Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 12:38   #1
Frižider - punjenje plinom

Dali znate nekoga tko puni frižidere plinom u fušu za male pare?
franc2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:51   #2
nadam se da će netko odgovoriti. i meni treba ajmoooooo!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:48   #3
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
nadam se da će netko odgovoriti. i meni treba ajmoooooo!
Meni ne treba, ali se isto nadam da ce neko odgovoriti.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 16:26   #4
Evo odgovora : 1. koji plin , 2. gdje pušta , da li je probušen isparivač nožem ili strugalicom za led.
3.koliko vremena stoji frižider bez plina ,a da je otvoren .Sve su to pitanja koja treba riješiti prije punjenja jer na buf se ništa ne radi.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:36   #5
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Evo odgovora : 1. koji plin , 2. gdje pušta , da li je probušen isparivač nožem ili strugalicom za led.
3.koliko vremena stoji frižider bez plina ,a da je otvoren .Sve su to pitanja koja treba riješiti prije punjenja jer na buf se ništa ne radi.
da ja znam odgovoriti na to vjerojatno bi ga i sama znala napuniti. ne znam kojim plinom
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 19:51   #6
Pa ne budi lijena , u donjem lijevom čošku pročitaj ,,,, ako nema tu ima iza hladnjaka ,,, ako nema ni tu ima na kompresoru ,a to je ona crna stvar iza frižidera u dnu.
očito da na samu pomisao da se nezna koji je plin nema konkretnih stvari.nije isto R-600a ili R134a ili R -12,ili ti ga
za najnovije škrinje R-290.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 23:25   #7
ma nisam lijena, al nisam znala da piše na kompresoru i da ih ima različitih.

očito je da ti to radiš, al nam nisi rekao, već si počeo pitanja postavljat, jel?
razgovaram li ja s čovjekom koji puni frižidre plinom ili ne??? nemoj me tjerat da idem gledat, a ti nisi taj jer prvo moram punu škrinju pomaknut da bi prišla tom frižideru.

friž o kojem pričam mi je rezervni, koristim ga ljeti za pića, kolače i sl., držim ga u ostavi i nije bio zimus uključen. očito je to greška.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 19:34   #8
Velike su razkike u punjenju sisema plinom i jako je bitno koji je plin. Ako je R12 to više niko ne puni jer ga nema i zabranjen je (možda kod nekih fušera ili nekih koji još imaju neku staru zalihu)R-600 je butan i nerijetko ga serviseri pune prvo dosta opasan i drugu sranje od plina. A pujnjena su ti otprilike od 350kn do 650.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 19:47   #9
uf, još malo dodam pa imam novi i ne isključujem ga više..
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 10:34   #10
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Velike su razkike u punjenju sisema plinom i jako je bitno koji je plin. Ako je R12 to više niko ne puni jer ga nema i zabranjen je (možda kod nekih fušera ili nekih koji još imaju neku staru zalihu)R-600 je butan i nerijetko ga serviseri pune prvo dosta opasan i drugu sranje od plina. A pujnjena su ti otprilike od 350kn do 650.
Zato tražim nekoga tko će u fušu za manje para to napravit!
franc2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 23:35   #11
samo traži fušeri su još skuplji....
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 18:09   #12
Quote:
franc2804 kaže: Pogledaj post
Zato tražim nekoga tko će u fušu za manje para to napravit!

Platio sam nedavno punjenje plina u frizider , eko plin 300,00Kn.
Mislim da to nije skupo.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 20:40   #13
nema eko plin ,ustvari radi lakše prodaje sve ih kao zovu eko no nije tako. Da li je R-134a -eko , dali je R290 eko, da li je 406 eko , da li je R-12 eko. Sve samo ne eko samo je pitanje kad će kojeg od njih proglasit manje opasnim. I nije svako punjenje isto ima razlike u gr (gram) i razlike u tome koji je plin.
Cijena 300 ok ,ako je sa dolaskom .Ako je još put + onda ?
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 03:04   #14
JEDNO LAGANO PITANJE? DALI SE UMJESTO R 12 MOŽE KORISTITI R 22 BEZ VEČIH ZAHVATA NA KOMPRESORU ?
ms961 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 20:30   #15
Umjesto R12 direktno se koristi HCFC406A,ili HFC413A, bez preinaka . R22 baš i ne bi išlo i radi samog uja .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 20:55   #16
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Platio sam nedavno punjenje plina u frizider , eko plin 300,00Kn.
Mislim da to nije skupo.
Gdje?
franc2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 14:00   #17
Punjenje frižidera plinom

Imam frižider marke Zanusi, star 7 god, koji je prestao hladiti. Mislim da se ispraznio rashladni plin. Frižider je kombinacija ledenice i običnog hladnjaka 100+ 300 lit cca. Radi s jednim motorom za oba dijela. Motor cijelo vrijeme radi i pomalo hladi, ali jako slabo...
Mislim da je iscurio plin... Zanima me da li tko zna (ima li kakva iskustva) da li se isplati punjenje plinom i koliko to košta?
Hvala
Dirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 15:52   #18
Quote:
Dirk kaže: Pogledaj post
Imam frižider marke Zanusi, star 7 god, koji je prestao hladiti. Mislim da se ispraznio rashladni plin. Frižider je kombinacija ledenice i običnog hladnjaka 100+ 300 lit cca. Radi s jednim motorom za oba dijela. Motor cijelo vrijeme radi i pomalo hladi, ali jako slabo...
Mislim da je iscurio plin... Zanima me da li tko zna (ima li kakva iskustva) da li se isplati punjenje plinom i koliko to košta?
Hvala
sorry, ali nisam našao pa ni pročitao ovu temu.
Moj hladnjak nije oštećen, bar ne u zadnje vrijeme (nadam se)... Mislim da mu je vremenom postupno na nekom spoju pomalo iscurio plin. Temp u hladnjaku se postupno dizala (od +5 na minimumu u jesen do +12 sredinom srpnja), da bi jučer primjetio da se u ledenici sve odmrzlo a temp u hladnjaku je +20, znači kao da uopće ne hladi...
Dirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2022., 21:52   #19
Danas nam je majstor napunio plin u Zanussi hladnjak i sad radi već duže vrijeme - oko 6 sati neprekidno i jedno tri-četiri puta glasnije nego je inače zujao i jako se čuje iza ono mrmorenje u cijevima. Jel to normalno zbog novog plina ili da ga zovem nazad?
Hvala unaprijed
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 09:06   #20
6 sati djeluje predugo. Koliko inače treba da se ugasi kompresor, primjerice, nakon razleđivanja? Ovo mi zvuči ili kao pogrešan tip plina ili kao nedovoljna količina.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.