Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 22:02   #21
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
napisala sam poduzi post objasnjenja
al sam onda vidjela odgovor od petre i bubi
i jednostavno ne zlim komunicirat s nekim ko je toliko bezobrazan
nadam se da cete se uskoro naci u nekoj raspravi sa zenama koje vode drugaciji zvot od vas i da ce vas jednako ovako vrijedati i diskreditirati vase misljenje na temelju toga sta vam nema muskarca doma
zaista bih voljela da vam se to dogodi i da se neki vas drugaciji stav odbaci na temelju toga da vi nemate muza u posteji svaku vecer i da ste radi toga neuracunjive ili kako je bubi rekla nenormalne

cesto ovdje pisemo o ome kako okolina zna ne razumit zene pomoraca i njihov zivot
a evo ja jos nikad nisma dozivjela da me zbog neke banalne rasprave kao ova oko nosenja cokolade s nacrtanim srcem neko ovako bezobrazno vrijedao
Curo, ti fakat imaš problema.
Nije uopće bilo nikakve rasprave, sve dok ti nisi dala svoj predivan odgovor.
Jas am ovdje uletila kao nova, pitala šta me zanima, a ti kao da si jedva dočekala žrtvu, odmah krenula pisat onakve idiotarije.
I sada ti na kraju pišeš da tebe netko bezobrazno vrijeđa.
Alo?!

A tvoj prvi odgovor, koji je nastao kao posljedica mog upita, je žešće jadan bio.
Od toga da se šalju pizdarije kako bi netko glumio neku romantiku,
pa do toga ako ne možemo izdržat par mjeseci bez razmjene poklona, neka se on skine sa broda.
Super ti je stav, posebno prema nekome kome se prvi put obraćaš.
Dala sam si malo truda i prolistala ovu temu, onu prethodnu također.
Ti ovdje godinama cmoljiš, pucaš, slomove doživljavaš, sad ga voliš, pa ti ga je pun qrac, pa smrdi pa miriši, i ti si daješ za pravo da rokaš izjave tipa ako to ne možete izdržat neka se skine s broda?

Hvala šta si me odmah na moj prvi post svrstala u rubriku "bezobraznih" ali curo draga, zamisli se malo...
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:08   #22
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Curo, ti fakat imaš problema.
Nije uopće bilo nikakve rasprave, sve dok ti nisi dala svoj predivan odgovor.
Jas am ovdje uletila kao nova, pitala šta me zanima, a ti kao da si jedva dočekala žrtvu, odmah krenula pisat onakve idiotarije.
I sada ti na kraju pišeš da tebe netko bezobrazno vrijeđa.
Alo?!

A tvoj prvi odgovor, koji je nastao kao posljedica mog upita, je žešće jadan bio.
Od toga da se šalju pizdarije kako bi netko glumio neku romantiku,
pa do toga ako ne možemo izdržat par mjeseci bez razmjene poklona, neka se on skine sa broda.
Super ti je stav, posebno prema nekome kome se prvi put obraćaš.
Dala sam si malo truda i prolistala ovu temu, onu prethodnu također.
Ti ovdje godinama cmoljiš, pucaš, slomove doživljavaš, sad ga voliš, pa ti ga je pun qrac, pa smrdi pa miriši, i ti si daješ za pravo da rokaš izjave tipa ako to ne možete izdržat neka se skine s broda?

Hvala šta si me odmah na moj prvi post svrstala u rubriku "bezobraznih" ali curo draga, zamisli se malo...
curo ti imas problem jer si zabrijala da se svit vrti oko tebe.
ja tvoj post nisam ni dozivila.
iznenadila sam se na to slanje preko agencije i to prokomentirala.
ja jedino znam za osobno slanje ako imas nekog frenda il susjeda da ponese i iznenadilo me da neko preko nepoznatih ljudi salje nepotrebne stavri.
to sta si ti zabrijala da je to usmjereno na tvoj post ... zao mi je ali nije bilo.
pises da si citala od pocetka.....pa onda si primjetila da su i drugi spominjali slanje....ako da..toliko o tome.

