Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2013., 00:45   #8261
Astro svaka ti cast sto nadjes vremena i zivaca da mu repliciras kulturno...mene glava zaboli od te kolicine gluposti cim ugledam post.
SinnFein is offline  
Old 02.10.2013., 10:28   #8262
Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju bravo na trudu
Hvala.

Quote:
Jos prije 500 godina su ljudi vidjeli komete, a pogotovo stijene od 40 metera kad prolete pored zemlje.
Medjutim ljudi nisu vidjali takve stijene da dva puta godisnje prolete pored zemlje ali danas ih vidjaju svakih par mjeseci.
Kometi ne lete "pored Zemlje". To su mala tijela Sunčevog sustava vidljiva sa velikih udaljenosti zbog sublimacije materijala sa njihove površine koju uzrokuje toplina Sunca. Oni koji su vidljivi golim okom veličina su od nekoliko stotina metara pa do desetak kilometara. Najveći do sada poznati bio je Hale-Bopp sa jezgrom od cca 40km. U dosegu amaterske opreme svake godine ih je na desetke, ne samo dva. Svako nekoliko godina pojavi se komet vidljiv golim okom, ali ako nije spektakularno sjajan, javnosti je potpuno nezanimljiv. Probajte se sjetiti nekog kometa u zadnjih desetak godina! Sjeća li se tko Machholza, Holmesa, Garrada? Na linkovima su sve moje fotke. Pitajte roditelje sjećaju li se kometa West 1976. godine ili Ikeya-Seki 1965. koji se mogao vidjeti po danu pokraj Sunca. Ta dva kometa više nitko ne spominje, a kamoli nekog Klinkenberga iz 1762. godine. Na linku je lista kometa između 1758. i 1806. - koliko vidim i tada ih je bilo po nekoliko u jednoj godini.

Quote:
Ali astrobobo, kraj svoje avanture sa wikipedijom ti nisi primjetio da nakon svakog kometa koji prodje blize zemlji stranica wikipedije o tom kometu je editirana sa strane administratora (provjeri za svaki Last edit na dnu stranice) Ovo je Ante jednom spomenuo na forumu pa me zainteresiralo i pregledavao sam wiki i komete i zaista je tako
Drago mi je zbog toga. Siguran sam da ima mnogo freakova koji bi željeli editirati članke o kometima sa svojim pseudoznanstvenim izjavama i senzacionalističkim bullshitom.

Quote:
to su lutalice gravitacijski istjerane iz svog pojasa nekom silom
To je valjana hipoteza, o tome sam već pisao u ovom postu.

Quote:
Na jeftine fore se ljepis, sad da ti neko od tisucu+ administratora sa wikipedije upise da je jupiter zvijezda ti bi imao argumente i dokaze da je to tako
Ja imam teleskop. Kad netko počne baljezgati, pogledam i uvjerim se vlastitim očima. Upravo to sam napravio početkom 1997. godine kada se po internetu tvrdilo da kraj Hale-Boppa leti vanzemaljska letjelica. Evo i fotografije. Također, ako baš svi profesionalni astronomi na internetu lažu za putanju nekog kometa, to se provjeri na isti način - učitaju se efemeride u planetarij program i provjeri odgovara li pozicija kometa sa njegovom stvarnom lokacijom na nebu. Isto treba napraviti kada se tvrdi da se pomaknula zemljina os ili da se na nekoj kameri pokraj Sunca vidi nekakav objekt. Nije Učka toliko velika da se na nju ne bi moglo popeti i snimiti Sunce na zalasku. Ili zabiti okomiti štap u Zemlju te mu izmjeriti sjenu

Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
Znanost se je bavila istrazivanjem planeta X do 1983, tad je izasao zadnji izvijestaj NASE o tom planetu.
Planet X je bio aktualan sve do početka devedesetih kada je revidirana masa Neptuna.

