Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2005., 22:53   #41
Re: farbanje u plavo

Quote:
enter kaže:
bok cure
ovak,zanima me nekaj jer nisam to nikad prije radila a nema mi ko objasnit.
naime,imam smeđu kosu ofarbanu u crveno sa povećim izrastom.e sad,ofarbala bi se u plavo ali skroz onak da vuće na bijelu kosu.sad me zanima kak to napravit i koja je procedura sa frizerkom i kolko to otprilike košta. hvala

Jao jako deliaktan posao iz crvene boje izaci u skroz palvusu znaci bjelu boju.


Procedura je jekao deliaktna ejr iz prvog puta ti ne mzoe izvuci na plavu boju blans vec na narandzastio, zutu boju stim sto ti to nije nimalo zahvalno da uradis.


Iz razloga sto ces maksimalno isusiti kosu, dlaka ce ti postati porozna bez sjaja, i neces izvuci zeljenu boju.


Blanms je jaka hemija koaj uvjek izvlaci na zutu nijansu, i preko njega se stavlja preliv koji ubija tu zutinu.


Na kraju krajeva kad bi izvukla tu niajnsu ako bi je uopste izvukla morala bis epiturat svakih 12 dana kao plavusa stim sto bi morala jedanput mjesecno bljahat izrastak kose ne isplati ti s euopste.

Na kraju karajeva ko zna dal ti kosa podnosi izbjeljivanje kose, moze da ti ispuca,da odpadne i pretvori se u zvakacu gumu.


Iz nekolila bi puta mozda mogl;la da izvuces tu bjelu boju ali moj savjet strucan je da ce te to jako skupo kostat a i kosu ces upopastit skroz.


Ajde da je neka druga podloga upitanju cim je bilo koaj crvena nijansa upitanju to ce ti izvlacit na zuto ridze i nist neces podstici.
 
Old 27.04.2005., 18:43   #42
Re: farbanje u plavo

Quote:
enter kaže:
bok cure
ovak,zanima me nekaj jer nisam to nikad prije radila a nema mi ko objasnit.
naime,imam smeđu kosu ofarbanu u crveno sa povećim izrastom.e sad,ofarbala bi se u plavo ali skroz onak da vuće na bijelu kosu.sad me zanima kak to napravit i koja je procedura sa frizerkom i kolko to otprilike košta. hvala
bila u istoj situaciji. uništila kosu
jedino kaj ti preostaje ak ne želiš uništit kosu su ti pramenovi.
il se strpi da crvena skroz izraste (ja ne bi mogla na tvom mjestu )
 
Old 27.04.2005., 20:25   #43
Ako postoji nacin odi neka ti to netko napravi profesionalno. Blond je andjeoska boja kad je napravljena kako treba i u nijansi koja tebi pase.
Osim sto je lijepa blond zahtijeva dosta truda i novca. Ako bas i nisi u mogucnosti priustiti si ceste odlaske frizeru i kupovinu mase kemikalija, odgodi blond za neku bolju priliku.

Nema nista gore od "silovane blond," Bit ces puno ljepsa brineta ili crvenokosa. Osim toga takve kose trebaju samo malu dozu neke blaze vulgaris farbe iz trgovine da "ozive" (pjene, samponi...)

Kad nisam imala novca za frizera sama sam se farbala u nekoliko nijansi tamniju ili svjetliju od moje prirodne. Kosa mi je uvijek izgledala zdravoi njegovano, a ja sam izgledala uredno. A to je vaznije nego izgledati blond.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Old 28.04.2005., 11:10   #44
bolje ti je da to uopste ne radis ako ne racunas da se osisas skroz na kratko
savjet ako bas toliko zelis da budes blondie, to uradi postepeno,nijansu po nijansu prosla sam kroz to
(makar trajalo godinu dana,isplati se sacuvati kosu)
medina is offline  
Old 29.04.2005., 00:52   #45
Quote:
medina kaže:
bolje ti je da to uopste ne radis ako ne racunas da se osisas skroz na kratko
savjet ako bas toliko zelis da budes blondie, to uradi postepeno,nijansu po nijansu prosla sam kroz to
(makar trajalo godinu dana,isplati se sacuvati kosu)

Ovo je tacno a usput trebas znati da je prijelaz iz crvene u plavo skoro nemoguc. Ja sam to jednom uradila, na totalno kratku kosu, hidrogen mi je bio oko sat vremena na glavi da bi postala svijetlo narandjasta...a kosa nakon toga je bila ko slama. Od tada, nosim pretezno prirodnu boju...
Dobr pazi na to sta ces uraditi!!!
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Old 29.04.2005., 00:52   #46
Quote:
medina kaže:
bolje ti je da to uopste ne radis ako ne racunas da se osisas skroz na kratko
savjet ako bas toliko zelis da budes blondie, to uradi postepeno,nijansu po nijansu prosla sam kroz to
(makar trajalo godinu dana,isplati se sacuvati kosu)