a do da nije bilo rasprave do netko nije dosa s drukcijim stavom prema nekom ponasanju...pa kako ce je i bit

samo rasprava moze bit i pristojna bez tog fakat curo imas problem, nisi normalna i tako to

al za to je ipak potrbna jedna razina kulturne komunikacije

ja nisam nikom nista osobno rekla nego sam iznjela jedno svoje vidjenje odredenog ponasanja...ako nekog to toliko vrijeda...ja tu nis ne mogu...nek ne cita forum
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:13   #23
Samo cu pokusati biti sazeta kao koke...
Samo cu ti kazat brblji, imas srece sto ti brljblji nije bio na brodu prije 15-ak godina....pa bi ti i jedno pismo, slika, novina, slobodna stara 5 dana...i ta "sranja" bila vrhunac romantike.......
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:17   #24
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
draga moja bubi sine
ti zaista mislis da to sto si prozivjla jedan zivot koji mene tek ceka tebi daje za pravo da vrijedas podsmjehujes se i diskreditiras
ako je tako....sta ti ja mogu
samo mogu ponovit da se zaista nadam da si ja to pravo necu uzimat kad dodem u tvoje godine

inace..ja se tebi ni jednom rijecju nisam obratila dok me nisi pocela spustati

iskreno bih te molila da ubuduce ne trosis svoje dragocijeno vrijeme i mudrost na moje balave postove
zaista bih ti bila do neba zahvalna da me mimoides
oprosti ali mislim da te ničim nisam napala , ali ono što ove današnj "mlade " prolaze sam prošla prije 10 ak g i nikome nisam prišla sa podsmjehom , ali TI jesi , bar pročitaj svoje kilometarske postove ako imaš volje ili želje obzirom da su dužine brlji postove .A da ne znaš šta znači čuti se eventulno jednom mjesečno telefonski - sorry- radio vezom- ako to znaš šta znaći- ja pričam-ti šuti-imati djecu- sorry - ti imaš karijeru- on vuče " karijeru"- pa gdje ćete se naći? Uopće hoćete li se naći? Sorry niste mi jasni do daske........ Ti kroz x godina kriješ šta studiraš - on kroz te godine radi nenekim brodovima tko zna kad će doći- ma o čemu ti pričaš????????????????
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:18   #25
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
Samo cu pokusati biti sazeta kao koke...
Samo cu ti kazat brblji, imas srece sto ti brljblji nije bio na brodu prije 15-ak godina....pa bi ti i jedno pismo, slika, novina, slobodna stara 5 dana...i ta "sranja" bila vrhunac romantike.......
anamilan
pa sve ima kontekst
to je bilo pred 15g i to je nes drugo
to je sad u razini s onim sto sam napisala da bi bez problema nekom odnjela mob
pa brblji i ja smo njegovom kolegi osobno isli kupit neki fensi mob da moze stavit neku ckarticu sta ti ga jaznam jer mu ej zena taman rodila o ovm upa mob u more i onda nas je zvala da ce nam njena mater donit mob pada mu nosimo....tu nije bilo upita da ne triba nikakva mater ili neko nego da cemo ans dvoej mladih otic po taj faking mob dekodirat isve to sta triba i jos smo osli do nje da possaje slike od diteta
isto tako ako neko treba lijek, naocale il takve stvari...pa ja ne bi nosila nesto svoje al to bi nosila
al isto tak obilo bi me sramota spakovat u nesto srceta, pisma, slike, pjesmice cokolade i onda to nekom coviku uvalit da nosi
ja to ne bi i to je to
ako mi oce nes poklonit kupit ce jos koji impuls za zvanje ja cu njemu prepisat neko lijepo stivo iz tematike koja nas zanima i poslat mu mailom
umanjit cu mu format neke slike koju zeli i poslat mu ako treba i ako moze a ako ne moze cekat cemo porat i MMS
to je moj stav i to ti je to.
ne znam zasto treba kopat oci sad
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:19   #26
Ajte ženske prestanite se napucavti bez potribe.
Svak nek nosi i šalje na brod priko koga i čega,to je njegova stvar.
Brblji ne znan kako nisi znala da se preko agencije šalju pisma i druge pizdarije,ja to radim skoro 20g i ne znam jesam li ikad poslal po kome poznatom,možda dok je bija na obalnoj.
Napisala si to šta si napisala i cure su se našle uvriđene a bogami ni meni nije bilo svejedno čitat,iako sam ogrezla i još malo pa mogu bit baba,romantike uvik dobro dođe.
Lipo smirite strasti,ja iden gledat sulejmana,on je bar bija pametni čovik.
starakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:19   #27
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
curo ti imas problem jer si zabrijala da se svit vrti oko tebe.
ja tvoj post nisam ni dozivila.
iznenadila sam se na to slanje preko agencije i to prokomentirala.
ja jedino znam za osobno slanje ako imas nekog frenda il susjeda da ponese i iznenadilo me da neko preko nepoznatih ljudi salje nepotrebne stavri.
to sta si ti zabrijala da je to usmjereno na tvoj post ... zao mi je ali nije bilo.
pises da si citala od pocetka.....pa onda si primjetila da su i drugi spominjali slanje....ako da..toliko o tome.

