Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2008., 14:27   #21
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
Slažem se ali onda neka to oficijelno i naprave a ne ovako, poroci tajni, vrline javne.
da u pravu si.

Jedino .......šta je ako netko proglasi nešto savršeno normalno što se desi između muškarca i žene ispod plahti u zatvorenoj sobi porokom? Treba li osuđivati tog čovjeka jer je napravio za ljude savršeno normalan čin ili osuđivati glupavo pravilo?

Treba li od takvog čovjeka tražiti da se oficijelno i javno očituje u vezi toga da je stavljao izvjesni dio tijela tamo gdje majka crkva kaže da ga ne smije stavljati.....

Ok, zezam se malo, ali samo zato jer je ovo apsurdno....Barem meni....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 14:32   #22
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
da u pravu si.

Jedino .......šta je ako netko proglasi nešto savršeno normalno što se desi između muškarca i žene ispod plahti u zatvorenoj sobi porokom? Treba li osuđivati tog čovjeka jer je napravio za ljude savršeno normalan čin ili osuđivati glupavo pravilo?

Treba li od takvog čovjeka tražiti da se oficijelno i javno očituje u vezi toga da je stavljao izvjesni dio tijela tamo gdje majka crkva kaže da ga ne smije stavljati.....

Ok, zezam se malo, ali samo zato jer je ovo apsurdno....Barem meni....
Pa, svi koji su se zaredili znali su unaprijed što ih čeka i nitko ih nije prevario. Sada neka snose posljedice svoje odluke ili neka napuste crkvu a ne i jare i pare.
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 14:39   #23
Da, sve je prejudicirano i tendenciozno. Hodi ćitat žuti tisak.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 14:55   #24
Quote:
fifimifi kaže: Pogledaj post
Preneseno iz Jutarnjeg. Znači i oni su rekla kazala? Dokle ta definicija, po tvom mišljenju ide? Očito, ako je Crkva u pitanju, do beskraja!
šta se indexa tiče, o bilo čemu, vremenu vani ili stanju u iraku. Očito. A nije tu riječ o Crkvi nego o čovjeku kojega je netko ubio. Dok se ne najde ubojica i on pojasni svoje motive, sve je to rekla-kazala. A kako je riječ o nekome iz Crkve vama je i to rekla-kazala čisto dosta.
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:03   #25
Svećenik je samo čovjek i ništa više. Druga je stvar što se njemu neke stvari zabranjuju a kršenje zabrane zanimaju javnost više od boje gaća Renate Sopek.
Uvijek je zanimljivo pisati ali i čitati o aferama onih koji ih ne bi trebali imati niti povezati sa njihovim imenom...ali to je tako ljudski.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:09   #26
kad zvijer ubije životinju..i najede se ...onda dođu lešinari i hijene
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:17   #27
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
kad zvijer ubije životinju..i najede se ...onda dođu lešinari i hijene
Svašta...
ispada da je nasilna smrt izuzetak kod ljudi svećenika, kao da ih štiti od metka čvrsta nevidljiva ruka Boga...samo zato jer su svećenici.

Onaj tko pretendira biti moralna vertikala u društvu mora biti uzor u svemu u svako doba a ne jedan dan imati lijepo lice a drugi dan postati slučaj.
Lešinari i hijene su čistači i Bog ih je stvorio zbog nečeg korisnog. Ne pretvaraju se da su nešto drugo pred ostalim životinjama...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:19   #28
osjetila si se prozvanom
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:29   #29
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
osjetila si se prozvanom
Naravno, svi imamo svoju ulogu u svijetu bili mi kardinali ili portiri...pčele ili
lešinari; takve nas Bog stvori.

Samo što pčele lete, ne stvaraju violočela
portiri otvaraju vrata, a ne NASA foldere
a svećenici su predani službi Božjoj a ne ljubavnicama, vlastitoj djeci i investicijskoim fondovima kao i šuškavim novčanicama..ili se varam???