Quote:
Danas NASA kaze (ne cjepidlacite me da moram trazit link na dio dokumentarca Discovery channela gdje NASINA znanstvenica (gledajuci u pod) govori) da jos uvijek sa sigurnoscu ne ne mogu reci postoji li taj planet ili ne.
Planet X nije isti objekt kao Tyche. Prvi je navodni objekt koji je mogao imati utjecaj na putanju Urana i Neptuna, a to je riješeno sa preciznijim određivanjem mase Neptuna. Dakle Planet X ne postoji. Ovaj naziv X je rimski broj deset - tada je Pluton imao status planeta i bio je deveti. Za Tyche se i dalje traga i to nije nikakva tajna. Postoji "Kuiperov ponor" koji još nije objašnjen, a mogao bi ga uzrokovati neki masivan objekt (evo link na znanstveni rad umjesto na Wiki, pa tko želi čitati neka plati).
Astrobobo is offline  
Old 02.10.2013., 12:43   #8263
Naišao sam na zanimljiv video. Tip je snimao izlazak Sunca. Video mi nije zanimljiv zbog prvog dijela, nego zbog zadnje dvije minute videa.

Pogledajte sami:

youtube.com/watch?v=OBaFLt0BVk8
toma juda is offline  
Old 02.10.2013., 13:36   #8264
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Naišao sam na zanimljiv video. Tip je snimao izlazak Sunca. Video mi nije zanimljiv zbog prvog dijela, nego zbog zadnje dvije minute videa.

Pogledajte sami:

youtube.com/watch?v=OBaFLt0BVk8
http://3.bp.blogspot.com/_1tuFRR-F61...orning+Aug.JPG


eto ga i tu, jesi vidio djavla
SinnFein is offline  
Old 02.10.2013., 15:07   #8265
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Ovo će mi biti zabavno jer ću morati citirati samog sebe:

'' Video mi nije zanimljiv zbog prvog dijela, nego zbog zadnje dvije minute videa. ''
toma juda is offline  
Old 02.10.2013., 20:24   #8266
I šta ima zanimljivo u ta dva minuta ? Ja tu vidim samo jedno sunce što je i normalno , refleksiju i fotomontažu . Vidiš li ti nešto drugo de pojasni nam šta je tu zanimljivo ?
fisch is offline  
Old 02.10.2013., 20:34   #8267
Quote:
fisch kaže: Pogledaj post
I šta ima zanimljivo u ta dva minuta ? Ja tu vidim samo jedno sunce što je i normalno , refleksiju i fotomontažu . Vidiš li ti nešto drugo de pojasni nam šta je tu zanimljivo ?
Imaš dva izvora svjetlosti. Prvo se pojavi slabija svjetlost prije samog razdanjivanja. Šteta što nema podataka o vremenu na snimci, tako bi lakše vidjeli kad se pojavila prva svjetlost, koja se evidentno povlači, opet tama, pa onda opet razdanjivanje. Meni zanimljivo.
toma juda is offline  
Old 02.10.2013., 22:50   #8268
Zasto je tema o planetu X premjestena ovdje kad jedno i drugo nemaju apsolutno nikakve veze ?
BatKol ti si odgovoran za to.

I da strobobo, znam sto je tyche i ne govorim o njemu. Iako ovi iz nase lazu ko djavli vise vjerujem njima kad kazu "da nisu sugorni postoji li planet x ili ne" nego tebi kuharu ili sto si vec a amaterski se bavis astronomijom i imas telsekop od 10 cm
I znam da kometi ne lete pored zemlje (citiras me van konteksta i skreces temu namjerno) ja tebi govorim o lutalicama koji skrecu prema unutrasnjosti kad se neka od dalekih tijela priblizavaju perihelu pa remete putanje transplutonovog oblaka asteroida, NE IGNORIRAJ TO i ne skreci temu od toga
Jer si dosao u ozbiljan problem sa svojim odgovorima !
Uzevsi u obzir te lutalice i cinjenicu da su ljudi vec 500 godina bili sposobni vidjeti kamenje od 40 metara kad proleti pored zemlje, a ocito nisu tako cesto vidjali kako danas prolaze (ove godine ih je bilo samo dva koja su nas mogla udariti da je igra okolnosti bili milimetar u lijevo)
Izvlacis se od konkretnih odgovora nekim svojim tekstovima kao strucno izrazenim a nemaju veze s mojim pitanjima.