a do da nije bilo rasprave do netko nije dosa s drukcijim stavom prema nekom ponasanju...pa kako ce je i bit

samo rasprava moze bit i pristojna bez tog fakat curo imas problem, nisi normalna i tako to

al za to je ipak potrbna jedna razina kulturne komunikacije

ja nisam nikom nista osobno rekla nego sam iznjela jedno svoje vidjenje odredenog ponasanja...ako nekog to toliko vrijeda...ja tu nis ne mogu...nek ne cita forum
Ajde, postavi mi još neku dijagnozu.
Ide ti večeras očito, pa produži slobodno u tom smjeru.
Debata o slanju je krenula s mojim upitom, s obzirom na to da si se u istu uključila, očito je da si na neki način doživjela moj post.
I ne, ja nisam napisala da sam čitala od početka, već sam napisala da sam prolistala temu.
Malo mi je teško pratit šta pišeš, ovako bez zareza, s rijetko kojom točkom i s masu izostavljenih slova.
Nisu problem drukčiji stavovi, problem je način iznošenja istih.
A onda ti, koja na tako grub način iznosiš svoje stavove, daješ sebi za pravo da pričaš o nekoj razini kulturne komunikacije.
Ti koja si svojim odgovorom posrala sve one koje glumataju neku romantiku pa voljenoj osobi žele jednom u tih par mjeseci poslat neku sitnicu.
Nadam se da se tvoj dečko/zaručnik/muž neće naći u situaciji da netko njemu nešto mora poslat, a da će taj netko tko bi mu to mogao dostavit imat nekog nabrijanog kao šta si ti, pa će na to riknut.
Eto, toliko od mene na tu temu.

Svima onima koji su na moj upit dali konkretne odgovore,
od srca hvala!
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:29   #28
petra ja nikom ne postavljam dijagnze - uzvratila sam ti na nacin na koji mi pises pa ti sad smeta

petra moja kad je god kome sta tribalo moj momak je nosija i donosija
znali smo odma prvi dan nekome nes nosit prije nego smo i skupa izlili nesto a i zanji dan po nesto ic
tako da - nije nam se nikad dogodilo da smo nekom sukratili ili riknuli na nekog

mene je iznenadilo ovo kad neko salje nepotrebne stvari preko nepoznatih ljudi
mene inace cudi kad si ljudi uzmaju malo previse slobode prema drugim ljudima

zao mi je sto sam to sad ovde napisala bzvz su svi popizdili
al bar se digla tema
ugl kako je koke napisala...svak ima pravo cinit kako mu pase i to je to svak nek cini sta ga je voja

problem je jedino
l isto tako svak ima pravo i mislit o tome sta drugi rade ono sta on oce mislit
samo mozda boje ponekad ne izrec

