Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2014., 21:30   #261
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A di to piše da Muhamed tvrdi da su žene većina stanovnika pakla?
Postoji nekoliko vrlo pouzdanih hadisa, koji pišu baš to. Već sam mnogo puta raspravljao s muslimanima oko toga, i na kraju su mi znalci morali priznati da je to tako, ali.... pokušavali su to ublažit na razne (neuspješne) načine preko teologije/apologetike (vidi prijašnje postove).

To, naravno, nije tema, pa nećemo o tome sad opet diskutirati, ali držim da to ima određena upliva u način postupanja sa ženama u takvim društvima.
Sahih Muslim, Abdul Hamid Siddiqi, tr., 142.:
Također sam vidio i vatru Pakla i nikad nisam vidio tako strašnog prizora. Vidio sam da su većina stanovnika žene." Ljudi su pitali: "O Alahov Apostolu! Žašto je tako?" Prorok (blagoslov i mir Alahov nad njim) je rekao: "Zbog njihove nezahvalnosti." Bilo je pitano da li su one nezahvalne Alahu. Prorok (blagoslov i mir Alahov nad njim) je rekao: "One su nezahvalne svojim drugovima u životu (supruzima) i nezahvalne prema dobrim djelima."

[Muhamed je rekao]: O žene, trebale biste davati milostinju i stalno tražiti oprost, jer sam vas među stanovnicima Pakla vidio u gomilama. Mudra gospođa među njima je rekla: Zašto je to tako, Glasniče Alahov, da je naš rod u gomilama u Paklu? Na ovo je Sveti Prorok primjetio: Vi previše psujete i nezahvalne ste svojim muževima. Ni jednog nisam vidio da mu nedostaje zdrav razum i da ne uspjeva u vjeri, nego (u isto vrijeme) se zaogrću mudrošću mudrih, osim vas. Na ovo je žena primjetila: Što to nije u redu sa našim zdravim razumom i vjerom? On (Sveti Prorok) je primjetio: Vaš nedostatak zdravog razuma (može se lako vidjeti iz činjenice) da je svjedočenje dvije žene jednako svjedočenju jednog muškarca, to je dokaz nedostatka zdravog razuma.

[Muhamed je rekao], "O žene! Davajte u milostinju, jer vidio sam da su većina stanovnika Vatre Pakla žene." Žene su pitale, "O Alahov Apostolu! Koji je tome razlog?" On je rekao: "O žene! Vi često psujete i nezahvalne ste svojim muževima.

Sahih Bukhari 1:6:301
Sahih Bukhari 2:24:541
Narrated Abu Said Al-Khudri
Sahih Bukhari 3:48:826

SaHeeH Bukhari: 29, 304, 1052, 1462, 3241, 5197, 5198, 6449, 6546 (FatH Al-Bari's numbering system)
SaHeeH Muslim: 80, 885, 907, 2737, 2738 (Abd Al-BaQi's numbering system)
Sunan Al-Tarmithi: 635, 2602, 2603, 2613 (AHmad Shakir's numbering system)
Sunan Al-Nasa'i: 1493, 1575 (Abi Ghuda's numbering system)
Sunan Ibn Majah: 4003 (Abd Al-BaQi's numbering system)
Musnad AHmad: 2087, 2706, 3364, 3376, 3559, 4009, 4027, 4111, 4140, 5321, 6574, 7891, 8645, 14386, 27562, 27567, 19336, 19351, 19415, 19425, 19480, 19484, 20743, 21729, 26508 (IHya' Al-Turath's numbering system)
Muwata' Malik: 445 (Muqata' Malik's numbering system)
Sunan Al-Darimi: 1007 (Alami and Zarmali's numbering system)
Quote:
Uostalom, svijet ateizma nije ponudio neke spešl metode oslobađanja od sveg mogućeg i onda nema smisla tenzija.
U svijetu "ateizma"... koji je slobodan od religijskog upliva, za kojeg mnogi drže da je silno prožet stavljanjem žene na mjesto ispod muškarca (svetog).