Zadnje uređivanje qpwowie : 02.10.2013. at 22:57.
qpwowie is offline  
Old 02.10.2013., 23:18   #8269
Ajde astrobobo sada bez mile lale rekla kazala na wiki skretanja teme.
Odgovori jasno i glasno na ovo pitanje:
Koliko vanjskih planeta ima sa ekstremno elipticnim orbitama tipa eris ? oko desetak za sad poznatih
Koliko traju njihove godine kroz koje ce dva puta proci (prema perihelu, zatim prema afelu) kroz oortov oblak koji je nakon plutona.

evo slika tog oblaka, sve te tockice su asteroidi u svojim orbitama:



i ponovit cu sliku putanje erisa, cisto da vizualiziram pitanje:



Oortov oblak asteroida (prva slika) se nalazi malo nakon plutona tvoreci sferu oko sunca.
Koliko ce asteroida iz tog oblaka krenuti prema unutrasnjosti (pa tako i zemlji) na svakom prolasku vanjskog tijela tipa eris ?
Koliki su najveci asteroidi iz tog oblaka ?
Kolike su sanse da nas u 10 godina strefi kometcina da se izokrenemo 180% ?
I na kraju kolike su sanse da se to desi u narednih par mijeseci ?
I zadnje koliko kvalitetni zemaljski teleskopi to mogu predvidjeti ?

Razumne odgovore trazim u dvije tri rijeci, nema mile lale laprdanja strucnim terminima sa wikipedije koji ne odgovaraju nista
I buduci da moram sve crtati, tek ces sad shvatiti moj prvi post u ovoj temi:
Kad eris prodje i izlupa se kroz sve te asteroide oortovog oblaka, putanja mu vise nece biti ista tako da ti argument da je udaljen 8AJ od plutona na perihelu nema smisla i nepromisljen je (dokaz da ne razmisljas citajuci svoju wiki) i sanse postoje da se ta dva tijela sudare kao sto sam i rekao

Zadnje uređivanje qpwowie : 02.10.2013. at 23:35.
qpwowie is offline  
Old 02.10.2013., 23:35   #8270
Ja samo pjevam, ja samo sviram, radi Nibirua se ne nerviram. Tralalalala, trololololo!!!
trollovic is offline  
Old 02.10.2013., 23:54   #8271
Quote:
trollovic kaže: Pogledaj post
Ja samo pjevam, ja samo sviram, radi Nibirua se ne nerviram. Tralalalala, trololololo!!!
trolovicu,to pivaj svojima doma,a ne na forumu,a toma juda nekako me podsjecas na kostelca sa svojin tin pustin svitlima kroz oblake ,vidi ga,ne ga,evo dokaz,a vidimo samo govno u celofanu.!evo wowie je da sad nesto materijala za nekakvu raspravu,(wowie ako si dostojan svoga znanja,i da si skolovan onda se nemoj spustat na razinu tipa,popusi mi neku stvar,ako imas znanje i kuluturu,dokazi,jer astro jos nikome nije reka popusi mi...,dakle dokazi se),da vidimo repliku od astro bobe!!!

