Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2015., 20:32   #101
Postoji li koji način da se ukloni plijesan iza ormara bez pomicanja ormara? Ima oko 5 cm između zida i ormara.

Radi se o malom stanu i kako je zima, nemam gdje izbaciti stvari za temeljito tretiranje zida. Inače zidovi su prije 6 mjeseci djelomično ostrugani i ogletani te novo okrečeni. Kako je zahladilo, na svim vanjskim zidovima je izbila plijesan. Redovito tretiram dostupne zidove s sprejem, ali me strah ovog zida iz ormara.

Stan se redovito provjetrava.

Imate li kakav prijedlog rješenja?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 12:31   #102
Nažalost,mislim da trajnog riješenja ovdje nemo,nego napraviti izolaciju...Pretpostavljam da vanjska ne dolazi u obzir,ali onda bar unutarnju na vanjskim zidovima...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 00:38   #103
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Postoji li koji način da se ukloni plijesan iza ormara bez pomicanja ormara? Ima oko 5 cm između zida i ormara.

Radi se o malom stanu i kako je zima, nemam gdje izbaciti stvari za temeljito tretiranje zida. Inače zidovi su prije 6 mjeseci djelomično ostrugani i ogletani te novo okrečeni. Kako je zahladilo, na svim vanjskim zidovima je izbila plijesan. Redovito tretiram dostupne zidove s sprejem, ali me strah ovog zida iz ormara.

Stan se redovito provjetrava.

Imate li kakav prijedlog rješenja?
znas sto bi mogla? mogla bi kupiti nekakav odvlazivac, oni se mogu staviti i u ormar, ima puno razlicitih kompanija koje ih proizvode...
https://www.google.hr/search?q=kutij...q=upijac+vlage
dobro je takav odvlazivac drzati negdje u prostoriji, a ima i onih koji se stave i u ormar da pokupe mirise itd..
ja sam takav jedan..onaj sto se nadje i u kauflandu, mislim da je bio BISON, kutijica u koju se stavi vrecica s tom nekom soli, koja odvlazuje prostor a u nju se skuplja vlada(tekucina) poslije samo mijenjas te vrecice, svako par mjeseci.
TO ti vlaga sve radi. a i prostoriju treba prozracivati.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=601549&page=2
a evo tu imas temu i o elektricnim odvlazivacima...
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 00:59   #104
isključivo, ako nikada nisi imao iskustvo s plijesnima, onda ne preporučuj nepotrebne gluposti. Te vrećice prikupe 1 litru vlage kroz mjesec-dva. Odvlaživač može izvući 3 i više litara u jednom danu.
Znači, za probleme s plijesnima ove kutije sa solima su nepotrebno bacanje novaca.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 08:58   #105
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
isključivo, ako nikada nisi imao iskustvo s plijesnima, onda ne preporučuj nepotrebne gluposti. Te vrećice prikupe 1 litru vlage kroz mjesec-dva. Odvlaživač može izvući 3 i više litara u jednom danu.
Znači, za probleme s plijesnima ove kutije sa solima su nepotrebno bacanje novaca.
Točno! Ovi nazovi odvlaživači služe jedino za pražnjenje love iz džepa. Bez „pravog“ (s kompresorom) nema pomoći. Prije dvije godine sam nabavio (http://www.saturo.hr/odvlazivaci-zra...-cfo-12-e.html) i on preko noći zna izvući oko tri litre vode kada je vani jako jugo. Super stvar i jedino rješenje, osim građevinskog zahvata.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 15:56   #106
mi smo u frigo koru prije 3g. kupili neki za soma kuna, u metrou se može naići i na jeftinije. ne znam kakve su kvalitete, naš je ok.
ljeti, po onim vrućinama u par sati izvučem cijeli spremnik.

ona zrnca...to niš, zaboravi!
imala sam i to, nije za usporedbu

no, da, moram reći da za bilo kakvo ozbiljnije izvlačenje vlage, potrebno je prostor zagrijavati
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:49   #107
umjesto tih zrnaca istu stvar ti napravi obična kuhinjska sol. malo u neku plitku posudicu na dno. sol će biti mokra

tako da stvarno bacanje para za te fensi šmensi posude kad nema većeg učinka. da su jeftine čovjek bi i rekao, a ono skupo ko zlato.

mi svog kupili z obiju isto za cca 1.000kn pred par godina. radi ko lud
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 21:17   #108
Joj, s cim cistiti, plijesan, s ovim cistite, ovo otrovno ono otrovno ovo prirodno... da covjeka glava zaboli a svi samo copy/pejstaju jedni druge.

Ja sam imao poplavu u kupatilu od ves masine i sve sto je bilo mokro odmah sam oprao, bar ono sto sam vidio da je mokro. Nazalost voda je dosla do korpe od vesa i skoro sav ves se upljesnivio u roku od mozda tri dana, a sto je najgore tu su mi bile neke omiljene stvari.