Ili me varaju???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:32   #30
takve boli dupe za tebe...varaju sebe a ne tebe...
ti sama sebe varaš i mučiš svoju dušu sa time kakvi su svećenici umjesto da gledaš u Boga
postoji za sve razlog
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:33   #31
a šta i da je taj pokojni svečenik imao neku ženu, to je vama opravdavajuče da se ga ubije?????

i auto koji vozi, šta može ga se ubit metkom u glavu?????

novci?? pa pucaj mu u glavu"??? ne razumijem vas.
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:37   #32
pa da "treba" ubit sve koji nam nisu po volji i koji nas varaju i likovat nad time što je jedan svećenik koji je pao pod samovoljom lišen života

osjećam se kao da sam u areni ...kad svjetina likuje nad rastrganim zločincem

uvijek su ljudi voljeli gledati smaknuća ...
nikad to neću shvatiti
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:42   #33
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
takve boli dupe za tebe...varaju sebe a ne tebe...
ti sama sebe varaš i mučiš svoju dušu sa time kakvi su svećenici umjesto da gledaš u Boga
postoji za sve razlog
"Gledati u Boga" kao gledati u talog šalice ili u karte...?
Ima onih koji jednom tjedno u nedelju jedan sat "gledaju" u Boga....ali i za to postoji debeli razlog, zar ne??
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:49   #34
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
pa da "treba" ubit sve koji nam nisu po volji i koji nas varaju i likovat nad time što je jedan svećenik koji je pao pod samovoljom lišen života

osjećam se kao da sam u areni ...kad svjetina likuje nad rastrganim zločincem

uvijek su ljudi voljeli gledati smaknuća ...
nikad to neću shvatiti
Kad bi pronašli pekara koji šmrklje lijepi u tijesto za pecivo, suca koji ne zna kako držati šlic zakopčan pa ga pokazuje u parku, policajca koji za mito pušta one sa prometnim prekršajem....da li bi se iznenadili?

Ne bi pretjerano, oni samo svoju uniformu blate...

Ali kad se činovnik jedne moralne vertikale poveže sa nečim što nije svojstveno tom moralnom autoritetu, onda ne blati samo uniformu koju nosi 24 sata, već i onog tko može drugima sa propovjedaonice popovat o moralu, a o moralu vlastite kuće ne govori već stavlje sve ispod tepiha.
Dakle, sapienti sat.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 16:02   #35
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kad bi pronašli pekara koji šmrklje lijepi u tijesto za pecivo, suca koji ne zna kako držati šlic zakopčan pa ga pokazuje u parku, policajca koji za mito pušta one sa prometnim prekršajem....da li bi se iznenadili?

Ne bi pretjerano, oni samo svoju uniformu blate...

Ali kad se činovnik jedne moralne vertikale poveže sa nečim što nije svojstveno tom moralnom autoritetu, onda ne blati samo uniformu koju nosi 24 sata, već i onog tko može drugima sa propovjedaonice popovat o moralu, a o moralu vlastite kuće ne govori već stavlje sve ispod tepiha.
Dakle, sapienti sat.
Ali ako pekar vodi ljubav, ako sudac vodi ljubav, ako policajac vodi ljubav to nije nemoralno.

Ako to čini svećenik onda je nemoralno.

Ne svaki svećenik, jer mnoge religije ne traže celibat, nego kršćanski svećenik.

Sam čin nije nemoralan, i ne ruši nikakvu moralnu vertikalu. Može biti samo nemoralno jer se se ne drži svog zavjeta. Pa čak i onda taj zavjet je između njega i Boga, njega i institucije i nije na nama da ga osuđujemo. Sam po sebi taj njegov čin je isti kao čin pekara, suca ili policajca - nemoralnim ga čine samo duboko ukorjenjena očekivanja društva u kojem se nalazimo (balkan 21 stoljeće) da ako je reka da će na izvjesni organ samo mokriti da se toga drži ....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 16:15   #36
Quote:
(Ne)stabilni kaže: Pogledaj post
a šta i da je taj pokojni svečenik imao neku ženu, to je vama opravdavajuče da se ga ubije?????

i auto koji vozi, šta može ga se ubit metkom u glavu?????

novci?? pa pucaj mu u glavu"??? ne razumijem vas.
Tko je rekao da ga treba ubiti ili da je zaslužio smrt?
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 16:32   #37
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
"Gledati u Boga" kao gledati u talog šalice ili u karte...?
Ima onih koji jednom tjedno u nedelju jedan sat "gledaju" u Boga....ali i za to postoji debeli razlog, zar ne??


njima postoji ... imaju slične probleme većine ...kako se prikazati duhovnijima nego što jesu


nekome je Bog u kartama pa gleda u karte...
a ja kad kažem gledati u Boga onda mislim gledati u Boga
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 16:35   #38
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kad bi pronašli pekara koji šmrklje lijepi u tijesto za pecivo, suca koji ne zna kako držati šlic zakopčan pa ga pokazuje u parku, policajca koji za mito pušta one sa prometnim prekršajem....da li bi se iznenadili?