Quote:
Aali... tko zna, možda ste se ipak dosjetili kako stvari urediti savršeno, i ako jeste - rado će vas poslušati ljudi, zamisli čak i žene.
Opraštam ti ovu nesmiješnu "šalu", jer si žensko.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 23:30   #262
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
[INDENT]Sahih Muslim, Abdul Hamid Siddiqi, tr., 142.:
Također sam vidio i vatru Pakla i nikad nisam vidio tako strašnog prizora. Vidio sam da su većina stanovnika žene." Ljudi su pitali: "O Alahov Apostolu! Žašto je tako?" Prorok (blagoslov i mir Alahov nad njim) je rekao: "Zbog njihove nezahvalnosti." Bilo je pitano da li su one nezahvalne Alahu. Prorok (blagoslov i mir Alahov nad njim) je rekao: "One su nezahvalne svojim drugovima u životu (supruzima) i nezahvalne prema dobrim djelima."

[Muhamed je rekao]: O žene, trebale biste davati milostinju i stalno tražiti oprost, jer sam vas među stanovnicima Pakla vidio u gomilama. Mudra gospođa među njima je rekla: Zašto je to tako, Glasniče Alahov, da je naš rod u gomilama u Paklu? Na ovo je Sveti Prorok primjetio: Vi previše psujete i nezahvalne ste svojim muževima. Ni jednog nisam vidio da mu nedostaje zdrav razum i da ne uspjeva u vjeri, nego (u isto vrijeme) se zaogrću mudrošću mudrih, osim vas. Na ovo je žena primjetila: Što to nije u redu sa našim zdravim razumom i vjerom? On (Sveti Prorok) je primjetio: Vaš nedostatak zdravog razuma (može se lako vidjeti iz činjenice) da je svjedočenje dvije žene jednako svjedočenju jednog muškarca, to je dokaz nedostatka zdravog razuma.

[Muhamed je rekao], "O žene! Davajte u milostinju, jer vidio sam da su većina stanovnika Vatre Pakla žene." Žene su pitale, "O Alahov Apostolu! Koji je tome razlog?" On je rekao: "O žene! Vi često psujete i nezahvalne ste svojim muževima.
Ok, ovo je sad već uvid u nešto od diskusije.

Navedene citate bi se lako moglo očitovat kao literarne uratke preslika vjerovanja starih Arapa ukompenzirano u... (nekaj).

Znaš kaj?
Prosto mi više preko glave religija koje tumače da je muško nekaj a žensko je nikaj. Kupila sam si sprej (ne sa paprom neg onaj kaj furaju polismeni) i znjim ću da posprejam svako muško koje prijde bliže sa tezom koju si sad gore naveo ti. I ne šalim se. Tak da se zna za forever. Prevršilo je svaku meru - muški svojataju Boga, svojataju pakao, svojataju raj, svojataju kuću, auto, djecu, bankovne račune, livade, potoke, rijeke, jezera, mora, brazilsku šumu, ozon pa čak i sam Moon.

Kaj je vama ljudi...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 22:28   #263
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Postoji nekoliko vrlo pouzdanih hadisa, koji pišu baš to. Već sam mnogo puta raspravljao s muslimanima oko toga, i na kraju su mi znalci morali priznati da je to tako, ali.... pokušavali su to ublažit na razne (neuspješne) načine preko teologije/apologetike (vidi prijašnje postove).

I zašto nisi naveo hadise u kojima piše da su većina stanovnika raja također žene?
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:49   #264
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

[Muhamed je izjavio],

"O žene! Davajte u milostinju, jer vidio sam da su većina stanovnika Vatre Pakla žene." Žene su pitale, "O Alahov Apostolu! Koji je tome razlog?" On je rekao: "O žene! Vi često psujete i nezahvalne ste svojim muževima.
I zašto nisi naveo hadise u kojima piše da su većina stanovnika raja također žene?
Pa što ih ti ne navedeš? Musliman si pa znaš bolje od mene nevjernika.
(Žene su većina i u raju i u paklu? )

Ali preskoči umjetno kreirana bića huriie. To nisu ljudska bića, nego nekakve načinjene kompletne odrasle žive lutkice za zabavu muškarcima u raju, koje nikada ne proturječe, nego su poslušne i lijepe. Očigledno je pravih žena premalo u đehennemu (Muhamedovu raju), pa Allah mora štancat to, huriie.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:39   #265
posljednji mohikanac

nepoznati,
malo sam istraživao o brojnosti žena u džennetu i moram te razočarati.

prvo na šta sam naišao jest hadis poslanika da u džennetu neće biti neoženjenih/neudatih.

