Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 10:38   #3741
imam 30 godina i odlučio sam se za posao u kanadi sa obitelji...pročitao sam na stranici ambasade potrebne formulare za molbu.Molio bi Vas ako me možete posavjetovati o tome,te da mi pomognete da lakše dođem do cilja. Ne znam ništa o tome,niti ikoga tko ima iskustva s tim,pa vas molim da mi pomognete od početka,sa čime prvo treba krenuti? Dobro se služim engleskim jezikom...hvala unaprijed
rovokopac is offline  
Old 10.05.2012., 10:43   #3742
Quote:
rovokopac kaže: Pogledaj post
Zamolio bi Vas da mi pomognete u vezi zaposljenja u Kanadi. Zanima me kako doći do ponude zaposlenja?
Za pocetak, trebalo bi pokazati vise interesa od postavljanja pitanja na forumu. Pocetak bi bio procitati npr. zadnjih 10-20 stranica ove teme te teme o emigraciji u Kanadu.. Onda mozemo dalje.

Za tako jedan veliki korak u zivotu je potrebno puno truda. Ovako, odokativno, ne cini mi se da je 1% tog truda ulozeno.
Dukkai is offline  
Old 10.05.2012., 10:47   #3743
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Za pocetak, trebalo bi pokazati vise interesa od postavljanja pitanja na forumu. Pocetak bi bio procitati npr. zadnjih 10-20 stranica ove teme te teme o emigraciji u Kanadu.. Onda mozemo dalje.

Za tako jedan veliki korak u zivotu je potrebno puno truda. Ovako, odokativno, ne cini mi se da je 1% tog truda ulozeno.
Slazem se i podupirem. Ljudi se zaista trude na forumu i pogotovo na pojedinim topicima dati sto vise informacija. Sve je ovdje, samo treba procitati pa onda postavljati pitanja.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 10.05.2012., 15:17   #3744
Quote:
Caprice kaže: Pogledaj post
Imam utisak da puno naših ljudi koji pričaju o emigriraju uopće nemaju pravu predodžbu što to ustvari znači i da praksa ne slijedi uvijek teoriju. Recimo, gore spomenuta cura radi u tom salonu i ima sasvim pristojnu plaću - nemam ništa protiv pedikerki, da me se ne bi krivo shvatilo - ali ona je recimo tipičan primjer hrvatskog paradoksa, bolje je plaćena od hrpe mojih prijatelja s fakultetima koji rade za besramnu crkavicu. Međutim, ona je spremna i vesela ostaviti sve i ići u Kanadu obogatiti se na pranju suđa i već kuje planove o kući i autu i skijanju i nemam pojma čemu sve. Da joj recimo u RH ponudiš da pere suđe za neki fini novac, garantirano bi se smrtno uvrijedila. I to je ono što ja nikako ne razumijem, a slušam svaki dan od gro ljudi - zar nije poanta emigracije da ideš na bolje, a ne na gore Posebice kad objektivno nemaš neko obrazovanje i svemirske predispozicije za napredak - koliko god u Kanadi mogućnosti bile puno veće.

p.s. znači, govorim o ljudima koji kad pričaju o odlasku spominju isključivo ekonomski faktor. Još mi nitko nije rekao da odlazi u inozemstvo zbog više muzeja ili bolje gastro ponude
Mozda glupo sta ja upadam ,jer vjerovatno nisan kompententna da se ovde javljam ,ne zivim u Canadi ,ali san malo prosetala do duse samo Vancouver bc i Toronto .Ali radim u restoranu ,pa ti mogu rec da iskreno neznam bi li gori navedena gosp.pedikerka fizicki izdrzala radit kao dishwasher jer se radi 10 sati za bagatelu [10$] na sat ,a druga je stvar to obicno rade muskarci [south america].Osobno mislim da doc u can ili usa pjat pjate i nije bas neka pametna ideja .A ti lipo stoj doma ,kupi self tanning lotion [jer si blidunjava ] ,jer kvarcanje nije zdravo .
sorry sta san upla ovako bez padobrana
spalatinaS is offline  
Old 10.05.2012., 16:07   #3745
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Gdje su njajjeftinije AVIONSKE KARTE ...to bi trebao pod hitno rezervirati
skyscanner.net
bloomberg is offline  
Old 10.05.2012., 22:19   #3746
Evo i mene uskoro u Kanadi ...samo da se jos sredi papirologija, i kroz mjesec ili dva ...dolazim ...
i Imam jedno pitanjce, kolika je taksa u BC... gledao sam tu neke stranice ali mi niako nista nije jasno ..
da budem preciznije ..ako je satnica 27..koliko bi otprilike bilo netto ..Znam da to ovisi o puno toga ali ono otprilike ...
i Molio bi sve ono koji su u Vancouveru da se jave ..
pozdrav svima ..
tendi is offline  
Old 11.05.2012., 00:59   #3747
Sve ovisi o tome koliko zaradujes,gdije zivis i sto odbijes od poreza.