Ne bi pretjerano, oni samo svoju uniformu blate...

Ali kad se činovnik jedne moralne vertikale poveže sa nečim što nije svojstveno tom moralnom autoritetu, onda ne blati samo uniformu koju nosi 24 sata, već i onog tko može drugima sa propovjedaonice popovat o moralu, a o moralu vlastite kuće ne govori već stavlje sve ispod tepiha.
Dakle, sapienti sat.

ništa nije drugačiji od tebe...koja prodaješ duhovnost i neku ljubav i kojekave tričarije a 99 % postova se svodi na to da omalovažavaš sve što je katoličko....

obično se mrzi ono što ne podnosimo kod sebe


btw..prije nekih mjesec sam vidjela neki natpis u novinama kako je (mislim budista ili tak nekaj ) navlačio curicu prek neta i pri susretu ju silovao...i???
niejmi palo na pamet da pišem o tome kako bih pokazala da su budisti loši a katolici super...

kužiš???


problem je u nama a ne u svijetu ..koliko god mi voljeli glancati sliku sebe kao duhovno nadmoćne osobe
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 16:37   #39
Quote:
angelina1 kaže: Pogledaj post
pa da "treba" ubit sve koji nam nisu po volji i koji nas varaju i likovat nad time što je jedan svećenik koji je pao pod samovoljom lišen života

osjećam se kao da sam u areni ...kad svjetina likuje nad rastrganim zločincem

uvijek su ljudi voljeli gledati smaknuća ...
nikad to neću shvatiti
Smo smireno, Anči - toga smo se nagledali i naslušali i opet ćemo !

Ekipu (u nju uključujem i dobar broj klonova iza kojih se u diskusiji krije jedna te ista osoba - vidljivo iz stila pisanja), koja uvijek pokušava skandalizirati bilo kakvu vijest koja se na bilo kakav način dotiče Katoličke crkve već dobrano poznajemo.

Nema ti se smisla nervirat, samo doljevaš ulje na vatru.

Neumjesno je što se ovaj put mučki umorenog svećenika pokušava skandalizirati kroz "žutilo", manipuliranje poluinformacijama i jeftino generaliziranje obojeno huškačkim emocionalizmom i senzacionalizmom.

Vele, ubijen je svećenik i to je skandal RKC.
...citira se senzacionalistički tisak. Pa ne bi novinari valjda....!??
Ne bi što ?
Iskopali podatak da župnik ima auto pa tu činjenicu kroz formu pitanja (kako ih se nebi teretilo za blaćenje ugleda) lansirali kao tezu da je dotični "lopov", "sumnnjvac" s vezama u Italiji u kojoj eto i mafija posluje i sl.
Bi, bi - itekako. Sve neumjesno što se napisalo, napislo se zbog tiraže.
Drama urote, skandali - prodaju novine.

Nažalost, dotična boranija na ovom forumu koristi se istim metodama.

Pustimo istrazi da ide svojim tijekom i vidjet ćeš kad istina ispliva na površinu i nađe se ubojica da će svi ti (Dagi na 1.mjestu) jednostavno podviti rep i zatvoriti temu - pogotovo ako motiv zločina bude najobičnija pohlepa nekakvog razbojnika koji je ukrao npr.donirani novac namjenjen za obnovu crkve i sl.

Za sada, iako za svaku od senzacionalističkih tvrdnji nema nikavih dokaza - ovo predstavlja dobar povod da se zamuti voda, digne prašina, pokrenu glasine, sotonizira crkva (Dagi je 2 strane napisla), a onda kad tenzije splasnu - netragom nestane.

Deja vu - Angelina.

PS. Nemožeš očekivat od npr.radikala u Srbiji da pišu pozitivno o RH ili Slovenaca da nas ostave na miru dok se trudimo ući u EU.
Ovo ti je otprilike isto.

Neprijatelj ne bira sredstva !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 16:48   #40
sad će nabacit neke čini na mene pa ću ja vidit kome sam se suprostavila


ja mislim da takve persone su više katolici od pol katolika zajedno...
sve živo što počinje sa "kat".... pali alarm u glavi...
i vremena i vremena troši na pljuvanje po njima...

bit će neki zez u djetinjstvu...netko je izgleda maltretirao a deklarirao se katolikom..pa sad mrzimo sve katoličko


samo mi je bed što to čitaju dječica..pa se pale bezveze na guranje...i trkljeljaju okolo o glupostima u mjesto da se trude biti bolje osobe
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.