Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2010., 14:08   #21
čitajući tvoj post, kao da čitam svoju situaciju

prošle godine u 9 mj. auto crko, odvezli ga u servis i vele crko akumulator , aj dobro, promjenili to i vozili se do božića, kad opet moja 307-a 1.4 crkla, tj. nije se mogla upalit, otšlepali me u peugeot di su mi bacili PUN rezervar goriva jer kao je gorivo loše, kad su to napravili onda su rekli da ipak nije gorivo nego da je otišla sonda, poludjela sam,, naravno gorivo nisu vratili nazad, niti nam ga dali barem za kosilicu da iskoristimo, aj dobro popravili i to i naplatili 3500 kN... i sad prije dva mjeseca otišla mi pumpa od servo volana, to promijenili, opet pljunula 2000 soma, i to kupili polovnu pumpu, pa koštalo ovaj put 2000 soma... i sad neki dan upalila se lampica na ploči, ja brzo u servis, uzmu mi 200 kn za pola minute posla i vele otišla druga sonda...poludjela sam...al vele ispuši malo auto pa možda prođe...poništili mi lampicu, i tak sam se vozila nekih pola sata...krenula kući s posla, upalila auto, lampica ponovo svijetli, krenula u rikverc kad auto trokira i neće primit gasa...crko opet...odvezli ga jednom majstoru privatno, koji inače radi auto od staraca, provjeren i oličan, i veli on je, otišla je i druga sonda....fakat nemam sreće s tim autom...naručili sondu preko jedne trgovine, orginal bosh, za 800 kn, sad je trebam čekat tjedan dana...
nadam se da je tu sad kraj mojim mukama....al pretpostavljam da nije jer još malo dolazi onaj veeeliki servis za napravit ....
sarahhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:56   #22
A šta reći - Pug .... ima ga šogi .... i želi da ga nema ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 22:08   #23
ma jos nekako imam nadu u taj peugeot, ali nemam u servise.. nisam jos stigla otici na taj tehnicki, citav tjedan sam u nekoj guzvi..a jel to samo u HAK-ovim stanicama akcijama ili u svim? cisto da znam gdje otici.. i da, vozeci se cijeli tjedan, nisam primjetila da mi auto cuka.. samo jednom je cukao, i to dan nakon sto sam ga pokupila, sad se normalno ponasa..Lampica se i dalje nije upalila tak da nemam pojma..Vidjet cu nakon tog eko testa..ali dogodilo se jos nesto, naravno, to kod mene ide jedno za drugim. Crkla mi je klima..ono, sjednem u auto i pokazuje mi 48 stupnjeva (crni auto) i ja da cu klimu, ono vruci zrak, uzas..ok, i mislim si ja, dobro, nisam ju dugo palila, mozda joj treba neko vrijeme da dodje sebi, prazna nije jer sam ju punila prosle godine u ovo doba, a ja nisam bas osoba od klime da ju imam potrebu stalno paliti. Ali nista, samo mlaki zrak, jedino iz one ventilacije na sredini koja ide prema suvozackom sjedalu, vise hladi. Cujem plin da ispusta dok je upaljena tako da ne mislim da je kompresor ili nesto. Ne znam, moze biti da pusta negdje plin, ili se zastopalo nesto..Filter kabine nije jer sam ga prije dva mjeseca na redovnom mijenjala tj., bar su mi naplatili da su ga promijenili.. Eto moje srece s autom! Javim rezultate eko testa!
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 22:40   #24
servisna akcija je u HAK-u.
klimu pali i po zimi, bar na 5 minuta jednom tjedno.
isprobaj klimu opet sa različitim podešenjima i na različitim mjestima da puše (noge, staklo...). i ženo božja, daj joj malo vremena. nemože klima napraviti zimu u 2 minute ako je u autu SVE zagrijano na preko 50.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 15:58   #25
pa nije bas da sam ocekivala u 2 min cuda vec je radila kojih 15min i nista,,mlako, a cujem onaj zvuk sssssss..no dobro, to za neku drugu temu..javim rezultate s tehnickog, idem danas..samo se nadam da nece biti guzve!
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 16:05   #26
Klima ti je opet prazna. Ako su bili pametni i stavili boju zadnji put - znat ćeš di pušta. Ako nisu - e onda je jeba. Prvo boja unutra da se otkrije di pušta papopravak.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 20:11   #27
bi sada na tehnickom i gle cuda... sve ok, eko test dobar, malo je nesto poviseno, ali frajer je rekao da je to sigurno zbog toga sto ga nisam propuhivala.. Ali uglavnom, na papiricu pise kako je zadovoljio svoje uvjete! Et ga sad, ko je budala? Ja sam skoro ispala budala da sam otisla kupiti tu lambdu sondu i mijenjala..Mislim, mogu otici jos na dijagnostiku da mi provjere svjecice i tu lambdu, mislim da u HAK-u u Sigetu to kosta nekih 150 kn, i to cisto radi potrosnje, ali auto mi vise ne cuka..
