Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2010., 09:40   #41
Meni su diagnosticirali trombofiliju nakon tri spontana. Nitko u obitelji prije mene nije imao ikakvih problema sa trudnoćama ...sestra ima dva klinca od 11 i 9 godina i nije imala nikakvih problema u trudnoći.
andreja2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:43   #42
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
idem sutra odmah protoke u Vili!
i probat ću se ugurat nekako hematologu na Rebro putevima podzemlja pa daj bože da upali da ne čekam...

Hvala ti
ma i ja sam se ugurala putevima podzemlja kod hematologa ali se čeka jer nema reagensa u labosu.
u tom je poanta. hematolog mi iste sekunde zvao sestru i vadili krv a nalaze sam dobivala slijedećih 5-6 tjedana kako je koji reagens stizao..
naša posla i naše zdravstvo

Možda budeš imala sreću pa ih bude pa nalazi budu odmah gotovi.

Ja ne znam koju policu imaš ali ja imam ultimu i to je dosta jaka polica i ne pokriva te markere.
Baš gledam najveću maximu ne pokriva ni ona.

Ja da sam na tvom mjestu ja bih dala 1000 kuna i otišla privatno.... a sa nalazima bih došla u petrovu.

Zašto plaćati heparin kada ga imaš pravo dobiti besplatno kao dijagnozu??

A 10 injekcija koliko se sjećam dođe cca 300-400 kuna.. a to ti je za 10 dana.

a daješ ih si svaki dan do 60 dana poslije poroda.. pa sad računaj koja ti je to stavka
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:45   #43
Quote:
andreja2000 kaže: Pogledaj post
Meni su diagnosticirali trombofiliju nakon tri spontana. Nitko u obitelji prije mene nije imao ikakvih problema sa trudnoćama ...sestra ima dva klinca od 11 i 9 godina i nije imala nikakvih problema u trudnoći.
eto to je ono što ja pišem...

ti si ti ona je ona.. može i ne mora....

inače kada se sjetim sebe, ja sam jako slabo osjećala bebicu ali me uvjeravali da je to normalno iako sam stalno govorila da mi nešto ne štima...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:48   #44
Laro, zar se i ti markeri mogu radit privatno, ja niš ne kužim te kratice i gledam kaj sve Breyer radi al ne nalazim te kratice za markere

i ja imam ultimu.

ako znaš di ih mogu platit pa da ne čekam da se zdravstvo zbroji pliz napiši.

sve bum platila ak će bit brže gotovo, nije ovo trenutak za štednju

i hvala i tebi puuuno


EDIT: zaboravila sam pitati heparin pokriva osnovno zdravstveno il hzzo dopunsko, jer ja njihovo dopunsko nemam, a možda ipak pokriva jer sam trudnica.. ma dobro.. to kad dođem do toga...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:48   #45
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
i najbolje sve vide...
eh sad nalati svih tih krvnih pretraga su gotovi isti dan..rade ti se u labor centru i u breyeru....imas na njihovim internet stranicama i cjenik..
ne mora se vidjeti. Martina123 je bila kod profesora na UZV npr. u ponedjeljak i sve je bilo super.. u srijedu više nije osjećala bebicu i otišla je u bolnicu u Rijeku na UZV i beba je bila već mrtva.

Ne mora se ništa vidjeti a može se vidjeti.. ovisno kako trombofilija krene

koju su tebi dozu dali?
Profesor je mene sa osobitom pažnjom gledao čak sam sa 31 tjedan dobila dex pa sa 33 tjedna opet dex pa sa 35 tjedana opet dex.

kada on ocijeni da je nešto alarmantno on ne prepušta slučaju i tu mu svaka čast
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:51   #46
Quote:
kukuc kaže: Pogledaj post
Laro, zar se i ti markeri mogu radit privatno, ja niš ne kužim te kratice i gledam kaj sve Breyer radi al ne nalazim te kratice za markere

i ja imam ultimu.

ako znaš di ih mogu platit pa da ne čekam da se zdravstvo zbroji pliz napiši.

sve bum platila ak će bit brže gotovo, nije ovo trenutak za štednju

i hvala i tebi puuuno
http://www.moderna-dijagnostika.hr/h...kaz.asp?id=136
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:55   #47
ma znam da se ne mora aktivirati ta predispozicija, ali i da može, pa ako se već zna da postoji opcija da se može ja bih se ako se mene pita radije pikala s čim god treba pa makar se i utvrdi da nije trebalo, nego da se nedajbože nekaj desi bebi pa da se lupam po glavi
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 09:57   #48
hvalaaaaaaaaaaaaaaaaa
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:00   #49
evo ti ultime http://www.zivotna-osiguranja.com/os...je-ultima.aspx
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:05   #50
Lara, može jedno pitanje nema veze sa trombofilijom ali sam ljuta ko pas jer mi nisu ništa objasnili a možda ti znaš. Sorry cure na upadu u temu ali ako negdje ima odgovor recite mi.

Za dva tjedna moram na tripple test u Petrovoj ali se nitko nije udostojio objasniti što u kojem vremenu moram napaviti. :-( Samo su mi napisali da se javim u sobu broj 7 sa uputnicom i prethodno kontrola u trudničkoj ambulanti. E sad ...
1. Da li se prethodna kontrola u trudničkoj ambulanti podrazumijeva isti dan ili dan ranije ili koliko ranije?
2. Da li se u toj kontroli radi UVZ ili negdje posebno (podrum?).

