Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2016., 22:20   #6741
Gdje si to našao?
Meni je let 31.05. navečer iz BUD.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 07:18   #6742
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
A što se tiče cijena i komentara da se kupi jeftina karta pa tek onda se razmatraju mogućnosti kako do Budimpešte isto stoji no svrbe prsti.
Mislim da je stvar vrlo jednostavna. Kupiš kartu iz BP samo ako je toliko jeftinija da pokrije troškove samostalnog odlaska autom za sve članove ekspedicije, plus "dodatak na zajebanciju/inkomodaciju". Za mene solo i iz ZG, to bi bilo bar 150€ jeftinije.

I ne "čekati" BBC nego tek nakon što si siguran da bi ti se isplatilo i solo u autu, prijaviti sebe ko vozača na BBC, bez da računaš da ćeš ikog dobiti. Pa onda svaki putnik kojeg eventualno dobiješ, predstavlja "bonus" s kojim inicijalno nisi računao.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 07:35   #6743
Zato sam se ja orjentirao na Veneciju, imaš buseve do Trsta, a najveća vrijednost - ima goopti iz mojeg sela, i cca 60 EUR je povratna karta.
Tako da je već 100 EUR razlike u cijeni - super stvar.
Budimpešta mi je totalno out. Jednostavno preskupo za ići sam s autom, a i Mađari su se pokazali kao totalni kreteni. U uvijek su na toj granici s Mađarskom bili neki problemi.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 12:02   #6744
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Gdje si to našao?
Meni je let 31.05. navečer iz BUD.
HŽ Putnički prijevoz: http://www.hzpp.hr/vozni-red?m=743&mp=17

Ima još i Zagreb - Budapest Deli - Zagreb od 13.05. - 25.09.2016., ali kod njega ne pišu datumi, već su navedeni prije na voznom redu
Ostaje da se vidi da li će ga ostvariti???
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 09:14   #6745
Kolege sve ja to znam, sve je to točno no meni iz Zagreba Budimpešta je daleko najpovoljnija opcija. Samo što ja na osnovnu cijenu karte zaračunam 100 eura kao razliku za inkomodaciju i prevoz do Budimpešte i natrag. Iz Venecije karta do Kijeva je 180 eura plus prevoz do Venecije i natrag minimalno 550 kuna. Evo ima iz Ljubljane vlak do Budimpešte neka špar karta za 20 eura. Samo je jako rano ujutro. I ne može se kupiti na internetu nego samo na kolodvoru u Ljubljani...
Kada gledam te avio karte imam osjećaj da se kompanije dogovaraju oko cijene. Taman namjeste cijenu da se ne isplati putovati npr. do Venecije ili Beča. Izuzetak su low costeri.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 15:13   #6746
Bircevi

Pozdrav,
nisam uspjela sve detaljno pročitati, ali kako sam prošli vikend bila u Budimpešti, htjela bih napisati svoja iskustva.
Za one koji vole birceve- oduševio me Beach cafe u Vaci ulici- cijeli birc uređen kao da si na plaži- na podu sitni morski pijesak, a stolice su ležaljke za plažu i imaju kavu po 1 euro!
Drugi je Zoo cafe (blizu Vaci ,ali ne znam kako se zove ulica...imaju web stranicu pa se tamo može pogledati točna adresa)- birc u kojem se možete družiti s mačkama, zamorcima, zmijama i sl.
sparky26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 19:29   #6747
Quote:
sparky26 kaže: Pogledaj post
birc u kojem se možete družiti s mačkama, zamorcima, zmijama i sl.
Na tanjuru?
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:37   #6748
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Na tanjuru?
Da, baš bi se zvao Zoo cafe da se u njemu jedu životinje
sparky26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:28   #6749
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim problem u autobusnim linijama. Ima ih i vise nego dovoljno na svim relacijama... i cijene su cak ptihvatljive a komfor na razini. Ja sam autobusima u RH zadovoljan...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Nije stvar u tome. Putovanje npr. vlakom je jedan potpuno drugi doživljaj. Kod nas nema za to interesa jer nama je hit destinacija svaki vikend šoping centar ili Konzum a ne neko malo putovanje (ako već nema velikih).Putovanja su kod većine glup trošak dok kupovanje najskupljeg smart fona (da vide dušmani ) nije..
Srećom kaj ima nas ekscentrika koji volimo landrati povremeno.

