Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 11:53   #41
ok, znači(u mom slučaju) dva dana proteini.
zatim 5 dana miješano pa 5 proteini..
svakih pet dana jedem 5 dana zaredom samo njih. pa kako ću to?
mislim, nisam valjda u životu toliko bila bez povrća i voća.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:17   #42
mislim da je takva racunica i meni...
samo kaj mene pogled na vagu deprimira, pa ne znam kak cu izracunati kolko je otislo .. osim vagati se, naravno...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:19   #43
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ok, znači(u mom slučaju) dva dana proteini.
zatim 5 dana miješano pa 5 proteini..
svakih pet dana jedem 5 dana zaredom samo njih. pa kako ću to?
mislim, nisam valjda u životu toliko bila bez povrća i voća.

kazu da, ako je nekome tako lakse.. da moze jedan dan PP, a jedan proteini + povrce...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:21   #44
Meni kaže za dva dana indukcijske minus 1kg a do 14/8 još 15kg...
I što sad? Kako dalje...Ima li ko je sve skužio?
Pješčana?
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:45   #45
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Meni kaže za dva dana indukcijske minus 1kg a do 14/8 još 15kg...
I što sad? Kako dalje...Ima li ko je sve skužio?
Pješčana?

znači dva dana samo proteini - skines 1 kilu
i onda krecu intervali: proteini - proteini s povrcem
koliko ce koji trajati ovisi o tebi - preporuca se po 5 dana... znači 5 dana samo proteini, 5 proteini i povrće.... a mozes i 1 - 1 naizmjenično, ko sto sam gore rekla..

nakon sto skines sve sta treba ide "ucvrscivanje" tih kila i polako uvodenje svih ostalih namirnica - voća, uh, slatkiša...a da se kg ne vrate, al to je prica za sebe, ima objasnjeno na webu kako kada šta...
da bi na kraju svega za odrzavanje tezine (kao zivotni stil prehrane) imala samo jedan cisto proteinski dan u tjednu (kazu cetvrtak npr..)...

tako sam ja skuzila...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:49   #46
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
I što sad? Kako dalje...Ima li ko je sve skužio?
Pješčana?
Quote:
Eyla kaže: Pogledaj post
znači dva dana samo proteini - skines 1 kilu
i onda krecu intervali: proteini - proteini s povrcem
koliko ce koji trajati ovisi o tebi - preporuca se po 5 dana... znači 5 dana samo proteini, 5 proteini i povrće.... a mozes i 1 - 1 naizmjenično, ko sto sam gore rekla..
tako sam ja skuzila...
ovako sam i ja nekako skužila. mislim da je lakše ako se mijenjaju dani jedan na jedan.
barem meni.
znači, nakon dva dana samih proteina ide jedan miješani, pa drugi samo proteini, pa treći miješani, pa četvrti samo proteini, i tako neko vrijeem.
vidjet ćemo
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:56   #47
OK , curke, tnx
A sad- di ima link s dopuštenim povrćem...Naravno da nećemo na bob ili grah navaliti...ali što se smije jesti....?
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 13:07   #48
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
OK , curke, tnx
A sad- di ima link s dopuštenim povrćem...Naravno da nećemo na bob ili grah navaliti...ali što se smije jesti....?
napisala sam prije par postova popis povrća, a našla sam ga tu:
http://blogs.monografias.com/sistema...de-of-science/

+ dolje ima jos nekih recepata...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 14:13   #49
rucak...
svjezi sir i jos malo dimceka
pijuckam zeleni caj s narancom - bez secera i meda, naravno...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 07:34   #50
Ti si Eyla, znači započela s Dukanom...još danas si na atak fazi? Kilu padaš sutra, je li? baš me zanima kako će se dalje razvijati?...Koliko imaš viška?
__________________
Nekad sam bila uobražena, ali sam se oslobodila te mane. Sada sam savršena
Uranella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 09:58   #51
da, jucer sam pocela i bilo mi je skroz ok cijeli dan, uopce nisam bila gladna... za veceru sam jaja pecena, bez ulja, popila malo jogurta i gotovo..
danas sam jos u atak fazi... al ne znam dal cu past tu kilu jer se nisam prije vagala
mozda jos ostanem dan-dva na tome, a mozda od sutra uvedem i povrce..
jucer sam kupila posudicu za kuhanje na pari a danas idem u potragu za onim mekinjama (za palačinku) i splendom (za kavu)...
htjela bi skinuti nekih 25 kila...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 10:28   #52
evo i mene. imam 95 kg a po izracunu bih do 16.10. trebala imati 70 .
dva dana "napadacke" faze, 175 dana one druge i 250 one stabilizirajuce....

hm, posto ne znam bas dobro engleski ima li neka dobra dusa ovdje da ukratko opise sto i kako raditi, sto jesti i na sto obratiti paznju u toj drugoj fazi. plizzzzzzzzzzzzzzzzz
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 10:40   #53
evo ovako:

Quote:
Eyla kaže: Pogledaj post
znači dva dana samo proteini - skines 1 kilu
i onda krecu intervali: proteini - proteini s povrcem
koliko ce koji trajati ovisi o tebi - preporuca se po 5 dana... znači 5 dana samo proteini, 5 proteini i povrće.... a mozes i 1 - 1 naizmjenično, ko sto sam gore rekla..

nakon sto skines sve sta treba ide "ucvrscivanje" tih kila i polako uvodenje svih ostalih namirnica - voća, uh, slatkiša...a da se kg ne vrate, al to je prica za sebe, ima objasnjeno na webu kako kada šta...
da bi na kraju svega za odrzavanje tezine (kao zivotni stil prehrane) imala samo jedan cisto proteinski dan u tjednu (kazu cetvrtak npr..)...