ja idem sad prat kosu a vi se prebacite na neku drugu temu i uzivajte
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:38   #29
Ne triba se kopat oci, svi mi imamo izbor kako nekome cestitat rodjendan ili ga iznenadit.... Ali ti si prva pocela da je to glupo, da bi putem bacila,cokoladu izila...
Dat cu ti primjer, moj suprug je na brodu bio na pocetku po 10 miseci, komunikacija je bila katastrofa, ove zene sta su im muzevi duze od 15 godina znaju o cemu pricam... A danas je na "brodu" 10 tjedana, ima telefon, mobitel, kompjuterni, skayp, sve sta ti padne na pamet... Ali isto kad mi je za rodjendan dosao poklon na vrata od njega to je bilo neprocjenjivo ...
Nemoj druge osudjivati sto nemaju isto kao i ti razmisljanje o romantici , poklonima i zajedno provedenom vremenu... Mi se obozavamo druziti s drugim ljudima kad je doma, volimo odlaziti na sva ta sranja od pireva, pricesti , krstenja jer su to sve ljudi do kojih nam je stalo, cija se djeca generacije kao i nasa... Ali isto tako odemo mi i na vecere i u kino i u shoping SAMI imamo vremena samo za nas dvoje(doduse s ovo troje djece sada manje).. Samo se treba organizirati...
Ali koliko sam shvatila ti i brblji ne zivite zajedno, pa cak ni u istom mjestu ne zivite.... Tako da se vama za ista vise i tesko organizirat...
U jbt pocela sam pisat ka brlji sto redova a nista nisam rekla...
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:39   #30
Petra mislim da ti je jedini način da nazoveš agenciju i pitaš šta dalje. Ako netko ide uskoro na taj brod oni će ti to sredit ili će ti dat broj kome da se javiš.
Ja sam mužu jednu godinu slala slobodnu u Japan jer je Hajduk nešto osvojia ili je bilo 100 god Hajduka, ne sićam se više, pa je tu slobodnu tribalo zalipit negdi u kabinu, na vidljivo misto...
Nekoliko sam puta slala, snimke od malog (jebiga nije bija tu na prvi rođendan), pisma, ljekove, punjače ma svašta. A najlipše mi je bilo kad sam dobila pismo (jedno jedino do sad) za valentinovo. Totalno me iznenadilo i to mi je ulipšalo taj ugovor nenormalno. U to vrime nismo imali ni skype a mail je bija neki brodski kojeg navodno kapetan čita. Sad je komunikacija malo bolja pa više nema potrebe iako mi je to onako baš lipo kad te neko iznenadi ili kad ti znaš da ćeš njega iznenadit
U svakom trenutku bi MM nosija pisma i pakete kolegama jer i sam zna koliko to znači a i meni je to sasvim normalno i ljudski.
papilova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:44   #31
Quote:
papilova kaže: Pogledaj post
Petra mislim da ti je jedini način da nazoveš agenciju i pitaš šta dalje. Ako netko ide uskoro na taj brod oni će ti to sredit ili će ti dat broj kome da se javiš.
Ja sam mužu jednu godinu slala slobodnu u Japan jer je Hajduk nešto osvojia ili je bilo 100 god Hajduka, ne sićam se više, pa je tu slobodnu tribalo zalipit negdi u kabinu, na vidljivo misto...
Nekoliko sam puta slala, snimke od malog (jebiga nije bija tu na prvi rođendan), pisma, ljekove, punjače ma svašta. A najlipše mi je bilo kad sam dobila pismo (jedno jedino do sad) za valentinovo. Totalno me iznenadilo i to mi je ulipšalo taj ugovor nenormalno. U to vrime nismo imali ni skype a mail je bija neki brodski kojeg navodno kapetan čita. Sad je komunikacija malo bolja pa više nema potrebe iako mi je to onako baš lipo kad te neko iznenadi ili kad ti znaš da ćeš njega iznenadit
U svakom trenutku bi MM nosija pisma i pakete kolegama jer i sam zna koliko to znači a i meni je to sasvim normalno i ljudski.
Nasmijala si me, taj dan je moj covik isa na brod, pa smo i mi naravno kupili slobodnu.,samo je bio problem kako da se kalendar ne zguzva, pa sam ga ja uredno vratila kuci, da ga ceka kad dodje, a to je bilo 100 godina hajduka