Sto se tice klime, ne znam sto su radili, ali to sam ja prosle godine kupila kod njih auto i onda sam skuzila da mi je klima prazna pa sam im ga ostavila i oni su napunili..Sad, sto su radili nemam pojma, meni nisu nista naplatili buduci da sam 10 dana prije toga preuzala auto od njih..Nakon svega ovoga, ne bi me cudilo da su ista drugo napravili osim punjenja..
uglavnom, hvala svima na svemu..Javim jos rezultate te dijagnostike, ako se odlucim..namjeravam ici sljedeci tjedan na more pa bih cak voljela obaviti to da mi auto ne proguta vise goriva na autoputu..
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 20:18   #28
Ako ti je eko-test u redu onda je i potrošnja ok.
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 20:19   #29
provjera svjećica i lambda sonde = bacanje novaca.
rađe si sačuvaj te novce za put na more. ako je eko test pokazao dobre rezultate, to znači da je sonda ispravna i da radi. svjećice se ionako na dijagnostici nemogu pregledati.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 20:30   #30
dakle, mislite da je sve ok i da je to cukanje i malo poveca potrosnja mogal biti samo od tog pustanja auspuha kod katalizatora??
ne mogu sada reci za potrosnju jel se smanjila buduci da se vozim 7 dana po gradu, ali vidjet cu na autoputu kako ce se ponasati..
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 11:45   #31
Quote:
dany25 kaže: Pogledaj post
Dakle, molim vas za pomoć jer sam ja tipično žensko koje nema previše saznanja o autima, ali s lamdom sondom sam već debelo upoznata i to mi se nikako ne sviđa. Naime, imam Peugeota 307 1.4, prije dva mjeseca bio na redovnom servisu 10 000 km u ovlaštenom, oderali me 1640kn jer su mi i otišle neke kočione pločice. 10 dana nakon toga odem na tehnički i frajer me jedva pusti jer mi negdje auspuh pušta kod katalizatora i eko test nije bio ok. Istovremeno, primjetila sam da kad je hladan, ne prima gas i kad primi dok ga ne prebacim u treću, on cuka. Također mi se povećala i potrošnja goriva i kako sam mislila da je to sve zbog tog auspuha, odem danas opet na servis (ovlašteni) i oni mi jave da su mi zavarili to gdje je puštalo, ali da problem cukanja i potrošnje je zbog lambde sonde. I ja sva izvan sebe im kažem kako sam ju mijenjala prošle godine točno u ovo doba i tada je još bio pod garancijom i kako je to moguće da je opet otišla??? Onda mi frajer kaže kako sam ja mijenjala donju, a sad je otišla gornja!! Uopće nisam znala da imam dvije lambde sonde (????).. Frajer kaže kako se one obično mijenjaju u paru, ali da je ova donja skroz ok (mislim, i mora biti ok kad je nova) .. I onda me je počeo šibati sa ciframa. Dakle, promjena sonde je 1700 kn, s tim da se preporuča da mijenjam i svijećice od motora i to me na kraju ispadne cca 2500kn s radom i svim popustima koje imam jer ima ugovor o održavanju. Ali to nije sve jer naime, postoji mogućnost da se prilikom skidanja neke grane, ošteti neka ovojnica pa oni to moraju slati na testiranje i to je još 500kn gore. Dakle, taj sport bi me koštao 3000 kn!!!??!! šokirana sam i ne znam dal me muljalju i što da radim..Kolika ta njihova priča drži vodu i koliko košta ta orginalna lambda sonda da ju kupim i negdje drugdje promijenim? I te svijećice, što s njima? Jel bih ja mogla nekako jeftinije proći negdje drugdje?? Molim vas za pomoć jer imam osjećaj da me netko pokušava smuljati jer sam žensko pa kao ništa ne znam. Ali istina, oni meni mogu sad svašta prodati kad ja ne znam ništa o tome..
Tipično žensko. Da, imaš dvije lambde, korekciona i glavna. Ako si doista tako došla na servis ko krava na klanje, nije ni čudo da su te htjeli ošišat ko ovcu. Ako već se ne kužiš u aute, što nije zlo, tada ili povedeš nekoga tko zna, ili se naoružaš informacijama i podacima, bogu hvala internet imaš, i kad dođeš u neki servis, i imaš gard, sumnjam da če te moć valjat i naplačivat nepotrebne stvari, mada u ovom tvom postu, dosta toga ima smisla. Ako je neispravna sonda?, po pravilima struke se moraju mjenjat svječice, jer neispravna svječica može blokirati ili oštetiti L. sondu. L. sonda se može vrlo lijepo provjeriti na osciloskopu. Eto izvini na grubim rječima, ali to se obično dešava ljudima koji se baš nerazumiju u aute, i dođu kod nepoštenog majstora.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 14:15   #32
Kad dođeš u MAJSTORA naj...o si svakako. Svo tvoje "znanje" pada u vodu.
