Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 12:22   #101
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Siguran dokaz da inteligentan zivot van zemlje postoji je cinjenica
da nas NISU htjeli kontaktirati do sada !
I bolje da nisu. Radi nas a ne radi njih.

Nebi me čudilo da oni znaju za nas i točno znaju gdije smo.
Ali možda imamo tu ludu sreću da ne mogu još! do nas.
Sreću : zato što gledajući našu civilizaciju ne vjerujem da živimo u miroljubljivom "kvartu".
Za nas mogu još reći da "nismo ni tako loši" uzimajuči u obzir naše samouništavajuće nagone no svakako ne vjerujem da su nam susjedi civilizacija sa iznimnim miroljubljivim stavom bez teritorijalnih i energetskih pretenzija. Opet ponavljam "KVART".

Možda bi bilo mudro tražiti kontakt na suprotnoj strani svemira. "U drugom kvartu". Malčice daleko - znam . Ali strpljenja molim i ugljiku treba neki milijunčić godina da bi postao dijamant , zar ne?
Morositass is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 22:28   #102
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Djed Mraz nema nikakve veze s činjenicom da ti pojma nemaš što je statistika i kako se primjenjuje.

Statistički gledano mi nemamo niti približnu predodžbu cvjeta li život u svemiru ili je rijedak poput inteligentnog posta na ovom forumu.

A tvoj recept 'statistike' je sličan tvrdnji da sigurno postoji negdje na svijetu čovjek čiji je ožiljak na nozi savršen preslik mape londonske podzemne željeznice jer - pazi sad - '6 milijardi je tako ogroman broj', a nema nikakve fizikalne prepreke da takav ožiljak nastane.
Ako se dobro sjećam već si na temi agnosticizam/ateizam davno razbijen sa svojim armchair blebetanjima o SETI-u.
Zašto bi želio da ti se to ponovo dogodi?
Fallacy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 08:34   #103
U svemiru nema povlaštene točke!
Kad bi život postojao samo na Zemlji onda bi postojala povlaštena točka.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:40   #104
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti, ali je najvjerojatnije da ćemo takav naći. Čisto sa statističkog pogleda.


Energija sama za sebe ne može postojati. Mora imati nosač. Kvantove polja ili tvar. Energiju samu za sebe nikad nismo vidjeli. Najbliže tome je kad ju nose kvanti polja, kao što su fotoni. Ipak, ni oni nisu čista energija.
Tako da, oblik života sastavljen od energije nećemo naći. Tj. sve govori da je to apsolutno nemoguće.
Jesi čuo za treće oko?
Zabranjeno reklamiranje drugih foruma

Zadnje uređivanje Ego : 01.04.2008. at 12:21.
darkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:08   #105
[QUOTE=darkie;13311988]Jesi čuo za treće oko?

Čuo sam za taj koncept. Što s njim?
__________________
.

Zadnje uređivanje Ego : 01.04.2008. at 12:21.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:28   #106
valjda prica o intuiciji, a ne o culima
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 01:44   #107
Quote:
Fallacy kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam već si na temi agnosticizam/ateizam davno razbijen sa svojim armchair blebetanjima o SETI-u.
Zašto bi želio da ti se to ponovo dogodi?

Da mi se dogodi što? Da mi blebetala poput tebe opet hrabro odustanu od rasprave u samodopadnoj iluziji da su nekoga 'razbili'?

Nego, jesi li ti baš Enzov drugi nick ili si njegov brat blizanac? Letimičan pogled na tvoj profil pokazuje da si ateist koji posta na Nogometu i Religiji. Moram priznati, zaista dojmljiv spektar interesa.
Apemant is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 02:46   #108
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Da mi se dogodi što? Da mi blebetala poput tebe opet hrabro odustanu od rasprave u samodopadnoj iluziji da su nekoga 'razbili'?
Samo što nije tako.
A moderator je pobrisao postove sa kojima sam te razbio kao kantu. Ali ne brini, imam ih sačuvane kao i broj posta tako da uvijek mogu dokazati da sam ih postao.
Hint: ekstremofili, koji su bili tvoj jedini suvisli argument kod Drakeove jednadžbe i svega onog armchair blebetanja o SETI-u.

