Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2009., 00:36   #41
a odkud vam te brojke kada nitko nije izvrsio nikakva istrazivanja???
mislim,nemoze se jednostavno uzet popis iz 1991 i 1999 i usporediti jer su mnogi ljudi narocito iz bih i kosova napustali zemlju te dobivali izbjeglicke papire sirom svijeta
ima li se nekakva evidencija koliko je ljudi pobjeglo,tj,otislo za stalno da zivi u inozemstvu
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Old 10.04.2009., 08:02   #42
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Ti si neki majstor za izmišljanje, opravdavanje zločinaca iz redova tvoje nacije i neviđeno licemjerstvo. Ovo su podaci centra za humanitarno pravo koji vodi Nataša Kandić, a to znači da su jebeno precizni, jer nema šanse da bi ona napravila nešto kao laganje u korist Srba:
The Humanitarian Law Center in Belgrade, an organization funded by the European Commission, have announced that it had identified 8,000 Serbs out of a total of 12,000 casualties they had identified in the Kosovo War.

Pričajmo sad o tome tko je počinio više zločina.
kao i u Hrvatskoj i u BiH - Srbi su počinili (naj)više.


FHP je u saopštenju odbacio informacije u medijima da je Fond do sada evidentirao 12.000 srpskih žrtava, ukazujući da među žrtvama koje su evidentirane ima 9.260 Albanaca, 2.488 Srba, 470 ostalih i 1.254 žrtve neutvrđene etničke pripadnosti.

Fond za humanitarno pravo evidentirao je do sada 13.472 žrtve na Kosovu i Metohiji, u periodu od januara 1998. do decembra 2000. godine, saopštila je ta nevladina organizacija.

Od tog broja 2.488 su Srbi, 9.260 Albanci, 470 drugih nacionalnosti i 1.254 žrtava neutvrđene etničke pripadnosti, a reč je o ubistvima, stradanjima i nestalim osobama na Kosmetu.

Podaci o 8.879 žrtava su potpuno obrađeni i potvrđeni iz najmanje dva nezavisna izvora i pokazuju okolnosti pod kojima su žrtve stradale, ubijene ili nestale, a prema etničkoj pripadnosti evidentirano je 7.707 Albanaca, 822 Srbina i 350 žrtava drugog etničkog porekla.

Među 4.593 žrtava o kojima FHP još nema potpune podatke, 1.666 su srpske nacionalnosti - 686 pripadnika vojske i policije, 590 civila, 390 nepoznatog statusa, dok je evidentirano 1.553 Albanaca - 675 civila, 333 pripadnika terorističke OVK, šest policajaca i 539 nepoznatog statusa.


http://www.naslovi.net/2008-10-16/b9...kovanih/867391
bonislav is offline  
Old 10.04.2009., 11:37   #43
Hvala Bonislave.Upravo za ovaj clanak sam mislio ,i znam da je bio i ovde.
Ipak necu zanemariti Cortu kad znamo kakve su novine u Srbiju.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Old 10.04.2009., 11:45   #44
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Hvala Bonislave.Upravo za ovaj clanak sam mislio ,i znam da je bio i ovde.
Ipak necu zanemariti Cortu kad znamo kakve su novine u Srbiju.
Ne samo novine. I ostali mediji. Ja im, upravo zbog toga, ne zamjeram silnu zaglupljenost. Corto samo prenosi ono čime ga filaju, on niti zna drugačije niti može drugačije. Hebi ga, nije kriv definitivno. Strašno je to što i mlađe generacije filaju kretenizmima od djetinjstva pa onda stvarno misle, uistinu vjeruju u " ceo svet se urotio protiv nebeskog naroda" i slične budalaštine.
MirkoHrga is offline  
Old 10.04.2009., 11:49   #45
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
kao i u Hrvatskoj i u BiH - Srbi su počinili (naj)više.


FHP je u saopštenju odbacio informacije u medijima da je Fond do sada evidentirao 12.000 srpskih žrtava, ukazujući da među žrtvama koje su evidentirane ima 9.260 Albanaca, 2.488 Srba, 470 ostalih i 1.254 žrtve neutvrđene etničke pripadnosti.

Fond za humanitarno pravo evidentirao je do sada 13.472 žrtve na Kosovu i Metohiji, u periodu od januara 1998. do decembra 2000. godine, saopštila je ta nevladina organizacija.

Od tog broja 2.488 su Srbi, 9.260 Albanci, 470 drugih nacionalnosti i 1.254 žrtava neutvrđene etničke pripadnosti, a reč je o ubistvima, stradanjima i nestalim osobama na Kosmetu.