Dobar glas i tradicija su najbolja preporuka za mjesto popravka.
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 14:25   #33
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Tipično žensko. .....Ako već se ne kužiš u aute, što nije zlo, tada ili povedeš nekoga tko zna, ili se naoružaš informacijama i podacima, bogu hvala internet imaš, i kad dođeš u neki servis, i imaš gard, sumnjam da če te moć valjat i naplačivat nepotrebne stvari, ..... ...... Eto izvini na grubim rječima, ali to se obično dešava ljudima koji se baš nerazumiju u aute, i dođu kod nepoštenog majstora.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=552753


A tko je tebe tako dobro savjetovao ..... Draga Mila?
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 14:28   #34
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Ako je neispravna sonda?, po pravilima struke se moraju mjenjat svječice, jer neispravna svječica može blokirati ili oštetiti L. sondu.
zašto?
Quote:
L. sonda se može vrlo lijepo provjeriti na osciloskopu.
da, ako znaš što tražiš.
jer, signal lambde za moj auto (iz '97) je drukčiji od signala lambde sa nekog novog auta sa euro IV motorom.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:09   #35
Pa kako možeš nešto popravljat ako neznaš što tražiš? rekao sam, L.sonda kad ju spojiš na generator signala( pilastog), tada se na osciloskopu vidi njen rad, napon i amplituda. Isprobavao sondu staru 24 godine i staru 2 godine, dakle, može se, ako se zna što se traži. A da neispravni kablovi i svječice mogu blokirati rad sonde..mogu
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:10   #36
Quote:
antracit kaže: Pogledaj post
Kad dođeš u MAJSTORA naj...o si svakako. Svo tvoje "znanje" pada u vodu.
Dobar glas i tradicija su najbolja preporuka za mjesto popravka.
Istina, ako mehaničar drži do svoga ugleda, sumnjam da če ti nešto zavaljat i uzet te za novac.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:15   #37
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Tipično žensko. Da, imaš dvije lambde, korekciona i glavna. Ako si doista tako došla na servis ko krava na klanje, nije ni čudo da su te htjeli ošišat ko ovcu. Ako već se ne kužiš u aute, što nije zlo, tada ili povedeš nekoga tko zna, ili se naoružaš informacijama i podacima, bogu hvala internet imaš, i kad dođeš u neki servis, i imaš gard, sumnjam da če te moć valjat i naplačivat nepotrebne stvari, mada u ovom tvom postu, dosta toga ima smisla. Ako je neispravna sonda?, po pravilima struke se moraju mjenjat svječice, jer neispravna svječica može blokirati ili oštetiti L. sondu. L. sonda se može vrlo lijepo provjeriti na osciloskopu. Eto izvini na grubim rječima, ali to se obično dešava ljudima koji se baš nerazumiju u aute, i dođu kod nepoštenog majstora.
Baš si nešto mislim .... ideš li ti i kod doktora na taj način? Ili bi ipak neke stvari trebale radit na povjerenje.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:23   #38
Danas se povjerenje teško gradi a lako izgubi. Ne kažem da su svi lopovi. Da, kad idem kod doktora, barem se informiram o onome što me mući, jer u doba informatke se sve može saznat
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:29   #39
A još nisi odgovorio ko je tebe onak super savjetovao za servis tvog auta ... kojeg ti je taj isti servis slupao.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:30   #40
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Pa kako možeš nešto popravljat ako neznaš što tražiš? rekao sam, L.sonda kad ju spojiš na generator signala( pilastog), tada se na osciloskopu vidi njen rad, napon i amplituda. Isprobavao sondu staru 24 godine i staru 2 godine, dakle, može se, ako se zna što se traži. A da neispravni kablovi i svječice mogu blokirati rad sonde..mogu
čuj, nemoj se ljutiti, ali ti malo znaš o tome. bar tak izgleda.

pilasti signal iz osciloskopa služi samo zato da se signal vidi u nekom vremenu na ekranu. a oblik signala se vidi ako je sonda spojena na motor.
i za različite motore signal nije isti (nije ni jako različit, ali je). jer kvaliteta sagorijevanja je ta koja "ispisuje" signal, a ne sama sonda.

i pitam ponovo: kak to kablovi i svjećice mogu blokirati rad lambda sonde?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.