Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2012., 22:28   #201
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Također se u PU prilikom fiskalizacije šalje i OIB djelatnika koji radi na blagajni, tj. izdaje račun, što će se koristiti da se vidi da li kod obveznika rade neprijavljeni djelatnici (jer će takav obveznik koristiti isti OIB i u više smjena, ili činiti vrlo ozbiljno kazneno djelo zloupotrebe osobnih podataka ili krivotvorenja službene isprave ili računalnog kriminaliteta).
Ovo je jako dobro!

Vidjeti će se da netko izdavao račune 10 sati dnevno i onda će se lako usporediti s obračunom plaće - da li mu se tih 2 sata "viška" obračunava ili ne obračunava kao prekovremeni rad!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:31   #202
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
A kumica na placu će račune printat iz zraka ? Čisto da demistificiramo, ona će od porezne dobit blok ? Koji su to mali obveznici fiskalizacije ?
Konkretno, kumice na placu nisu obveznici fiskalizacije.

Ali istina je, postoje neki situacije gdje će stvar trebati rješavati mobilnim internetom, npr. u slučaju veterinara. Isto tako i taksista - na čemu ovi već rade.

Problem je, naravno, kod slabo obrazovanih i slabostojećih zanimanja, kao što su kumice na placu, od kojih se ne može očekivati upućenost pri izboru kvalitetnog rješenja, ali... treba dati konkretne primjere. Kumice na placu su, kao konkretan primjer, oslobođene fiskalizacije.

Međutim, nemojmo niti podcjenjivati stanje - kažu da naš prosječan seljak ima 50 godina, moderni traktor, dva mobitela i account na Facebooku. A kako ovi današnji mobiteli mogu i na Facebook, moći će i na PU.

Šalim se, ali u zakonu si je PU ostavila odškrinuta vrata da ministar može specijalne slučajeve rješavati posebnim aktima.

Mali obveznici fiskalizacije su su obveznici poreza na dohodak koji porez plaćaju paušalno. Oni znaju koji su to, ja ne bih sada mogao navesti primjer - na pamet mi padaju ovi što iznajmljuju apartmane uz paušalni porez obračunat po krevetu, ali nisam siguran je li to stoji. Oni će koristiti posebnu od strane PU ovjerenu knjižicu iz koje će kidati svoje račune.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:32   #203
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
i gdje je tu problem? ako nemaš za platiti porez, pa žao mi je, loše su ti kalkulacije ili na tržištu za tebe nema mjesta. nećeš biti sam svoj gazda nego ćeš raditi za drugog gazdu
vec sam ranije objasnija

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...4&postcount=96
nek vlada ode is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:35   #204
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
čudno, jer ako kupiš za 100,a prodaš za 80 onda nisi niti lipe dužan niti PDVa niti poreza na dobit. trebalo bi pronjuškati imovinske kartice tih koji rade "s minusom" i njihovih obitelji naravno pa da vidimo jel se prvo trošilo na sebe pa kolko ostane državi ili se prvo dalo državi njeno,a koliko ostane potrošit na sebe
ti govoris o veleprodaji a ja o malim ducanima sarolikom robom a 90% je takovih.
nek vlada ode is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:41   #205
Quote:
nek vlada ode kaže: Pogledaj post
fiskalizacija se u 3 perioda od 01.01.-01.07. odnosi na 99% obrta. i nemoj se vatat preprodavaca s trznice,to nije ni 0,2% platnog prometa u rh...
Pa 80% tih več odavno prijavljuju svoje promete preko pos blagajna..
A ti preprodavači, advokati, restorani i kafići i slični koji 90% ako ne i više rade samo s gotovinom su glavni utajivači. Ostalima je sve isto osim drugčijeg programa u kasi. Prema tome poslovanje se mjenja samo tom preprodavaču. Onda zašto bu se zatvorilo 50% ?
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:45   #206
Quote:
nek vlada ode kaže: Pogledaj post
koliko drug Toda smije zamračiti, on je mnogima poslodavac? ups, pa on već ucjenjuje državu. vidis kuda to vodi?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:51   #207
Quote:
nek vlada ode kaže: Pogledaj post
ti govoris o veleprodaji a ja o malim ducanima sarolikom robom a 90% je takovih.

