Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2013., 01:31   #1
Jaka bol u stidnoj kosti

Pozdrav. U 38 sam tjedni trudnoce i vec me par tjedana boli stidna kost bol je dosta ostra i jaka ali cijelo vrijeme mislim da to tako treba biti na kraju trudnoce. Medutim prije nekoliko sati sam se poskliznula u kupaonici nisam pala ali se bol u stidnoj kosti znatno povecala. Ne volim dizati paniku bezveze ali nisam sigurna dali bi trebala trcati u bolnici ili trpjeti do pregleda iduci tjedan. Ako netko ima slicnih iskustava ili savijet bila bi zahvalna
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 09:19   #2
Vjerojatno imaš problem sa razlabavljenim ligamentima u simfizi. To je, radi utjecaja hormona u trudnoći dosta često.
Za to nema nekog lijeka, fizioterapija, vježbe i pojas koji stisne zdjelicu "skupa" pa je bol nešto manja.
U svakom slučaju, osim što je jako bolno i neugodno, nije opasno za bebu, na sreću, ti si već u terminu, pa će uskoro se samo od sebe to riješiti, ali računaj, da bi s time mogla i nakon poroda imati još mjesecima problema.
Obrati se svom ginekologu na redovnom pregledu, možda stigneš još prije poroda na pregled fizijatru i fizioterapeutu da te makar nauče kako se ustajati iz kreveta, okretati i sl. stvari, i par vježbica da znaš radit. A opet, samo što nisi rodila, pa će se i to riješit samo po sebi, sretno!
__________________
Nikad ne reci nikad...
protelos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:21   #3
Ma sve ti je to normalno. Mene stidna kost i kosti zdjelice općenito bole već više od mjesec dana... termin mi je za 6 dana, pa ajde neće valjda još dugo.
Bol je skroz neugodna, tako da razumijem zašto ti smeta. Pogotovo boli kad sam u ležećem položaju, a i samo na dodir su kosti bolne.
To što si se poskliznula i sad te još više boli vjerojatno nije ništa... i meni se nešto slično dogodilo, pa me par dana bolilo malo više i to je to.
Ništa ne brini, brzo će nam bebice odvratiti pozornost
__________________
Countdown!
Mamicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.