Zadnje uređivanje trogir31 : 03.10.2013. at 00:00.
trogir31 is offline  
Old 03.10.2013., 00:15   #8272
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
toma juda nekako me podsjecas na kostelca sa svojin tin pustin svitlima kroz oblake ,vidi ga,ne ga,evo dokaz,a vidimo samo govno u celofanu.
Oblaci su na početku videa. I ne vidi se '' govno u celofanu '' nego Mjesec. No, mene zanima drugi dio snimke. Pojavljuje se svjetlost, a svjetlost mora imati svoj izvor. Nestaje. I pojavljuje se ponovno svjetlost jer se dani. Izlazi Sunce. A ne '' govno u celofanu ''. No ako ga ti vidiš, onda ga vjerojatno vidiš.
toma juda is offline  
Old 03.10.2013., 00:27   #8273
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Oblaci su na početku videa. I ne vidi se '' govno u celofanu '' nego Mjesec. No, mene zanima drugi dio snimke. Pojavljuje se svjetlost, a svjetlost mora imati svoj izvor. Nestaje. I pojavljuje se ponovno svjetlost jer se dani. Izlazi Sunce. A ne '' govno u celofanu ''. No ako ga ti vidiš, onda ga vjerojatno vidiš.
ja priznajem po stoti put da san tudum,za astronomiju,ali za ove snimke da gledan u oblake i da vidin dva sunca viruj mi ne da san tudum,nego gluplji ne mogu bit
trogir31 is offline  
Old 03.10.2013., 00:30   #8274
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
ja priznajem po stoti put da san tudum,za astronomiju,ali za ove snimke da gledan u oblake i da vidin dva sunca viruj mi ne da san tudum,nego gluplji ne mogu bit
Koja dva Sunca? Imaš jedno i budi sretan da ga imaš.
toma juda is offline  
Old 03.10.2013., 07:21   #8275
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Oblaci su na početku videa. I ne vidi se '' govno u celofanu '' nego Mjesec. No, mene zanima drugi dio snimke. Pojavljuje se svjetlost, a svjetlost mora imati svoj izvor. Nestaje. I pojavljuje se ponovno svjetlost jer se dani. Izlazi Sunce. A ne '' govno u celofanu ''. No ako ga ti vidiš, onda ga vjerojatno vidiš.
To je posljedica korekcije ekspozicije na fotoaparatu - bilo da ju radi čovjek ili automatika. Konstantnom ekspozicijom je nemoguće pokriti raspon osvjetljenja od mraka do dana pa se ekspozicija mora korigirati. Ako se ne radi jaaaako pažljivo izgleda skokovito, kao na tom videu.
Astrobobo is offline  
Old 03.10.2013., 10:11   #8276
Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
a ti mi lijepo popusi kurac
tema je inace bogata tvojim argumentima
a argumente astrobobe si gurni u guzicu, toliko vrijede, mozes mislit argumenat prepisao mi wikipediju Jeeeebote
heheh ide prijava za vrijedjanje, a svoje mentalno stanje najbolje pokazujes rijecnikom.

sto se tice wikipedije, zanimljiva logika.
dakle ti wikipediju ne priznajes kao argument, ali bi mi trebali priznat tvoje "misljenje" kao argument.

jer ti ne nudis NITI wikipediju. samo svoje misljenje
Marko1976 is offline  
Old 03.10.2013., 11:30   #8277
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To je posljedica korekcije ekspozicije na fotoaparatu - bilo da ju radi čovjek ili automatika. Konstantnom ekspozicijom je nemoguće pokriti raspon osvjetljenja od mraka do dana pa se ekspozicija mora korigirati. Ako se ne radi jaaaako pažljivo izgleda skokovito, kao na tom videu.
Hvala na objašnjenju. Ma bio sam skoro prestao gledati taj video kad sam vidio da za Mjesec govori da je Nibiru, no onda je došao taj drugi dio snimke i ta prva svjetlost me je zainteresirala.
toma juda is offline  
Old 03.10.2013., 12:02   #8278
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
ne lizi dupe astro bobi,razmisljaj svojoj glavon,ne donjoj,a pogledaj zadnjih svojih 20'0 postova,cili san se najezia od tvojih argumenata i razmisljanja!alooo,decko
Nije covjece, milijun astronoma ne razmislja svojom glavom nego samo ti I zato uvijek nadjete dokaze na youtubu i sad si ti prosvijetljen ? Ajde prosetaj....debilnim postovima kao sto su vasi treba samo dati jednostavne odgovore bez argumentacije, jer kod vas argumenti ne pale. Tebi je dato do sad 100 argumenata pa i dalje vjerujes tko ti je kriv. Odsad vas treba samo zajebavati i ismijavati, bolje niste ni zasluzili Nibirovci
SinnFein is offline  
Old 03.10.2013., 14:30   #8279
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Nije covjece, milijun astronoma ne razmislja svojom glavom nego samo ti
To je zato što su Iluminati isprali mozak tim astronomima svojim uređajima koje stavljaju u štedne žarulje i vešmašine i time mijenjaju njihov mozak.