koja je razlika, niti mali dućan ne plaća pdv ni porez na dobit ako je u gubitku. ako je u gubitku onda nije lud da i dalje radi. ako je u pozitivi od 2-3000 kn onda je isto lud jer previše ima na kocki za tako mizeran profit, za 3000 kn može raditi u skladištu Konzuma i boli ga kurac. znači, lažu kad pričaju da će ih ubiti godišnji izdatak od 4-5000 kn za fiskalne blagajne.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:58   #208
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa 80% tih več odavno prijavljuju svoje promete preko pos blagajna..
A ti preprodavači, advokati, restorani i kafići i slični koji 90% ako ne i više rade samo s gotovinom su glavni utajivači. Ostalima je sve isto osim drugčijeg programa u kasi. Prema tome poslovanje se mjenja samo tom preprodavaču. Onda zašto bu se zatvorilo 50% ?
priko pos blagajni prodje po hnbu oko 15% platnog prometa,sve ostalo je kes. sad je kasno pa cu sutra pokusat malo bolje objadnit zasto o o nije dobro. laka vam noc...
nek vlada ode is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 23:18   #209
Quote:
nek vlada ode kaže: Pogledaj post
priko pos blagajni prodje po hnbu oko 15% platnog prometa,sve ostalo je kes. sad je kasno pa cu sutra pokusat malo bolje objadnit zasto o o nije dobro. laka vam noc...
Quote:
nek vlada ode kaže: Pogledaj post
Puno je ljudi koji mogu pojasniti zašto je to dobro utajivati porez. Ali to ne trebaš pojašnjavati -- već postoji općenarodni konsenzus oko toga.

Naravno da od fikalizacije neće biti ništa dok će se naš gost i kupac, prosječni obični, solidarizirati s onim tvojim "dužnim" i "kruha gladnim" obrtnikom, trgovcem i ugostiteljem i odmahnuti rukom da mu ne treba račun.

Dok taj isti obrtnik, trgovac i ugostitelj vozi merdžu i ne prijavljuje svog konobara, kojem i nije neki bed jer svaku drugu kavu i kolu ionako radi iz svog skladišta. Važno da im ja svima danas uplaćujem mirovinsko i zdravstveno, da bi oni sutra imali koju kunu i odatle.

Igraš istu igru koju su igrale i prethodne vlade - na emocije građana. Svaku instituciju društva su pretvorili u inverznu sliku socijalne službe. Igrajući na emocije građana, PU nije nikome živome naplaćivala porezna dugovanja i dugovanja za doprinose da "ljudi ne bi ostali bez posla".

Time je PU pretvorena u nakaradni inverz socijalne službe, jer umjesto na burzi gdje bi dobili nešto kroz proračun, ljudi su bez plaće držani u nekakvom (ne)zaposlenom stanju, s konačnim planom da se njihova potraživanja isplate naknadno, u stečajnom procesu prodaje vrijednih nekretnina poduzeća budzašto članovima udruge "Naša stvar".

Nije to neviđeno, pa slično se dešavalo i po bivšem DDR-u.

A ti, zapravo, pecaš na istu izvrnutu logiku - logiku održavanja neodrživog. Jer naravno da neki obrt koji je u dugu ne može isplaćivati niti plaću, niti porez, niti davanja. A bogme, nema se niti love za nabavku repromaterijala.

Pa kako onda da taj obrt još uvijek posluje? Od čega žive ta dvojica u tom tvom obrtu? Zna se: radi na crno i van sustava, čime konkurira i ruši cijene onom drugom obrtniku koji bi ovog što radi na crno mogao zaposliti.

No, postoji jedan još slikovitiji primjer koji pokazuje da ti zapravo pričaš priče.

Kada je Vlada J. Kosor ukinula povrat od poreza po osnovi računa za zdravstvene usluge, pa su građani prestali tražiti i sakupljati te račune, obuhvaćeni porezni obveznici, sada više bez pritiska od kupaca da izdaju račune, su toliko brzo i toliko efikasno prešli na rad na crno, da su se dovodili u situaciju na u knjigama nemaju prikazano niti toliko novaca da bi mogli knjigovodstveno isplatiti plaće.

