Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2010., 17:06   #21
Hvala tiiz tvojih usta u Božje uši,uz sve muke ne treba nam još i ovo
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 10:58   #22
dali su uvijek bijele boje ili postoje i druge>?

dali se miču u stolici>=? i dali su prisutne u svakoj stolici>=?Tako da promatram naredne stolice i ako ih neće biti više u njima dali da idem doktoru?

maloj je danas stolica puna končastih niti jako kratkih,koje se nemiču i boje su crvenosmeđe,jučer nije niš jela osim jogurta i banane i mlijeka tako da neznam od čeg su niti te

zvala dežurnog peda,kaže sutra svojoj doktorici
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 16.10.2011. at 11:47.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 22:48   #23
vermox je sasvim bezopasan lijek jer se uopće ne resorbira iz crijeva i može se davati i bebama.
mala dječja glistica (enterobius vermicularis) se može otkriti jedino analnim otiskom (to je ono sa selotejpom) jer odlaže jaja oko čmara, pa se javlja svrbež.
tanke niti u stolici mogu ev. biti trichurus. Sve se gliste liječe vermoxom, a enterobius dapače samo jednom dozom (samo se lako vrati, zato higijena posteljine) i jedini se prenosi direktno. jajašca svih ostalih glista moraju provesti jedno vrijeme u vlažnoj zemlji da bi postala zarazna.

valneahana, uvijek su bijele. crvenosmeđe niti su sigurno nešto iz hrane, ili znak poremećaja funkcije crijeva. crijevne gliste nemaju razloga biti pigmentirane, jer život provode u mraku crijeva.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:25   #24
ja imam proljev boli me trbuh alli se ne češkam po guzici.Dali ih imam
kokogej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 00:00   #25
Quote:
kokogej kaže: Pogledaj post
ja imam proljev boli me trbuh alli se ne češkam po guzici.Dali ih imam
da gliste; trakavicu sigurno,vjerojatno i u glavi
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 21:17   #26
gdje se dobije/kupi taj selotejp i stakalce za uzimanje otisaka? (molim vas odgovor, prilično je hitno)
m.a.k.y.5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 14:22   #27
Quote:
m.a.k.y.5 kaže: Pogledaj post
gdje se dobije/kupi taj selotejp i stakalce za uzimanje otisaka? (molim vas odgovor, prilično je hitno)
pedijatri to imaju kod sebe u ordinaciji ako trebaš za dijete,neznam dali dr. opće prakse to imaju kod sebe ili moraš sama kupiti u apoteci
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:52   #28
moim vas neka mi netko kaže koliko se još nakon popijenog sirupa dječje gliste primjećuju u stolici.... mali je popio zadnju dozu sirupa u srijedu no ja još uvijek danas nalazim glistice, krepane al opet.... za tj dana ponavljamo terapiju... pa se bojim da nisu otišle i da bi trebali odma po još jednu dozu? pomoziteeee
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 09:28   #29
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
moim vas neka mi netko kaže koliko se još nakon popijenog sirupa dječje gliste primjećuju u stolici.... mali je popio zadnju dozu sirupa u srijedu no ja još uvijek danas nalazim glistice, krepane al opet.... za tj dana ponavljamo terapiju... pa se bojim da nisu otišle i da bi trebali odma po još jednu dozu? pomoziteeee
bitno je da su mrtve,a izlaziti ce dok se ne isciste.Skuhaj nesto bogato vlaknima za rucak,poaknuti ce ciscenje crijeva.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:35   #30
Podizem temu..
U vrticu kod jednog deckica ustanovljene gliste..
Zvala sam pedijatricu no sestra mi veli neka samo pratim stanje,ako ista primjetim da se javim..
No,taj deckic i moj se intezivno druze posto ima malo deckica u grupi.
Sad..ja imam Vermox tbl-tj.mebendazol i ne znam ima li smisla da ga dam malome-cisto preventivno..
Niti se ne zna gdje ih je pokupio,mozda i u samom vrticu..
Luda sam...
__________________
08.2011.
lili36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 21:46   #31
Ok, podižem i ja temu, nadam se da bude nekog odgovora.
Kod nas u jaslicama je danas stavljena obavijest o zarazi djece sa glistama. Naravno u našoj skupini. Što da radim? Koliko dugo traje inkubacija? Kako da otkrijem dali je uopće zaražena mala? Kako mogu preventivno djelovati? Posteljine sve budem prokuhala. Sve igračke budem oprala. Šta još? Još sutra ide u vrtić, pa bude 2 tjedna doma.
Kad uopće znaš da si se rješio tih glista. Užasavam se glista.
Postoji li mogućnost da se jasleki između sebe ne zaraze?
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 23:47   #32
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Ok, podižem i ja temu, nadam se da bude nekog odgovora.
Kod nas u jaslicama je danas stavljena obavijest o zarazi djece sa glistama. Naravno u našoj skupini. Što da radim? Koliko dugo traje inkubacija? Kako da otkrijem dali je uopće zaražena mala? Kako mogu preventivno djelovati? Posteljine sve budem prokuhala. Sve igračke budem oprala. Šta još? Još sutra ide u vrtić, pa bude 2 tjedna doma.
Kad uopće znaš da si se rješio tih glista. Užasavam se glista.
Postoji li mogućnost da se jasleki između sebe ne zaraze?
Treba saznati o kojoj se vrsti glista radi jer ih ima više. Sve se liječe istim lijekom, ali terapijski režimi, tj. duljina davanja lijeka, mogu se razlikovati kod različitih vrsta glisti. I dijagnostički se postupak razlikuje.

