Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2009., 13:22   #1
Učenje i usavršavanje jezika.

Evo, stvarno sam već frustriran time, znam da je danas jezik uvijek tabu tema i svuda ga traže.

Moj problem jest taj da ga ajmo reć ne znam. Ok, znam prevest smisleno gotovo sve. pohađam i taj cisco koji je skroz na engleskom i nemam problema sa učenjem. No govor, gramatika, tečnost govora, pisanje i ostalo... Sve se to podrazumijeva kad kažeš "znam jedan strani jezik", zar ne?

Mene sad zanima, gdje se može naučit? Onako, u nekom razumnom roku, gdje čovjek uz trud stvarno može naučit?

Desilo se da sam poslao već N zamolbi, odbili su me isključivo zbog jezika, makar sam zadovoljavao profil u potpunosti što se tiče drugih stvari. Koliko je uopće potrebno da se jezik nauči solidno?

Treba drastične korake poduzimati? Odlazak u drugu državu? Koliko? I na kraju, koliko to sve na kraju košta da bi ja mogao reć, ja znam engleski.

Hvala svima.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 14:21   #2
Nisi razmisljao o nekom tecaju?!

U najgorem slucaju, imitiraj ono sto vidis u filmovima.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 14:48   #3
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Nisi razmisljao o nekom tecaju?!

U najgorem slucaju, imitiraj ono sto vidis u filmovima.
ovo stvarno ne razumijem.

tečaj? koji? gdje? Ajde, zanima me. Koji tečaj mogu položit recimo u Slavonskom Brodu da bi imao pismeni dokaz da sam naučio fakin jezik?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 16:18   #4
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
ovo stvarno ne razumijem.

tečaj? koji? gdje? Ajde, zanima me. Koji tečaj mogu položit recimo u Slavonskom Brodu da bi imao pismeni dokaz da sam naučio fakin jezik?
SB sigurno ima neko pučko učilište gdje se održavaju tečajevi, malo se propitaj.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 15:07   #5
Dokaz o znanju jezika nije diploma nekog tečaja, već ili fakultetska diploma (koja zapravo i nije dokaz o znanju jezika, ali o tom potom) ili neki od međunarodno priznatih certifikata – TOEFL, FCE/CAE/CPE…
Sad, kad veliš da su te dosad odbijali zbog jezika – o kojem se području radi te jesu li te odbijali jer nisi ni stavljao engleski u popis jezika koje znaš ili jer bi padao na testiranjima?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:40   #6
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Dokaz o znanju jezika nije diploma nekog tečaja, već ili fakultetska diploma (koja zapravo i nije dokaz o znanju jezika, ali o tom potom) ili neki od međunarodno priznatih certifikata – TOEFL, FCE/CAE/CPE…
Sad, kad veliš da su te dosad odbijali zbog jezika – o kojem se području radi te jesu li te odbijali jer nisi ni stavljao engleski u popis jezika koje znaš ili jer bi padao na testiranjima?
u životopisu sam većinom navodio pasivno služenje, no di sam ja još do testiranja. takve stvari kod nas u brodu ne postoje

neću reći, ali preko 250 zamolbi sam već poslao, na 2 testiranja sam bio, od tih dva na jednom dobio posao. radio 7 mjeseci i prdek. nisam pristao na njihovo zlorabljivanje.

no ontopic, nisam još išao na takve testove. ma jebeš te testove, bitno je znanje. što nek me uvale u firmu gdje trebam vodat neke inspektore (strance) okolo a ja ne znam izustit engleski. u tom je problem.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:48   #7
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
u životopisu sam većinom navodio pasivno služenje, no di sam ja još do testiranja. takve stvari kod nas u brodu ne postoje

neću reći, ali preko 250 zamolbi sam već poslao, na 2 testiranja sam bio, od tih dva na jednom dobio posao. radio 7 mjeseci i prdek. nisam pristao na njihovo zlorabljivanje.