Podaci o 8.879 žrtava su potpuno obrađeni i potvrđeni iz najmanje dva nezavisna izvora i pokazuju okolnosti pod kojima su žrtve stradale, ubijene ili nestale, a prema etničkoj pripadnosti evidentirano je 7.707 Albanaca, 822 Srbina i 350 žrtava drugog etničkog porekla.

Među 4.593 žrtava o kojima FHP još nema potpune podatke, 1.666 su srpske nacionalnosti - 686 pripadnika vojske i policije, 590 civila, 390 nepoznatog statusa, dok je evidentirano 1.553 Albanaca - 675 civila, 333 pripadnika terorističke OVK, šest policajaca i 539 nepoznatog statusa.


http://www.naslovi.net/2008-10-16/b9...kovanih/867391
Jebem ti Blic, gori su od Kurira i 24 sata.
Moje isprike zbog donošenja neistinitih informacija, i sam sam bio zavaran. Međutim:
FHP istražuje ratne zločine i povrede ljudskih prava u prošlosti na Kosovu u u cilju sprečavanja manipulacija brojem žrtvama i formiranja istorijskog pamćenja i obrazovanja mlade generacije o nasleđu prošlosti.

Quote:
Prema procenama nekoliko nezavisnih izvora, tokom oružanih sukoba na Kosovu ubijeno je između 8.000 i 10.000 Albanaca, a nestalih oko 3.500. Broj stradalih Srba, Roma, Bošnjaka i «nepodobnih» Albanaca se smatra da je između 2.000 - 2.500 Srba, a broj nestalih, prema procenama datim u decembru 2000. godine je oko 1.300. Prema podacima Međunarodnog komiteta crvenog krsta (MKCK) 2047 lica [pripadnika svih etničkih zajednica] se i dalje vode kao nestali .

Istraživanje na Kosovu sprovodi tim od deset a u Srbiji jedan istraživač. Oni prikupljaju podatke uzimanjem izjava od svedoka, članova porodica i drugih osoba koje imaju saznanja o stradanju i nestancima žrtava. Te izjave i druga dokumenta o žrtvama analizira osam istraživača/anlitičara, na osnovu čega sačinjavaju zapise o žrtvama, hronološki poređane prema vremenu, mestu stradanja i izvoru.

U toku 2008. godine FHP je uzeo izjave od 1.897 svedoka i članova porodica stradalih i nestalih na Kosovu. Na osnovu tih izjava, registrovao je 3.229 žrtava ubistava i nestanka u periodu od januara 1998. do decembra 2000. godine.

Prvog septembra 2007. godine istraživači/analitičari su počeli da pišu kratke zapise o žrtvama stradanja, otmica i nestanka, prema datumu, lokaciji, i izvoru podataka. Svaki zapis sadrži lične podatke o žrtvi, činjenični opis stradanja ili nestanka i izvor. Ti zapisi se temelje na izjavama svedoka i članova porodica, kao i na drugim dokumentima koji sadrže relevantne podatke o stradanjima i nestancima na Kosovu.

Do kraja decembra 2008, istraživači/analitičari su napisali ukupno 4.112 zapisa u kojima sa na dokumentovan način opisuje sudbina 7.723 žrtava, što predstavlja 56,15 odsto od ukupno evidentiranih žrtava [13.754]. U 824 zapisa je pomenuto preko 200 masovnih incidenata u kojima je stradalo 3.112 žrtava. Većina pomenutih žrtava je stradala ili nestala u periodu 24.03 do 15.06.1999. godine, dok su na Kosovu bili prisutni srpska policija i vojska.
Ako je ubijeno 8 do 10 000 Albanaca, a zna se da je oko 5000 pripadnika OVK ubijeno, na snazi ostaju podaci o 4400 civilnih albanskih žrtava. Kandićka je opet u isti koš strpala teroriste i civile, u svrhu manipulacije brojem civilnih žrtava, no ako znamo otprilike broj poginulih pripadnika OVK i ukupan broj poginulih Albanaca, podatak 4400 civilnih žrtava i dalje stoji, kao što rekoh. Uostalom, to su općepoznati podaci o njihovim civilnim žrtvama, a sve ostalo je prenapuhavanje.
Cort0 Maltese is offline  
Old 10.04.2009., 11:58   #46
nestali nakon 10 godina ne ulaze u ubijene?
dudu is offline  
Old 10.04.2009., 12:04   #47
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
nestali nakon 10 godina ne ulaze u ubijene?
Pogodi koje je nacije najveći broj "i dalje nestalih".
Sve u svrhu toga da se prikaže što manji broj srpskih civilnih žrtava.
Cort0 Maltese is offline  
Old 10.04.2009., 12:08   #48
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Pogodi koje je nacije najveći broj "i dalje nestalih".
Sve u svrhu toga da se prikaže što manji broj srpskih civilnih žrtava.
svakako
cossorra is offline  
Old 10.04.2009., 12:12   #49
Quote:
cossorra kaže: Pogledaj post
svakako
Govorimo o ženi koja je tvrdila da je Ramuš Haradinaj pravedno oslobođen svih optužbi.
Cort0 Maltese is offline  
Old 10.04.2009., 12:14   #50
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Govorimo o ženi koja je tvrdila da je Ramuš Haradinaj pravedno oslobođen svih optužbi.
To sam i mislila
cossorra is offline  
Old 10.04.2009., 14:32   #51
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post