Najčešće se radi o maloj dječjoj glisti koja se naziva Enterobius vermicularis. Manifestira se prije svega svrbežom oko anusa, osobito noću, zbog čega su djeca nemirna, razdražljiva, slabo spavaju.

Kod ove vrste gliste inkubacija je duga i traje između 1 i 2 mjeseca, a katkada i dulje.

Kako otkriti da je dijete zaraženo? U periodu inkubacije je bez simptoma i tada se otkriti ne može. Kada se simptomi ispolje u vidu perianalnog svrbeža, dijagnoza se može postaviti pretragom koja se naziva perianalni otisak, a sastoji se u tome da se ujutro, prije pranja, razmaknu gluteusi djeteta te se u predio anusa nalijepi ljepljiva celofanska vrpca (selotejp) uz lagano pritiskanje. Može se dobiti kod pedijatra, kupiti u ljekarni ili dobiti na Zavodu za javno zdravstvo. Nakon toga se selotejp nalijepi na staklace koje je također priloženo uz njega i dostavi u laboratorij u roku od 24 sata. Postupak se ponavlja 3 do 5 dana zaredom. Potrebna je uputnica pedijatra za navedenu pretragu.

Pravilo je da ako postoji više djece u skupinu koja su inficirana, treba provesti istovremeno liječenje sve djece u skupini, bez obzira imaju li ili nemaju simptome bolesti i jesu li nalazi pretraga pozitivni ili negativni.

Liječenje se provodi lijekom koji je potpuno bezopasan i neškodljiv, a zove se Vermox. Nažalost sirupa više nema na tržištu tako da postoje samo tablete i daje se jedna tableta od 100 mg i nakon 2 tjedna se ponovno daje jedna tableta, a neki pedijatri savjetuju za mjesec dana dati još jednu tabletu.

Što Vam je činiti? Saznajte koja je vrsta gliste u pitanju i javite se s tom informacijom pedijatru kojem dijete pripada. On će Vas uputiti u daljnje procedure. Najelegantnije rješenje jest da sva djeca u grupi istovremeno provedu terapiju ako ima više inficiranih.

Pojačane higijenske mjere treba provoditi najmanje 6 tjedana. Detaljnije o istome možete pročitati u ovoj brošuri Zavoda za javno zdravstvo: http://www.nzjz-split.hr/web/images/...cja_glista.pdf.

U kolektivima je vrlo često da se djeca među sobom zaraze (preko ruku, igračaka, posteljine, čak i udisanjem prašine u kojoj ima jajašaca) i česte su reinfekcije, tj. da se nakon nekog vremena ponovno pojave gliste ili da se dijete više puta zarazi.