zatim sam naišao na predaju koja govori o tome da će svaki muškarac biti oženjen sa dvije žene od roda Ademova i da će one biti počašćene u odnosu na hurije

drugi hadis koji sam našaio u Ibn Madždžeovoj zbirci govori o tome kako će jedan muški stanovnik dženneta biti razlogom da 70 žena iz pakla uđe u raj.

prije nego što išta kažeš moraš imati u vidu da džennetska stvarnost nama nije poznata u dovoljnoj mjeri. jedan hadis govori da je od ovoga svijeta džennetu slična donekle jedino voda, ali samo donekle.

džennetski brak i konzumacija istog neće biti kao ova zemaljska.
neki šejhovi su to objašnjavali da je seks u raju kao oblačenje dugih košulja

iz ovoga možemo zaključiti da žena u raju prema jednoj predaji ima dva puta više nego muškaraca, a iz druge predaje možemo zaključiti da će ih biti najmanje 70 puta više nego muškaraca.
pazi, svi stanovnici moraju biti u braku!

mišljenja sam da je sva ta priča o džennetu i džehennemu nepotrebna. jer ako ne vjerujemo u to onda je svejedno, a ako vjerujemo- šta mi vrijedi ko je tamo ako ja nisam!

uglavnom, gotovo od samih početaka islama pa do danas postojala su i postoje različti stavovi o broju ljudi u džehennemu i dužini njihovog boravka u njemu.

neki zastupaju mišljenje da će džehennem na kraju ostati prazan, da će "propasti firma" jer će Allahovom voljom biti svi izvedeni iz njega i uvedeni u džennet. eto čak se zna da će zadnji stanovnik pakla biti muškarac.

neko opet straši džehennemom do te mjere da je u njega danas moguće jedino ući bez polaganja računa tj. pogibijom na bojnom polju.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:45   #266
Što rade žene u raju... da li i njih čeka uživancija...što će ti brak u raju...

seks u raju ....???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 14:44   #267
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Što rade žene u raju... da li i njih čeka uživancija...što će ti brak u raju...

seks u raju ....???
otprilike isto kao i na zemlji, kuhaju, čiste, peru,...


šalim se!

za džennet je dovoljno reći da će svi pojedinci imati sve što požele.(16:31)

već sam skrenuo pažnju da u džennetu ništa nije slično ovome na zemlji, radi se o stvarima koje su izvan naše percepcije.
tako je i sa brakom i sa konzumacijom braka.
osim toga, nama se sve nudi, ali to ne znači da ćemo sve htjeti da kušamo.
recimo nagrada viđenja Boga je nagrada koja se ne može uprediti ni sa jednom drugom nagradom. pored te negrade sve ostalo je samo sitna buranija.

a što brak... Iskreno ne znam zašto. mi možemo malo istraživati etimološki riječ brak tj ar nikah... uglavnom riječ se referira na snošaj ali i na sklapanje oka i sjedinjenje.

evo popularan je onaj tantrički sex koji je korišten za spoznaju iako ga ljudi danas uglavnom koriste za uživanje.

tesavufska tradicija nudi neka objašnjenja. recimo postoji jedan čudna riječ zove se zevk nju prevodimo kao slast uživanje.
druga riječ sirr je tajna
ali ta riječ nosi značenja i stidnice i penisa i snošaja i braka.
Arapski jezik jezik je veoma erotičan jezik. osim toga, sex unutar islamskog diskursa je shvaćen veoma pozitivno i afirmativno(dozvoljen, čak poželjan!- rekli bi nadrealisti, ali nikako sa nekom dozom naglašenosti ili ne znam ni ja šta.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 14:49   #268
Mislim da neću postati muslimanka; slab mi je to raj kad nema rasnih komada, nema obećanja božanskih orgazama
ima zevk ali to ne opisuje priželjkivano

tantra je OK ali bi se od raja nekaj boljega očekivalo...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:10   #269
seks u raju kao oblačenje dugih košulja

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
nepoznati,
malo sam istraživao o brojnosti žena u džennetu i moram te razočarati.
Ima ih malo, jer su po Muhamedu VEĆINA ŽENA U PAKLU !?
To me stvarno razočaralo i rastužilo.

Quote:
prvo na šta sam naišao jest hadis poslanika da u džennetu neće biti neoženjenih/neudatih.
Dakle samci i samice se bacaju u pakao po Muhamedu...
Što s rastavljenima i udovicama, djevojčicama i bebama?