Jednostavno - koliko je od tih tvojih siromašnih obrtnika u dugu stvarno "jadnih, sirotih", a koliko su - makar mentalno, a nvj. i glasački, zapravo članovi udruge "Naša stvar"?
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 23:31   #210
Quote:
PCM kaže: Pogledaj post
Baš 50%
Fiskalizacija će dakle biti "zadnji čavao u lijes hrvatske ekonomije" ... Ni manje ni više

Mislim da je bolje raditi po zakonu. A ako ne možeš rentabilno poslovati po zakonu, mijenjaj posao/poslovanje...

Stvar je u tome da su oni koji izvlače lovu na navedene načine i tako "preživljavaju" privilegirani u odnosu na one koji to ne rade. Bez obzira jel rade rentabilno ili ne ... A to nikako nije u redu i nema argumenta koji to opravdava.
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Još nisam dobio odgovor šta je uzrok zatvaranja tih 50% preostalih firmi..
Nabavka PC koji treba imati hard i mrežnu karticu ((grafička i ostali bakrači nepotrebni) cjena 1000 kn ako..
Pristup internetu od 100 kn

Evo nek mi neko objasni kako bu propao preprodavač povrča s Gajničke tržnice koji drži sigurno 60% klupa na istoj...
Nabavlja robu na zelenoj ko i onaj s Dolca, tu robu prodaje po 30-40% večoj cjeni nego je ona na Dolcu a placarina mu je ista ili vjerovatno manja nego onom s Dolca....
Dakle on bu propao zbog
1.
2.
3.
Nisu bitne marže.

Ako obrt ili firma ne može pokriti troškove, ide pod ključ.
Ne zbog toga što postoji fiskalna blagajna, nego zato što su porezi i davanja previsoki u odnosu na prihode.
Sad kad bude teže varati na porezu, jebiga, nema tu puno mudrosti.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 23:48   #211
Vidim da mnogi pričaju o nekakvim PCima koji će koštati ne znam koliko, a zapravo PCa u ovoj priči nema. Fiskalna blagajna je POS uređaj, nešto tipa ovo http://image.ec21.com/image/fiscat/O...ster_SUPER.jpg.
__________________
“There is usually nothing wrong with compromise in a situation, but compromising yourself in a situation is another story completely.”
m4rko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 00:00   #212
Quote:
m4rko kaže: Pogledaj post
Vidim da mnogi pričaju o nekakvim PCima koji će koštati ne znam koliko, a zapravo PCa u ovoj priči nema.
Dakle, taksonomski, ti si u pravu - fiskalna blagajna je stvarno nekakav uređaj.

Ali, ako se držimo te definicije, onda se kod nas neće koristiti fiskalne blagajne. Kužiš?

Znači, naša PU se odlučuje na čisto softversko rješenje - običan, najobičniji program koji preko obične, najobičnije internetske veze šalje podatke o računu na server Porezne uprave.

To ljudi u našem slučaju samo kolokvijalno zovu fiskalna blagajna. No, stvarno se ne koriste fiskalne blagajne u tom smislu.

U stvarnosti, radi se o programu na običnom PC-u. Većina ugostitelja i trgovaca već ima POS rješenja upravo u obliku neke stare kante s nekim programom. Domaći proizvođači tih programa su dobro u toku sa cijelom stvari i mnogi su već pri kraju - a neki su već i testirali svoju podršku za fiskalizaciju.

Tehničke specifikacije su odavno dostupne i zapravo - tko god želi i zna - može sam isprogramirati program za fiskaliziranje računa. PU neće čak niti voditi ikakav registar tih programa. Rješenje je posve otvoreno.

Koga zanima, ovdje:

- http://www.porezna-uprava.hr/fiskali...kalizacija.asp

Tko hoće programirati, evo ovdje:

- http://blog.fiskalizacija-dev.com.hr/
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 00:04   #213
Moja isprika, ja sam mislio da će se uvesti baš ovi uređaji.
__________________
“There is usually nothing wrong with compromise in a situation, but compromising yourself in a situation is another story completely.”
m4rko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 08:52   #214
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Puno je ljudi koji mogu pojasniti zašto je to dobro utajivati porez. Ali to ne trebaš pojašnjavati -- već postoji općenarodni konsenzus oko toga.