Ovo je tacno a usput trebas znati da je prijelaz iz crvene u plavo skoro nemoguc. Ja sam to jednom uradila, na totalno kratku kosu, hidrogen mi je bio oko sat vremena na glavi da bi postala svijetlo narandjasta...a kosa nakon toga je bila ko slama. Od tada, nosim pretezno prirodnu boju...
Dobro pazi na to sta ces uraditi!!!
__________________
Cartman: "It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation"
svadjalica is offline  
Old 29.04.2005., 00:54   #47
Quote:
MalaSprda kaže:
Ovo je tacno a usput trebas znati da je prijelaz iz crvene u plavo skoro nemoguc. Ja sam to jednom uradila, na totalno kratku kosu, hidrogen mi je bio oko sat vremena na glavi da bi postala svijetlo narandjasta...
moguće je; ja sam prešla više puta. i nisam ispala mrkvasta.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 29.04.2005., 12:42   #48
moj savjet je: išišati to crveno.
i onda na svoju prirodnu možeš staviti šta god hoćeš.
a forsirati plavu iz crvene... nikako
pogotovo ako ti kosa nije superkvalitetna.
isušit ćeš je i izgledat će ko slama.
t.star is offline  
Old 29.04.2005., 15:42   #49
al opet, znam curu koja je platinasto plava i kosa joj ne izgleda spaljeno iz aviona, a nekad davno je bila tamnosmeđa. i nikad nikad nema izrast, ja ne znam kolko to često mora farbat.
alexxx is offline  
Old 29.04.2005., 15:49   #50
ja sam platinasto plava i imam duzu kosu i nije mi spaljena, bitno je da je dobar frizer i da ne zblajha prevec kosu
__________________
Ako sanjam,nemoj me buditi.
Ako sam budna, ne dopusti mi da zaspim.
Ennia is offline  
Old 29.04.2005., 16:19   #51
ma bitna je i kvaliteta kose.
ja sam plava, ali se nikad nisam blajhala.
kosu farbam sa farbom i 9% hidrogenom, jer sam dosta svjetla prirodno.
i sa farbom postignem super boju, ne skroz bijelo, ali jako svjetlo.
t.star is offline  
Old 29.04.2005., 21:27   #52
Quote:
Iva kaže:
je, istina. meni je, kolko god se blajhala il farbala, boja uvijek bila vise zuta, nikad bijela
Iva,nek ti frizerka stavi sivkasti preljev da ti "ubije" zutilo.
croft is offline  
Old 29.04.2005., 22:14   #53
Quote:
croft kaže:
Iva,nek ti frizerka stavi sivkasti preljev da ti "ubije" zutilo.
to ti je samo trenutno rjesenje, to se brzo ispere i kosa poprimi onu zutu boju opet.

ja osobno ne volim bjele pramenove
piccola is offline  
Old 29.04.2005., 22:16   #54
Nisu ni svi frizeri isti. Imas ljude koji obozavaju raditi boje naprimjer. Njima nije problem naci nacin da izbjegnu zutilo i sl.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Old 29.04.2005., 22:49   #55
Quote:
Karmela kaže:
Nisu ni svi frizeri isti. Imas ljude koji obozavaju raditi boje naprimjer. Njima nije problem naci nacin da izbjegnu zutilo i sl.

istina, zato sam ja nasla dobrog frizera koji je maher s bojama. a sisam se kod neke druge cure. i ja zadovoljna.
piccola is offline  
Old 02.05.2005., 21:44   #56
hvala cure
u srijedu idem kod frizerke pa ću se sa njom posavjetovati još
tenks
 
Old 31.05.2005., 14:48   #57
eto ga na,prošlo je mjesec dana i ja sam na pola plava.
prvo me je ofarbala u smeđe,pa je nakon tjedan dana radila pramenove s blajhom,pa je nakon tjedan dana opet stavila pramenove s istim.
e sad je na redu plava farba.
sad me zanima kaj mislite dal će dobro ispasti,malo je glupo pitanje pošto me ne vidite ali ču vam opisati.kosa je polu plava polu svijetlo smeđa.tu i tamo se nađe koja naranđasta.
sad me zanima,dali će boja sve to prekriti ili če mi i dalje ostati ti "pramenovi" prošarani.
tnks
 
Old 11.02.2007., 05:35   #58
Farbanje u plavo

Ajde,cure,please,trebam pomoć..
Nisam znala gdje bih ovaj topić stavila,pa sam otvorila novu temu.

Imam dugu,dugu kosu, farbam se u plavo,ali imam jaki crveni pigment, i nikako ne mogu dobiti lijepu plavu boju.
Uvijek ispadnem dosta naranđasta,jedino mi dužina kose uspije uhvatiti neku poluplavu nijansu.
Koristila sam Dikson boje, sad koristim Keune.
Frizerke su mi rekle da kolor šamponi ne dolaze u obzir,jer su preslabi.
Koristim 12-% hidrogen.

Sad koristim Keune br.1517-to je sivo ljubičasta boja,no opet ispadnem naranđasta.

Molila bih savjet..kak vi postižete lijepu plavu boju,bez crvenog odsjaja i naranđaste boje?

Da li blajhanje jako uništava korijen kose?
Hvala...
Nina-01 is offline  
Old 11.02.2007., 12:09   #59
ja nisam skužila da li se ti farbaš doma ili u salonu? ja isto imam narančasti pigment ali mi uvijek ispadne ok, mislim da to zavisi koliko dugo se drže pramenovi.. a koliko ja znam da se pramenovi rade sa blajhom, barem ja. a blajhanje ti je koma, pogotovo ako su ti različiti tonovi boja na glavi. ja sam to radila jer mi je donji dio bio tamniji a gornji svjetliji i nije mi ispalo jednako. Kod blajhanja ti se dogadja da ispadneš jako žuta.. tak da sam ja morala preljev ne to. ne bi ti preporučila. meni je kasnije kosa dosta opadala, a i bila je dosta ispucana i uuuužasno peče.
girly-girl is offline  
Old 11.02.2007., 12:23   #60
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
ne bi ti preporučila. meni je kasnije kosa dosta opadala, a i bila je dosta ispucana i uuuužasno peče.
A eto ja nisam imala takvi problema.
Farbala sam se skoro 2 godine i nikad nista.
Frizerka se uvijek cudila kako mi je kosa tako zdrava, tako da ovisi od kose.
Jedino mi je islo na zivce ici izrast farbat svako malo
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.