Budimpešta je najljepša u kasno proljeće.
Idem u petom ili šestom ove godine pa javim nove dojmove.
Sada je idealno vrijeme za posjetiti taj grad sa najljepšim parlamentom u Evropi. Prespavati se može i za male novce.
Pravi putnik ne fensa previše haj komfor.
Mene više zanima jel' vam se više sviđa zeleni, stari Budim ili Pešta.
Fensam Peštu i onoga stričeka policajca kojega treba podragati po trbuhu.Onak... pssst informacija.
Inače najjači dojam ostavio mi je Trg heroja tamo kod srpske amabasade čini mi se.
Pa ako budete išli nemojte ga zaboraviti posjetiti. Mala povijest mađarskog naroda.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 18:09   #6750
Putovanje vlakom doživljaj? Sigurno ne u HR ili Mađarskoj.
U Njemačkoj, Francuskoj ili Japanu gdje juriš 300-320 km/h je svakako doživljaj, u HR ili HU gdje miliš jedva 60 km/h je velika gnjavaža.
ZG-BUD autom je cca 4 sata, vlakom je 6-7 sati...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 21:46   #6751
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Putovanje vlakom doživljaj? Sigurno ne u HR ili Mađarskoj.
U Njemačkoj, Francuskoj ili Japanu gdje juriš 300-320 km/h je svakako doživljaj, u HR ili HU gdje miliš jedva 60 km/h je velika gnjavaža.
ZG-BUD autom je cca 4 sata, vlakom je 6-7 sati...
Ali koja je fora jurit vlakom 300 na sat? Pa ništa živo ne vidiš. To je onda samo prijevoz, ništa drugo. Bez duše. Bio bi grijeh da takva neka jurilica ide kraj Balatona.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 23:02   #6752
Slazem se. Putovanja vlakom nikad ne dosade, koliko god sporo se vozili. Mene voznja vlakom i promatranje kroz prozor djeluje jako kompletativno ali i stimulirajuce. (Znam, oksimoron).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 06:28   #6753
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Ali koja je fora jurit vlakom 300 na sat? Pa ništa živo ne vidiš. To je onda samo prijevoz, ništa drugo. Bez duše. Bio bi grijeh da takva neka jurilica ide kraj Balatona.

Nista ne vidis? Kak to mislis da nista ne vidis? Pa nemas poveze preko ociju, normalno gledas kroz prozor i najnormalnije vidis svijet oko sebe.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 10:02   #6754
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Nista ne vidis? Kak to mislis da nista ne vidis? Pa nemas poveze preko ociju, normalno gledas kroz prozor i najnormalnije vidis svijet oko sebe.
i pri tome samo putovanje od milijardu sati ne izvuce svaku kap zivota iz tebe

300km/h vlakovi su zakon!
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 10:37   #6755
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Putovanje vlakom doživljaj? Sigurno ne u HR ili Mađarskoj.
U Njemačkoj, Francuskoj ili Japanu gdje juriš 300-320 km/h je svakako doživljaj, u HR ili HU gdje miliš jedva 60 km/h je velika gnjavaža.ZG-BUD autom je cca 4 sata, vlakom je 6-7 sati...
Slažem se,
Neudobni i nepouzdani vlakovi nisu nikakav doživljaj.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 12:10   #6756
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Slažem se,
Neudobni i nepouzdani vlakovi nisu nikakav doživljaj.
Istina, kad idem u Budimpeštu kako bih uhvatio avion, pa moram unaprijed uračunati ne samo "uobičajenih" pol sata kašnjenja, nego i razraditi pričuvne planove tipa "što ako kasni sat i pol" (taxi), "što ako kasni prek 2 i pol sata" (taxi, ali ne sa zadnje stanice u BP, nego iz vlaka izjurit odmah u Sekeszfehervaru), .... itd.

Ali, s druge strane gledajući, kad si u nekoj dalekoj nepoznatoj zemlji i vlakom opušteno putuješ samo radi putovanja vlakom, puno je sadržajnije i zanimljivije ako je putovanje dulje. (Kao kad, npr. vlak krene iz Lime, a nitko živ ne zna reći hoće li u Huancayo doći za 9, 10, 11, 12 ili više sati. )
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 12:28   #6757
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Istina, kad idem u Budimpeštu kako bih uhvatio avion, pa moram unaprijed uračunati ne samo "uobičajenih" pol sata kašnjenja, nego i razraditi pričuvne planove tipa "što ako kasni sat i pol" (taxi), "što ako kasni prek 2 i pol sata" (taxi, ali ne sa zadnje stanice u BP, nego iz vlaka izjurit odmah u Sekeszfehervaru), .... itd.

Ali, s druge strane gledajući, kad si u nekoj dalekoj nepoznatoj zemlji i vlakom opušteno putuješ samo radi putovanja vlakom, puno je sadržajnije i zanimljivije ako je putovanje dulje. (Kao kad, npr. vlak krene iz Lime, a nitko živ ne zna reći hoće li u Huancayo doći za 9, 10, 11, 12 ili više sati. )
Putovala sam vlakom po Velikoj Britaniji po Njemačkoj po Danskoj po Belgiji...
To doista jest uživanje.
U Japanu mi je vlak od Tokia do Kyota bio čudo. Bar sam se nagledala Fuija.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:25   #6758
Kako vam se čini ova lokacija?
https://www.achat-hotels.com/hu/hotel/budapest
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 18:16   #6759
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Kako vam se čini ova lokacija?
https://www.achat-hotels.com/hu/hotel/budapest
ako voliš hodati, onda ok. 1 km do metro stanice.
ok ako ideš autom pa ga možeš ostaviti u Arena plazi (2 km).
meni je to ipak malo preveč periferno. da sam tamo više dana, ne bi mi se dalo uzimati takav smještaj gdje moram dosta hodati, kad imaš toliko mogućnosti biti sasvim blizu metroa ili tramvaja.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 18:26   #6760
ja sam bila u ovom prije pol godine na nekoliko dana, i cijena i hotel bili su solidni, ništa posebno, ali doslovno dva koraka od ulaska u metro, što mi je dobro došlo kad je padala kiša. to je samo jedan od primjera, blizu je ovog tvog, ali dosta praktičniji.
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Rev...l_Hungary.html
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.