Quote:
zatim sam naišao na predaju koja govori o tome da će svaki muškarac biti oženjen sa dvije žene od roda Ademova i da će one biti počašćene u odnosu na hurije
To je u debeloj kontradikciji s pouzdanim hadisima od Muhameda o VEĆINI žena u paklu.

Dakle možda izraz "žene od roda Ademova" znači da je i njih kao i Huriie Allah specijalno kreirao da bi pravile društvo muškarcima u raju?
Za Muhameda je nekoliko puta zapisana izjava (hadis), gdje tvrdi da je pakao napučen većinom sa ženama:

Sahih Muslim, Abdul Hamid Siddiqi, tr., 142.:
Također sam vidio i vatru Pakla i nikad nisam vidio tako strašnog prizora. Vidio sam da su većina stanovnika žene." Ljudi su pitali: "O Alahov Apostolu! Žašto je tako?" Prorok (blagoslov i mir Alahov nad njim) je rekao: "Zbog njihove nezahvalnosti." Bilo je pitano da li su one nezahvalne Alahu. Prorok (blagoslov i mir Alahov nad njim) je rekao: "One su nezahvalne svojim drugovima u životu (supruzima) i nezahvalne prema dobrim djelima."

[Muhamed je rekao]: O žene, trebale biste davati milostinju i stalno tražiti oprost, jer sam vas među stanovnicima Pakla vidio u gomilama. Mudra gospođa među njima je rekla: Zašto je to tako, Glasniče Alahov, da je naš rod u gomilama u Paklu? Na ovo je Sveti Prorok primjetio: Vi previše psujete i nezahvalne ste svojim muževima. Ni jednog nisam vidio da mu nedostaje zdrav razum i da ne uspjeva u vjeri, nego (u isto vrijeme) se zaogrću mudrošću mudrih, osim vas. Na ovo je žena primjetila: Što to nije u redu sa našim zdravim razumom i vjerom? On (Sveti Prorok) je primjetio: Vaš nedostatak zdravog razuma (može se lako vidjeti iz činjenice) da je svjedočenje dvije žene jednako svjedočenju jednog muškarca, to je dokaz nedostatka zdravog razuma.

[Muhamed je rekao], "O žene! Davajte u milostinju, jer vidio sam da su većina stanovnika Vatre Pakla žene." Žene su pitale, "O Alahov Apostolu! Koji je tome razlog?" On je rekao: "O žene! Vi često psujete i nezahvalne ste svojim muževima.

Sahih Bukhari 1:6:301
Sahih Bukhari 2:24:541
Narrated Abu Said Al-Khudri
Sahih Bukhari 3:48:826

SaHeeH Bukhari: 29, 304, 1052, 1462, 3241, 5197, 5198, 6449, 6546 (FatH Al-Bari's numbering system)
SaHeeH Muslim: 80, 885, 907, 2737, 2738 (Abd Al-BaQi's numbering system)
Sunan Al-Tarmithi: 635, 2602, 2603, 2613 (AHmad Shakir's numbering system)
Sunan Al-Nasa'i: 1493, 1575 (Abi Ghuda's numbering system)
Sunan Ibn Majah: 4003 (Abd Al-BaQi's numbering system)
Musnad AHmad: 2087, 2706, 3364, 3376, 3559, 4009, 4027, 4111, 4140, 5321, 6574, 7891, 8645, 14386, 27562, 27567, 19336, 19351, 19415, 19425, 19480, 19484, 20743, 21729, 26508 (IHya' Al-Turath's numbering system)
Muwata' Malik: 445 (Muqata' Malik's numbering system)
Sunan Al-Darimi: 1007 (Alami and Zarmali's numbering system)
Quote:
drugi hadis koji sam našaio u Ibn Madždžeovoj zbirci govori o tome kako će jedan muški stanovnik dženneta biti razlogom da 70 žena iz pakla uđe u raj.
Dakle odjednom je 70 puta više žena u raju nego muškaraca? Blaženstvo za muškarce u raju, ali općenito gledajući, nezgodno za muški rod (računaj koliko ih je onda u paklu).

Ujedno i totalna lakrdija.