Naravno da od fikalizacije neće biti ništa dok će se naš gost i kupac, prosječni obični, solidarizirati s onim tvojim "dužnim" i "kruha gladnim" obrtnikom, trgovcem i ugostiteljem i odmahnuti rukom da mu ne treba račun.

Dok taj isti obrtnik, trgovac i ugostitelj vozi merdžu i ne prijavljuje svog konobara, kojem i nije neki bed jer svaku drugu kavu i kolu ionako radi iz svog skladišta. Važno da im ja svima danas uplaćujem mirovinsko i zdravstveno, da bi oni sutra imali koju kunu i odatle.

Igraš istu igru koju su igrale i prethodne vlade - na emocije građana. Svaku instituciju društva su pretvorili u inverznu sliku socijalne službe. Igrajući na emocije građana, PU nije nikome živome naplaćivala porezna dugovanja i dugovanja za doprinose da "ljudi ne bi ostali bez posla".

Time je PU pretvorena u nakaradni inverz socijalne službe, jer umjesto na burzi gdje bi dobili nešto kroz proračun, ljudi su bez plaće držani u nekakvom (ne)zaposlenom stanju, s konačnim planom da se njihova potraživanja isplate naknadno, u stečajnom procesu prodaje vrijednih nekretnina poduzeća budzašto članovima udruge "Naša stvar".

Nije to neviđeno, pa slično se dešavalo i po bivšem DDR-u.

A ti, zapravo, pecaš na istu izvrnutu logiku - logiku održavanja neodrživog. Jer naravno da neki obrt koji je u dugu ne može isplaćivati niti plaću, niti porez, niti davanja. A bogme, nema se niti love za nabavku repromaterijala.

Pa kako onda da taj obrt još uvijek posluje? Od čega žive ta dvojica u tom tvom obrtu? Zna se: radi na crno i van sustava, čime konkurira i ruši cijene onom drugom obrtniku koji bi ovog što radi na crno mogao zaposliti.

No, postoji jedan još slikovitiji primjer koji pokazuje da ti zapravo pričaš priče.

Kada je Vlada J. Kosor ukinula povrat od poreza po osnovi računa za zdravstvene usluge, pa su građani prestali tražiti i sakupljati te račune, obuhvaćeni porezni obveznici, sada više bez pritiska od kupaca da izdaju račune, su toliko brzo i toliko efikasno prešli na rad na crno, da su se dovodili u situaciju na u knjigama nemaju prikazano niti toliko novaca da bi mogli knjigovodstveno isplatiti plaće.

Jednostavno - koliko je od tih tvojih siromašnih obrtnika u dugu stvarno "jadnih, sirotih", a koliko su - makar mentalno, a nvj. i glasački, zapravo članovi udruge "Naša stvar"?
daklem,ti tvrdis da su obrtnici zapravo najbogatiji sloj drustva u ovoj drzavi,unda ti ja mogu rec da nemas pojma ili to plasiras iz zloce. cinjenica stoji da je gotovo svako drugi obrt u blokadi i da ce morat zatvorit svoja vrata,a sada barem prezivljavaju sivom ekonomijom sta gazda nije prijavija pravi promet i tom razlikom daje placu radnicima.

no,da ne ispadne da govorim bez osnova,u zadnjih 30 dana je novoprijavljenih na birou rada- 22 000 ljudi,za koje se mora placat naknada za nezaposlene,sto jos vise tereti proracun. sto ukazuje na trend propadanja iz jednostavnog razloga-visokih poreza koje ti obrtnici ne mogu pratiti.
ja ne zagovaram neplacanje poreza vec njeno smanjenje,a kad smanjis poreze a neke naknade i uskratis tek onda uvedi fiskalizaciju,a one koji i onda varaju osudi zatvorom.
da su nam porezi visoki svi znamo,ali linic je tek neki dan svatija nesto...prije 12 godina sam mati crkvencu osobno pisa pismo da je trosarina na luksuz put u propast za 25 000 ljudi te industrije (to je i moje radno podrucje),a on mi je odgovorio da moja obitelj nije financijski ugrozena,koji stereotip....da bi ja par godina kasnije otiso osobno do zaliboze ministra sukera a koji mi je reka: ostavili smo vam prostor za sivu ekonomiju...da bi linic prije neki dan prizna da uvodjenje te trosarine nikom nije donilo dobra pa je sada i ukida. e tu je problem,kako smo imali 12,13 godina praznog hoda toliko imamo zastarjelu tehnologiju,sutra ulazimo u eu,te ja pitam za koga se zapravo prominija zakon,za nas koji smo tu tehnologiju i proizvodnju izgubili ili za strance?

