Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 02:02   #41
E jos da yoga ide preko HZZO-a...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 08:39   #42
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
A koji su to simptomi za gastritis i cir?
http://www.plivazdravlje.hr/?section...h&show=1&id=64

http://www.farmakologija.com/materia/a_pk.htm
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20...zdravlje02.asp

nadam se da sam ti bar nesto pomogla
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 08:13   #43
Hvala lijepo. Zvao sam doktora i dobio termin,
međutim kažu mu da ovaj test oralno što se uzima,
on se samo koristi za kontrolu kada je neko imao pa da se vidi je li otišlo.

A na prvoj kontroli se putem nekog skopa pregleda želdudac. Tako veli sestra na telefonu. Ali dobio sam prvo termin kao razgovor kod doktora pa ćemo vidjeti.

Ja sam jedno vrijeme reagovao povraćanjem na čisto mlijeko i sok od jabuke, sada to više nemam. Ostala je samo kiselina koja se nekad javi, ali sodom bikarbonom nestane za 10min.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 23:28   #44
Kao klnka sam imala h. pylori, sada su valjda ostale posljedice, ali je uspješno zalječen, i tada mi jejako pomogao Tahebo čaj, ima ga u biljnim ljekarnama, jedino me on spasio, ali sam poslije morala na neku terapiju antibioticima, i dr mi rekla da sumamed ubija pylori, sada ne znam.. Kada sam ga imala prilike piti, poslije, probadalo me ko ludo, ostale su valjda posljedice, osjetljiv želudac i gastritis..
ivy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 01:08   #45
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
luk obozavam, ali mi jako tesko sjeda!!! zna mi dragi cesto reci, kad jedemo cevape recimo , nemoj puno jest, znas da ti bude mucno

od paprike i jabuke mi bude jako mucno

a neki put i od rajcice ...


ma tko bi znao, mozda sam na nesto od tog alergicna, pa mi zato ne pase u vecim kolicinama
Ja imam problema s kiselinom vec duze vrijeme pa bi samo dodala par savjeta sto se tice prehrane, uz ono sto je phyto napisao:
-odlican izbor su kuhano meso i riba, kuhano povrce, a i voce, kao kompot, kuhana riza, zganci (tj. palenta) su super
-izbjegavati sirovo voce i povrce, cak i ako si to tu i tamo priustis, dobro je uzbjegavat ono sto tesko pada na zeludac kao npr, kora jabuke pa jabuku oguli, i paprike su stvarno koma
-mlijecni proizvodi pogotovo mlijeko i jogurt su katastrofa za zeludac
.izbjegavati konzerviranu hranu, i recimo onaj umjetni rajcica umak koji se stavlja na pizze ali i u druga jela, slatkise itd...
vivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 17:43   #46
help

