Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2007., 09:51   #61
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Nažalost ja nemam nikakve ušteđevine, a posla nigdje.
Ma nemoguće. A što znaš raditi?
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:05   #62
Ma ja sam ti dipl. povjesničar, al od tog nema kruha ovdje pa sam se sad uhvatila tečajeva i tih stvari. A radit sam ustanju svašta već sam sa SC-om prošla onu torturu. Samo mi fali nešto i u radnu knjižicu
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:49   #63
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Bilo pa prošlo pajdo, sad se puno manje ide u Zagreb. Čak imamo gastabajtera iz Dalmacije, Bosne i RS-a.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:50   #64
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
Mozda i mozes spekulirat da rata vise nece bit, al nigdje ne spominjes porez u svojoj prici. Jel to kod vas jos sve na crnjaka ili na ovu tvoju racunicu treba odrat X% poreza?
Ja osobno mislim da iznajmljivanje nije tolko lud biznis, pogotovo ne po manje atraktivnim lokacijama na kojima je kupovna moc ionako niska. Standard u BiH nece tako brzo rast, mislim da se iznajmljivat jedino isplati u Sarajevu na dobrim lokacijama, strancima i ostlaim bogatunima.

Iznajmljivanje kao dodatni izvor prihoda - da, kao jedini izvor - ne.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:57   #65
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ti dipl. povjesničar, al od tog nema kruha ovdje pa sam se sad uhvatila tečajeva i tih stvari. A radit sam ustanju svašta već sam sa SC-om prošla onu torturu. Samo mi fali nešto i u radnu knjižicu
Heh, pa ti prvo trebaš odlučiti što želiš biti kad narasteš.

Moraš najprije vidjeti što te zanima, u čemu si prirodno talentirana (ne mora konkretni poslovi, nego može i karakteristike osobnosti, npr. imaš li smisla za komunikaciju, za lijepo, boje i oblike (možda moguća neka vrsta dizajnera) ili si više matematički tip (strojevi, programiranje ili možda više smisao za pisanje, da li si pedantna, da li si samodisciplinirana, da li podnosiš autoritete, itd. itd. pitanja može biti stotine.

Obzirom da držiš tečaje, da li imaš smisla za objašnjavanje, čega su tečaji, jezika? Engleski? Znaš li pisati članke na engleskom? To može biti savršen posao.
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:02   #66
Quote:
Moraš najprije vidjeti što te zanima, u čemu si prirodno talentirana (ne mora konkretni poslovi, nego može i karakteristike osobnosti, npr. imaš li smisla za komunikaciju, za lijepo, boje i oblike
e jebiga kvacica... pa nije cura u maloj grupi vrtica. zavrsila je fax.

pa savrsen posao, barem za prvu ruku, je turisticki vodic. savrsen.
Flaming Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:05   #67
Quote:
Flaming Lips kaže: Pogledaj post
e jebiga kvacica... pa nije cura u maloj grupi vrtica. zavrsila je fax.
Pa moj Flaming, da su je ovo pitali u vrtiću danas ne bi bila nezaposlena.

Quote:
Flaming Lips kaže: Pogledaj post
pa savrsen posao, barem za prvu ruku, je turisticki vodic. savrsen.
O tome ne znam mnogo. Koliku plaću može očekivati (otprilike neki prosječni) turistički vodič?
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:09   #68
[QUOTE=danci;7674119]E kako mi je drago što se još netko vraća. Ja sam se vratila iz Zagreba prošle godine i sad mi svi sjede na kostima da jesam li normalna i najradije bi me stavili u prvi vlak. E nedam se ja. Volim ja Zagreb, al Mostar je Mostar. Nažalost ja nemam nikakve ušteđevine, a posla nigdje.
Poslušaj Westa vidim pametan je on. Kave su zakon. Ovdje moraš stalo biti u središtu jer sve se na kavama rješava. Najgore prolaze oni koji nemaju nikakvih prijatelja i veza. I da moraš malo pričekati ljude upoznati i vidjeti šta nedostaje u gradu a da ti možeš s tim raditi.
I možeš li reći okvirno koje djelatnosti te zanimaju možda se dosjetimo nečega.[/QUO]



Interesira me tko ti sjedi na kostima, ovi u M ili Z.? Razlike svakako ima u razlozima.