Za 2012 to ovako izgleda.

Ako su ti taxene krizaljke pre komplicirane imas tih calculatora po internetu
mislim da je ovaj ok.

Uglavnom izdvajas vise nego dovoljno da ne kazem previse, sto mi
osobno nikad nije sjelo


Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Evo i mene uskoro u Kanadi ...samo da se jos sredi papirologija, i kroz mjesec ili dva ...dolazim ...
i Imam jedno pitanjce, kolika je taksa u BC... gledao sam tu neke stranice ali mi niako nista nije jasno ..
da budem preciznije ..ako je satnica 27..koliko bi otprilike bilo netto ..Znam da to ovisi o puno toga ali ono otprilike ...
i Molio bi sve ono koji su u Vancouveru da se jave ..
pozdrav svima ..
angelfire is offline  
Old 11.05.2012., 16:13   #3748
Svi vi koji zivite u Kanadi, a mislite da su vam taxes veliki, ne bih se bas s tim slozio. S obzirom na satnicu i mogucnosti koje ovdje imate, a bilo gdje na Balkanu, vjerovatno nikad necete imati, razmislite jos jednom prije nego donesete takav zakljucak.

@tendi
Kako sam ja inace iz Vancouvera, ciljaj bolje na stan. S obzirom na cijene nekretnina u Vancouveru, za pocetak zaboravi kucu. Previse novaca. Jedino ako hoces zivjet van Vancouvera, npr. Coquitlam ili Abbotsford (koji su najmanje 2 sata voznje van grada).
Daj mi reci, ako nije tajna, cisto iz znatizelje kakav posao ces radit u Langleyu?
AlexOvechkin is offline  
Old 11.05.2012., 18:33   #3749
@tendi
Kako sam ja inace iz Vancouvera, ciljaj bolje na stan. S obzirom na cijene nekretnina u Vancouveru, za pocetak zaboravi kucu. Previse novaca. Jedino ako hoces zivjet van Vancouvera, npr. Coquitlam ili Abbotsford (koji su najmanje 2 sata voznje van grada).
Daj mi reci, ako nije tajna, cisto iz znatizelje kakav posao ces radit u Langleyu?[/QUOTE]

Za pocetak gledao bi kucu stan ..ili sto god ...vec cu vidjeti negdje u lenglyu,
a koliko sam gledao dalo bi se tamo nesto naci, bitno mi je mozda da je skola u blizini zbog djeteta, ali ni to nije uvjet ...jos se puno toga moram raspitat ..
Sto se tice posla, nije nikakva tajna ...cnc mashinist..javim se jos kasnije ...
pozdrav ....
tendi is offline  
Old 11.05.2012., 22:46   #3750
Yeah to je tocno, ja osobno razmislio odlucio i preselio se u USA
Od Canade mi je jedino ostala putovnica :-) a i ta bas puno ne
sluzi svrsi.


Quote:
AlexOvechkin kaže: Pogledaj post
Svi vi koji zivite u Kanadi, a mislite da su vam taxes veliki, ne bih se bas s tim slozio. S obzirom na satnicu i mogucnosti koje ovdje imate, a bilo gdje na Balkanu, vjerovatno nikad necete imati, razmislite jos jednom prije nego donesete takav zakljucak.
angelfire is offline  
Old 11.05.2012., 23:09   #3751
Quote:
angelfire kaže: Pogledaj post
Yeah to je tocno, ja osobno razmislio odlucio i preselio se u USA
Od Canade mi je jedino ostala putovnica :-) a i ta bas puno ne
sluzi svrsi.
Good for you. Ja osobno nikad ne bih zivio u USA. Ali ukusi su razliciti.
AlexOvechkin is offline  
Old 16.05.2012., 14:03   #3752
Gdje se moze saznati koliko je slobodnih mjesta ostalo za WH vizu ?
Murcielagoo is offline  
Old 16.05.2012., 17:11   #3753
Quote:
Murcielagoo kaže: Pogledaj post
Gdje se moze saznati koliko je slobodnih mjesta ostalo za WH vizu ?
na WH sajtu
šatro gospon is offline  
Old 16.05.2012., 22:29   #3754
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
na WH sajtu
Vidio sam i ja kasnije , glupo mi bilo da sam sebe ispravljam !
Promalko mi ... thx anyway