Kandićka je opet u isti koš strpala teroriste i civile, u svrhu manipulacije brojem civilnih žrtava, no ako znamo otprilike broj poginulih pripadnika OVK i ukupan broj poginulih Albanaca, podatak 4400 civilnih žrtava i dalje stoji, kao što rekoh. Uostalom, to su općepoznati podaci o njihovim civilnim žrtvama, a sve ostalo je prenapuhavanje.
Kandicka danas ne vala jer "manipulise brojem civilnih žrtava" ali juce je bio super zbog ove lazne informacije dole

Quote:
Corto Maltese32; Ona je gostujući na novosadskoj televiziji Panonija rekla da je FHP do sada detaljno obradio podatke o 8.000 srpskih žrtava na Kosovu.
"Kada budemo sredili podatke o svih 12.000 evidentiranih žrtava, objavićemo ih u Kosovskoj knizi pamćenja", najavila je Kandićeva.
Ona je rekla da je FHP uspostavio saradnju sa Ministarstvom odbrane, a očekuje da svoje podatke o evidentiranim žrtvama na Kosovu ponudi i Ministarstvo Unutrašnjih poslova.

Quote:
Ako je ubijeno 8 do 10 000 Albanaca, a zna se da je oko 5000 pripadnika OVK ubijeno, na snazi ostaju podaci o 4400 civilnih albanskih žrtava.
Dajte link ,jer i ova informavcija je ista kao i jucerasnija --Lazna
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur

Zadnje uređivanje Honesty. : 10.04.2009. at 14:39.
Honesty. is offline  
Old 10.04.2009., 14:37   #52
Quote:
MirkoHrga kaže: Pogledaj post
Ne samo novine. I ostali mediji. Ja im, upravo zbog toga, ne zamjeram silnu zaglupljenost. Corto samo prenosi ono čime ga filaju, on niti zna drugačije niti može drugačije. Hebi ga, nije kriv definitivno. Strašno je to što i mlađe generacije filaju kretenizmima od djetinjstva pa onda stvarno misle, uistinu vjeruju u " ceo svet se urotio protiv nebeskog naroda" i slične budalaštine.
Uptravo mislio sam na sve medije.

Citao sam i slusao nekada ,kada nase nije bilo ,i znam kako su bile .Glavna misija je bila laz,mrznja i propaganda.Ne znam dali su sada promenile nesto ,ali po linkovima koji donese nasi kolega srbi ovde ne vidi da jos su po starom .

Quote:
Corto Malteze Kaze Pogodi koje je nacije najveći broj "i dalje nestalih".
Sve u svrhu toga da se prikaže što manji broj srpskih civilnih žrtava
.

Za sada tacan broj nestali albanaca je 1917 ili 1924 nemogu se setiti tacno.Tu cifru bilo je publicirana od Organizacije za ljudska prava u Pristinu.

Za srbe citao sam cifru od 500 ,ali nisam mnogo siguran.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur

Zadnje uređivanje Honesty. : 10.04.2009. at 14:45.
Honesty. is offline  
Old 10.04.2009., 14:53   #53
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Kandicka danas ne vala jer "manipulise brojem civilnih žrtava" ali juce je bio super zbog ove lazne informacije dole
Nigdje nisam napisao ni da laže ni da je super, niti sam znao da je informacija lažna.
Quote:
Dajte link ,jer i ova informavcija je ista kao i jucerasnija --Lazna
Quote:
Patrick Ball, a US statistician testifying as an expert on behalf of the ICTY prosecution at the war crimes trial of former Serbian President Milan Milutinovic in The Hague, recently shed light on the methodology he used to estimate the Kosovo death toll. During his testimony, Ball conceded that the most recent documented total of combined dead and missing from the 1998-99 Kosovo war was less than 5,000 people. However, he estimated that the actual number of victims was much higher: 10,356. According to Ball, the point of his estimate was to “include those that are not documented and, in all likelihood, will never be documented”.[7]