no ontopic, nisam još išao na takve testove. ma jebeš te testove, bitno je znanje. što nek me uvale u firmu gdje trebam vodat neke inspektore (strance) okolo a ja ne znam izustit engleski. u tom je problem.
malo di ce ti jezik trebat osim u turizmu ili ako se bavite nekim izvozom,a napisi da znas jer oni ti to samo napisu da skinu s k ovakve koji napisu negativno,pa znaju napisat za vozacku u banci pa cemu kad radis na jednom mjestu i plate ti prijevoz i opet si na istom,traze dlaku u jajetu,a zauzvrat ne nude nista
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 00:10   #8
Quote:
euskal kaže: Pogledaj post
malo di ce ti jezik trebat osim u turizmu ili ako se bavite nekim izvozom,a napisi da znas jer oni ti to samo napisu da skinu s k ovakve koji napisu negativno,pa znaju napisat za vozacku u banci pa cemu kad radis na jednom mjestu i plate ti prijevoz i opet si na istom,traze dlaku u jajetu,a zauzvrat ne nude nista
i onda dođem na razgovor i pitaju me jel znam engleski jezik kako sam napisao? Što da im kažem?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 00:24   #9
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
i onda dođem na razgovor i pitaju me jel znam engleski jezik kako sam napisao? Što da im kažem?
pa kazi da znas i malo ko cete to pitat,ako to mene ne pitaju koji imam ht fax pa valjda natucas bar malo i kad te uzmu onda si na konju i mozes naucit osnove u kratko vrijeme nece oni ocekivat da netko zna sprehat kao englez vise kao eduardo sta prica nas,probaj jel inace si pusiona sa lopovima treba igrat lopovski i znas staru ako nikako drukcije onda cemo posteno!
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 00:29   #10
nista ne gubis,a mozes dobit posao,ovako te u startu otkantaju,to ti je kao i sa iskustvom pa pola ljudi nikad nebi se zaposlilo i pogle uvjete koje traze,ja dobio posao nakon puno molbi i jucer bio na testiranju za drugi upao u uzi krug 17 od cca 150ak i tome jedini muski
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 00:58   #11
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
u životopisu sam većinom navodio pasivno služenje, no di sam ja još do testiranja. takve stvari kod nas u brodu ne postoje
Na taj jedan dan, koliko testiranje uzme, možeš i u Zagreb doći. Nije idealno, ali FCE/CAE/CPE ti vrijede doživotno, pa i nije toliki gubitak vremena.
Quote:
no ontopic, nisam još išao na takve testove. ma jebeš te testove, bitno je znanje. što nek me uvale u firmu gdje trebam vodat neke inspektore (strance) okolo a ja ne znam izustit engleski. u tom je problem.
Možda će te iznenaditi, ali mnogi ljudi koji zapravo ne znaju ni beknuti engleski tako po životopisima pišu da njime izvrsno vladaju.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 01:18   #12
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Na taj jedan dan, koliko testiranje uzme, možeš i u Zagreb doći. Nije idealno, ali FCE/CAE/CPE ti vrijede doživotno, pa i nije toliki gubitak vremena.

Možda će te iznenaditi, ali mnogi ljudi koji zapravo ne znaju ni beknuti engleski tako po životopisima pišu da njime izvrsno vladaju.
Ali, vjerovao ili ne, neki su duboko uvjereni da znaju.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 01:52   #13
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Ali, vjerovao ili ne, neki su duboko uvjereni da znaju.
Štoviše, većinom je tako.
Kao što su mnogi stručnjaci za španjolski otkad se vrte meksičke sapunice.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 16:35   #14
ja sam upisala njemački u vodnikovoj, položeni stupnjevi se upisuju u rk, pretpostavljam da je to dovoljan dokaz
a htjela bih na neki razgovorni engleski, da ga obnovim, ali ne znam kako to funkcionira i je li se dobije potvrda i za to?

a za druge gradove (izuzev zagreba) stvarno ne znam je li ima takvih tečajeva i mogućnosti. Otići u drugu državu je možda i ok da ustvrdiš gradivo, ali trebaš imati neke temelje i biti spreman na život i rad vani neko vrijeme, a ne znam kakvi su uvjeti. Ali meni je to nekako prevelik korak za samo učenje jezika
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:21   #15
Gogs, isti problem imam i ja te sam zbog (ne)znanja engleskog vjerojatno propustio priliku života Jebi ga, u osnovnoj sam učio nešto malo, ali sve je to bilo kuku lele, u srednjoj sam između engleskog i njemačkog, odabrao ovaj drugi jer sam živio gore 10 godina, pa su mi je petica bila zagarantirana (barem iz nečeg da imam 5 ) a u Vodnikovoj ništa nisam naučio, žali bože novca Ne znam, kad bi postojao neki individualan tečaj, ili da u grupi nema više od 5 i da se ne forsira toliko ta gramatika i da se nastavnik odnosno predavač, malo više potrudi, a ne nabrzaka pređe sve i ko je shvatio, shvatio je Ne znam, imam u glavi idealnu metodu učenja, ali bojim se da takva postoji samo - u mojoj glavi
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 00:53   #16
Quote:
ad®ian kaže: Pogledaj post
Gogs, isti problem imam i ja te sam zbog (ne)znanja engleskog vjerojatno propustio priliku života Jebi ga, u osnovnoj sam učio nešto malo, ali sve je to bilo kuku lele, u srednjoj sam između engleskog i njemačkog, odabrao ovaj drugi jer sam živio gore 10 godina, pa su mi je petica bila zagarantirana (barem iz nečeg da imam 5 ) a u Vodnikovoj ništa nisam naučio, žali bože novca Ne znam, kad bi postojao neki individualan tečaj, ili da u grupi nema više od 5 i da se ne forsira toliko ta gramatika i da se nastavnik odnosno predavač, malo više potrudi, a ne nabrzaka pređe sve i ko je shvatio, shvatio je Ne znam, imam u glavi idealnu metodu učenja, ali bojim se da takva postoji samo - u mojoj glavi
Ja sam u Vodnikovoj nastavnu praksu odrađivao.
Nije bilo zgodno da to radim pred mentoricom, ali ne bi vjerovao koliko sam puta u mislima napravio .
Ma koliko se Vodnikova dičila certificiranošću za europske razine znanja jezika (A1 – C2), zapravo je užasno loša škola, po onome što sam vidio.
Da ne govorimo o tome da su stalni profesori i dioničari, a onda naivcima koji dođu na praksu nude posao, koji se sastoji od barem mjesec dana neplaćenih “hospitacija”. Mrš.

