Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2008., 12:55   #101
NEKOME SE MICE ,a nekome ne

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Evo da ti odgovorim. Jesam. Zadovoljan?
Svašta sam ja radio, svakakve pizdarije.


I pricaj nam sto je bilo?
Nije ti se uopce micao ?

Dogadja se to nekim muskarcima (nekada)

Nemoj se zabrinjavati ...nekima se mice, nekima ne mice

to je pojava vezana uz psihologiju i svjesnost a znanost je tu ogranicena.

Posto ne mozes klijestima znanstvene metode zahvatiti SVIJEST
onda visak i slicne kompleksne pojave IZMICU znanstvenom metodu koji je kao sto i sam znas pouzdan ali ogranicen

Stoj mi dobro i samo nastavi istrazivati.
Nadam se da ces osim kamenja i kula od pijeska koje sada nalazis i cime se bavis naletiti na prave bisere
To ce onda biti tvoj pravi napredak.
(a tako je nesto slicno rekao i einstein tj''dok se nauka ne pocne baviti ........(cime ? e to ti upisi i otkrij )

(iskreni pozdrav bez noza iza ledja
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 19:15   #102
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Slonovi svakako spadaju u najinteligentnije sisavce i žao mi je,
što se s ovakvim prevarama, radi od toga sprdnja.
Slazem se s ovim, filmic je, ako ga se uzme za ozbiljno, prevara. Vidi se odmah da je to ruka. A kako bi slon uopce i drzao tako malen predmet (kist) sa surlom? Usisavao u nosnice?

No, ipak, ne se ne mogu nacuditi kakvi su to ljudi i sto s njima nije u redu (ne kazem da su glupi) da misle da su zivotinje samo krznene vrece mesa, bez svijesti i bilo cega osim pukog fizickog tijela, bez toga necega nedokazivog koje navodno posjeduju samo ljudi.

Pa kako se to moze ne vidjeti? Sto nemaju zivotinje? Kako nebi imale svijest o sebi?
-Komuniciraju li izmedju iste vrste? Nikada nitko nije cuo ptice u zoru kako si "pricaju"? Kakav samo raspon tonova imaju. Svaka pjeva u svoje vrijeme. I psi tako laju s udaljenim psima, sirokom lepezom tonova i to ne u isti glas.Imaju svoj nacin sporazumjevanja, da ne kazem jezik.
-Ali ne, oni se samo natjecu tko ce ljepse pjevati/lajati samo da im vrijeme prodje.
Imaju li osjecaje, a pritom ne mislim samo na osjecaj bola ili ugode koji je evidentno da imaju. Netko nekad vidio psa zavezanog pred ducanom kako cvili tj. place? zar sene vidi da mu je srce puno tuge i da se boji da ce ostati sam? Imaju li ljubomoru? "Ljubomoran ko pas", ne kaze li se?
Imaju li iracionalne strahove? Ne boji li se pas kojeg je maltretirala neka "uniforma" ljudi u uniformama, ukljucujuci i postare? Nije li to dugotrajno sjecanje? Mogu postati i paranoje, bas kao i ljudi.
Imaju li strah i strah od smrti? Nitko nije vidio ili cuo o tome da se svinje, "onaj dan" boje cim se dodje po njih, otimaju se i vriste? Imaju svijest o svome fizickom kraju, sto je nemoguce bez ikakve svijesti o sebi.
-Ali ne to one tako...
Ne pokapaju li ili se udaljuju od svojih mrtvih? Ne shvacaju li da "mrtvo" nije jednako "zivo"? Svijest.
Nisu kanibali osim u slucajima ekstremne gladi. Svjesni su svoje vrste. "On je kao ja. Njega necu jesti, to bi bilo kao da jedem sebe". Zasto, ako nema svijesti?
Samoubojstvo. Zelja za svojevoljnim prekidom zivota. Nitko nije cuo za pse koji su nakon smrti vlasnika, najcesce, odbijali uzimati hranu do smrti.
Koja je volja za to potrebna? Sto puta veca od one da se nadje hrana i strpa u usta! A neke krave koje su se iz cista mira svom silom glavom zaletile u neko drvo?
-Ali pas je bio bolestan, a krava je poludjela. To se cesto i za samoubojice govori.
Individualni karakter. Pitajte vlasnika deset konja, vlasnika tri psa i osam macaka da li se sve te zivotinje, unutar iste vrste, ponasaju kao jedna.
Nema li nekih koji vise vole drustvo, neki koji se vise vole igrati, ljenjivaca i sl? Nema li cak i homoseksualizma? Neki su voljni proci pola Sjedinjenih Drzava iz ljubavi, da nadju svoje vlasnike, dok ih se vecina oportunisticki odlucuje prihvatiti nove gospodare. Poznato nesto?
I tako sve da ne nabrajam, jer moglo bi se tisucu strana napisati, nije mi jasno koji se panj mora biti da se to sve ne vidi. Nije mi jasno.
-Ali oni nemaju jezik, pismo ni civilizaciju.
-Nema dokaza, to je tesko dokazati. Tu se i slazem. Jesmo li dokazali da covjek posjeduje nesto vise od pukih tjelesnih stanica? Ali za njih moramo i dok god se to ne dokaze imamo pravo s njima raditi kako nam je volja. To je teza, nije li? Imamo ih pravo ponizavati, muciti i ubijati. One su stvorene za to.
Dokazi, dokazi, imena, kolega, imena...
Ne znam sto je vise potrebno niti cu i pokusavati. Radije bih s negacionistima kavu pila. Oni bar imaju kakvo takvo opravdanje, jer im se ono sto negiraju ne dogadja svaki dan pred ocima, dok nema toga koji makar jednom na tjedan negdje vidi kakvu zivotinju i kako se ona ponasa.
Mrzitelji zivotinja nemaju ama bas nikakvog opravdanja, jer im zivotinje nisu cak ni neprijatelji.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:48   #103
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
I pricaj nam sto je bilo?
Nije ti se uopce micao ?

Dogadja se to nekim muskarcima (nekada)

Nemoj se zabrinjavati ...nekima se mice, nekima ne mice

to je pojava vezana uz psihologiju i svjesnost a znanost je tu ogranicena.

Posto ne mozes klijestima znanstvene metode zahvatiti SVIJEST
onda visak i slicne kompleksne pojave IZMICU znanstvenom metodu koji je kao sto i sam znas pouzdan ali ogranicen

Stoj mi dobro i samo nastavi istrazivati.
Nadam se da ces osim kamenja i kula od pijeska koje sada nalazis i cime se bavis naletiti na prave bisere
To ce onda biti tvoj pravi napredak.
(a tako je nesto slicno rekao i einstein tj''dok se nauka ne pocne baviti ........(cime ? e to ti upisi i otkrij )

(iskreni pozdrav bez noza iza ledja
Može se, parsifal, samo što ti držiš glavu u kanti i pričaš sam sa sobom, uživaš u svojoj jeci, and there is a whole freaking world out there. I puno je veći od tvoje kante i puno složeniji i ljepši nego što će tvoja kanta i tvoja jeka ikada biti.

Ne, nije se ništa dogodilo...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 20:03   #104
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

To je tako očito vidljivo... čak i meni koji sam, po pisanju Yivanmukte tako... neduhovan.
Pametan svakako jesi.

To je tako očito vidljivo.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.