Slavni muškarci izvlače žene samim time što su muškarci. Već viđeno u abrahamskih religija koje imaju odnos prema ženama kao ropkinjama bez vlastite volje.

Quote:
prije nego što išta kažeš moraš imati u vidu da džennetska stvarnost nama nije poznata u dovoljnoj mjeri.
Sure....

Quote:
jedan hadis govori da je od ovoga svijeta džennetu slična donekle jedino voda, ali samo donekle.
Trenutno je voda sinonim za velike nevolje, tako da....

Quote:
džennetski brak i konzumacija istog neće biti kao ova zemaljska.
neki šejhovi su to objašnjavali da je seks u raju kao oblačenje dugih košulja
Oblačenje dugih košulja nije baš seksi. Ali svemoćni i milostivi Allah može od svega učiniti beskrajnu radost i sreću.

Quote:
iz ovoga možemo zaključiti da žena u raju prema jednoj predaji ima dva puta više nego muškaraca,
Jako sumnjiv "zaključak" kada se ima u vidu odnos prema ženama u tom razdoblju i Muhamedovu izjavu.

Da nisu nešto teolozi iskemijali? Odakle sada DVA (70) PUTA VIŠE MUŠKARACA U PAKLU (tako proizlazi iz ove tvoje čudnovate izjave). Kako to da su muškarci duplo zliji od žena, tako da su duplo više u paklu završili? Zvuči totalno spaljeno.

Vjerojatno je onaj koji je to smislio rezonirao ovako: "Nama muškima Allah će osigurati mnoštvo najpoželjnijih žena u raju radi našega zadovoljstva!"
Ali nije shvatio da to znači da je većina muškaraca u paklu, a to sigurno nije imao na umu (omamila ga pomisao da je blaženo okružen ženama).

Quote:
a iz druge predaje možemo zaključiti da će ih biti najmanje 70 puta više nego muškaraca.
Matematiko i logiko lako noć...
Očigledno se te "predaje" mogu navlačit ko žvakaće gume u svrhu obrane milosti i pravednosti dobroga Allaha, Islama i Muhameda.

Quote:
pazi, svi stanovnici moraju biti u braku!
To povlači bezbroj novih (apsurdnih) pitanja.

Quote:
mišljenja sam da je sva ta priča o džennetu i džehennemu nepotrebna.
Ali te priče su srž religija.

Quote:
jer ako ne vjerujemo u to onda je svejedno, a ako vjerujemo- šta mi vrijedi ko je tamo ako ja nisam!
Mutiš vode.

Ako ne vjerujemo, to ne znači da ne možemo raspravljati o tome - posebno o Muhamedovoj izjavi da je VEĆINA ŽENA U PAKLU, "jer su nezahvalne muževima". Znakovito za ovu temu, ne misliš li tako?

Ako u to vjerujemo, nemamo što raspravljat. O vjeri se ne smije ništa raspravljat. Možeš samo propagirat ljepote Kurana i Islama i braniti to od kritike. To je sve, zar ne? Pa tako i činiš.

Quote:
uglavnom, gotovo od samih početaka islama pa do danas postojala su i postoje različti stavovi o broju ljudi u džehennemu i dužini njihovog boravka u njemu.
A ono što je zabilježeno o Muhamedu o premoćnom broju žena u paklu, to je vrlo znakovito i izuzetno bitno.

Quote:
neki zastupaju mišljenje da će džehennem na kraju ostati prazan,

To je moderna politička korektnost. Tako je najbolje. Svi sretni i zadovoljni, pa će menjanje spaljenih koža da bi mogli još mučiti se u vatri bolnoj, izlijevanja vode kipuće po glavama njihovima itd. kraće trajati od vječnosti.


Quote:
da će "propasti firma" jer će Allahovom voljom biti svi izvedeni iz njega i uvedeni u džennet. eto čak se zna da će zadnji stanovnik pakla biti muškarac.
Tko je taj sretnik?
Mogu biti i ja. Rado bih ostao u paklu ako bi svi prije mene bili izvađeni odatle.