Ljudi koji stalno na glavi nose aluminijske folije poput mene i njega su ostali prisebni i vide egzaktnost naturalne stvarnosti!!!!!!
trollovic is offline  
Old 04.10.2013., 12:49   #8280
Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
I da strobobo, znam sto je tyche i ne govorim o njemu. Iako ovi iz nase lazu ko djavli vise vjerujem njima kad kazu "da nisu sugorni postoji li planet x ili ne" nego tebi kuharu ili sto si vec a amaterski se bavis astronomijom i imas telsekop od 10 cm
Opet smo ad hominem Kuhar je moj prijatelj iz društva, ja na žalost nisam jer sad ne bi bio na burzi. Moj prijatelj kuhar imao je 11" Celestron SCT, to je 27cm promjera. Veći teleskopi od toga nalaze se jedino na zvjezdarnicama u Hvaru i Rijeci. Ja imam i još jedan teleskop, 7" maksutov-cassegrain koji je za 5mm većeg promjera od teleskopa zagrebačke zvjezdarnice. Rijetko ga koristim pa tko želi može ga kupiti. Za razliku od zvjezdarnica koje su fiksne i praktički uništene svjetlosnim onečišćenjem, ja svoj teleskop mogu transportirati bilo gdje i tako snimiti znatno tamnije objekte.

Quote:
govorim o lutalicama koji skrecu prema unutrasnjosti kad se neka od dalekih tijela priblizavaju perihelu pa remete putanje transplutonovog oblaka asteroida, NE IGNORIRAJ TO i ne skreci temu od toga
Pažljiviji čitatelj bi primjetio da sam potvrdio da postoji takva hipoteza.


Quote:
Uzevsi u obzir te lutalice i cinjenicu da su ljudi vec 500 godina bili sposobni vidjeti kamenje od 40 metara
Kamenje nisu bili sposobni vidjeti, ali komete, koji sadrže led, viđali su tisućama godina. Prvi "kamen", patuljasti planet Ceres, otkriven je 1801. godine. Taj kamenčić ima promjer 950km.

Quote:
od 40 metara kad proleti pored zemlje, a ocito nisu tako cesto vidjali kako danas prolaze
Taj dio sam već objasnio - danas imamo puno sofisticiraniju tehnologiju za otkrivanje kometa i asteroida nego što smo imali prije samo 30tak godina, a kamoli prije 200 ili 300 kada još nije bio otkriven proces fotografije...

Quote:
(ove godine ih je bilo samo dva koja su nas mogla udariti da je igra okolnosti bili milimetar u lijevo)
Koji su to? Kometi ili asteroidi? Nije valjda da se već zaboravio meteorit u Čeljabinsku početkom godine?

Quote:
Izvlacis se od konkretnih odgovora nekim svojim tekstovima kao strucno izrazenim a nemaju veze s mojim pitanjima.
Pokušaj postaviti neko smisleno pitanje

Quote:
qpwowie kaže: Pogledaj post
Koliko vanjskih planeta ima sa ekstremno elipticnim orbitama tipa eris ? oko desetak za sad poznatih
Za početak ne bi bilo loše naučiti razlikovati pojmove planet, patuljasti planet i asteroid.

Quote:
Koliko traju njihove godine kroz koje ce dva puta proci (prema perihelu, zatim prema afelu) kroz oortov oblak koji je nakon plutona.
Zaista, prije rasprave bi trebalo malo bolje pročitati i naučiti neke stvari o Sunčevom sustavu. Oortov oblak je hipotetski "rezervoar kometa" koji se nalazi na otprilike jednoj svjetlosnoj godini od Sunca. Kuiperov oblak je tamo gdje se nalaze Pluton i kompanija. Do sada je tamo otkriveno preko 1000 objekata.

i ponovit cu sliku putanje erisa, cisto da vizualiziram pitanje:



Quote:
Oortov oblak asteroida (prva slika) se nalazi malo nakon plutona tvoreci sferu oko sunca.
Evo sada smo naučili da se iza Neptuna nalazi Kuiperov pojas, dok je Oortov oblak znatno dalje. Patuljasti planet Pluton je dio Kuiperovog pojasa.

