Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2009., 22:19   #1
Kvar na Astri GTC

Naime auto je star 3 godine sa prijedenih 47000 km.
Nakon slepanja u ovlasteni Opelov servis ustanovljeno je da mu je pukla bregasta osovina,a garancija je istekla nakon dvije godine starosti.
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kuna i pitali me da li zelim da mi oni porave auto.Jos nisam nista odlucio jel sam siguran da bregasta ne bi smjela pucati na auto starom samo 3 godine.Znam da me zamijena bregaste u nekom neovlastenom Opelovom servisu moze kostati i duplo manje.
Zanima me da li postoji ikakva osnova po kojoj mogu tuziti Opela za takav kvar iako je garancija istekla?Cuo sam da navodno postoji serijska greska na pojedinim modelima Opela i da su u nekim slucajevima mijenjali bregastu za vrijeme garantnog roka.Na zalost meni je nisu promijenili i desilo se sta se desilo.
Auto je bio super pouzdan prve dvije godine,a onda je usljedila serija kvarova da bi na kraju kulminirala sa puknucem bregaste.
Ovo mi je prvi i zadnji put da vozim Opela.Mnogi su me upozoravali da ne kupujem Opela,ali se na zalost nisam obazirao na to.
Zahvaljujem unaprijed sa svim pametnim savjetima.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:24   #2
Da pogodim, 1.4?!
Najbolje se obratit opelu u Njemačkoj, obrazložit sve, putem maila.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:35   #3
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Naime auto je star 3 godine sa prijedenih 47000 km.
Nakon slepanja u ovlasteni Opelov servis ustanovljeno je da mu je pukla bregasta osovina,a garancija je istekla nakon dvije godine starosti.
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kuna i pitali me da li zelim da mi oni porave auto.Jos nisam nista odlucio jel sam siguran da bregasta ne bi smjela pucati na auto starom samo 3 godine.Znam da me zamijena bregaste u nekom neovlastenom Opelovom servisu moze kostati i duplo manje.
Zanima me da li postoji ikakva osnova po kojoj mogu tuziti Opela za takav kvar iako je garancija istekla?Cuo sam da navodno postoji serijska greska na pojedinim modelima Opela i da su u nekim slucajevima mijenjali bregastu za vrijeme garantnog roka.Na zalost meni je nisu promijenili i desilo se sta se desilo.
Auto je bio super pouzdan prve dvije godine,a onda je usljedila serija kvarova da bi na kraju kulminirala sa puknucem bregaste.
Ovo mi je prvi i zadnji put da vozim Opela.Mnogi su me upozoravali da ne kupujem Opela,ali se na zalost nisam obazirao na to.
Zahvaljujem unaprijed sa svim pametnim savjetima.
ma kakvih 15000kn, pa nisi lud to platit. Ak ti ne priznaju to pod neku grešku u opelu odi kod nekog fuš majstora nek ti to sve komplet sredi za 3,4 tisuće kuna.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:38   #4
Ovo je stvarno nevjerojatno da se takva stvar dogodi na relativno novom autu. Ali eto to je posljedica globalizacije i šparanja na svakom šarafu, što u biti svi danas rade. Mislim bregasta nije mala stvar, to je vitalni dio motora. Tu nikako ne može biti krivnja vozača. Kilometraža je stvarno smiješna da se tako nešta dogodi. Ako je auto redovito servisiran moraju ti priznati tvorničku grešku, ja na tvom mjestu ne bih ništa platio. Piši Opelu ako će te zavlačit (a poznavajući naše ovlaštene sigurno hoće)

Zadnje uređivanje p555 : 13.03.2009. at 22:43.
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:41   #5
Ne znam što uopće može biti uzrok tome i kako bi se to izvelo. Serijska greška nije bila, odnosno nema je na ovom popisu:

http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/rec...hes/search.asp

ovdje nema ništa slično.

Pa gle, sa servisom sigurno možeš pregovarati oko cijene, a pogotovo ako si radio redovne servise u ovlaštenom servisu.

Raspitaj se okolo za koliko se može otkloniti kvar, pa da znaš oko koje se cifre vrti.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:42   #6
i na onim starim ohc motorima bregaste su im bile za q pogotovo osjetljivi ak se ulje nije mijenjalo redovito
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:53   #7
Koliko sam načuo 1.4 motori imaju problema s bregastima i to u nekim servisima nakon određene kilometraže pregledavaju "dotežu" po potrebi i sl. U čemu je točan problem, ne bih znao...
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 23:04   #8
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Da pogodim, 1.4?!
Najbolje se obratit opelu u Njemačkoj, obrazložit sve, putem maila.