Tvoj je problem što nisi na vrijeme vidio postove ili što ih je moderator brže-bolje obrisao.
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nego, jesi li ti baš Enzov drugi nick ili si njegov brat blizanac? Letimičan pogled na tvoj profil pokazuje da si ateist koji posta na Nogometu i Religiji. Moram priznati, zaista dojmljiv spektar interesa.
Letimičan pogled na tvoj profil pokazuje da si isprazni armchair-wannabe-filozof a tvoji postovi to jasno i dokazuju.

HINT: ostavi se povijesti i "dokazivanja" jer sam tamo puno puno bolji od ispraznih filozofa poput tebe.
pa pa
Enzo
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:12   #109
Quote:
EnzoGiovanni kaže: Pogledaj post
Samo što nije tako.
A moderator je pobrisao postove sa kojima sam te razbio kao kantu. Ali ne brini, imam ih sačuvane kao i broj posta tako da uvijek mogu dokazati da sam ih postao.
Hint: ekstremofili, koji su bili tvoj jedini suvisli argument kod Drakeove jednadžbe i svega onog armchair blebetanja o SETI-u.

Tvoj je problem što nisi na vrijeme vidio postove ili što ih je moderator brže-bolje obrisao.
Ne, to nije moj problem, nego je tvoj problem što postaš stvari koje moderator osjeća potrebnim za zbrisati. Nemam ti ja vremena stražariti nad ovim forumom i čekati tvoj post u kojem me 'razbijaš' ne bih li brže-bolje na njega odgovorio prije nego što ga moderator zbriše.

Uostalom, kakve su ti to djetinjaste fantazije o forumskom razbijanju? Koliko ti uopće godina imaš? Ako je preko 18, onda sam ozbiljno zabrinut. Ako je manje od 18, pripisao bih to hormonima i mladenačkoj strastvenosti.


Quote:
EnzoGiovanni kaže: Pogledaj post
Letimičan pogled na tvoj profil pokazuje da si isprazni armchair-wannabe-filozof a tvoji postovi to jasno i dokazuju.

A što je drugo sudjelovanje na ovakvom forumu nego isprazno blebetanje? Za razliku od tebe, ja sam toga svjestan. Samo što tebe, eto, interesira blebetanje o nogometu.

I o religiji, premda si deklarirani ateist.

To bi bilo kao da straight tip ode na gay forum i priča o tome kako je homoseksualnost nešto bolesno i glupo.

Quote:
EnzoGiovanni kaže: Pogledaj post
HINT: ostavi se povijesti i "dokazivanja" jer sam tamo puno puno bolji od ispraznih filozofa poput tebe.
Usta moja, hvalite me.

Evo ti još jednom: SETI nema ni PRIBLIŽNOG POJMA kolika je vjerojatnost da negdje u svemiru postoji inteligentni život. Stavi na stol sve dokaze koje imaš da SETI raspolaže s makar i približnom procjenom te vjerojatnosti.
Zathjev broj 1
Apemant is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 20:29   #110
[QUOTE=Apemant;13352687
To bi bilo kao da straight tip ode na gay forum i priča o tome [COLOR="black"]kako je homoseksualnost nešto bolesno i glupo[/COLOR].



Jedino točno u cijelom postu !
Morositass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 18:20   #111
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Eto, vjernik jesam, ne od onih koji stalno pohadjaju crkvu, Bibliju nisam skoro uopce citala pa me zanima, ako neko ko se malo vise razumije i ko je proucavao da li se s nasom vjerom kosi misljenje da mora postojati jos koji oblik zivota u svemiru?

Nepojmljivo mi je da od tolikih milijardi galaksija sa toliko milijardi zvijezda i planeta u svemiru postojimo samo mi?Mozda je Bog ipak tu smjestio jos puno, puno dusa?Sta vi mislite o tome?
Da danas naučnici potvrde postojanje inteligentnog života, i da danas predstave biće koje ne pripada zemaljskom životu, kojoj religiji bi pripadalo?
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:44   #112
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
To bi bilo kao da straight tip ode na gay forum i priča o tome kako je homoseksualnost nešto bolesno i glupo.
Ti si sad upravo usporedio vjeru sa spolnom orijentacijom?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:48   #113
To bi čak i bilo točno kada bi ateisti išli na religijske forume tipa "križ života", "tebe tražim", "islam bosna" i slične religijske forume. Ali ovo je otvoreni forum na koji svatko može doći i gdje se može pričati o religiji kao društvenom problemu (barem ja tako to vidim ).

Inače, ovdje je dosta tema o ateizmu (koje otvaraju religiozni).
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.