Quote:
Koliko ce asteroida iz tog oblaka krenuti prema unutrasnjosti (pa tako i zemlji) na svakom prolasku vanjskog tijela tipa eris ?
Eris ne dolazi ni blizu Oortovog oblaka. Također, objekati tipa Pluton, Ceres, i Eris klasificirani su kao patuljasti planeti što po definiciji znači da nisu dovoljno veliki i masivni da bi svoju orbitu očistili od drugih, manjih objekata. Prema tome, kao što Ceres ne baca asteroide okolo, tako neće ni Pluton ni Eris.

Quote:
Koliki su najveci asteroidi iz tog oblaka ?
Iz Oortovog oblaka poznati su samo kometi kada dođu u unutarnji Sunčev sustav. Među najvećima je Hale-Bopp sa 40km.

Quote:
Kolike su sanse da nas u 10 godina strefi kometcina
Napamet ne znam, ali postoji zgodna tablica na Wikipediji Za objekte veće od 1km šanse su da nas jedan pogodi svakih 440.000 godina. Za "kometčine" šanse su daleko manje.

Quote:
da se izokrenemo 180% ?
Postotaka čega? Ili možda stupnjeva? Objekti od nekoliko kilometara nisu dovoljno veliki da bi imalo "izokrenuli" Zemlju.

Quote:
I na kraju kolike su sanse da se to desi u narednih par mijeseci ?
Vrlo malene.

Quote:
I zadnje koliko kvalitetni zemaljski teleskopi to mogu predvidjeti ?
Jako dobro. Uzmimo ISON koji je otkriven na udaljenosti od 6 AJ teleskopom promjera 40cm. Naravno uvijek se neki može provući između vidnih polja profesionalnih opservatorija.

Quote:
nema mile lale
Jao sve me strah

Quote:
laprdanja strucnim terminima sa wikipedije koji ne odgovaraju nista
Na žalost za razumijevanje astronomije potrebno je znati razlikovati barem neke osnovne termine kao što su planet, patuljasti planet, asteroid, komet i meteor. A kada se traže neke konkretne stvari onda treba znati što je to Oortov oblak, a što Kuiperov pojas. Nadam se da sam to sada uspio objasniti, ako ne, slobodno pitajte. Sramota je da nas u školi ne uče tim osnovama o svemiru u kojem živimo

Quote:
Kad eris prodje i izlupa se kroz sve te asteroide oortovog oblaka, putanja mu vise nece biti ista
Da rezimiramo:
  • Oortov oblak je rezervoar kometa, ne asteroida
  • Eris ne dolazi ni blizu Oortovog oblaka
  • Eris je patuljasti planet i kao takav nije u stanju očistiti svoju orbitu od drugih tijela
  • Kuiperov pojas nimalo ne liči asteoridnim pojasima iz Star Warsa ili Star Treka - vrlo je velik i uglavnom je prazan prostor tako da su eventualni sudari ekstremno rijetki

Quote:
tako da ti argument da je udaljen 8AJ od plutona na perihelu nema smisla i nepromisljen je (dokaz da ne razmisljas citajuci svoju wiki) i sanse postoje da se ta dva tijela sudare kao sto sam i rekao
Ajmo malo razmišljati na glas - na udaljenosti od 8 AJ od Sunca nalazi se 5 planeta - Merkur, Venera, Zemlja, Mars i Jupiter. Saturn je na 9.5. Ti planeti se ne sudaraju i orbite su im stabilne. Da, međusobno imaju nekog utjecaja (pisao sam o precesiji perihela), no to nije dovoljno da se međusobno razbucaju i sudaraju kao biljarske kugle. Ako to nije u stanju napraviti Jupiter koji na 8 AJ ima pet planeta (uključujući Saturn!), a masa mu je 2.5x veća od ukupne mase svih ostalih planeta onda to definitivno nije u stanju niti bijedni Eris koji se orbitama planeta ne približava na manje od 8 AJ. Podsjetimo se također da si postavio crtež (sa Wikipedije ) i potpuno ga krivo interpretirao tvrdeći da Eris prolazi kroz unutarnji Sunčev sustav što je potpuno netočno.
Astrobobo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.