Eto, mogla si ga po njemu poslat
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:47   #32
ANAMILAN - ne bi ni jedne rici rekla da se nisam tome iskreno iznenadila
nije mi to nikad palo na pamet slat pa nisam ni pitala
njemu nikad niko nis nije uvalija tog tipa tako da ...
stvarno nisam znalA i to me iznenadilo
ja bas nisam sklona molit ljude uslugu osim ako je nes jako hitno
a nije bas ni on...ne volim zamarat druge rade se samo malo pritrpimo
najvise sto smo gnjavili je bilo kad je mojoj frendici ostavio rodendanski poklon da mi ga uruci jer je zna da ga nece bit....al on ga je kupio zapakirao donio i ona ga jedonila na rockas u mene sa svojim poklonom
sta ja znam mi nismo tome skloni i ja o tom nisam nikad razmisljala i sad me to iznenadilo da neko nekome tako nesto samo da neka nosi..posebno su ti posljednji trenuci dragocjeni i nikadm i nije palo na pamet da bi ga netko moga zvati da ide mo nesto ako nije bas jako vazno
zao mi je sto sam vas uvrijedila - zaista je - niej mi to bila namjera - ja sam se stvarno iznenadila
btw...moglo je i bez tog zanjeg reda -al pokazala si razumijevanje pa valjd onda da ne bude prefino
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:55   #33
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
Nasmijala si me, taj dan je moj covik isa na brod, pa smo i mi naravno kupili slobodnu.,samo je bio problem kako da se kalendar ne zguzva, pa sam ga ja uredno vratila kuci, da ga ceka kad dodje, a to je bilo 100 godina hajduka

Eto, mogla si ga po njemu poslat
Ma nasla sam jednu dobru dusicu kojoj nije bija problem nosit a potrefilo se da mi ide na mužev brod 2 dana nakon fešte. Ma to ti je sve za Hajduka
Ja sam nekako smotala i kalendar i novinu u rolu i nije se bunija. Baza je bila u tome da je onda kapetan bija dinamovac pa mu je tribalo nabijat Hajdukove pothvate na nos
E, sitila sam se jos nečega. Muž mi je ima kolegu kojem žena živi jedno 50 km od Splita. Žena nije vozila a imala je doma 3 dice koje nije ni mogla ostavit. E toj je ženi tribalo odnit neki paket (stvarno ne znam sta je bilo unutra) i nije nam bilo tesko sist u auto i odnit joj. Napravili smo izlet, rucali usput i sve 5. Dobro sam se osjećala posli jer da sam ja u toj situaciji znam koliko bi mi to znacilo.
papilova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:59   #34
obzirom da se baš i ne javljam često , ali pratim dogadjaje
mislim da brlji i brljo baš i nemaju neki odnos
a mod može da me banira kako hoće
sve nove , novopečene ŽMK zanemaretine njene "filozovske" postove u kojime ni sebe a kamo li druge razumije. Žene ,cure kraljice - ne pitajte mena već žene koje su li la sam po stažu
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:03   #35
Mislim da bi bilo drago 90-95% pomoraca da im se pošalje nešto na brod, i ovde kod mene vidin ljudima žene/cure šalju svega, od mobitela, wifi antena, novina i sličnih gluposti. Sitnice ali čovika razvesele....

Isto šta mi je curi bilo drago kad je dobila doma razglednicu bez obzira šta iman mobitel, skype i email.