Quote:
neko opet straši džehennemom do te mjere da je u njega danas moguće jedino ući bez polaganja računa tj. pogibijom na bojnom polju.
(ući ili izaći?)
Ako ti rane devu/konja na bojnom polju, ili prosipaš krv za Allaha, eto te u džennetu preko reda. (da ne nabrajam hadise)

Zadnje uređivanje Nepoznati : 17.09.2014. at 16:19.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.09.2014., 18:42   #270
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mislim da neću postati muslimanka; slab mi je to raj kad nema rasnih komada, nema obećanja božanskih orgazama
ima zevk ali to ne opisuje priželjkivano

tantra je OK ali bi se od raja nekaj boljega očekivalo...
Ahm... ahm

Svasta se nesta da procitati o tom keksualnom zivotu u dzennetu malo proceprkati i da se naci. Meni dosta sto ce ave sto mi padne na pamet biti ispunjeno, moj ženče princeza i jos dosta bonusa koji ce sve to fino lijepo začiniti i podici na jos jedan nivo

Samo da ako Bog mi i nase porodice uđemo tu a dalje...
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:52   #271
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Ahm... ahm
Se mi se čini da raj ni....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 22:48   #272
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ima ih malo, jer su po Muhamedu VEĆINA ŽENA U PAKLU !?
To me stvarno razočaralo i rastužilo.
Vidi, ako nešto STALNO ponavljaš to neće postati manje ili više istina
nije uopće važno šta mi mislimo važno je kako jest

Quote:
Dakle samci i samice se bacaju u pakao po Muhamedu...
Što s rastavljenima i udovicama, djevojčicama i bebama?
tvoja logika je frapantna!


Quote:
To je u debeloj kontradikciji s pouzdanim hadisima od Muhameda o VEĆINI žena u paklu.
sad si postao i muhadis. mogao bi ti komforno sa Albanijem on je naime izdao fetvu da zemlja nije okrugla

Quote:
Dakle možda izraz "žene od roda Ademova" znači da je i njih kao i Huriie Allah specijalno kreirao da bi pravile društvo muškarcima u raju?
možda to može značiti, ali SIGURNO znači da su u pitanju ljudi kao što smo ti i ja!
Quote:
Za Muhameda je nekoliko puta zapisana izjava (hadis), gdje tvrdi da je pakao napučen većinom sa ženama:
cut
Vidi, ako nešto STALNO ponavljaš to neće postati manje ili više istina
nije uopće važno šta mi mislimo važno je kako jest


Quote:
Dakle odjednom je 70 puta više žena u raju nego muškaraca? Blaženstvo za muškarce u raju, ali općenito gledajući, nezgodno za muški rod (računaj koliko ih je onda u paklu).
sad ti je problem što nisu hurije u pitanju nego samo žene?
vjeruje je da je to tebi teško za pojmiti.
kao što smo već nekoliko puta to naglasili i ponovli proučavanje hadisa je ozbiljan posao koji zahtijeva kritički i analitički pristup!

Quote:
Ujedno i totalna lakrdija.

Slavni muškarci izvlače žene samim time što su muškarci. Već viđeno u abrahamskih religija koje imaju odnos prema ženama kao ropkinjama bez vlastite volje.
previše na to gledaš šovinistički!


Quote:
Sure....
jah! rekli bismo mi!

Quote:
Trenutno je voda sinonim za velike nevolje, tako da....
ehhh!

Quote:
Oblačenje dugih košulja nije baš seksi. Ali svemoćni i milostivi Allah može od svega učiniti beskrajnu radost i sreću.
ti bi da budeš sexy- pa za to imaš ogledalo u WC. znaš ono uvučeš stomak izvučeš stomak!


Quote:
Jako sumnjiv "zaključak" kada se ima u vidu odnos prema ženama u tom razdoblju i Muhamedovu izjavu.
ovo ti je baš bezveze!

Quote:
Da nisu nešto teolozi iskemijali? Odakle sada DVA (70) PUTA VIŠE MUŠKARACA U PAKLU (tako proizlazi iz ove tvoje čudnovate izjave). Kako to da su muškarci duplo zliji od žena, tako da su duplo više u paklu završili? Zvuči totalno spaljeno.
i Iraku je kod Sadama Huseina bio chemical Ali
da nisi ti chemical theolog?
ti si taj koji miša.
Quote:
Vjerojatno je onaj koji je to smislio rezonirao ovako: "Nama muškima Allah će osigurati mnoštvo najpoželjnijih žena u raju radi našega zadovoljstva!"
Ali nije shvatio da to znači da je većina muškaraca u paklu, a to sigurno nije imao na umu (omamila ga pomisao da je blaženo okružen ženama).
nugatino i mašta može svašta!