Znaci nema druge nego cekat 2013 ?
Znaci to ide po sistemu tko prvi njegovo ? Nema slova izmedu redaka ?
Murcielagoo is offline  
Old 17.05.2012., 02:22   #3755
bila bu to bitka na Prilazu
šatro gospon is offline  
Old 17.05.2012., 18:39   #3756
Pozdrav!

Nadam se da će se naći neka dobra duša da mi odgovori na par pitanja.

Prolistala sam 15ak stranica, search baš nije pomogao, pa bih htjela ovim putem pitati, ima li možda ovdje, medju vama vozača kamiona/zna li netko kojega u Kanadi?

Zanimali bi me kakvi su približni uvjeti.
Dakle, moj otac razmišlja prijaviti se za firmu Bison Transport, ima par poznanika koji se takodjer spremaju, i jedan bivši kolega mu je ondje, ali ne može ga kontaktirati trenutno, pa evo, pokušavam dobiti barem neke informacije koje bi nam pomogle. Navodno postoji mogućnost odabira dijelova Kanade u kojoj bi se htjelo voziti, pa ako zna netko na koju stranu ima 'više' posla?

Obzirom na Kanadski standard, može li mi netko procijeniti, koliko bi i da li bi uopće, tako jedan vozač kamiona, sa plaćom otprilike 20ak+ dolara po satu (plus, navodno još neki bonusi, koji idu 'na crno'), koji bi trošio na smještaj, hranu i ostalo što se već mora poplaćati u Kanadi (stvarno se ne razumijem, oprostite) novaca mjesečno mogao odvojiti sa strane? Ili, bolje da preformuliram, koliko je neki mjesečni minimum koliko se novaca potroši na život?

Vjerujem da će se naći sad ljudi koji će mi reći da je to sve objektivno i guglaj, ali pokušavam sakupiti što više informacija, i izvagati koliko bi mu se, u globalu uistinu isplatilo otići u Kanadu i maknuti se iz Hrvatske, gdje radi tako da od Uskrsa ne stiže navratiti doma po čisti veš (a za to će dobit plaću koja mu nije dovoljna, i koja će kasniti barem dva mjeseca), te ostaviti doma obitelj.

Hvala vam najljepša.

PC
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Old 17.05.2012., 23:09   #3757
Thumbs up

Quote:
Poison Candy kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Nadam se da će se naći neka dobra duša da mi odgovori na par pitanja.

Prolistala sam 15ak stranica, search baš nije pomogao, pa bih htjela ovim putem pitati, ima li možda ovdje, medju vama vozača kamiona/zna li netko kojega u Kanadi?

Zanimali bi me kakvi su približni uvjeti.
Dakle, moj otac razmišlja prijaviti se za firmu Bison Transport, ima par poznanika koji se takodjer spremaju, i jedan bivši kolega mu je ondje, ali ne može ga kontaktirati trenutno, pa evo, pokušavam dobiti barem neke informacije koje bi nam pomogle. Navodno postoji mogućnost odabira dijelova Kanade u kojoj bi se htjelo voziti, pa ako zna netko na koju stranu ima 'više' posla?

Obzirom na Kanadski standard, može li mi netko procijeniti, koliko bi i da li bi uopće, tako jedan vozač kamiona, sa plaćom otprilike 20ak+ dolara po satu (plus, navodno još neki bonusi, koji idu 'na crno'), koji bi trošio na smještaj, hranu i ostalo što se već mora poplaćati u Kanadi (stvarno se ne razumijem, oprostite) novaca mjesečno mogao odvojiti sa strane? Ili, bolje da preformuliram, koliko je neki mjesečni minimum koliko se novaca potroši na život?

