Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2008., 13:16   #1
Alo, Alo - Srbi učite od Nijemaca

Mnogi mlađi naraštaji misle da je sam poraz Njemačke u WWII značio i kraj nacizma kao glave ideologije koja je vodila Njemački narod.

Međutim stvari tako ne stoje. Osim vojnog poraza godinama nakon sloma Hitlerove njemačke u tom društvu je sistematski provođena denacifikacija.

Denacifikacija Njemačke iako nije obavljena 100%, ipak je urodila plodom i danas je Njemačka tu gdje jeste i možemo slobodno reći tu gdje je bila prije i WWI.

Koliki stpen pijeteta prema žrtvama holokhausta i svim žrtvama koje je prouzrokovala hitlerova Njemačka ogleda se i u tome da u običan Njemac na javnim RTV servisima nije mogao pogledati jednu od kultnih britanskih serija Alo, alo koja se na humorističan i posprdan način opsuje nacizam, francuski pokret otpora, ulogu Britanaca u WWI itd.

Kad su u pitanju žrtve WWII Njemacima uopće nije do šale.

Tek su ove godine (62 godine nakon WWII, a 25 godina nakon prvog emitiranja Alo, alo) pristali da se i na njihovim TV ekranima sa dozom humora osvrne na jednu od najvećih kataklizmi čovječanstva čiji je generator bila upravo Njemačka.

http://www.index.hr/xmag/clanak/kult...ru/377573.aspx


Danas, nakon stravičnog rata na Ex-YU prostorima politika koja je bila uzrok i začetnik tog rata kod Srba i dalje se uglavnom ne doživljava kao katastrofalna ni zločinačka.

I ne samo da ta politika nije napuštena nego čini se da iz poraza u poraz sve više dobija na zamahu. Nedavno je zločinački četnički pokret u srbijanskom parlamentu rehabilitiran, ovih dana se najavljuje nekakav krst nekakavih kolosalnih proporcija iznad Sarajeva, grada koje su četnici držali u okruženju 3 i po godine i sistematski uništavali. Poteže se pitanje vitalnog nacionalnog interesa o inicijativi da arhiva Međunarodnog tribinala u Hagu po završetku rada ovog tijela bude u BiH itd., tobože povezujući Kosovo i BiH pokušava se na mala vrata ostvariti ono što se genocidnom politikom u ratnu nije ostvarilo.

I umjesto da njihovi lideri shvate ponor u koji je njihov narod doveden (prije svega moralni) oni nastavljaju sa svojim propalim planovima gotovo na svim poljima.

Pitanje za sve: Da li je Srbiji i Srbima u kompletu potrebna denacifikacija?

Pitanje za Srbe:
Srbi, dokle?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 10.03.2008., 13:21   #2
Opet poređenje WW2 sa proteklim ratom u bivšoj Jugoslaviji... Shvatate li da je ovo što je bilo ovde ništa u poređenju sa ww2(uz poštovanje svim žrtvama)...
Ali ako ćemo već da poredimo, recimo da je ovo sada kao Nemačka nakon WW1...
ja more is offline  
Old 10.03.2008., 13:24   #3
Quote:
ja more kaže: Pogledaj post
Opet poređenje WW2 sa proteklim ratom u bivšoj Jugoslaviji... Shvatate li da je ovo što je bilo ovde ništa u poređenju sa ww2(uz poštovanje svim žrtvama)...
Ali ako ćemo već da poredimo, recimo da je ovo sada kao Nemačka nakon WW1...
Niko ne poredi razmjere. Ono što se da porediti je slična zaluđenost Srba fašističkim idejama danas kao i Njemaca nacističkim prije 60-70 godina.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 10.03.2008., 13:28   #4
Godwin's Law (also known as Godwin's Rule of Nazi Analogies)[1] is an adage formulated by Mike Godwin in 1990. The law states:[2][3]

"As a Usenet discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches one."