Quote:
Matematiko i logiko lako noć...
reci to po bosanski Allah emanet!

Quote:
Očigledno se te "predaje" mogu navlačit ko žvakaće gume u svrhu obrane milosti i pravednosti dobroga Allaha, Islama i Muhameda.
ma ko jufka. počen se od grudva veličine jedne teniske loptice a zazvuče se preko cijelog stola!

Quote:
To povlači bezbroj novih (apsurdnih) pitanja.
tebi to dobro ide samo daj!


Quote:
Ali te priče su srž religija.



Mutiš vode.

Ako ne vjerujemo, to ne znači da ne možemo raspravljati o tome - posebno o Muhamedovoj izjavi da je VEĆINA ŽENA U PAKLU, "jer su nezahvalne muževima". Znakovito za ovu temu, ne misliš li tako?
meni nije poznato da su većine žena u paklu. hadis govori da će većina staovnika pakla biti bogataši i žene
Quote:
Ako u to vjerujemo, nemamo što raspravljat. O vjeri se ne smije ništa raspravljat. Možeš samo propagirat ljepote Kurana i Islama i braniti to od kritike. To je sve, zar ne? Pa tako i činiš.
baš lijepo raspravljamo!
međutim ti činiš grešku u jednoj osnovnoj stvari. hadisu daješ prednost nad kur'anom. mora biti obratno!

Quote:
A ono što je zabilježeno o Muhamedu o premoćnom broju žena u paklu, to je vrlo znakovito i izuzetno bitno.
da nisu šta kasniji teolozi ishemijali

Quote:

To je moderna politička korektnost. Tako je najbolje. Svi sretni i zadovoljni, pa će menjanje spaljenih koža da bi mogli još mučiti se u vatri bolnoj, izlijevanja vode kipuće po glavama njihovima itd. kraće trajati od vječnosti.
kad smo već kod toga onda sigurno znaš i ko izlijeva tu famoznu vodu.
priča ti ne drži vodu!
Quote:
Tko je taj sretnik?
Mogu biti i ja. Rado bih ostao u paklu ako bi svi prije mene bili izvađeni odatle.
moram te ratočarati. nisi ti!

Quote:
(ući ili izaći?)
Ako ti rane devu/konja na bojnom polju, ili prosipaš krv za Allaha, eto te u džennetu preko reda. (da ne nabrajam hadise)
ne preko reda. bez polaganja računa. velika je razlika.

ja tebe doživljavam kao intelektualca, pa me žalosti što imaš vehabijski način razmišljanja. utoliko više jer vehabije smatram primitivcima koji su Kur'anski ekvivalent beduinima.

ti ipak previše pažnje pridaješ nebitnim stvarim , čudi me kako ti je i u kolikoj mjeri zamagljenja precepcije kada su u pitanju neke tako očite stvari!

meni se, imajući u vidu da se iza nicka Nepoznati krije jedna veoma inteligentna i elokventna osoba, čini da su ovi tvoji upisi motivirani novcem.
a danas je teško odoljeti iskušenju kada je jedna tako lahka i dobra para u pitanju!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.09.2014., 08:40   #273
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Ahm... ahm

Svasta se nesta da procitati o tom keksualnom zivotu u dzennetu malo proceprkati i da se naci. Meni dosta sto ce ave sto mi padne na pamet biti ispunjeno, moj ženče princeza i jos dosta bonusa koji ce sve to fino lijepo začiniti i podici na jos jedan nivo

Samo da ako Bog mi i nase porodice uđemo tu a dalje...
Je li ovako nekako izgleda muslimanski raj?
http://youtu.be/6Y1Emb7Jyks
Meni to sliči na gangsta paradise.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 10:53   #274
predstava nemuslimana o muslimanskoj seksualnosti je potpuno iskrivljena.
mogućnost imanja više žena vas navodi na pogrešan put.

prije svega, nema gupnjaka! U RL se intimni odnosi realiziraju samo u paru.

kada govorimo o konceptu dženneta i saputnicima u vječnosti.
najbolje je držati se kur'anskog objašnjenje da će duše imati tamo sve što požele.