pitanje, za bilo koga ko zna odgovorit.....
prije 7 godina sam ljecila helicobacter, ali ima bit da se opet vratila.
nisam sigurna jeli opet u pitanju bakterija ili je nesto drugo. gastritis imam vec vise od 10 godina. doktorica opce prakse mi je savjetovala da odem na izdisajni test za bakteriju, ali dobila sam informaciju da bi prije trebala otic na gastroskopiju, pa tek onda ljecit helicobacter, ukoliko je imam.
moje je pitanje jeli nuzno da prvo odem na odurno gutanje sonde ili ipak da iden laksim nacinom i provjerim helicobacter.
jer navodno nije pametno vrsit terapiju za helicobacter ako su stijenke zeludca previše ugrozene....
ako ko zn odgovor, unaprijed zahvaljujem.
nekadali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 01:07   #47
Quote:
little blue kaže: Pogledaj post
Meni su nasli H.pylori, i doktor mi neda tablete, nego me poslao na jogu odnosno na bilo sta sta ce mi pomoci u smanjivanju zivciranja....
Sory kaj dizem malo stariju temu, ali je li moguce da je ovo istina??
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:23   #48
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Sory kaj dizem malo stariju temu, ali je li moguce da je ovo istina??
Jedan od glavnih uzroka gastritisa je stres.
A tu yoga pomaže.
kopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 00:43   #49
Jogurt je loš? Moja dr mi rekla da jogurt smijem, samo ne voćne...općenito, da što se tiče jogurta ovisi od osobe do osobe. Mlijeko jasno, nikako.
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 00:49   #50
Pa dobro, nisu valjda lezije na jeziku i bijeli talog jedini simptomi H.pylori? ja imam oboje, pa je nisu našli...sad bih morala opet na to
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 00:52   #51
marylin, a zašto ideš na testiranje za helicobacter? Kakvih problema imaš?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 00:55   #52
Imam gastroezofagealni (nadam se da sam ispravno napisala) refluks - jak, te kronični gastritis. Otkriven mi je odavno. Često mi je jezik bijel, u biti, skoro svaki dan..ne pazim se baš što se prehrane tiče , a u zadnje vrijeme sam primijetila i lezije (iako sam ih imala i prije, pa ništa).
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 00:57   #53
Eh, moras onda pazit na prehranu, stvar je u tvojim rukama - sretno
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 02:21   #54
Hvala..nije lako..i inače sam mršava, reflux hrana me dotuče...
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 21:19   #55
Vjerovali ili ne ali prehrana je u mnogim sliučajevima bila presudna.. zapravo kompletni ritam i stil života.
__________________
Acute Chronic Gastritis
Acute Chronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 00:58   #56
ja imam erozivni gastritis i helicobacteri pylori, zavrsila sam trojnu terapiju i jos par dana trebam piti nexium. prvenstveno sam isla na pretrage zbog nadutosti i povecanog ispustanja plinova, sto je izuzetno neugodno, pogotovo predvecer.
nakon terapije meni je situacija nepromijenjena pa me zanima, da li je itko s gastritisom i h.p. bakterijom imao taj problem? znam da treba antibiotik odraditi (na kontrolu idem tek pocetkom 2.mj.) i ja se doista trudim odrzavat kvalitetniju prehranu, al cim pojedem nesto sto i najmanje izaziva kiselinu meni pocinje kruljenje od zeluca kroz crijeva sve dok ti plinovi ne izadju, a zna potrajat
barem ne smrde...
dimoony is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 10:25   #57
Moja prijateljica je prije par godina imala gadnih problema sa h.p. Ni nakon nekoliko terapija antibioticima situacija joj nije bila ništa bolja, o mukama koje je prolazila na gastroskopiji ne trebam niti pričati. Trajalo je to sve skupa oko godinu dana. Na moj prijedlog otišla je homeopatu, koji joj je za manje od mjesec dana homeopatskim kuglicama, te savjetima o promjeni prehrane riješio problem .
Razmislite i o toj opciji iako nikoga ne nagovaram da ne ode doktoru i proba sa klasično terapijom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:04   #58
Koji je najsigurniji metod da se ustanovi ima li se HBP ili ne?
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 09:49   #59
U krvi se vidi prisutnosi H.pylori i to je siguran test, a za izdisajni urea test neki kažu da nije skroz siguran.

Moguće je da liječnici savjetuju promijenu u načinu života umjesto anitibiotika.
Navodno je utvrđeno da 70% ljudi na našim prostorima ima H.pylori a činjenica je da svi nemaju problema s njom zato jer počne stvarat probleme tek ako dođe do neravnoteže: povećan stres = povećano kiselost želudca= veća prisutnost H.pylori (zato jer je ona jedina kojoj pogoduju najkiseliji uvjeti).

A i činjenica da mnogima antibiotici ne promijene stanje je meni dovoljna da se ne bi odlučila za njih prije nego probam sve drugo i prije nego mi počne stvarati veće probleme.
Siennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 11:57   #60
@phito - zanima me koliko dugo traje terapija c vitaminom, te da li je i gdje moguće nabaviti gumu tršlje o kojoj sam čitala da ima izvanredno antimikrobno djelovanje
tnx
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.