Rugate se sa čokoladama a neznan šta bi ja da za 2 obične dorine
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:11   #36
Ja bi svome slala svakakve srcedrapateljske gluposti any time jer znam da mu to puno znaci, to ga hrani na neki nacin, zna da nije sam, da mislim na njega i da se brinem. Samo 'slanje' sam rijesila tako da mu slozim paket koji on ponese sa sobom, a onda otvara dio po dio kad uhvati vremena. U tim paketima nema bas nista 'korisno', 'potrebno', 'zamjensko' i sl. Ovaj ugovor ga je uspio otvorit tek nakon dva mjeseca na brodu (toliko o slobodnom vremenu) i ako sam ga uspjela iznenadit ili nasmijat ili ako je zaboravio na pola minute da je na brodu, bilo je vrijedno truda. Nije pitanje treba li mu ili ne, jednostavno mi je vise nezamislivo poslat ga na brod bez takvih sitnica, a mislim da je i njemu nezamislivo. A i dok mu to slazem nekako i sebe psihicki pripremim na njegov odlazak i cini mi se da nosi dio mene sa sobom.

Mislim da je brblji u krivu utoliko sto mi se cini da svi ti nasi imaju balls of steel, ali upravo onoliko koliko su cvrsti ili onoliko koliko se psihicki trose na ugovorima, toliko im vise njeznosti i ljubavi treba. I to mi je nekako skroz razumljivo, sam si tamo na kraju svijeta, u zatvoru, ubijas se od posla, rijetko kome mozes vjerovat, a ako pokazes ikakvu slabost satrat ce te. Zelim vjerovat da ga moji izljevi njeznosti
1. Podsjecaju da nije sam u tome, da ga doma ceka netko kome moze bezuvjetno vjerovat i tko ga bezuvjetno voli.
2. Razvedre u trenucima kad mu je pun kufer posla.
3. Drze u ravnotezi. Jer najvise se od svega bojim da ce mi se vratit emocionalno osakacen, suzdrzan i hladan jer jedino takav moze opstat dok je na brodu i prezivjet sav taj stres. 'No medicine cures what love cannot.'
Ako dok je na brodu odrzimo kakav takav privid da se sve medju nama odvija kao i kad je tu, onda ce mu prilagodba na normalan zivot kad se vrati bit brza, laksa, ne znam. Osim toga, ne zelim da se oduci od njeznosti jer i meni je potrebna. Ovo mi je stalno u glavi, by N. Hawthorne: „Caresses, expressions of one sort or another, are necessary to the life of the affections, as leaves are to the life of trees. If they are wholly restrained, love will die at the roots.“ Tim vise sto je nasa ljubav zbog odvojenosti vec po defaultu ugrozena. Mislim, razumijem i tebe brblji, ali isto mi se cini da kad ti govoris o vasem odnosu on zvuci vise kao ugovor nego ljubavna veza. I to je u redu ako je to neki modus koji ste nasli kako bi se nosili s poteskocama, ali je cinjenica da ste vas dvoje onda vise iznimka nego pravilo.
Evo, recite vi s vise godina iskustva ima li to o cemu pricam smisla, a elitist bi mozda mogao dat musku perspektivu Mislim, dobro znam sta moj misli, ali bas me zanima kako je to na nekoj generalnoj razini ako takva postoji.

And on a different but not unrelated topic: horny sam i mislim da cu ispalit do njegova povratka.
To mi je trenutno novi problem jer me prosao strah da ce me uhvatit depra Mislim da cu na kraju ispalit radi ovih promjena raspolozenja Dobro je dok god se mogu smijat sama sebi. Do join in
Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:27   #37
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post

