Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2004., 17:46   #21
Quote:
PrittPen kaže:
a jel ima itko iskustva s onom njegovom frizz-ease linijom (onom koja nije samo za plavojke)? meni bi, naime baš to trebalo. mislim na frizz - ease.
s tim nemam iskustvo al su sigurno dobro. al mogu ti preporuciti, ako ima tamo da se kupi, u tu svrhu proizvode nicky clarkea.
charlize is offline  
Old 24.08.2004., 14:25   #22
Quote:
PrittPen kaže:
a jel ima itko iskustva s onom njegovom frizz-ease linijom (onom koja nije samo za plavojke)? meni bi, naime baš to trebalo. mislim na frizz - ease.
ja sam kupila neku masku /kremu (što li je) za dubinsko djelovanje... javit ću ti kako djeluje
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 24.08.2004., 15:58   #23
Quote:
charlize kaže:
s tim nemam iskustvo al su sigurno dobro. al mogu ti preporuciti, ako ima tamo da se kupi, u tu svrhu proizvode nicky clarkea.
Ajme,meni je njegov sampon za suhu kosu fenomenalan!
Rhea is offline  
Old 23.04.2005., 17:05   #24
Talking farbanje u plavo

bok cure
ovak,zanima me nekaj jer nisam to nikad prije radila a nema mi ko objasnit.
naime,imam smeđu kosu ofarbanu u crveno sa povećim izrastom.e sad,ofarbala bi se u plavo ali skroz onak da vuće na bijelu kosu.sad me zanima kak to napravit i koja je procedura sa frizerkom i kolko to otprilike košta. hvala
 
Old 23.04.2005., 17:56   #25
Prvo je izblanhati da cijela pobijeli, pa stavit farbu koju želiš, al ta metoda strašno šteti kosi...Od blanhanja kosa izgori.
stvarna-mishka is offline  
Old 23.04.2005., 18:09   #26
Re: farbanje u plavo

Quote:
enter kaže:
bok cure
ovak,imam pitanje a nemam nikoga da mi objasni pa pitam vas.
naime,imam smeđu kosu ofarbanu u crveno sa povećim izrastom.želja mi je da se ofarbam u plavo ali onak da vuće više na bijelu kosu ak me kužite.
sad ne znam kakva je procedura i kak to ide kod frizerke i kolko otprilike košta.
hvala

Treba blanshirati.. Sad ne znam koliko to koshta u Hr...
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Old 23.04.2005., 18:53   #27
ja sam imala smedju koja je vukla na crveno, kao mahagonij je bila boj ai isla blajhat i kosa mi je ponarancastila.
tak da ne znam bash da ces ju uspjet poblajhat a da ne poarancasti.
mrkvich is offline  
Old 23.04.2005., 19:00   #28
smeđe, ofarbano crveno, hoćeš u blondie= blajhanje+ pripremi se da postoji mogućnost da ćeš si uništiti kosu!!!!
Tatsha is offline  
Old 23.04.2005., 19:03   #29
Quote:
Tatsha kaže:
pripremi se da postoji mogućnost da ćeš si uništiti kosu!!!
kak misliš?nemam ja pojma o tome jbga
 
Old 23.04.2005., 19:20   #30
boja isušuje kosu- to je dobro ovima s masnom kosom, ali ako ti je kosa suha jaaako ćeš ju isušiti, najbolje nek ti frizerka vidi kvalitetu kose.
crveni pigment teže prima boju,a i ovisi koja si nijansa smeđe- pa zato moraš blajhati, pa nakon toga bojati u željenu nijansu, a to ti je brdo peroksida,koji ma koliko proizvođači govorili da ne šteti kosi- jako šteti!
nemoj misliti da te odgovaram od bojanja- ja sam bila od ljubičaste, plave, crvene, crne do sad moje prirodne svijetlo smeđe boje, samo želim da se dobro posavjetuješ s frizerkom- i to nekom dobrom!
ne pokušavaj to kod kuće i javi nam rezultat!
Tatsha is offline  
Old 23.04.2005., 19:40   #31
Re: farbanje u plavo

Quote:
enter kaže:
bok cure
ovak,imam pitanje a nemam nikoga da mi objasni pa pitam vas.
naime,imam smeđu kosu ofarbanu u crveno sa povećim izrastom.želja mi je da se ofarbam u plavo ali onak da vuće više na bijelu kosu ak me kužite.
sad ne znam kakva je procedura i kak to ide kod frizerke i kolko otprilike košta.
hvala
Pomiješaš dvije litre hidrogena s litrom amonijaka u metalnoj kanti, umočiš kosu i držiš oko sat i pol. Bude li sreće, onih par dlaka što ti ostanu bit će pola bijele, pola svijetlonarančaste.


P.S. Proba li te netko nagovorit na blajhanje ofarbane crvene kose, izbij mu tri prednja zuba. Dok čekaš da ti izraste tvoja kosa.
__________________
Ona je otputovala daleko, daleko u jednu lijepu romantičnu zemlju i dugo se već ne vraća…
~ šu ~ is offline  
Old 23.04.2005., 19:42   #32
govorim iz iskustva...