jedan mužičar je upitao jednog šejha hoće ti u džennetu biti instumenata i sofosticiranih sistema za reprodukciju zvuka.
Šejh je kratko odgovorio "i više od toga!"(10:26)
samo problem je u tome što u džennetu neće biti ljudi koji slijede svoje strasti i robuju niskim prohtjevima
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:52   #275
Naravno da su žene u paklu kad im ne daju komade i sve ostalo što uz to ide a muškima ide po 70 hurija ...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:07   #276
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Naravno da su žene u paklu kad im ne daju komade i sve ostalo što uz to ide a muškima ide po 70 hurija ...
srećom po nas, i muške i ženske, nije tako!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 19:00   #277
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
zatim sam naišao na predaju koja govori o tome da će svaki muškarac biti oženjen sa dvije žene od roda Ademova i da će one biti počašćene u odnosu na hurije
.
jedna prije, druga poslije...
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
drugi hadis koji sam našaio u Ibn Madždžeovoj zbirci govori o tome kako će jedan muški stanovnik dženneta biti razlogom da 70 žena iz pakla uđe u raj..
znači, raj počinje sa brojem 71...

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
prije nego što išta kažeš moraš imati u vidu da džennetska stvarnost nama nije poznata u dovoljnoj mjeri. jedan hadis govori da je od ovoga svijeta džennetu slična donekle jedino voda, ali samo donekle..
samo donekle...ne valjaju poplave...

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
džennetski brak i konzumacija istog neće biti kao ova zemaljska.
neki šejhovi su to objašnjavali da je seks u raju kao oblačenje dugih košulja
brukali učenike...

Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
iz ovoga možemo zaključiti da žena u raju prema jednoj predaji ima dva puta više nego muškaraca, a iz druge predaje možemo zaključiti da će ih biti najmanje 70 puta više nego muškaraca.
pazi, svi stanovnici moraju biti u braku!
ih ti matematike
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:33   #278
Ja ovih zena... one bi katalog dzennetskih komada s jos pokojim detaljem o seksualnim uzicima? Ala kama morgen... kako se vec zove

Da se nije koja vratila otamo pa nagovjestila da joj je kao zeni bilo lose?

A zena ce biti koliko ce biti... ha ovako ha onako... zar ima neko ko ce Allahu natjerati da uradi drugacije? Da je nekome nepravdu uci io? Sve je receno... ni od koga nista nije skriveno... pa potruditi se za lijepu vjecnost

Vidimo se na kafi u dzennetu
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:12   #279
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
A zena ce biti koliko ce biti...
Bit će kako će biti....

Quote:
ha ovako ha onako...
Ha?

Quote:
zar ima neko ko ce Allahu natjerati da uradi drugacije?
Pa o tome se niti ne sporimo. Naravno da "Allaha nitko ne može natjerati na išta" - jer po teološkoj definicije je najmoćniji.

Quote:
Da je nekome nepravdu uci io? Sve je receno... ni od koga nista nije skriveno... pa potruditi se za lijepu vjecnost
Stavljaš stvari pod tepih. Ostaje činjenica koja visi ženama nad glavama i dan danas, a ta je da je Muhamed u pouzdanim hadisima više puta izjavio ono što ponavljam da je "premoćan broj žena u paklu, jer su nezahvalne muževima". Ako je Allah super pravedan i milostiv, to bi značilo da su žene kao rod stvarno pokvarene, zle, proklete od kada postoji svijeta, manjkave u odnosu na muškarce itd.

Kako se ta izjava odražava na ponašanje muškaraca prema svojim ženama? Kako se to odražava na same žene i njihov odjećaj vlastitog dostojanstva kao ljudskih bića? Hoće li se pokriti preko glave radi toga?

Sva priča o "korektnom postupanju prama ženama" na drugim mjestima, gledajući iz tog rakursa većine žena u paklu, nimalo ne sluti na dobro.

Dovoljno je zamisliti da je (hipotetski) Muhamed izjavio da je vidio kako je "pakao napučen pretežito Makedoncima (ili "crncima") jer su pokvareni". Bi li se to odrazilo na konkretan odnos u svijetu prema tim narodima? Jasno da bi.... loše završili.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:21   #280
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post

Vidimo se na kafi u dzennetu
Ako smo nezahvalne a jesmo, idemo u pakao - tamo se dila kristalnim metom i zabava nikad ne prestaje. Kahva nije važna

Da mi je samo znati zašto su sve religije opterećene vječnošću kao jedinom opcijom...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.