mene je iznenadilo ovo kad neko salje nepotrebne stvari preko nepoznatih ljudi
mene inace cudi kad si ljudi uzmaju malo previse slobode prema drugim ljudima
ok..brblji nemoj se praviti fina..Taj netko sam ja...Ja sam rekla da sam muzu priko agencije slala pisma,priko nekih nepoznatih ljudi..Najprije ta agencija je ozbiljna,i kad ja posaljem pismo na njenu adresu ona se vec smatra odgovornim..Isto tako kad agencija salje nekom pomorcu moje pismo,pomorci to shvacaju ozbiljno..Mislim da nema pomorca koji na takav nacin nije primija pismo il ga na takav nacin nekome donio(osim tvog brbljija, ocito)..Neznam u cemu je kvaka..i Zasto smatras da si neki ljudi uzimaju previse slobode prema drugim ljudima..Daj se probudi..Ako ti brbljiju nikad nesto nisi poslala niti on tebi ne znaci da se tako postavljas i da moja pisma stavaljas u "nepotrebne stvari"..samo mi reci kako se osudujes....????!!!!! Kako te nije sram,evo sad cu ti rec ...Ako i imas svoj stav kako ne promislis da su nekome ta pisma sve znacila..Obe moje trudnoce muz je dozivija jer sam mu svaki dan pisala ,kad je god isla smjena slala sam mu slike ultrazvuka...Ma odakle ti pravo da govoris da su to nepotrebne stvari...Za tebe je nepotrebno kad moje dijete prohoda i muzu posaljem dvd gdje mu sin hoda,jer on nemoze tome prisustovati...Ma hebe se meni sto ce to neko otvoriti i samo pogledati ima li nesto protuzakonito,sve su to profesionalci koji prime pisama na tone.Mislim samo na srecu moga muza,jel razumis ti to Brblji..??? Jel mozes shvatit taj osjecaj kad netko ceka tvoje pismo il sliku ka ozeblo sunce...Jel mozes to shvatit??? Ocito draga brblji ne mozes,jer to smatras nepotrebnim...Jbg neki ljudi se vole .sta ces ...
Moram ti priznati da si me razocarala...digla si mi tlak..
... Hvala ti draga brblji,mislila sam da si frend ..

Zadnje uređivanje Azelea : 05.11.2012. at 00:00.
Azelea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:28   #38
jutra ja ne mislim da njeznost i privrzenost nije bitna
svakako je bitna samo ja nisam osoba koja voli uplitat druge

mi imamo slicnu shemu....zna ponijeti na brod knjigu koju zajedno citamo
on tamo ja ovdje..zna nam se dogoditi da naletio na nes dok je doma pa namjerno to ostavimo za virijeme kad cemo biti odvojeni
onda je fora kad jedno drugo cekamo ....da budemo ustaljeni
obicno to budu neka stiva koja nisu kompletna radnja nego puno manjih prica pa onda kad jedan jednu procita onda je cita i ovaj drugi
dok god imamo mail svaka 2 dana to mozemo

ja recimo izbjegavam ic u kino dok njega nema...ili idem na filmove koje on ne voli...isto to on radi kad ceka mene pa skupa onda gledamo

nam su te stvari vazne volimo o njima raspravljat

znamo jedan drugoe i poslat neko stivo ako nam mail dopusta

ne kazem da ne treba pazit jedno na drugo
ja samo ne volim puno uplitat druge ljude u nas odnos
sto mozemo sami mozemo
u tome i je fora
 
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:41   #39
Quote:
Jutra kaže: Pogledaj post
Ja bi svome slala svakakve srcedrapateljske gluposti any time jer znam da mu to puno znaci, to ga hrani na neki nacin, zna da nije sam, da mislim na njega i da se brinem. Samo 'slanje' sam rijesila tako da mu slozim paket koji on ponese sa sobom, a onda otvara dio po dio kad uhvati vremena. U tim paketima nema bas nista 'korisno', 'potrebno', 'zamjensko' i sl. Ovaj ugovor ga je uspio otvorit tek nakon dva mjeseca na brodu (toliko o slobodnom vremenu) i ako sam ga uspjela iznenadit ili nasmijat ili ako je zaboravio na pola minute da je na brodu, bilo je vrijedno truda. Nije pitanje treba li mu ili ne, jednostavno mi je vise nezamislivo poslat ga na brod bez takvih sitnica, a mislim da je i njemu nezamislivo. A i dok mu to slazem nekako i sebe psihicki pripremim na njegov odlazak i cini mi se da nosi dio mene sa sobom.