http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law
Herzeg Lager is offline  
Old 11.03.2008., 08:34   #5
Quote:
ja more kaže: Pogledaj post
Opet poređenje WW2 sa proteklim ratom u bivšoj Jugoslaviji... Shvatate li da je ovo što je bilo ovde ništa u poređenju sa ww2(uz poštovanje svim žrtvama)...
Ali ako ćemo već da poredimo, recimo da je ovo sada kao Nemačka nakon WW1...
Logori,pokolji,uništavanje cijelih gradova...
Jedino što ste vi bili malo ekološki osvješteniji, pa niste ubijali plinom, nego noževima...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 11.03.2008., 08:44   #6
OMG koje ste vi žrtve komunističkih ljigavaca i laži.
srki2311 is offline  
Old 11.03.2008., 12:44   #7
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Niko ne poredi razmjere. Ono što se da porediti je slična zaluđenost Srba fašističkim idejama danas kao i Njemaca nacističkim prije 60-70 godina.
Za Srbe je kasno, oni nikad neće naučiti. Zato i jesu spali na beogradski pašaluk.

Samo vi Bošnjaci ne biste trebali voditi brigu o Srbima, nego o vašoj bošnjačkoj zaluđenosti, koja se nimalo ne razlikuje o velikosrpske ili njemačke zaluđenosti nacizmom.
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Old 11.03.2008., 14:08   #8
E kad već poredis Srbiju i Nemačku treba da znaš da su i Zapadni saveznici priznali posle rata svoj doprinos jačanju nacizma u Nemačkoj.
Jer da nisu nametnuli Nemcima tako ponizavajuće uslove mira u Versaju svega toga nebi bilo.
Očigledno bi bilo da se uspostavi paralela sa situacijom u Srbiji!
Man from the East is offline  
Old 11.03.2008., 14:45   #9
Quote:
Man from the East kaže: Pogledaj post
E kad već poredis Srbiju i Nemačku treba da znaš da su i Zapadni saveznici priznali posle rata svoj doprinos jačanju nacizma u Nemačkoj.
Jer da nisu nametnuli Nemcima tako ponizavajuće uslove mira u Versaju svega toga nebi bilo.
Očigledno bi bilo da se uspostavi paralela sa situacijom u Srbiji!
Imali kakav pismeni dokument za takvu tvrdnju ?
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 11.03.2008., 14:54   #10
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Imali kakav pismeni dokument za takvu tvrdnju ?
Čitao sam nešto o tome u knjigama poznatih ekonomista iz tog perioda, kao što je Kejns.
A i malo je poznato da su upravo Amerikanci davali kredite Nemačkoj za razvoj vojne industrije!

Doduše to je bilo namenjeno jačanju odbranbene moći Nemačke radi odbrane od komunističkog SSSR.
Man from the East is offline  
Old 11.03.2008., 15:05   #11
Quote:
Man from the East kaže: Pogledaj post
Čitao sam nešto o tome u knjigama poznatih ekonomista iz tog perioda, kao što je Kejns.
A i malo je poznato da su upravo Amerikanci davali kredite Nemačkoj za razvoj vojne industrije!

Doduše to je bilo namenjeno jačanju odbranbene moći Nemačke radi odbrane od komunističkog SSSR.
Da, tačno Kejns je analizirao prihvatanje nacističkog ekonomskog programa od strane njemaca, ne zbog prednosti u odnosu na kapitalizam već zbog harajuće velike ekonomske krize koja je zadesila tad svijet. Inače Kejns koliko mi je poznato je jedan od ekonomskih stručnjaka prošlog stoljeća koji je kapitalizam spasio od propasti.

Vezano za kredite amerikanaca, nisam upoznat, ali nemam sumlji u pogledu njih .
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 11.03.2008., 16:24   #12
Tko zna kakvog bi odjeka bilo u Srbiji kad bi bila neka humoristična serija tipa Alo,Alo,koja bi govorila o ratu 90-tih godina...Tko zna kakvog bi odjeka bilo u Hrvatskoj kad bi neka humoristična serija tipa Alo,Alo,koja bi govorila o ustaškim zločinima u ww2....
zeljko_ri is offline  
Old 11.03.2008., 16:28   #13
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
a..Tko zna kakvog bi odjeka bilo u Hrvatskoj kad bi neka humoristična serija tipa Alo,Alo,koja bi govorila o ustaškim zločinima u ww2....
Alo alo govori o nacistickim zlocinima????