isto tako sad pitam,na koji nacin se s gubitkom radnih mista radi dobro nasem gospodarstvu? ocu li dobit vise taj odgovor? zelite li spanjolsku ili mozda grcku na nasim ulicama? malo je onih obitelji vukic?
nek vlada ode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 09:03   #215
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
koja je razlika, niti mali dućan ne plaća pdv ni porez na dobit ako je u gubitku. ako je u gubitku onda nije lud da i dalje radi. ako je u pozitivi od 2-3000 kn onda je isto lud jer previše ima na kocki za tako mizeran profit, za 3000 kn može raditi u skladištu Konzuma i boli ga kurac. znači, lažu kad pričaju da će ih ubiti godišnji izdatak od 4-5000 kn za fiskalne blagajne.
je u pravu si,ti mali ducan koji ima 2-3000 misecne dobiti je bolje zatvorit,a takovih je svako drugi obrt u ovoj drzavi,i unda nek odu kod todorica i zaposlese,ni manje ni vise nego njih 100 000. doduse evo gledam na moj posal i ne vidim bas toliku potraznju u konzuma. a da pokusas nesto bolje?

ponavljam po ko zna koji put,fiskalizacija kosta 3,4000 kn onog ko nije u blokadi,a onog ko je kosta plus za koji ima minus na bilanci. nije tesko svatit?
nek vlada ode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 09:39   #216
Quote:
nek vlada ode kaže: Pogledaj post
isto tako sad pitam,na koji nacin se s gubitkom radnih mista radi dobro nasem gospodarstvu? ocu li dobit vise taj odgovor? zelite li spanjolsku ili mozda grcku na nasim ulicama? malo je onih obitelji vukic?
Obitelj Vukic i scene iz Grcke su buducnost Hrvatske. Pogotovo ako se uvede porez na stambene nekretnine kako je to smislio drug Slavko. Imas kucu od djeda, plati porez 2%. Imas milion Kuna u banci i na njih dobijes 5% kamate, nema poreza. Taj tip kao da radi porez po kom on osobno nece nista platiti.

Fiskalne blagajne ce se lako varati tako da ljudi nece traziti racun. Ides uvijek kod istog frizera? Kazes "ne trebam racun". Bolje nego da ostavis vise love za trinkgeld. Jer koja meni korist od racuna? Ta da ce frizer platiti porez? Pa ja od poreza nemam nista. Ima Ivica Todoric, ali ja definitivno ne.

Patriotizam? Mogu kao time financirati sluzbe od kojih imam enormne koristi: carinu, prometnu policiju koja sjedi po birtijama i povremeno naplacuje placovinu gdje brza voznja nije opasna, a kad ih trebas nikad ih nema, policiju sa kacigama, stitovima i suzavcem (tzv. stit naroda), sticene kolone, subvencije vlasnicima poljoprivrednog zemljista i mljekarima koji zatvaraju promet bas kad ljudi idu doma (a koje ovi sa stitovima nece pipnut ko da su svete krave), arena centre, ljencine po raznim institutima za istrazivanje ruda i gubljenje vremena, poreznu "radimo po svome i tko nam sta moze" upravu, horde beskorisnih birokrata i NGO ekipice koja dobrocini na drzavni trosak, HZZO birokraciju koja radi uzasno los posao.

Meni je ideja fiskalnih blagajni neprihvatljiva ako nije spojena sa smanjenjem poreza. No mozete li zamisliti smanjenje? Ikako? Da neki Linic, Suker ili tko god kaze: "uveli smo kontrolu, naplata je visa, sad cemo smanjiti stopu".

Ta ce ekipa zadrzati stopu i jamrati da im nikada nije dosta, a eventualni visak love nece iskoristiti ni da vrate dugove, nego ce se razbacivati na gluposti.