Vjerujem da će se naći sad ljudi koji će mi reći da je to sve objektivno i guglaj, ali pokušavam sakupiti što više informacija, i izvagati koliko bi mu se, u globalu uistinu isplatilo otići u Kanadu i maknuti se iz Hrvatske, gdje radi tako da od Uskrsa ne stiže navratiti doma po čisti veš (a za to će dobit plaću koja mu nije dovoljna, i koja će kasniti barem dva mjeseca), te ostaviti doma obitelj.

Hvala vam najljepša.

PC
pozdrav evo ja sam jedan od vozača koji planira za Ca. pa da ti probam odg. najbolje bi mu bilo da proba stupit u kontakt s tim kolegama koji su već gore jer informacija iz prve ruke je najbolja. Cijene smiještaja,hrane,režija i auto će vjerovatno morat kupit dakle i troškovi goriva "objektivno" bi bilo oko 2000.cad.sad koliko bih on mogao ostavit sa strane u to nebih ulazio,ali mislim da bih za troškove života morao zaradit barem 2000.cad. Da postoje firme u kojima imaš pravo izrazit želju u kojoj bi provinciji volio radit. Bilo gdje u Ca.je lako naći posao vozača ali mislim da nebi pogriješio kad bi izabrao Albertu.
robinera is offline  
Old 17.05.2012., 23:10   #3758
Pročitah 20-ak stranica ovog topika no nenađoh konkretan odgovor. Postoji li ikakav useljenički program od strane vlade Canade na koji bi se mogli prijaviti. Naime supruga ja i dvoje djece imamo namjeru otići tamo. Oboje smo visokoobrazovani (građevina- arheologija) pa nas zanima ima li što od gore navedenog gdje bis e mogli ubaciti. Meni je 36,a supruzi 34 godine
Hvala na odgovoru.
cayenneos is offline  
Old 17.05.2012., 23:18   #3759
Quote:
cayenneos kaže: Pogledaj post
Pročitah 20-ak stranica ovog topika no nenađoh konkretan odgovor. Postoji li ikakav useljenički program od strane vlade Canade na koji bi se mogli prijaviti. Naime supruga ja i dvoje djece imamo namjeru otići tamo. Oboje smo visokoobrazovani (građevina- arheologija) pa nas zanima ima li što od gore navedenog gdje bis e mogli ubaciti. Meni je 36,a supruzi 34 godine
Hvala na odgovoru.
Ovo je broj 1. Bez ovih stranica nema ništa. http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Kad dobro proučis broj 1, idi na ovo. To je imigracijski sajt od jedne odvjetničke kuce gdje se na njihovom forumu može naći svašta, razne grupe raspravljaju o opcijama za Kanadu itd..... http://www.canadavisa.com/canada-imm...rd/index.php#2

Međutim, savjeti na forumu nisu i ne moraju biti uvijek tocni i ažurirani sukladno najnovijim izmjenama u imigracijskom procesu koji se stalno mijenja. Znači neka ti link broj 1 bude home page.
Sretno.
echoes1978 is offline  
Old 18.05.2012., 15:30   #3760
Quote:
robinera kaže: Pogledaj post
pozdrav evo ja sam jedan od vozača koji planira za Ca. pa da ti probam odg. najbolje bi mu bilo da proba stupit u kontakt s tim kolegama koji su već gore jer informacija iz prve ruke je najbolja. Cijene smiještaja,hrane,režija i auto će vjerovatno morat kupit dakle i troškovi goriva "objektivno" bi bilo oko 2000.cad.sad koliko bih on mogao ostavit sa strane u to nebih ulazio,ali mislim da bih za troškove života morao zaradit barem 2000.cad. Da postoje firme u kojima imaš pravo izrazit želju u kojoj bi provinciji volio radit. Bilo gdje u Ca.je lako naći posao vozača ali mislim da nebi pogriješio kad bi izabrao Albertu.
Hvala Vam na odgovoru.

Jasno, probati će stupiti s njime u kontakt, i sve pobliže raspitati, tek je u fazi razmišljanja.
Doduše, već 25 godina želi otići u Kanadu, ali eto..nije bilo sreće (po njega).

A Vi? Imate nešto konkretno u planu, neku firmu već, ili ćete 'na blef', ako smijem pitati?
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.