tako sam ja skuzila...
znaci od proteina je dozvoljeno: puretina, piletina, nemasna junetina/govedina, jaja, jogurti i mlijeko s malo mlijecne masti, svježi sir, riba bilo kakva... cak i oni surimi stapici kazu da su dobri za meduobroke, za grickanje..
sve ostalo tipa suhog mesa, svinjetine, salama itd.. je zabranjeno
Kod jaja treba paziti da su cca 4 tjedno (ako su sa zumanjkom, bjelanjak moze neograničeno)
Zabranjeno je i ulje, maslac i slično... može se staviti kapljica nekog ulja, ali sto manje to bolje.
Svi začini su dozvoljeni, plus ocat za začiniti povrće.
Od povrća je dozvoljeno tipa: zelena salata, paradajz, paprika, krastavci, kelj, poriluk... itd... ima popis na 1. stranici ove teme...
Nije dozvoljeno: grah, grašak, slanutak i slično...

treba piti PUNO vode (2-3 l dnevno)!!

i tako izmjenjuješ intervale samo proteini - proteini s povrćem (može 5 dana - 5 dana, može 1 dan - 1 dan i slično...)
oko 15.05. izlazi i cijela knjiga na eng. pa mozda dodu kakve info. i od tamo..

po ovim izračunima smo skoro pa na istom! drzim ti fige i nadam se da ces/cemo uspjeti!!
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:38   #54
evo i ja sam danas krenula s dukan dijetom
za sada mi je ok(tek je 11h)!
ja trebam skinut 10-tak kg, al ja sam mislila barem 5-6 dana bit samo na proteinima a onda se prebacit na proteine + povrće.
luna25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:03   #55
imam pitanjce...

osim treće faze (koja bi se mogla nazvati "kontroliranjem"), koja je razlika između ove dijete i one mesne od prije nekoliko godina? za nju su svi govorili kako je štetna, kako se kg brzo vrate...

ne čini mi se baš zdravo jesti isključivo proteine i povrće 6 mjeseci...

dajte me demantirajte pa da se bacim na dijetu
Fantasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:16   #56
Nema te što demantirati. Mesna dijeta je učinkovita jer je restriktivna, a kao svaka restriktivna nije zdrava. Međutim, ukoliko nemaš nekih posebnih zdravstvenih tegoba, mesna je djelotvorna jer jedeš proteine koji su važni za održavanje mišićne mase, a ne unosiš energiju (koja se nalazi u ugkljikohidratima) i eto ti filozofije.. Nekima smeta kap mlijeka a nekima ne smeta ni šaka čvaraka...
Dakle, ova dijeta se od mesne (atkinsove) razlikuje po tome što ne dopušta masnije pripravke (ništa svinjetina, maslac, čvarci, salame) i što se izmjenjuju ciklusi čistih proteina i proteina s povrćem.
Nijedna dijeta ne dopušta alkohol, šećere, a svaka uključuje tjelovježbu da bi se postigli bolji rezultati. Nitko te ne može niti smije uvjeriti u suprotno tvojoj odluci. Mislim da je i ova dijeta "dobra" za nestrpljive kao i neka druga ako će se nakon krajnjeg rezultata tj dobivene željene kilaže prdržavati naputaka zdrave tj pravilne prehrane . Za slučaj da smo zaboravili to su : tjelovježba, pravilno raspoređeni obroci, pravilan omjer unosa UH, proteina, masnoća, vlakana (voće, povrće) i izbjegavanje šećera, bijelog brašna...
Ja se nadam da ću nekako postići idealnu kilažu za svoje godine i građu a da ću se onda malo bolje kontrolirati.... svakako ti želim uspjeh
Mislim da je i dijeta koja bilo bolja od nezdravog viška...


Ako se slučajno odlučiš za ovu , dukanovu dijetu ne znači da šest mjeseci moraš jesti jednoličnu hranu Ti sebi uzmi tri mjeseca pa odmori a onda opet kreni s prvom napadačkom fazom od dva dana...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:58   #57
slazem se se chilimamom...
ne vjerujem da bi ni jedan nutricionist ovo predložio, ali (ja) nesto poduzeti moram...
prošlo mi je kroz glavu "ajme ko zna sta ce mi ovo u organizmu napraviti", ali spašava me pomisao na ovo povrće, s kojim se može svašta iskombinirati...
ja mislim gledati kako mi je i kako cu se osjecati... ne mislim se drzati ko pijan plota svake rečenice, a po cijenu padanja tlaka, nesvjestica, slabljenja imuniteta (prosla sve to na onim magicnim samo voce-povrce-juhice dijetama )...
inace sam zdrava (kuc-kuc), pa ako i osjetim "nesto" da ne stima ili se ne osjecam kak spada, pojest cu pola salice heljde ili malo mahuna ili sta mi vec bude trazilo... meni je najvaznije izbaciti, ko sto rekoh, previse kruha, bijele tjestenine, riže, GRICKALICA (slanih) kojih mi nikad previse i oprostiti se s njima... jer su ili nepotrebne uopće (čips!!) ili ih se može zamijeniti s boljim stvarima (riža, tjestenina)... ali to tek slijedi...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:05   #58
U kojoj kolicini su jogurt i mleko dopusteni u PP fazi?
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:23   #59
nisam naisla na ograničenja za mlijeko i jogurt, osim toga da budu low-fat, znači sa što manje postotaka mlijecne masti
jogurt sam nasla sa 0,1%mm i fini mi je, a mlijeko pijem 0,9% i to samo u kavu malo...
količine su za sve, osim jaja, "neograničene"...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:08   #60
mali je problem način na koji se to pusto meso i riba treba pripremati, zabranjeno je masl. ulje, mast i sl.
da ga pečem na onom papiru?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.