Ne bi se bunio kad bi bilo jasno da se s lovom koju drzava skupi radi nesto drustveno korisno. Ali eto, prosjecni nezaposleni KOJI uopce dobije pomoc dobije 1600kn, a velika vecina ne dobije nista osim placenog zdravstvenog za "whishful thinking by HZZO" sistem bolnice na kraju grada. Ako drzava ne ispunjava svoje socijalne zadace, zasto bi gradjani placali nametnute i neumjerene poreze?
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 10:02   #217
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post


Da neki Linic, Suker ili tko god kaze: "uveli smo kontrolu, naplata je visa, sad cemo smanjiti stopu".
Da kontrola, red....to je najlakse uvesti, to su i Svabe uveli u Ausvicu, bilo je i reda i kontrole.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 10:05   #218
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Svi kafići imaju kase, pa zar je teško poreznom inspektoru sjesti u kafič . kontrolirati uz kavu izdavanje računa i na kraju dana uzeti podatak iz kase.
A da izađeš malo iz yu?To su onda radili i nisu ništa napravili.

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Gotovo sam siguran da je kršenje radničkih prava (radno vrijeme, prijave, obvezan dnevni, tjedni i godišnji odmor) najveće upravo u ugostiteljstvu.
Nije protiv toga onaj koji plaća jer plaća pošteno ni onaj kopji radi nego onaj koji
naplaćuje a nije navikao plaćat porez.
Quote:
nek vlada ode kaže: Pogledaj post
evo realnog scenarija...1.1. se uvede to cudo,10 000 obrta koji su duzni ne mogu kupit softver i direktno se gase,nek imaju samo 2 zaposlena,to je 20 000 ljudi vise na burzi,sad direkno ide na burzu koji jos vise opterecuje proracun,za jos malo poena se dizu porezi ovima koji su opstali prvi tren,smanjiva se kupovna moc,te proporcijalno tomu sve vise i vise firmi zatvara svoja vrata. e sad pitanje,kako je to pomoglo ovom gospodarstvu?
Kad jedan zatvori drugi ima pojačan promet pa si na istom.Baš me zanimaju promili onih koji će zatvorit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 10:08   #219
Ja ću samo ponoviti što sam već napisao:
Veliki, veliki za druga Slavka, jebat ga' i on je dio ove Vlade, ali stari prokaljeni komunistički-markstistički drug Slavko mi se čini najjačom karikom u ovoj klimavoj Vladi. Napokon netko con cohones kojemu je dosta crne i sive ekonomije i podkradanja vlasite države.

Fiskalizacija!!!

Neće meni više majstor Đuro doći popraviti radijator, ili tete iz kemijske čistionice da mi očiste i speglaju 3 košlje i obavljati djelatnost bez računa ili ono od čega mi se kosa diže na glavi, u Dalmaciji od Zadra do Duborvnika u 7 dana ljetovanja 7 računa nisam dobio.
A onda i fiškalima konačno dolazi kraj... fina gospoda u kašmir kaputima i gospođe u viskim štiklicama i s fendi torbicama ... i vama je odzvonilo.
Triba i tim sitnim i krupnim lopužama stati na kraj.
A i fiskalana kasica ide u dućane i supermarkate ... neka konačno vidimo koliko i drug Toda inkasira.
Se bum ih tužil i ... bum igral nagradu igricu za 500 kn.

Jedino me jebe jedno pitanje (pa ako neke tete iz Porezne ovo čitaju neka odreagiraju) kako će mi seljak-poljoprivrednik izdati račun (i njega i njega treba staviti pod nadzor, apsolutno) ako bum prišal kupiti enega pajceka i slično. Ili ribari ... kada dođu zorun, a ja lipo pridnjih po dva friška šanpjera i lastavice (i njega apsolutno pod nadzor)???

U biti lipa nesmije prloletiti iz moga novčanika u tuđi, a da ne dobijem lipo račun.
Treba kuno-kradljivce staviti pod nadzor. Čim prije.
Druže Slavko! Moj nakon.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 10:18   #220
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
U biti lipa nesmije prloletiti iz moga novčanika u tuđi, a da ne dobijem lipo račun.
Treba kuno-kradljivce staviti pod nadzor. Čim prije.
Druže Slavko! Moj nakon.
drug slavko bu dobil tvoje divljenje,
sirotinja bu ižmikana,
a glavnim kuno-kradljivcima - ni dlaka s glave.
nije stvar u sredstvima, već vladajućima
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.