When Milutinovic’s lawyer asked him to explain how the fewer than 5,000 documented cases of dead and missing persons could turn into an estimate of more than 10,000 deaths, Ball said: “It is very rare that very many people after a mass atrocity are identified, for dozens of reasons; among those, that the families don’t see any point to report, there’s not much — they have little to gain by reporting anything, because all the witnesses have either fled or gone. Families may have left the country, what have you. There are many reasons, and each context has its own reason why relatively few people report.”[8]

Ball’s assumption that killings mostly went unreported is, however, refuted by his own experience. The ICTY provided his expert team with more than 10,000 reports (not confirmed cases) of killings in Kosovo. His team sifted through the reports and found that only 4,400 pertained to unique individuals.[9] The problem which Ball’s team encountered was not that killings went unreported, it was that they were reported excessively. The same individuals were reported time and time again so that the majority of the reports were duplicates.
link

Quote:
Although it far exceeds the 4,400 killings reported to human rights groups, statistical experts working on behalf of the ICTY prosecution estimate that the total number of dead is about 10,000.[50] Their higher estimate was based on the controversial assumption that most people wouldn't report the killing or disappearance of a loved one
Identificirano je 4400 ubijenih albanskih civila. Sve ostalo je izmišljanje i "procjene" kako bi se opravdalo bombardiranja.
link
Cort0 Maltese is offline  
Old 10.04.2009., 15:09   #54
Corto ,ove podatke iz Kandicke ,iako nisu tacne su malo realnije ,sve druge su procene i paushallne

Quote:
Fond za humanitarno pravo evidentirao je do sada 13.472 žrtve na Kosovu i Metohiji, u periodu od januara 1998. do decembra 2000. godine, saopštila je ta nevladina organizacija.

Od tog broja 2.488 su Srbi, 9.260 Albanci,470 drugih nacionalnosti i 1.254 žrtava neutvrđene etničke pripadnosti, a reč je o ubistvima, stradanjima i nestalim osobama na Kosmetu.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Old 10.04.2009., 16:20   #55
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Corto ,ove podatke iz Kandicke ,iako nisu tacne su malo realnije ,sve druge su procene i paushallne
Ovo za Albance su garant uračunati i poginuli iz OVK.
Cort0 Maltese is offline  
Old 10.04.2009., 21:01   #56
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Vidjet ćemo. Po ovome, ubijeno je duplo više srpskih civila nego albanskih, a to ozbiljno potkopava tezu da su Srbi počinili više zločina na Kosovu.
Prijatelju,mislim da ni ti ne vjeruješ u ovo...
Michael Collins is offline  
Old 10.04.2009., 21:07   #57
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prijatelju,mislim da ni ti ne vjeruješ u ovo...
Ne vjerujem, naravno. Omjer je vjerojatno oko 60-40% "u korist" Srba. Čisto zbog brojnosti koja je bila veća kod Srba. Veća masa, više zločinaca.
Cort0 Maltese is offline  
Old 10.04.2009., 23:33   #58
Quote:
Corto Maltese32 kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem, naravno. Omjer je vjerojatno oko 60-40% "u korist" Srba. Čisto zbog brojnosti koja je bila veća kod Srba. Veća masa, više zločinaca.
I ono najvažnije što si zaboravio, zbog započinjanja rata
cossorra is offline  
Old 10.04.2009., 23:37   #59
Quote:
cossorra kaže: Pogledaj post
I ono najvažnije što si zaboravio, zbog započinjanja rata
Što ti znaš o započinjanju rata na Kosovu? Ili o kampovima za teroriste na sjeveru Albanije u ranim devedesetima? Ili slomu albanskog režima i vojne komande nakon čega je došlo do masovne pljačke naoružanja koje je pripadalo albanskoj vojci, a koje je došlo u ruke raznoraznih kriminalaca i ekstremista? Ili o tome da je CIA uvrstila OVK na listu terorističkih organizacija, i iz kojih razloga je CIA to uradila? Što znaš o Račku? Ademu Jashariju?
Ništa.
Cort0 Maltese is offline  
Old 10.04.2009., 23:44   #60
Corto, za tvoj svakodnevni trud u razbijanju zavera i gluposti treba te odlikovati medaljom za hrabrost i odvaznost

Kako imas zivaca, divim ti se...
NikolaBGD is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.