Tako je,motor 1.4.
Vec sam se obratio Opelu u Madarskoj jel su oni zastupnici Opela za Hrvatsku.
Nakon dva dana cekanja odgovora tip me nazvao i kazao kako mi na zalost ne moze pomoci.U Hrvatskoj se i da hoces nemas kome obratit jel je zastupnik za ovo podrucje u Madarskoj.Cuo sam da neke autokuce u ovakvim slucajevima davaju ''good will waranty'',ali kod ovih Madara i to ne prolazi.
Ma nakon svega cu ga dat poravit kod nekog drugog i odma u oglas na prodaju.
Nakon ovakvog iskuvstva sa autom i njihovom mrezom servisa ja Opela vise necu ni pogledat,a sacuvaj boze kupit.To cu svakako i svima toplo preporucit.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 23:21   #9
Koji god auto da si imao kada ti se dogodi takva neka stvar teško da možeš biti zadovoljan sa ičim.

Tako da bih ja rekao da si samo peh. Ali svejedno možeš još dobro i prodati auto pošto ima jako malo KM.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 23:41   #10
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Naime auto je star 3 godine sa prijedenih 47000 km.
Nakon slepanja u ovlasteni Opelov servis ustanovljeno je da mu je pukla bregasta osovina,a garancija je istekla nakon dvije godine starosti.
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kuna i pitali me da li zelim da mi oni porave auto.Jos nisam nista odlucio jel sam siguran da bregasta ne bi smjela pucati na auto starom samo 3 godine.Znam da me zamijena bregaste u nekom neovlastenom Opelovom servisu moze kostati i duplo manje.
Zanima me da li postoji ikakva osnova po kojoj mogu tuziti Opela za takav kvar iako je garancija istekla?Cuo sam da navodno postoji serijska greska na pojedinim modelima Opela i da su u nekim slucajevima mijenjali bregastu za vrijeme garantnog roka.Na zalost meni je nisu promijenili i desilo se sta se desilo.
Auto je bio super pouzdan prve dvije godine,a onda je usljedila serija kvarova da bi na kraju kulminirala sa puknucem bregaste.
Ovo mi je prvi i zadnji put da vozim Opela.Mnogi su me upozoravali da ne kupujem Opela,ali se na zalost nisam obazirao na to.
Zahvaljujem unaprijed sa svim pametnim savjetima.

Zao mi je sto ti se to desilo, ja sam kupio Astru H 03.06.2006. godine, motor 1.4, do sada je presla 63.000 km.

Nije mi jasno zasto nisi uzeo produzenu garanciju?Uopce ne kosta puno koliko moze biti korisna u slucaju nekog velikog kvara, mene je kostala 825,00 eura za dodatne tri godine, bilo je to 6.100 kuna ali vjeruj mi da vrijedi svake lipe, kcerci Astra samo stala, nazvala njihovu pomoc na cesti, dosli i odslepali auto, kcerci dali zamjenski, bio je crknio akumulator, onda plovak pokazivao pogresnu kolicinu goriva u rezervaru, narucili i promijenili, sad je poceo da krci jedan zvucnik, bas jucer bio u servisu, narucili su ga i dolazi sljedeci tjedan a u original garantnom roku (2 godine) sam imao samo neispravnu pumpu za vodu, cuo sam neki neugodan zvuk, ja sam sumnjao na kompresor za klimu, nisam bio u pravu,tako da mislim da je produzena garancija prava stvar.

Znam da tvornice u slucajevima kao tvoj u Njemackoj obicno priznaju barem 50% troskova, nerijetko i sve, Auto Bild ima posebnu rubriku samo o tome, mozda da se njima obratis?

Da, jos nesto vazno, na Opel forumnu sam citao da je garancija na motor tri godine, od ljudi koji su imali neke probleme sa turbinama na dizelima pa su im ih popravili pod garanciju iako je bilo proslo vise od dvije godine, je li tvoja Astra starija od tri godine?

U svakom slucaju trebas napisati pismi Opelu u Njemacku, ne mozes nista izgubiti.