U svakoj sredini gdje misliš nešto raditi, ako nije državni posao, moraš biti u središtu.

Moja interesovanja su široka i obuhvaćaju dosta toga: od agencije za nekretnine, preko turist. agencije sa suvenirnicom (gdje bi bili autohtoni hercegovački proizvodi kao suveniri) uz izdavanje apartmana / stana, uređenje interijera, organizacije svečarskih prostora, do galerije slika (od koje se ne živi), možda čak i vrtić...

Zato sam koncipirala pitanje tako široko da imam prostora za razmišljanje nakon što od vas Mostaraca dobijem ideje. Ipak ste vi na mjestu događaja, izvorištu, bi rekli.

Eto, i ti kao povjesničar uz koji tečaj za vodiča bi mogla biti suradnik u agenciji. Mojoj ili nečijoj.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:14   #69
Quote:
maglica0624 kaže: Pogledaj post
Moja interesovanja su široka i obuhvaćaju dosta toga: od agencije za nekretnine, preko turist. agencije sa suvenirnicom (gdje bi bili autohtoni hercegovački proizvodi kao suveniri) uz izdavanje apartmana / stana, uređenje interijera, organizacije svečarskih prostora, do galerije slika (od koje se ne živi), možda čak i vrtić...
Dobar vrtić je čini mi se odlična ideja.
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:15   #70
Eh čuj kvačice koji me znaju znaju da sam ja od 10 god. znala da ću povijest studirati to je ipak moja najveća ljubav, al nije škola to što zadovoljava moje potrebe. A sad što sa tim nema posla to mogu objesiti mačku o rep. Malo se zezam podučavam neku djecu al nije loše.
Ono što tražim je baš kao neki vodič za sada jer sam izrazito komunikativna i snalažljiva. Jako me zanimaju starine Hercegovine i mislim da tu ima velikog potencijala. Imam ja kuću kamenu u Brotnju i puno vinograda eh da je para jedna velika sanacija i pravi mali seoski turizam!
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:16   #71
kolike su place? znam jer to radim. u hrvatskoj minimalno 50 eura po danu. ili vec kako se dogovoris. ovisi sto. ako ces ih recimo prosetat kroz zadar u nekih sat vremena... 200-300 kn. ovisi i koji je stupanj znanja o gradu ili mjestu, koji je stupanj znanja jezika... svasta. i u hrvatskoj se mora imati licenca za vodica i nije bas mali problem dobiti je. moze biti turisticki pratitelj. za to ne treba licenca. mozda u bih ne treba licenca ni za sto?
i dobra stvar je trajanje "sezone" u medjugorju. uvijek ima nekih turista. e sad ne znam kako se tamo upada radit. jel i to rade veze? i sam sam veoma zainteresiran za te iste stvari. u surmancima imam kucu, u mostaru mi frendica daje na koristenje svoju... tako... nije problem smjestaj.
ovo za kave... to vjerujem. jebiga, networking. a i zabavno moze bit.
Flaming Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:26   #72
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Eh čuj kvačice koji me znaju znaju da sam ja od 10 god. znala da ću povijest studirati to je ipak moja najveća ljubav, al nije škola to što zadovoljava moje potrebe. A sad što sa tim nema posla to mogu objesiti mačku o rep. Malo se zezam podučavam neku djecu al nije loše.
Ono što tražim je baš kao neki vodič za sada jer sam izrazito komunikativna i snalažljiva. Jako me zanimaju starine Hercegovine i mislim da tu ima velikog potencijala. Imam ja kuću kamenu u Brotnju i puno vinograda eh da je para jedna velika sanacija i pravi mali seoski turizam!
Hmm, bilo bi dobro ako će maglica agenciju otvarat da ako ništa razgovarate o mogućoj suradnji.
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:31   #73
off topic:

bas je mocno vidit temu koja nije ko sve ostale na politici dje vrvi od prepucavanja

that's the way
west_HB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:33   #74
Pa više ovi u Mostaru, mi smo sve sličniji kontinentalcima u kukanju. Kako kažu svi bježe u Zg a ti ovamo, pa znaš li koliko ima nezaposlenih, evo svi tebe čekaju... Ma ovdje ti vlada mišljenje da je u HR med i mlijeko. A evo neki dan stigle cipele proljene od 600 kn i u roku jedan dan se svi brojevi rasprodali a sve nemaju para.
Al ipak nije ovdje kako bi smo željeli, grad je u dosta lošem stanju i to je gradska uprava dosta kriva. A ima i puno nesavjesnih građana. Vjerojano ćeš za puno toga morati potplaćivati ljude, al par prijatelja na dobrim mjestima rješavaju sve.
Ako ti treba povjesničar tu sam, a poznajem i neke koji izrađuju nakit sa motivima Hercegovine (imam broš i naušnice sa motivom sa Humačke ploče), kao i neke umjetnike.
Ima u Mostaru oko Starog mosta dosta suvenirnica, al to ti je užas sve je ili arapsko ili jugoslavensko. Napravili su olovke od čahura i takve stvari. Uvelike nedostaje suvenirnica baš sa Hercegovačkim motivima, a mogu ti reći da toga ima dosta
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:44   #75
Quote:
Ima u Mostaru oko Starog mosta dosta suvenirnica, al to ti je užas sve je ili arapsko ili jugoslavensko.
evo ja cu malo pokvarit idilu. ipak je ovo podforum politika.
ako pod "arapske" mislis na porijeklo proizvoda, onda se donekle slazem. iako ne vidim razliku kinesko il arapsko. ako pak mislis na "arapsko" ono sa arapskim pismom i takvim stvarima onda se ne slazem. fakti su fakti. u BiH su vladali razni narodi. Turska, Austrougarska... sve je to dio povijesti. ne mozes se od toga odvojiti. sve sto je povijest tako i treba gledati. sve sto se moze prodati a da nije za nikog uvredljivo treba prodavati. a slazem se... autohtoni suveniri su najbitniji. to prosjecan turist obavezno kupi.
Flaming Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:51   #76
Tako je to nazalost

Ja sam imao 5 stepen zavrsenog Engleskog jezika 1995 od 6 mogucih.Poslije, 6 dobijes diplomu da znas doticni jezik

1996 sam znao jos vise Engleski.Radio sam u Osce, Sforu, i raznim organizacijama.Poslije sam otisao u Ameriku, iako me akcent prca, najbolje naucis jezik kad si okruzen Engleskim govornim svijetom

I danas znam neke ljude koji mlate 1000 eura i vise u Bosni, neki su u raznim Nvo organizacijama, i tako to

Bez znanje barem jednog stranog jezika, mislim da nije vrijedno spomena pricati dalje.Mozes politicki se angazovati, kako i ekonomski, ako znas kako



Jos mi jedan moj rece, ako znas kojeg Bosnju placa je 1000 Eura mjesecno, on ce srediti, ima neki predispozicije.Sigurno je konkurs zavrsen, ali eto

rackoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:12   #77
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Pa više ovi u Mostaru, mi smo sve sličniji kontinentalcima u kukanju. Kako kažu svi bježe u Zg a ti ovamo, pa znaš li koliko ima nezaposlenih, evo svi tebe čekaju... Ma ovdje ti vlada mišljenje da je u HR med i mlijeko. A evo neki dan stigle cipele proljene od 600 kn i u roku jedan dan se svi brojevi rasprodali a sve nemaju para.
Al ipak nije ovdje kako bi smo željeli, grad je u dosta lošem stanju i to je gradska uprava dosta kriva. A ima i puno nesavjesnih građana. Vjerojano ćeš za puno toga morati potplaćivati ljude, al par prijatelja na dobrim mjestima rješavaju sve.
Ako ti treba povjesničar tu sam, a poznajem i neke koji izrađuju nakit sa motivima Hercegovine (imam broš i naušnice sa motivom sa Humačke ploče), kao i neke umjetnike.
Ima u Mostaru oko Starog mosta dosta suvenirnica, al to ti je užas sve je ili arapsko ili jugoslavensko. Napravili su olovke od čahura i takve stvari. Uvelike nedostaje suvenirnica baš sa Hercegovačkim motivima, a mogu ti reći da toga ima dosta

Još od prije ihihiii godina je jedan prijatelj mom djedu pisao iz Amerike da ni tamo pečene kokoši ne trče ulicom. Tako je i s Hrvatskom.

No, ima i ono drugo. Svugdje gdje dodješ si (u prvoj generaciji) dođoš. Ako su u pitanju poslovi u upravi, dobiješ samo one koji su niži na ljestvici, a ako su isti, ti imaš duboko oranje na poslu a oni dobiju lakše. U poduzećima nemam direktnog uvida, ali čujem da je slično.

Suvenir sa čahurom ima političku dimenziju. Kad ih vidim, kosa mi se digne.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:14   #78
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Ako ti treba povjesničar tu sam, a poznajem i neke koji izrađuju nakit sa motivima Hercegovine (imam broš i naušnice sa motivom sa Humačke ploče), kao i neke umjetnike.
na PM mi ostavi neki kontakt, pa ako što bude od toga, lako se nađemo.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:38   #79
Post

Quote:
danci kaže: Pogledaj post
E kako mi je drago što se još netko vraća. Ja sam se vratila iz Zagreba prošle godine i sad mi svi sjede na kostima da jesam li normalna i najradije bi me stavili u prvi vlak. E nedam se ja. Volim ja Zagreb, al Mostar je Mostar. Nažalost ja nemam nikakve ušteđevine, a posla nigdje.
Poslušaj Westa vidim pametan je on. Kave su zakon. Ovdje moraš stalo biti u središtu jer sve se na kavama rješava. Najgore prolaze oni koji nemaju nikakvih prijatelja i veza. I da moraš malo pričekati ljude upoznati i vidjeti šta nedostaje u gradu a da ti možeš s tim raditi.
I možeš li reći okvirno koje djelatnosti te zanimaju možda se dosjetimo nečega.
ih ... ne pitaj ..
ali volim malo pametovat ..ko i svi

nego , znaci ti se vratila, maglica se vraca u MO..pa to je vec doseljavanje
a drame..pa to se trazi..
za pare cemo lako..para nema...

ali za kave se vazda mora imat u dzepu...

e da..i meni se drama svidja to sa gonjanjem recimo "japanaca" po hercegovini i pokazivanje starih kuca, prirodnih ljepota, bacis im malo vrata na rostilj ili napravis pole sa sirom ..dje ce im bolje...
uz naravno neizostavno Medjugorje, MOstar, HUtovo blato, Kravice, itd. itd.
mislim..vazno je samo prodat pricu...

evo i ovo sto mi radimo na forumu je isto marketing Hercegovine.. od 100 ljudi mozda ih 10 i pomisli pa jebote kolko se prica o toj hercegovini valjalo bi otici i vidit
west_HB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:49   #80
Quote:
west_HB kaže: Pogledaj post
nego , znaci ti se vratila, maglica se vraca u MO..pa to je vec doseljavanje
a drame..pa to se trazi..
za pare cemo lako..para nema...

ali za kave se vazda mora imat u dzepu...
Pa dašta ja pričam ima godinu dana.

Uskoro će postati očito i najnevjernijim.

Inače, nije samo doseljavanje, natalitet Hrvata je porastao 30-40% od rata, sada je ravan onome na Kosovu.
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.