Mislim da je brblji u krivu utoliko sto mi se cini da svi ti nasi imaju balls of steel, ali upravo onoliko koliko su cvrsti ili onoliko koliko se psihicki trose na ugovorima, toliko im vise njeznosti i ljubavi treba. I to mi je nekako skroz razumljivo, sam si tamo na kraju svijeta, u zatvoru, ubijas se od posla, rijetko kome mozes vjerovat, a ako pokazes ikakvu slabost satrat ce te. Zelim vjerovat da ga moji izljevi njeznosti
1. Podsjecaju da nije sam u tome, da ga doma ceka netko kome moze bezuvjetno vjerovat i tko ga bezuvjetno voli.
2. Razvedre u trenucima kad mu je pun kufer posla.
3. Drze u ravnotezi. Jer najvise se od svega bojim da ce mi se vratit emocionalno osakacen, suzdrzan i hladan jer jedino takav moze opstat dok je na brodu i prezivjet sav taj stres. 'No medicine cures what love cannot.'
Ako dok je na brodu odrzimo kakav takav privid da se sve medju nama odvija kao i kad je tu, onda ce mu prilagodba na normalan zivot kad se vrati bit brza, laksa, ne znam. Osim toga, ne zelim da se oduci od njeznosti jer i meni je potrebna. Ovo mi je stalno u glavi, by N. Hawthorne: „Caresses, expressions of one sort or another, are necessary to the life of the affections, as leaves are to the life of trees. If they are wholly restrained, love will die at the roots.“ Tim vise sto je nasa ljubav zbog odvojenosti vec po defaultu ugrozena. Mislim, razumijem i tebe brblji, ali isto mi se cini da kad ti govoris o vasem odnosu on zvuci vise kao ugovor nego ljubavna veza. I to je u redu ako je to neki modus koji ste nasli kako bi se nosili s poteskocama, ali je cinjenica da ste vas dvoje onda vise iznimka nego pravilo.
Evo, recite vi s vise godina iskustva ima li to o cemu pricam smisla, a elitist bi mozda mogao dat musku perspektivu Mislim, dobro znam sta moj misli, ali bas me zanima kako je to na nekoj generalnoj razini ako takva postoji.

And on a different but not unrelated topic: horny sam i mislim da cu ispalit do njegova povratka.
To mi je trenutno novi problem jer me prosao strah da ce me uhvatit depra Mislim da cu na kraju ispalit radi ovih promjena raspolozenja Dobro je dok god se mogu smijat sama sebi. Do join in
Potpisujem cijeli post..
Azelea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 23:47   #40
Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
jutra ja ne mislim da njeznost i privrzenost nije bitna
svakako je bitna samo ja nisam osoba koja voli uplitat druge
Pa to je skroz u redu, ali ponekad nemas izbora. Ako je moj odabir utlacit nekoga (a vecina pomoraca to ne smatra tlacenjem, ako imas obzira i prema njima pa im ne predas paket za koji moraju ponit jos jedan kufer) ili ostavit svog pomorca bez icega na brodu, onda cu moljakat okolo koga god treba i koliko god treba. Doduse, nisam jos dosla u tu situaciju, jednostavno nije bilo potrebe, ali bude li, ne bi prezala ni pred time da TEBI pokucam na vrata:P
Jednostavno me nije briga u takvoj situaciji za ove ili one norme, a u biti, ako bolje pogledas vecinu taj svijet pomoraca i njihovih zena stvorio je svoje vlastite norme.

Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post
ja recimo izbjegavam ic u kino dok njega nema...ili idem na filmove koje on ne voli...isto to on radi kad ceka mene pa skupa onda gledamo
Ja bas razmisljam hocu li na proljece ic s njim na Knopflera ili cu ic sama, a opet bude li svirao 'Why Worry' a on ne bude kraj mene, cemu uopce koncert?

Quote:
brbljavica1 kaže: Pogledaj post

sto mozemo sami mozemo
u tome i je fora
OK, ali ne mozes druge osudjivat zato sto imaju drugaciji odnos. Mozda se bura digla upravo zbog toga sta si pogazila te nase norme. Svaka grupa funkcionira po nekim svojim pravilima.
Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.