Sretno i javi kako si prosao, tj jesu li ti sta priznali.
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 23:51   #11
Niš se ne sekiraj šaljem ti na PM adresu i broj servisa koji ako ti ovo ne riješi naj jeftinije a uz to i naj kvalitetnije reži mi ....

Zadnje uređivanje STINGer : 14.03.2009. at 11:09.
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 23:55   #12
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post

U svakom slucaju trebas napisati pismi Opelu u Njemacku, ne mozes nista izgubiti.
ma je, u centralu ili neće ništ napravit
jedan kolega je imao problema s getribom na vw polu, dok nije zagnjavio više puta ove u D, nije bilo vajde, odjebavali ga ovi kod nas, da skratim priču, dobio je novu getribu, a pisao im je u stilu kako kad je kupovao auto kupovao je u dobroj vjeri da kupuje kvalitetan auto bla,bla
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 00:27   #13
a joj kad se sjetim da sam zbog lamele izgorjele nakon 80000 km napravija predstavu i tražio tvorničku grešku dodje mi neugodnoAko imaju imalo obraza priznat će tvorničku grešku
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 10:39   #14
ne kužim u čem je problem, jamstvo je isteklo i nije bitno da li za jedan dan ili 10 godina, zašto smatrate da bi servis trebao snositi trošak popravka pa da mu se i cijeli motor zajedno sa getribom razletio...druga stvar je ta da si kupio astru, meni bi to bio vjerovatno zadnji auto koji bih uopće razmatrao kod kupovine novoga...

uglavnom moj savjet ti je da odkantaš taj servis i tražiš najjeftinijeg servisera koji ti to može srediti...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 11:03   #15
Thumbs down

Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Naime auto je star 3 godine sa prijedenih 47000 km.
Nakon slepanja u ovlasteni Opelov servis ustanovljeno je da mu je pukla bregasta osovina,a garancija je istekla nakon dvije godine starosti.
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kuna i pitali me da li zelim da mi oni porave auto.Jos nisam nista odlucio jel sam siguran da bregasta ne bi smjela pucati na auto starom samo 3 godine.Znam da me zamijena bregaste u nekom neovlastenom Opelovom servisu moze kostati i duplo manje.
Zanima me da li postoji ikakva osnova po kojoj mogu tuziti Opela za takav kvar iako je garancija istekla?Cuo sam da navodno postoji serijska greska na pojedinim modelima Opela i da su u nekim slucajevima mijenjali bregastu za vrijeme garantnog roka.Na zalost meni je nisu promijenili i desilo se sta se desilo.
Auto je bio super pouzdan prve dvije godine,a onda je usljedila serija kvarova da bi na kraju kulminirala sa puknucem bregaste.
Ovo mi je prvi i zadnji put da vozim Opela.Mnogi su me upozoravali da ne kupujem Opela,ali se na zalost nisam obazirao na to.
Zahvaljujem unaprijed sa svim pametnim savjetima.
Lezajevi bregste otisli sto nije nikakvo cudo na 1.4 twinport to im je tvornicka greska koju ne uvazavaju osim pod garancijom i ne nije cudo za Opel pitaj neke druge kad ima ode bregsta ili pukne blok motora npr. narodni auto ili audi a nisu pod garancijom da li im uvazavaju zamjenu.

Imam A3 i imao sam cunih problema sa autom koje mi nisu priznali u servisu, ali to je tako kod nas.

A tek da vidis ovi u BMW sto priznaju tvornicke greske ne bi vjerovao
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 11:14   #16
Ja predlažem javljanje u centralu sa fotoelaboratom ako možeš poslikati....
slažem se da je to bruka za jednog proizvođača, ali ipak mislim da je to više iznimka nego pravilo....

Zadnje uređivanje Brazil : 14.03.2009. at 16:58.
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 12:08   #17
Pa da, ja se cudim zasto ljudi uzimaju Astru radje nego npr Focusa ili Ceeda. Ceed je jos relativno nov auto, ali dosad su bili jedino problemi na dizel verzijama, benzinci su im dosta dobri.