ne bas...
shteva is offline  
Old 12.03.2008., 20:10   #14
Pa čitao sam mein kampf.Tip je bolesno mrzio židove isto toliko koliko Srbi mrze nas Hrvate.A Srbima ni dan danas ništa nije jasno.A i dan danas mis smo im krivi za sve.Oni svoju krivicu nigdje ne vide (kao ni Hitler).Uvijek su svi krivi osim njih samih.Srbi su kao pravi nasljednici nacista (u to ne ubrajam one poštene Srbe koji vole svoje a poštuju tuđe i to se na njih ne odnosi)i osnivali koncentracione logore.Izvodili masovne akcije ubijanja nenaoružanog stanovništva kao u Vukovaru kad su se "junački" iskazali nad zarobljenim ranjenicima ili npr Srebrenici,Žepi itd,itd.I sada nakon svega putem Štrbca falsificiraju i popise svojih mrtvih i nestalih pa po Štrbcu koji bi i Goebelsu mogao držati predavanje za čitave okupacije nitko nije umro prirodnom smrću već smo sve mi ubili a čak su i neki ubijeni dva tri puta na dva tri mjesta.Po Štrbcu mi smo krivi što je "vojska" tzv S(r)AO Krajine potrpala ljude i otpremila ih u izbjeglištvo.Takvom ideologijom i podvalama služio se Gestapo.Ima toga još ali ne piše mi se knjižurina.
maks1969 is offline  
Old 12.03.2008., 20:47   #15
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Imali kakav pismeni dokument za takvu tvrdnju ?
Nijemci u Prvome Svj. ratu nisu bili ništa manje dobri ili zli od Britanaca ili Francuza.
Oni su izgubili rat, i bili su teško ponižavani, što je dovelo do jačanja nacionalizma...
Dakako ja sam to sve pojednostavio, ali ostaje činjenica da su Zapadne zemlje i suuzročnik jačanja nacizma,a i snose krivnju što su ga prešutno dopuštali sve do 1939.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 13.03.2008., 10:32   #16
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve: Da li je Srbiji i Srbima u kompletu potrebna denacifikacija?

Pitanje za Srbe:
Srbi, dokle?
Jedino u Srbiji i srpskom dijelu BiH nisu na vlasti stranke koje su vodile državu u toku rata.
U Hrvatskoj i Federaciji jesu
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 13.03.2008., 11:07   #17
Teško će Srbi nešto naučiti od Nijemaca, jer Srbi za razliku od Nijemaca još vjeruju u vampire i babaroge, pa u svrhu zaštite od istih u grobove meču glogove kolce, a kuće kite vijencima od bijeloga luka.
Fra Petar is offline  
Old 13.03.2008., 11:09   #18
Quote:
4,05% kaže: Pogledaj post
Jedino u Srbiji i srpskom dijelu BiH nisu na vlasti stranke koje su vodile državu u toku rata.
U Hrvatskoj i Federaciji jesu
Ideologija je ista, ti si primjer, naročito kad kažeš " srpskom dijelu BiH " !
Zaista, postoji krucijlna razlika u FBiH i RH u odnosu na entitet RS i Srbiju. U FBiH i RH pluralizam mišljenja i pluralizam političkih opcija je itekako zastupljen, što nije u manjem entitetu slučaj, u kojem je jednoumlje najviši stepen dosadašnjeg dosignuća, a u Srbiji se takvi proglašavaju nepoželjnim, prijeti im se, i to u režiji radikalne pro fašističke stranke, koja okuplja najveći broj birača u Srbiji.
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 13.03.2008., 11:43   #19
Quote:
ja more kaže: Pogledaj post
Opet poređenje WW2 sa proteklim ratom u bivšoj Jugoslaviji... Shvatate li da je ovo što je bilo ovde ništa u poređenju sa ww2(uz poštovanje svim žrtvama)...
Ali ako ćemo već da poredimo, recimo da je ovo sada kao Nemačka nakon WW1...
I vi bi ubijali samo sto niste imali toliko materjala kao svabe....
Balkan je slabo naseljen....
G_r_G_a is offline  
Old 13.03.2008., 14:42   #20
Da li je Srbiji potrebna denacifikacija???

Pa kad su to, jado, nacisti bili u Srbiji? Pa kako Srbija, koja je htela celovitu SFRJ, moze biti odgovornija za rat od npr. Hrvatske, kad je Tudjman rekao da "rata ne bi bilo da ga mi nismo zeleli", kad je Alija hteo da izigra volju jednog konstitutivnog naroda u BiH?
Stefan_Dusan_Silni is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.