Skoro da je nemoguće iz crvene preći u plavo koje ti želiš. I duplim blahanjem ćeš dobiti žutu boju... Ja sam prešla iz crvene u plavu i izgledala sam kao pile. Prelaz sam radila kod frizerke... dakle nisam bila sam svoj majstor. To ogavno žutilo sam ubijala ehotonom... srebranim i dimno sivim.

Međutim, to mi nije predstavljalo neki veliki problem jer imam skroz kratku kosu (varira između 2-3 cm) pa je poslije jednog šišanja žutilo ostalo ponegdje na vrhovima.

Ako imaš dužu kosu ne bih ti to preporučila, jer je blanš doslovno spali. I ne radi ništa prije savjeta sa frizerom.
Leeloo is offline  
Old 23.04.2005., 20:13   #33
Quote:
mrkvich kaže:
ja sam imala smedju koja je vukla na crveno, kao mahagonij je bila boj ai isla blajhat i kosa mi je ponarancastila.
tak da ne znam bash da ces ju uspjet poblajhat a da ne poarancasti.
istina sigurno ce joj biti narancasta. trebat ces vise puta blajhati... bilo bi bolje da ides postepeno, i to ne cisto blajhanje, nego bas da sa bojom nekom svjetlom probas. i definitivno ti preporucam frizerku, nemoj sama
Iva is offline  
Old 23.04.2005., 20:21   #34
i ja sam u istoj situaciji:
svjetlo smedja kosa, trenutno tamno crvena, duga, sa izrastom.
frizerka mi je odbila ista raditi.
receno mi je, ne farbat se, eventualno sa laganim preljevima pokusati prekriti izrast i tek na jesen, nakon sunca i mora, pokusati lagano posvjetliti kosu.
i onda nastaviti sa posvjetljivanjem.

takvu plavu kakvu ti zelis mozes postici samo na prirodnoj kosi i to tesko iz prve.
stpljenja...
Bocca della Verita is offline  
Old 24.04.2005., 00:49   #35
Quote:
Iva kaže:
istina sigurno ce joj biti narancasta. trebat ces vise puta blajhati... bilo bi bolje da ides postepeno, i to ne cisto blajhanje, nego bas da sa bojom nekom svjetlom probas. i definitivno ti preporucam frizerku, nemoj sama
probala sam i to.sa svijetlijom farbom postepeno posvjetljavat.nede bez da dobijem jos izrazajniju crveno/narancastu boju kose.uzas.

evo sta sam ja napravila....prirodna mi je pepeljasta, farbala sam u kestenjastu, pa malo mahagonij itd itd i onda mi dosadilo i pofarbala u tamno smedju.imala sam crvenkasti odsjaj svejedno.izrast vec bio par cm, frizerka rekla ne blajhat nek il cekat da izraste il postepeno svjetlijom bojom.ja to radila i ponarancastila kosa.kupila sam neki lorealov dekolorizator, koj kakti skida boju, opet, ponarancastilo.neko vrijeme sam imala tako, dok se kosa nije odmorila i jos sam jednom lagano zblajhala i kupila najslicniju boju mojoj i sad je smedja al puno svijetlija nek prije.kosa mi nije spaljena nit suha samo zato kaj imam srece sto je cvrsta, debela...kvalitetna.
sad pustam nek raste.

iz crvene se tesko izvlaci...koliko sam vidla po sebi
mrkvich is offline  
Old 24.04.2005., 01:23   #36
ja sam čula da se ta plava koju ti oćeš može dobit samo ako imaš prirodno svijetlu kosu i to bez crvenog pigmenta.
alexxx is offline  
Old 24.04.2005., 02:19   #37
Quote:
alexxx kaže:
ja sam čula da se ta plava koju ti oćeš može dobit samo ako imaš prirodno svijetlu kosu i to bez crvenog pigmenta.
je, istina. meni je, kolko god se blajhala il farbala, boja uvijek bila vise zuta, nikad bijela
Iva is offline  
Old 24.04.2005., 11:27   #38
vazno je da ne radis sama,trebat ces je vise puta blajhati i pripremi se na unistene vrhove tj.morat ces se sisati (ja sam morala osisati namanje 5 cm)
croft is offline  
Old 24.04.2005., 12:13   #39
Quote:
Iva kaže:
je, istina. meni je, kolko god se blajhala il farbala, boja uvijek bila vise zuta, nikad bijela
nije bas istina. puno ovisi o farbi.
moja seka se godinama trudila postici platinastu boju,
uspila je tek sa ALFAPARF-ovom farbom, evolution platinum broj 11.10.
Bocca della Verita is offline  
Old 24.04.2005., 13:05   #40
Quote:
Leeloo kaže:

Skoro da je nemoguće iz crvene preći u plavo koje ti želiš. I duplim blahanjem ćeš dobiti žutu boju... Ja sam prešla iz crvene u plavu i izgledala sam kao pile. Prelaz sam radila kod frizerke...
moguće je, ali i frizerka mora znat što radi.
nema iz koje boje nisam prešla u totalno suprotnu, ali ne gine par sati sjedenja kod frizera.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.