1. Oprao sam sve s Domestosom (da, i sareni) i nista vesu nije bilo, ali nije ni skinuo nesto posebno (mozda nisam dovoljno stavio, al nisam smio vise). I miris plijesni je ostao.
2. Sva sredstva za uklanjanje plijesni manje vise koriste hipoklorit samo ga prodaju skuplje pod svojim brandom.
3. Oprao sam na kraju ves sa sircetom (pola boce sirceta na punu masinu) i sodom bikarbon uz regularni detrdzent i sve je otislo. A mrlje sam prethodmo natopio Vanishem.

To je iz mog dojam nekako najbolja opcija za skidanje plijesni i dezinfekciju. Vazi i za uklanjanje plijesni sa povrsina, zida itd... U ono cudo za prskanje dodate alkoholno sirce, sodu bikarbonu i idealno Vanish kao detrdzent (i posto je aktivni sastojak Vanisha hidrogen peroksid jos ce vise puta ubiti plijesan ) i naspricajte je s tim, ostavite da djeluje i onda je skinite.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 02:01   #109
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
aktivni sastojak Vanisha hidrogen peroksid jos ce vise puta ubiti plijesan ) i naspricajte je s tim, ostavite da djeluje i onda je skinite.
hidrogen peroksid protiv gljiva? možda ga je najbolje kupit uljekarni i direktno s njim po gljivama
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 15:20   #110
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
hidrogen peroksid protiv gljiva? možda ga je najbolje kupit uljekarni i direktno s njim po gljivama
Da, mozes i u ljekarni al ja sam imao Vanish pri ruci pa to iskoristio. Ali i sirce samo sa sodom bikarbonom skida i ubija plijesan 100%. I miris, odnsosno smrad sirceta puno brze nestane nego smrad Domestosa.

Jedino sto sam citao da je toksine plijesni tesko unistiti (ako su tu) i hipoklorit je jedna od rjedjih stvari koje ce uz to sto ce ubiti plijesan unistiti i njene moguce toksine. Al to je moza pretjeravanje. Obicno je dovoljno sirce, soda bikarbona i onda pazljivo i temeljito ocistiti. Moze i hidrogen.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 17:34   #111
Danas sam odlučila iskoristiti sunčani dan za početak borbe s pljesnivim zidovima. Poslušala sam savjete s foruma i kupila sredstvo koje je valjda neka inačica Varikine (ovo moje zove se Cekina i kupila sam ga u nekom trgovačkom centru ). Otvorila sam prozore i krenula u akciju. Sredstvo sam presipala u špricu koju imam od tekućine za pranje stakla. Našpricala sam pljesniva mjesta i čekala ... Prvo sam mislila da od svega neće biti ništa, ali treba biti strpljiv. Kako se zid sušio, tako je i pljesan pomalo nestajala. Nije nestala u potpunosti jer neki su zidovi bili baš jako zahvaćeni. Na njima sam postupak ponovila još dva puta. I ... jaaaaako sam zadovoljna s postignutim. Moje oduševljenje je toliko da sam ovo detaljno morala opisati i podijeliti s vama.
Mitzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 03:04   #112
Vidim da je tema malo zamrla, ali trebam pomoć jer uskoro namjeravam renovirati sobu i najprije ide krečenje, a želim da to bude apsolutno kako spada. Dakle, situacija je sljedeća:
Živim u kući koja nije niti omazana niti išta, dakle samo cigla izvana i to je to; krov također nije zaštićen onim letvicama da ga nevrijeme ne odnese; sve skupa je us*ano, ali tako je kako je. Da se zaključiti da nam u hladnije mjesece kiša/snijeg opako natopi kuću izvana pa da i to ima neki utjecaj na sve.
Moja soba je s dvije strane na vanjskim zidovima i tu se tradicionalno skuplja plijesan u hladnije mjesece - u kutovima zidova (gore i dolje), iza kreveta te na stropu u predjelu nosivih gredi te obično dođe do jedne trećine stopa. Nije tako jako gadna i obično se suhim ručnikom ili partvišem to otepe otamo i bude čisto najviše mjesec dana, onda moram ponavljati postupak. Ali kako sada već min 3 godine nije krečeno, ostalo je one žućkaste boje od plijesni i to se jako vidi na svijetlo plavoj boji.
Sad, namjeravam prekrečiti sobu u tamno petrolej plavu boju i mene zanimaju svi mogući načini prevencije plijesni u vidu nekih premaza, sprejeva, bilo čega osim iznad spomenutih aparata jer to baš ne mogu tražiti od staraca XD a želim da te vražje plijesni bude što manje ili nimalo pa evo, ukoliko imate neke savjete što činiti prije i nakon krečenja, prevencije i održavanja sobe bez ove gamadi, molim vas, pišite! Hvala!
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.