Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 20:33   #1
"Drybrush" tehnika

Pa ovako. Zanima me ta "drybrush" slikarska tehnika. Ne mogu naći na netu određenu definiciju što je to i kako se s tim radi, ali, koliko sam ja skužila to je nešto tipa osušena boja na kistu s kojim dakle radiš crtež, tj. sjenčaš.
Ovo je jedan od primjera i vidi se da umjetnik nije prethodno sa olovkom radio da bi s kistom prešao preko toga, već isključivo radi kistom.

Evo jedan primjer.
http://www.youtube.com/watch?v=gmPrXKvxmj0

Evo i službene stranice umjetnika.
http://www.art-portrets.ru/how-to-dry-brush.html

Užasno me zanima kako se s tim radi jer vidim da se s tim postižu prekrasne sjene, dubina crteža i realistični, kod ovog slučaja portret.
Možda je neko radio s tim pa bi molila da se nešto kaže o tome. Hvala.
Rajnglica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 20:48   #2
Iko?
Rajnglica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 17:47   #3
Dobar je frajer

Dry brush je kada bacis boju na paletu umocis kist i paintas. bez razrjedjivanja. Mozes miksati boje itd, naravno ali je poanta daje recimo upravo suprotno od npr akvarela, dakle suho je. Tako da mozes raditi lijepa sjencanja, prijelaze i td, bez mijesanja nijansi.

Nadam se da je pomoglo
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 22:05   #4
Pozdrav Rajnglice.... :)

Quote:
Rajnglica :) kaže: Pogledaj post
Iko?
Ja sam malo gledao po webu baš o toj tehnici Dry Brush-Suho četkanje...
Jako mi se svidjela jer je stvarno realistična i dosta brža od rada sa olovkom, mada i tu vrstu umjetnosti i volim i prakticiram....
Recimo, ovo je moj drugi rad u toj tehnici, Suhog čeetkanja....


Caka je, da se u uljanu boju, doda 2-3 kapi, strojnog ulja za šivaće strojeve, lance i slično...
Zatim se kistom uzme vrlo malo farbe i onda se izbriše od salvetu, skoro da kist ostane posve suh, stim da morate pripaziti ako namočite vlžnu boju na papir, nemožete je više pobrisati!
Stoga, pazite da vam je kist uvjek suh!
I onda lagano nanosite boju sjenčenjem sa raznim kistovima...
morate imati i odgovarajuću papir, nesmije biti ispod 100 grama jer onda nemate strukturu...
Ja sam ovdje koristio "Canson 250 gr/m2
upute možete vidjeti i na web stranici Igora Kazarin, meni je čak odgovorio na poruku preko face book-a.
I ostalo je stvar vremena i prakse.....
Ako još trebate kakav savjet ili imate sugestiju...slobodno recite....
univerzalac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.