Gramatika je inače iznimno bitna, samo se često uči na pogrešan način.
I problem je u većim školama upravo to da se mora proći stupanj kako bi učenici imali osjećaj da napreduju, postojao realni napredak ili ne.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 08:32   #17
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ma koliko se Vodnikova dičila certificiranošću za europske razine znanja jezika (A1 – C2), zapravo je užasno loša škola, po onome što sam vidio.
Vodnikova je shit. Osim toga, ne možeš ti kvalitetno naučiti nešto kad vas ima 15 i više u grupi, nas je bilo 22 A ja sam inače i takav, da kad mi više osoba ne paše, iz onih ili ovih razloga, odmah gubim motivaciju. A svakako je lakše s 5 ljudi, nego s 22. Tako da sam, kad se sve skupa zbroji, samo bacio novce u koš.

Što se tiče ovih putovanja, razmišljao sam o tome, možda si jednom i priuštim nešto takvo. Iako, malo me trta. Ovo sam ljeto stvarno praktično mogao vidjeti koliko je zapravo loše moje (ne)znanje engleskog. Došao je na vikendicu frend iz Britanije, od moje nećakinje. Ona naravno super priča engleski i kuži se s njim, a ja bokte, u zemlju htio propast
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 02:18   #18
Quote:
vikky kaže: Pogledaj post
ja sam upisala njemački u vodnikovoj, položeni stupnjevi se upisuju u rk, pretpostavljam da je to dovoljan dokaz
To upisivanje stupnjeva jezika u radnu knjižicu je hrvatski izum i jedna od većih besmislica...

Jedina valjana potvrda o znanju jezika je ona koju izdaje neovisno certifikacijsko tijelo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 05:18   #19
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Štoviše, većinom je tako.
Kao što su mnogi stručnjaci za španjolski otkad se vrte meksičke sapunice.
a joj, onda sam ja u stvari i stručnjak, jer stvarno znam neki qurac i izustit tog španjolskog. da, gledao sam sapunice davno ko klinac. jbg, mama nije dala da gledam crtiće

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
To upisivanje stupnjeva jezika u radnu knjižicu je hrvatski izum i jedna od većih besmislica...

Jedina valjana potvrda o znanju jezika je ona koju izdaje neovisno certifikacijsko tijelo.
Vojki, stvarno me nekad steraš u bed

@Lastane: ovo mi je prvi glas. Uvijek sam bio zagovornik da se ne laže u životopisu, ne bi volio biti osramoćen pred nekoliko ljudi i tako. Ne znam, nekako to nisam ja. Ali vidim da ljudi imaju u radnim knjižicama kao neko znanje engleskog, a ne znaju ga beknut. Ok, ja znam beknut, ali samo beketat i znam No daj mi računalo, nema tog šta neću moći prevesti i razumjeti. Čak za razumijevanje mi ni ne treba dodatno pomagalo.

Mislim da će mi prvi korak biti dovoljan da ispišem što više nepoznatih riječi koje se koriste u IT (doduše, dosta ih znam i koristim), i sve ih prevedem preko neta. Sreća, cura mi zna engleski i gramatiku. Budem i nju malo uposlio. Hoću krenut sa time, ne zato da mogu nekom reći da ga znam, nego da ga stvarno naučim, jer mi je mnogo puta trebao, a nisam sa njime raspolagao...

Znači, nema te certifikacijske akademije tu u brodu koja bi nudila neki dokaz koji ide u radnu knjižicu?

Hvala svima na odgovoru koje nisam spomenuo
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 06:54   #20
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
Znači, nema te certifikacijske akademije tu u brodu koja bi nudila neki dokaz koji ide u radnu knjižicu?
Otkud da ja to znam?
Raspitaj se u školama stranih jezika u Brodu pa vidi što ti kažu. Meni je tamošnja situacija otprilike jednako poznata kao i ona u Pičkovcu na Mlavi – otprilike bih mogao pitati “a imate li vi tamo škole stranih jezika?”

Inače, pravi certifikati veze nemaju s radnom knjižicom. Dobiješ certifikat kojim možeš mahati okolo ili priložiti fotokopiju životopisu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.