Doktorica je rekla da mi sve piše u papirima a kad sam došla doma shvatila sam da imam sto pitanja :-).
Nemam iskustva sa trudničkom ambulantom u Petrovoj je su me cijelo vrijeme do sad gledali na odjelu (PT 1).
andreja2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:10   #51
ovako, ja sam bila pacijentica PT1 i ja sam ujutro došla direktno na PT1 prvo su mi izvadili krv a onda napravili UZV i čekala sam te nalaze 3 tjedna.
Isti dan ti se radi i jedno i drugo...

i nalaz došao 1:29 i tada sam izguglala da je Triple najnepouzdaniji test od svih takvih markera... i naravno sa takvim nalazom.. što ću??

Završila na amniocentezi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 03.06.2010. at 10:18.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:19   #52
Ja bi na tvom mjestu odmah sutra otišla u polikliniku Pronatal, tamo dr. Đelmiš radi privatno. Dr. Đelmiš je najbolji stručnjak za probleme trombofilije u trudnoći. On radi i u Petrovoj, ali tamo do njega ne možeš više tek tako doći, jer više ne radi u ambulanti. Ukoliko on zaključi da je potrebno, vjerujem da će te naručiti za primitak u bolnicu, a onda se pretrage vjerujem mogu napraviti mnogo brže.
Ti vremena za pretrage na Rebru nažalost više nemaš, a mislim da genetske testove privatno nigdje ne rade, a ako i rade, užasno su skupi.
Govorim ti iz iskustva, imam trombofiliju, i nakon dva spontana, zahvaljujući dr. Đelmišu, sada držim svoju bebicu u rukama.
Sretno!
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:25   #53
Tek sad vidim da je Lara stavila link laboratorija gdje se pretrage mogu napraviti privatno, pa čak i nije toliko skupo, nisam to znala. Nije mi baš to jasno, budući da su meni u Zavodu za transfuziju rekli da je participacija samo za D-dimere, vrijeme zgrušavanja, fibrinogen 500 kn ukoliko nenam dopunsko.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:29   #54
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Tek sad vidim da je Lara stavila link laboratorija gdje se pretrage mogu napraviti privatno, pa čak i nije toliko skupo, nisam to znala. Nije mi baš to jasno, budući da su meni u Zavodu za transfuziju rekli da je participacija samo za D-dimere, vrijeme zgrušavanja, fibrinogen 500 kn ukoliko nenam dopunsko.
u doba kada smo mi radile nalaze nije bilo privatnika...
to je bilo prije 3 godine.
eto nanjušili privatni labosi lovu i rade i neka rade.. tko ima para platiti će.

ovi ne rade sve.. fali ACE mutacija i PAI rezistencija. To radi samo Rebro ni Patrova ne vadi te markere
Rade samo faktor II, MTHFR, Faktor V leiden
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:31   #55
Quote:
andreja2000 kaže: Pogledaj post
Lara, može jedno pitanje nema veze sa trombofilijom ali sam ljuta ko pas jer mi nisu ništa objasnili a možda ti znaš. Sorry cure na upadu u temu ali ako negdje ima odgovor recite mi.

Za dva tjedna moram na tripple test u Petrovoj ali se nitko nije udostojio objasniti što u kojem vremenu moram napaviti. :-( Samo su mi napisali da se javim u sobu broj 7 sa uputnicom i prethodno kontrola u trudničkoj ambulanti. E sad ...
1. Da li se prethodna kontrola u trudničkoj ambulanti podrazumijeva isti dan ili dan ranije ili koliko ranije?
2. Da li se u toj kontroli radi UVZ ili negdje posebno (podrum?).

Doktorica je rekla da mi sve piše u papirima a kad sam došla doma shvatila sam da imam sto pitanja :-).
Nemam iskustva sa trudničkom ambulantom u Petrovoj je su me cijelo vrijeme do sad gledali na odjelu (PT 1).

Procedura je sliujedeća, prvo odeš napraviti UZV u podrum i onda sa nalazom UZV odeš u laboratorij vaditi krv (mala zgrada lijevo od glavnog ulaza), pazi da dođeš rano, jer krv vade do 9.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:32   #56
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ne mora se vidjeti. Martina123 je bila kod profesora na UZV npr. u ponedjeljak i sve je bilo super.. u srijedu više nije osjećala bebicu i otišla je u bolnicu u Rijeku na UZV i beba je bila već mrtva.

Ne mora se ništa vidjeti a može se vidjeti.. ovisno kako trombofilija krene

koju su tebi dozu dali?
Profesor je mene sa osobitom pažnjom gledao čak sam sa 31 tjedan dobila dex pa sa 33 tjedna opet dex pa sa 35 tjedana opet dex.

kada on ocijeni da je nešto alarmantno on ne prepušta slučaju i tu mu svaka čast
......nemam pojima ...jedamput navecer u 10...dexice dobijam svaki dan
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:34   #57
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ne mora se vidjeti. Martina123 je bila kod profesora na UZV npr. u ponedjeljak i sve je bilo super.. u srijedu više nije osjećala
jel bila pupcana??
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:38   #58
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
jel bila pupcana??
jok... sve ok...
nalaz Trombofilija...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 10:40   #59
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
......nemam pojima ...jedamput navecer u 10...dexice dobijam svaki dan
zato su ti bebice tako i velike..
dex deblja djecu jer je kortikostereoid...
zato su tako i napredni i neka su

moja sa 38 tjedana kada je i rođena bila 50 cm i 3200
da sam čekala 40 rekli mi brat bratu bilo bi to 4 kile i 53 cm...

to je od dexa

a da ju vidiš sad 79 cm dugačka i 11 i pol kila teška i jede ko kanta za smeće.. to je kada u trudnoći navikne da dobiva puno hrane i kada su protoci savršeni... dobija previše i tu naviku zadrži i poslije.
Iako to nema direktne veze sa samim heparinom jer heparin ne prolazi kroz posteljicu.. ima sa super protocima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 11:05   #60
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
jok... sve ok...
nalaz Trombofilija...
uffffffffff
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.