionalno izbor urednika?
da li je greška proglasiti joe di maggia sportašem stoljeća? ako je, nek mi se kaže zašto.

Zadnje uređivanje GroverTMuldoon : 30.10.2014. at 15:50.
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:53   #50
Quote:
GroverTMuldoon kaže: Pogledaj post
tyson je bio daleko od sirove snage. neiskusnom ili neznalici se to može činit, ali to je daleko od istine. njegov spoj brzine i explozivnosti nikad prije ni poslije nije viđen.

sports ilustrated? jel to onaj magazin koji redovito izdaje swim suit edition? kakav je on to autoritet u svijetu sporta? tko je to glasao? njegovi čitatelji gladni sisa i guzica? BBC? englezi opijeni soccerom, george best im je bog, a ono glasaju za alija? wtf, man? po kojem ključu? glasanje ko u piramidi ili ono već tradicionalno izbor urednika?
U svakom slucaju su Sports Illustrated i BBC uvjerljiviji izvori nego tajanstveni povjesnicar.

Nisam ni rekao da je Tyson iskljucivo "sirova snaga", da li ti uopce citas moje postove do kraja? Rekao sam da je po meni jedina prednost Tysona nad Alijem snaga, dok Ali ima prednost u svakom drugom smislu.
Idemedosumom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:51   #51
SI & BBC = tvoje mišljenje & HRT piramida
GroverTMuldoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 23:47   #52
Quote:
Matan329 kaže: Pogledaj post
http://www.contactmusic.com/pics/lc/...ko_2544136.jpg

Pogledaj malo. I meni je Tyson draži borac jer je stvarno svaki mec bio atraktivan i isao na knock out ali nebi imao sanse protiv klicka. Možda je malo brži ali kličko ima definitivno teže udarce i više snage i plus sto jos ima 25 centimetara veci raspon ruku.
Daj pogledaj na šta lići Kličko nebi on imo šanse kad bi ga Tyson mlatil po trbuhu zbog velike snage. Kličko nije dovoljno ekspolozivan, dinamičan i odlučan u napadu, plus nije niti toliko izdžljiv, on se više drži distance i pipkanjem izdaleka. Ali Tyson nije bio tip kao Kličkovi borci koji su trpijeli takve fore koje Kličkovi prodavaju jer bi se on zabijao u njih i ako nemože doseći glavu ima pred sobom trbuh. A zbog velike snage u rukama koju je imao Tyson par puta u jetru ili slezenu i ode ovaj na pod.

Kličkovi po meni dosada nisu ništa pokazali, to je shit od mečeva koje je su oni dosada prodavali. Nemaju ono nešto tipa veliku snagu i odlučnost da posao završe s nokautom. Uglavnom se drže distance i čekaju zadnje runde da se borac izmori pa tek tada idu probati nokautom, ako ne onda pobijedu odnose bodovima.
Zadnji par godina gledao sam skoro svaku borbu u mečevima gdje su Kličkovi tukli i nisu me nešto impresionirali, uglavnom nije to to.



Ali je u svoje vrijeme bio veliki tehničar nije bio zvijer kao Tyson, Tyson je poput pitbulla kad krene ne zna stati. E sad ko bi od njih bio bolji to je za mene veliki upitnik, možda Ali zbog velike brzine kretanja i izbijegavanja plus i to što bi koristio jezik radi provociranja da Tyson izgubi kontrolu nad samim sobom.
Ali je poznat po tome što je provocirao borce, a borci kakvi jesu oni se odmah napušeju zbog ega pa izgube kontrolu i tako su mnogi na taj način izgubili mečeve.

Kad bi se ja tukao s Alijem, ja bi stavio čepiće ušima pa nek laprda koliko hoće !
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 07:36   #53
@SAS

Upravo tako! Tysonova psihicka labilnost bi mozda bila kljucni faktor, Ali bi to iskoristio. Mozda bi doslo i do gric gric, ko ce znat :klap:
Idemedosumom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 13:32   #54
Klicko > Tyson > Ali
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 15:22   #55
Tajson bi dominirao u prvim rundama, međutim, kako bi borba odmicala, do izražaja bi sve više dolazila Alijeva tehnička superiornost i taktička zrelost. Uvjeren sam da bi taj meč Ali uvjerljivo dobio. Na bodove.
prosječan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 13:02   #56
Da uspoređujete Lennoxa s Alijem, ajde, može.

Ali Tyson..jao...
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 15:03   #57
Debelo se potcjenjuju teškaši iz tzv. "zlatnih vremena".
Barem danas postoji YT i snimke kompletnih mečeva.
Ali je bio vrhunski boksač koji je za razliku od mnogih kasnijih šampiona znao primit udarac.
Čisti sumnjam da bi mnogi proživili slugfestove protiv Foremana, Shaversa i Smokin Joea kao što je to preživio Ali.
Ne vidim zašto bi Tyson prošao bolje od Earnie Shaversa.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:31   #58
Tyson bi protiv prime time Alija, Foremana ili Fraziera prošao kao Arreola protiv Vitalija Klička.

Tysonu su razbili guzicu i Holyfield i Lennox.

Tyson nije bio loš, nikako.

Oni, koji tu pišu gluposti, da je Ali nekakva prevara, vjerovatno nisu ni pogledali nijedan njegov meč. Ne znam zašto, danas se i na youtube nalazi dosta njegovih mečeva u cjelini..

Neka prvo pogledaju trilogiju sa Frazierom, rumble in jungle sa Foremanom, mečeve sa Nortonom, Shaversom..

Ali je legenda boksa.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 17:05   #59
S time da je prije Rumble in the Jungle Ali defakto bio pokopan kad je cijeli boksački svijet mumljao Foreman će ga ubit, sahraniti u ringu, promijeniti izgled, izmasakrirati, začepiti gubicu za sva vremena....
Foreman je u meč ušao za 24 uzastopne pobjede prekidom i sa masakrima nad Nortonom i Frazierom.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:55   #60
Tako je. Foreman je u meč ušao kao ubijački stroj sa 100% KO statistikom. I taj stroj je Ali zaustavio!

Foreman ima 2 pobjede nad Frazierom, razbio je i Nortona, kao što si napisao.

Frazier ima pobjedu nad do tada u profi boksu neporaženim Alijem!

Tysonu je najbolja pobjeda Michael Spinks..

Uspoređivati Tysona sa velikom trojicom je smiješno.

Zadnje uređivanje PatriotSLO : 01.11.2014. at 21:03.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.