A usporedba Focus i Astra. Na Hr trzistu je Focus jeftiniji od slicne astre i to sad cak i 10.000 kuna (kad je akcija).
Prednosti Astre su ljepsi dizajn izvana, nesto bolja plastika iznutra te zivlji 1.4 motor (90 ks naprema 80ks).
Ali.... Focus ima nizu cijenu, dosta bolji ovjes, puno bolji volan (osjecaj na cesti), nizu cijenu, sitnicu je "veci i prostraniji", najvise prtljaznik od 380l u usporedbi s 330 u Astri a ono najbolje... Ford je daleko ispred po kvaliteti . To dokazuju svi modeli posebice Cmax i Focus.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 12:15   #18
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Naime auto je star 3 godine sa prijedenih 47000 km.
Nakon slepanja u ovlasteni Opelov servis ustanovljeno je da mu je pukla bregasta osovina,a garancija je istekla nakon dvije godine starosti.
Iz servisa su mi javili kako ce me popravak stajati oko 15000 kuna i pitali me da li zelim da mi oni porave auto.Jos nisam nista odlucio jel sam siguran da bregasta ne bi smjela pucati na auto starom samo 3 godine.Znam da me zamijena bregaste u nekom neovlastenom Opelovom servisu moze kostati i duplo manje.
Zanima me da li postoji ikakva osnova po kojoj mogu tuziti Opela za takav kvar iako je garancija istekla?Cuo sam da navodno postoji serijska greska na pojedinim modelima Opela i da su u nekim slucajevima mijenjali bregastu za vrijeme garantnog roka.Na zalost meni je nisu promijenili i desilo se sta se desilo.
Auto je bio super pouzdan prve dvije godine,a onda je usljedila serija kvarova da bi na kraju kulminirala sa puknucem bregaste.
Ovo mi je prvi i zadnji put da vozim Opela.Mnogi su me upozoravali da ne kupujem Opela,ali se na zalost nisam obazirao na to.
Zahvaljujem unaprijed sa svim pametnim savjetima.
Probaj se žaliti direktno u Opelov centar u Njemačkoj!
Dali je auto davao ikakve znakove moguće pojave kvara pod garancijom?
Što namjeravate kupiti? Danas je svaki auto rizik! VW-u se raspadaju getribe nakon tjedan dana vožnje, Lexusima se tope kočnice nakon ozbiljnijih kočenja, Peugeotima nestaju ulja iz serva, getribe, Renault muku muči ga ukupnom pouzdanošću vozila, Toyota više nije ni približno kvalitetna kako se pričalo da je!
A, čisto informativno, Opel je već drugu godinu za redom proglašen za najpouzdaniji automobil! Mislim da bi sada nakon što probavi te "bolesti" mogao služiti bez ikakvih problema!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 13:54   #19
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Probaj se žaliti direktno u Opelov centar u Njemačkoj!
Dali je auto davao ikakve znakove moguće pojave kvara pod garancijom?
Što namjeravate kupiti? Danas je svaki auto rizik! VW-u se raspadaju getribe nakon tjedan dana vožnje, Lexusima se tope kočnice nakon ozbiljnijih kočenja, Peugeotima nestaju ulja iz serva, getribe, Renault muku muči ga ukupnom pouzdanošću vozila, Toyota više nije ni približno kvalitetna kako se pričalo da je!
A, čisto informativno, Opel je već drugu godinu za redom proglašen za najpouzdaniji automobil! Mislim da bi sada nakon što probavi te "bolesti" mogao služiti bez ikakvih problema!
Auto nije davao nikakve znakove kvara dok je bio pod garancijom niti me ko upozorio da je to serijska greska na motorima 1.4.
Nakon tako neobicnog kvara s obzirom na starost auta ocekivao sam da ce mi Opel bar donekle izaci u susret,ali na zalost samo su mi ispostavili racun od oko 15000 kuna.Cak ni zamjensko vozilo nije dostupno jel je to rezervirano samo za auta koja su jos pod garancijom.
Da li natko zna tocnu e-mail adresu glavne Opelove centrale u Njemackoj.
To mi je jos jedina sansa nakon sta su me Madari odkantali.
Kad ga prodam definitivno kupujem Japanca(Toyota,Honda,Mazda ili Nissan) i vjerujem da mi se nesto slicno nikad nece ponoviti.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 15:07   #20
I ja mislim da je to kvar koji se može desiti zbog tvorničke greške. Pogotovo na toj kilometraži. A i mislim da sam negdje čitao da je čovjeku na corsi 1.2 se sad ne znam C ili D isto nešto s bregastom bilo. Očito opelu osim što ne zna napravit dizel, ni bnzinci nisu baš nešto.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.