Ovo sve pod uvjetom da je riječ o navedenoj vrsti gliste. Raspitajte se, saznajte pa se možete ponovno javiti ako nešto ne bude jasno.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 00:35   #33
Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Sutra budem pitala tocno koja su vrsta, ali velika vjerovatnost je da ih i ljeci nas pedijatar tak da budem sigurno i zvala. Dosadne su gliste, nista drugo.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:00   #34
Možda nekom pomogne.
Zvala sam pedijatra danas, pošto su gliste u našoj jasličkoj skupini (nisam pitala za vrstu) iz preventive će nam uzeti uzorak blata. U ponedeljak nosim uzorak, i za par sati ću dobiti nalaze. Tak da odmah znamo na ćemu smo.
Jedino što mi nije jasno, zašto jednostavno svima ne uzmu uzorke (nego čekaju da se sami javimo, ili tražimo) Preskupi su ti testovi? Nekako mi se čini da bi lakše spriječili zarazu.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 20:53   #35
Dakle napalo nas.dobili 6 dana po 1 tabletu. E sad citam kojekuda razne doze...
Uz 6 dana jednu, kod nekih 3 dana 2, a kod nekih samo jedna tableta pa ponavljanje jos dva puta.

Prvu tabletu smo popili... One su jos zive nakon 24 sata

Ima li itko tko ih je prosao da mi zna reci kada crknu jer me ovo lovljenje glista koje se jedva vide po guzi ubija... I mene i dijete...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 21:57   #36
Imali mi prije godinu i pol al ubij me ne sjecam se kak je pio, cini mi se svaki dan jednu

Mladi gospon ili mlada dama?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 21:58   #37
Nakon 2-3 dana ce pokrepat sigurno

Odurno mi je to sve skupa bilo

__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 17:06   #38
Ja sam kod svoje curke sasvim slucajno otkrila gliste, ona je dobila terapiju 3 dana po dvije tablete koje je izgrizla je je premala za gutanje, mladji sin je dobio 1 tabl a ja od svoje dr 3 dana po 1 tabletu.
Moja se nije ceskala ni po guzi ni po nosu kako kazu.
Dobro sam oprala posteljinu, sa parnim naparila madrac, njihove igracke, laminat. Spavala je sa gacicama koje sam joj skidala nakon spavanja i oblacila nove, sa plivaseptom dobro oprala pod, tepihe usisala, zavjese isto oprala jer mi je pedijatriva rekla da su jajasca poput prasine i da se znaju istresti sa posteljine.
za dva tjedna ponavljamo terapiju.

Bile su vidljive u stolici (kakala je u kahlicu) jedno 4 dana, prva tri dana ih je bilo puno i to zivih da bi cetvrti dan krepale. Jucer i danas ih nisam vidjela
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 19:41   #39
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Imali mi prije godinu i pol al ubij me ne sjecam se kak je pio, cini mi se svaki dan jednu

Mladi gospon ili mlada dama?
Dama prvo, pa gospon, pa mama...
Dok sam ih kod nje vidla u peleni vec smo ih svi imali. Tata jos nije ziher...

O dvraaaaa tnooooooooo!!!

Fuj fuj fuj!!!
Eto toliko!
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 19:43   #40
Teta mina hvala na infou kad cu crkle... Dakle primjecujem kod njega drugi dan tableta da ih ima tri puta vise nego prvi dan tableta... I sve su zive ��
Cekam jos sutra pa ak preksutra ne krepaju zovem doktora!!!

Mi se nitko ne ceskamo i dezinficiram di stignem... Masina vec dva dana radi, na 90 perem sve i sta se smije i ne smije... Plivaseptom smo i kvake oprali, a da ne velim da sam i svo postojece sudje u sudjerici na max opet prala... Ma uzas.
Ja sam uvjerena da su se njoj pod nokrima zacahurile nakon jednog igranja u kojem je navodno imala svasta s poda u ustima i u peleni je zemlje imala... Nisam joj to ispod noktiju mogla iscupat jer je vristala. Sutra je ocito vec bilo kasno iako je sutra dala da isceprkam.. A normalno da su nenji prsti u svacijim ustima doma jel...
Jos jednom... O dvra tnooooooo!
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.